» »

ko se bruc v oražnu upre

ko se bruc v oražnu upre

kr1ženska ::

VelikiTun je izjavil:

@kr1ženska: še enkrat. To ni zasebni frat house ampak s strani države financiran dom in v njem ima pravico do bivanja vsakdo, brez podjebavanja bogov z malimi tiči. Če se že mora kdo izseliti, potem so to ravno slednji.

Še enkrat. Naj jih ovadi. Ko bo to storil, se bojim, da se bodo takoj, ko bodo to slišali, spravili nanjega. Se pravi, mu hkrati predlagam, da se za tem zavoljo njegove varnosti raje preseli.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

kr1ženska > Mene take bedarije sploh ne motijo vendar sem ena tistih oseb, ki mora probleme študentov v šd poslušat in nanje lahko oziroma včasih moram reagirat, če mi je všeč ali ne. Mene osebno babica ne moti in me nikoli ni.

Čakaj ti po dolžnosti moraš odreagirat na probeleme mevž in maminih sinčkov ter punčk? Ker jih moti babica. Babica, noro, kdo bo to prenašal! In se ne obrneš na ustrezne organe, da bi ukrepali nad takšnimi anomalijami v sistemu, temveč rajši jokaš po forumih? Aha, če pa tem v anus tlačijo predmete in jih budijo sredi noči, morajo pripravljat sendviče, hodit po bureke, opravljat hišna opravila, prenašat ledene tuše, kontrairokeze itd. ... no to je pa ok, naj bodo tiho in stisnejo zobe ... da slučajno ne izpadejo pussyji - ker javno izpostavijo takšno dogajanje, ki se "tradicionalno" nadaljuje iz leta v leto - in je vsem tako kul, da (če verjameš) nihče še nikoli ni poskusil ukrepat.

Kakšna dvoličnost ...

Daedalus ::

Odlično razmišljaš ti bi ovadil kretene in še vedno živel z njimi v istem šd?


Ja. In še ploskal bi jim, ko bi jih Policija prišla iskat.

Še enkrat. Naj jih ovadi. Ko bo to storil, se bojim, da se bodo takoj, ko bodo to slišali, spravili nanjega. Se pravi, mu hkrati predlagam, da se za tem zavoljo njegove varnosti raje preseli.


Če so stvari tako daleč, lahko zahteva policijsko varstvo. Jaz osebno bi sicer vsem raztrobil, da sem čisto na koncu z živci in spim z bajonetom pod povštrom. Pa kdaj bi ga komu (bajonet namreč) tudi pokazal. Pa da pol vidimo frajerje>:D.

Če sem malo bolj resen - taki pacienti, kot jih opisuje človek v linkanem postu, se spravljajo na ljudi, dokler jih ne fašejo nazaj. Pol pa hitro nehajo. Sem mel bližnje srečanje s takimi v študentu, pa so hitro nehali. Težili so pa še naprej onim, ki so se pustili. Mentalno in sicer impotentni reveži pač, ki praviloma niso preveč uspešni, pol pa iščejo potrditev na drugačne načine.

Proper psihopati, ki ne znajo nehat, spadajo v eno drugo kategorijo... in imajo praviloma spodobno debele kartoteke.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Manu ::

Aston_11 je izjavil:

Morda bi takole: kaj bi raje, da bi vam bil otrok, če sta izbiri tile: pussy ali dec?

Večina vas je, da bi bil pussy s pravicami.

Problem je v tem, da je tvoja definicija "deca" v resnici definicija pussyja.

Pa tak "dec" ... :))


Matako je izjavil:

Instant vic:

- Doktor, zakaj ste mi naredili rektoskopijo, saj to je vendar okulistični pregled?

- Kaj se pritužujete, pusi? Tako smo v Oražnu delali pa ni nihče jamral! Deltah forces ftw!(Bod vesel da ti nisem uča staknil!)

Da ne bi mislil, da se to ne dogaja ...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Mesar ::

Fsck that! Jaz se ne spomnim, da bi se moral na kakem pregledu sleči, oziroma samo zgoraj. Da mi reče, da se slečem do nagega pa jih pošljem vse skupaj nekam v 3 krasne. Pa če majo srečo prijavim še kako nadlegovanje, pa zlorabo pa še kaj bi našel... še dobro da je sorodnica pravnica, bi mi hitro naredla seznam kaj vse pride v poštev.
Your turn to burn!

Rias Gremory ::

Kaj boš pa rekel urologu?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mesar ::

Da lahko gre na tržnico jajce vagat, moje pa naj pusti pri miru.
Your turn to burn!

mirage ::

@Matev: Ja no ne bo čist res... če greš v literaturo gledat bi moral pacienta pri kompletnem kliničnem pregledu vedno čisto slečt in pogledat tudi zunanje spolovilo/testise, ampak tega skoraj nihče ne dela in se lahko marskikaj spregleda...
Maš pa seveda vedno pravico tak pregled zavrnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

BigWhale ::

Rias Gremory je izjavil:

Kaj boš pa rekel urologu?


Taprav dec umre zarad raka na prostati in ne hod k urologom!

jype ::

Uh, jaz bi se z veseljem sleku do nazga... Kad bi vidjeli pitona, sjebali bi se totalno...

Mesar ::

BigWhale je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Kaj boš pa rekel urologu?


Taprav dec umre zarad raka na prostati in ne hod k urologom!


Tako!

jype je izjavil:

Uh, jaz bi se z veseljem sleku do nazga... Kad bi vidjeli pitona, sjebali bi se totalno...


Najboljše, da s tvojim pitonom začneš grozit doktoru... baje so radi v podrejenem položaju če jih kdo prisili v to, samo nočejo tega priznat.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

mihec87 ::

Oh..jamrajo zard enga slačenja pred dohtarjem..Ko si slečen pred drugim min 2xna dan(kačo kažeš vsakič ko greš scat) oh wait celo po kopanju je na vrsti brisanje jajčk..umreš takoj..

Lonsarg ::

Morte vedit, da je v Oražmu(un na Wolfovi o tem ko je govora) tam do 5 osebkov na generacijo, tak da ni nek za posploševat na vse dohterje no:)
V unem drugem domu na dolenki, kjer so same punce notri in se mu tudi reče oražnov dom pa je situacija čisto druga, osebne izkušnje. Ženske pač nimajo te potrebe po matretiranju drugih očitno:) Je pa zdj bedno za njih, če bo kdo posploševal to nastalo situacijo tudi na njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mesar ::

Lonsarg je izjavil:

Morte vedit, da je v Oražmu(un na Wolfovi o tem ko je govora) tam do 5 osebkov na generacijo, tak da ni nek za posploševat na vse dohterje no:)
V unem drugem domu na dolenki, kjer so same punce notri in se mu tudi reče oražnov dom pa je situacija čisto druga, osebne izkušnje. Ženske pač nimajo te potrebe po matretiranju drugih očitno:) Je pa zdj bedno za njih, če bo kdo posploševal to nastalo situacijo tudi na njih.


Tudi teh 5 sodi med bodoče zdravnike zato mečejo slabo luč na vse. Naj jih vržejo ven in počistijo svojo nesnago tako treba ali pa vsi trpijo posledice.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Najboljše, da s tvojim pitonom začneš grozit doktoru

Ne me gledat v vranico!!!11

kopriwa ::

Eni v tej temi so pa pokazal svoj pravi obraz, s tradicijo in pomehkuženostjo opravičujejo najbolj nizkotna dejanja psihičnega in fizičnega zlorabljanja nad sočlovekom. Res ne razumem, dej razsvetlite me, argumentirano, po kakšni logiki me ima moj "sostanovalec" pravico psihično in fizično zlorabljat? Razlaga naj bo smiselna.
Leto študija stran vrženega zaradi sostanovalcev, neprespane noči (za moje pojme je dober spanec pomemben del življenja), poniževanje pred drugimi,... Za take stvari bi se pa nekega dne vpisal na MF in v ta dom in bi bil pripravljen storit marsikaj, da bi mirno spal v tem domu.

XsenO ::

No zdej mi je malo bolj jasno iz kje izvira "bogovi v belem"....
1 + 1 = 1

guest #44 ::

Manu je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Morda bi takole: kaj bi raje, da bi vam bil otrok, če sta izbiri tile: pussy ali dec?

Večina vas je, da bi bil pussy s pravicami.

Problem je v tem, da je tvoja definicija "deca" v resnici definicija pussyja.

Pa tak "dec" ... :))


Matako je izjavil:

Instant vic:

- Doktor, zakaj ste mi naredili rektoskopijo, saj to je vendar okulistični pregled?

- Kaj se pritužujete, pusi? Tako smo v Oražnu delali pa ni nihče jamral! Deltah forces ftw!(Bod vesel da ti nisem uča staknil!)

Da ne bi mislil, da se to ne dogaja ...


I got turned on! Še dobr, da nisem dohtar...sem prevelik perverzneš. :))

Matako ::

XsenO je izjavil:

No zdej mi je malo bolj jasno iz kje izvira "bogovi v belem"....


Ja saj. Enkrat se je hotel zdravnik dobesedno malo zajebavati z mano. No, ko sem ga malo bolj ostro opomnil, zakaj sva oba kjer sva, se je zresnil. Tip je dobro vedel, da ni prav, ampak se je hotel malo igrati "staro bajto" z mano. Ampak večina ne reče nič... in veste kako smo rekli v naših, homofobnih časih: rit nastavljena je rit pfsckana.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

detroit ::

križenska who are you calling pussy you pussy?:D Ah ženske.....running mouth followed by jogging to the police...
Seveda šala ampak upam, da vidiš kam ciljam ;)
Skero

Matako ::

Najbolje pa je, da je moto ODD

ORAŽNOV DOM
kjer študij postane užitek...


:))

http://orazen.net/
/\/\.K.

moj_nick ::

Kot dobrodošlico novemu stanovalcu te baje čaka en star porabljen kondom v predalu.

Sicer te pa na vseh faksih jebejo.
110111001001010001010000

vorantz ::

Matako je izjavil:

Najbolje pa je, da je moto ODD

ORAŽNOV DOM
kjer študij postane užitek...


:))

http://orazen.net/


so pozabli odstranit Tiholeta s seznama kontaktov :>

ShowDown ::

jype ::

Zgleda so uredu zrihtal. Prima.

pijavka ::

Splača se poslušat posnetek.

ShowDown ::

pijavka je izjavil:

Splača se poslušat posnetek.


+1

amigo_no1 ::

jype je izjavil:

Zgleda so uredu zrihtal. Prima.

A, sva poslušala isti posnetek ?

jype ::

Jaz sem prebral ukrepe, ki jih je sprejel dekan.

toloplus ::

jype je izjavil:

Jype:
Zgleda so uredu zrihtal. Prima.


In kaj te je pri naštetih ukrepih dekana tako navdušilo? Sicer se mi zdi, da se kar nekaj ljudi ne bi ravno strinjalo s tabo ...

vorantz ::

btw medenosrce.net (stran kjer je bruc objavu zgodbo) je že cel dan nedosegljiv
kak maščevalni ddos? :P

Smurf ::

vorantz je izjavil:

btw medenosrce.net (stran kjer je bruc objavu zgodbo) je že cel dan nedosegljiv
kak maščevalni ddos? :P

Meni dela.

pijavka ::

Meni tudi.

vorantz ::

:|
očitno mi net neki sračka...nvm

jype ::

toloplus> In kaj te je pri naštetih ukrepih dekana tako navdušilo? Sicer se mi zdi, da se kar nekaj ljudi ne bi ravno strinjalo s tabo ...

Da so človeku, katerega vloga je takšne ekscese preprečiti, odrekli pravico do bivanja v domu. Pričakujem, da se bo z ukrepi ob morebitnih novih pritožbah nadaljevalo, dokler ne zmanjka ljudi, ki bi maltretirali kolege.

lambda ::

Saj lahko pride oktobra nazaj. No biggie.

Stvar je postala že absurdna. Na eni strani zaničujejo tega bruca in ostale, ki so zadevo dali v javnost, namesto da bi se (kot je po njihovem mnenju najboljša opcija) preprosto izselili, na drugi strani se pa vse oražnovce meče v isti koš. Ne eno ne drugo ni ok. Ta Marko verjetno ima point, vsaj glede na vse zgodbe, je bedarija kar se tam dogaja. Sigurno pa ni vsak oražnovec tiran in sadist.

Česar nihče noče, je to, da to pograbijo mediji in "naši zdravniki so taki pa taki". Kar ni res. Pa se bo morda ravno to na žalost zgodilo, ker ne znajo zadeve sanirati, kot bi bilo treba.

Matako ::

ShowDown je izjavil:

pijavka je izjavil:

Splača se poslušat posnetek.


+1


+1 Dobro je povedal. Predvsem tisti del, ko govori, da je ta "tradicija" v resnici ugrabila in izrodila _pravo_ tradicijo (sopomoči) na kateri je Oražnov dom zgrajen.

Na misel pride pregovorno obračanje v grobu.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Saj niso izselili vseh? Samo tistega, ki bi moral poskrbeti, da se takšne reči prepreči ali vsaj prijavi ustreznim institucijam.

Matako ::

Ukrep je ustrezen in zelo blag. V bistvu kompromisen.

Za kaj strožjega pa bi itak stvari morale potekati na sodišču, samo tukaj nima dekan kaj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

toloplus ::

Matako je izjavil:

Ukrep je ustrezen in zelo blag. V bistvu kompromisen.

Za kaj strožjega pa bi itak stvari morale potekati na sodišču, samo tukaj nima dekan kaj.


Kako je lahko ukrep, ki kazen za skupinsko udejstvovanje pri maltretiranju stanovalcev nalaga zgolj eni sami osebi, ustrezen? A dejansko misliš, da je tale gospodič Tihole imel takšno super-duper avtoriteto, da so ostale 'stare bajte' pri 'urjenju pravih moških' sodelovale izključno iz strahu pred njim? Le kako bi to bilo možno, če pa naj bi vse te stare bajte bili 'utrjeni moški'?

In kako je lahko dekanov ukrep kompromisen, če pa v samem besedilu ukrepa sploh ni moč zaznati obsodbe dejanj stanovalcev (no, razen premeščanja študentov)? Bolj izgleda, da dekan oz. Medicinska Fakulteta s takšnim ukrepom poskuša spustit meglo na zadevo, rekoč 'tukajle imate črno ovco, sedaj pa je problem rešen' ... Kje v dekanovem besedilu se torej nahaja vzgojno sporočilo, ki bi ostalim stanovalcem preprečilo nadaljevanje 'tradicije'?

Sicer pa je na forumu Medeno srce tudi sam avtor ovadbe potrdil, da se po dekanovem sestanku s stanovalci zanj zadeva glede šikaniranja ni prav nič spremenila.

jype ::

toloplus> A dejansko misliš, da je tale gospodič Tihole imel takšno super-duper avtoriteto, da so ostale 'stare bajte' pri 'urjenju pravih moških' sodelovale izključno iz strahu pred njim?

Who cares? Če je ni imel, je imel nalogo obvestiti ustrezne inštitucije oziroma organe pregona, če so reči kritične.

toloplus> Bolj izgleda, da dekan oz. Medicinska Fakulteta s takšnim ukrepom poskuša spustit meglo na zadevo, rekoč 'tukajle imate črno ovco, sedaj pa je problem rešen'

Ne. S tem ukrepom MF jasno polaga odgovornost za normalno stanje v domu na starešine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gendale ::

realno gledano on uradno ne bo imel več sobe not, neuradno bojo pa pač rekli enmu brucu naj gre v klet spat, da bo tihole mel pojstlo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_IKE_ ::

gendale je izjavil:

realno gledano on uradno ne bo imel več sobe not, neuradno bojo pa pač rekli enmu brucu naj gre v klet spat, da bo tihole mel pojstlo



edino z izjemo da verjetno kak mesec ne bo ravno po domu svetil...potem pa "jovo na novo"

toloplus ::

jype je izjavil:


toloplus> Bolj izgleda, da dekan oz. Medicinska Fakulteta s takšnim ukrepom poskuša spustit meglo na zadevo, rekoč 'tukajle imate črno ovco, sedaj pa je problem rešen'

Ne. S tem ukrepom MF jasno polaga odgovornost za normalno stanje v domu na starešine.


Pravnoformalno gledano je tole res. Ampak stanovalec, ki si ne želi biti 'izurjen', lahko iz dekanovega besedila razbere tudi, da pri skupini 'inštruktorjev' nikoli ne bo kaznovanja/vzgojnih ukrepov za celotno četo.

Kar pomeni, da povprečen 'problematičen' bruc lahko izpelje zaključek, da že v osnovi nima smisla podati se v boj za normalno prebivanje v domu, temveč sta na voljo zgolj dve opciji: ali se vdati v 'tradicijo' ali pa izseliti. Kajti, za enim odstranjenim starešino jih je še vsaj 9 v vrsti, ki bodo nadaljevali tradicijo ...

Seveda je preprosto izreči tudi nasprotni argument v smislu, da če naslednji starešina ne bo nič boljši, pa se tudi za tega poda enostavno ovadba. Ampak, kateri izmed brucev pa ima toliko časa - ter predvsem potrpljenja in jeklenih živcev -, da se bo s takimi zadevami pripravljen ukvarjati celotno študijsko leto ali pa še dalj ...

jype ::

toloplus> nikoli ne bo kaznovanja/vzgojnih ukrepov za celotno četo.

To presega pristojnosti fakultete. Za težje reči mora dejstva raziskati policija, kazni pa prisoditi sodišče.

toloplus> Ampak, kateri izmed brucev pa ima toliko časa

V primerjavi s prenašanjem trenutnega bremena se mi zdi podaja ovadbe precej lažje opravilo. "Stare bajte" se seveda zavedajo, da bi, če se znajdejo za krive spoznane v kazenskem postopku, za dolgo časa leteli z _vseh_ medicinskih ustanov po evropi in svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

toloplus je izjavil:

Matako je izjavil:

Ukrep je ustrezen in zelo blag. V bistvu kompromisen.

Za kaj strožjega pa bi itak stvari morale potekati na sodišču, samo tukaj nima dekan kaj.


Kako je lahko ukrep, ki kazen za skupinsko udejstvovanje pri maltretiranju stanovalcev nalaga zgolj eni sami osebi, ustrezen?


Ta oseba je imela predstavniško vlogo. Odgovornost. Vemo kaj to pomeni. Ni bil kar eden, ampak _odgovorni_. Upam, da se strinjava da odgovornost ni enaka krivdi in da oboje ima za posledice možne sankcije.

Razen če si pristaš "kjer so vsi krivi ni nihče kriv" morale.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

toloplus ::

jype je izjavil:


To presega pristojnosti fakultete. Za težje reči mora dejstva raziskati policija, kazni pa prisoditi sodišče.


Seveda sem imel v mislih ukrepe, ki so v pristojnosti same fakultete. Kot npr. izselitev (ali se ti to ne zdi dober kazenski/vzgojni ukrep?) - a ne izselitev zgolj ene črne ovce, ampak kar njegovega celotnega tropa ... Oz., v malce blažji obliki, vsaj podelitev poslednjih opominov pred izključitvijo iz doma vsem inštruktorjem ..

jype je izjavil:


V primerjavi s prenašanjem trenutnega bremena se mi zdi podaja ovadbe precej lažje opravilo. "Stare bajte" se seveda zavedajo, da bi, če se znajdejo za krive spoznane v kazenskem postopku, za dolgo časa leteli z _vseh_ medicinskih ustanov po evropi in svetu.


Hmm, ampak za 'problematičnega bruca' samega, pa se tudi ob takšnem scenariju zadeva ne obrne nič kaj na boljše. Za glavnino trenutnih sostanovalcev bo še vedno 'hostile element', ki mu je na vsak način potrebno pokazati izstopna vrata (sicer v tem primeru pač na bolj diskreten način) ...

jype ::

toloplus> vsaj podelitev poslednjih opominov pred izključitvijo iz doma vsem inštruktorjem ..

Jah, odločitev o tem je sprejela fakulteta. Če z njo nisi zadovoljen, potem veš, kam se lahko pritožiš. Jaz odločitve nikakor ne morem razumeti kot odobravanje tradicije s strani MF.

toloplus> Za glavnino trenutnih sostanovalcev bo še vedno 'hostile element', ki mu je na vsak način potrebno pokazati izstopna vrata (sicer v tem primeru pač na bolj diskreten način) ...

Ja, saj "whistleblower" je tudi moral zapustiti dom.

toloplus ::

Matako je izjavil:

toloplus je izjavil:

Matako je izjavil:

Ukrep je ustrezen in zelo blag. V bistvu kompromisen.

Za kaj strožjega pa bi itak stvari morale potekati na sodišču, samo tukaj nima dekan kaj.


Kako je lahko ukrep, ki kazen za skupinsko udejstvovanje pri maltretiranju stanovalcev nalaga zgolj eni sami osebi, ustrezen?


Ta oseba je imela predstavniško vlogo. Odgovornost. Vemo kaj to pomeni. Ni bil kar eden, ampak _odgovorni_. Upam, da se strinjava da odgovornost ni enaka krivdi in da oboje ima za posledice možne sankcije.

Razen če si pristaš "kjer so vsi krivi ni nihče kriv" morale.


Seveda se strinjam o odgovornosti predsednika doma. Ampak kaj pa odgovornost drugih, ki so aktivno sodelovali pri šikaniranju? Sej so tudi oni polnoletne osebe, torej čemu ne sankcionirat oz. vsaj obsodit tudi njihove soudeležbe?

Mesar ::

Na sodišče se jih da pa rešeno. ODškodnine jih bi streznile...konkretno!!!
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144682 (22414) Marat
»

Študentski dom v rožni ali mestnem logu, ki je vstopil v 21. stoletje

Oddelek: Šola
487562 (6057) Meizu
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822494 (9857) AndrejO

Študent medicine spregovori o ustrahovanju s strani univerze (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
536584 (5392) zee
»

Študentski domovi izselitev

Oddelek: Loža
4011099 (10101) nuclear

Več podobnih tem