» »

študentski dom lj

študentski dom lj

1 2
3
»

Meizu ::

mestni log ter rožna so najbližji, plus bilokatero stanovanje v najem v okolici viča, če želiš pa najbližje pa radij okrog hajdrihove ulice, kjer sam faks stoji.

Matej35 ::

oktobra bom začel s studijem na EF
zanimajo me novejse informacije o studentskih domovih na bezigradu (dom a, b, c, d in dom topniska)
zanimajo me predvsem zabave in če so v blokih sami apartmaji

Hindsight ::

Kake so kej cene v Rožni približno? V tihen domu ne bi glih bil, me ne moti hrup preveč, pa po možnosti kak apartma. Res si ne predstavljam zle kuk bi to dal na mesec. :)

čuhalev ::

Na spletu imajo cenik oziroma poračune, najdi jih. Od oka rečem od 40 do 90 EUR, če si pripravljen sobo še s kom deliti.

Hindsight ::

Vitamin-B ::

Predno greš v študentski dom se je že fajn prej pozanimat približno kje ležijo ter kako zgledajo, ne pa pričakovati, da bo ob sprejemu na volj poljuben ŠD. Nevem kako se je že kaj nazaj zapolnilo, ampak če bo spet prednostni seznam s čakalno dobo, potem bodo ob vpisu ~ 3 opcije.

Glede žurk je pa tako, da jih je večina čisto ql in se jih je zelo priporočljivo in fajn udeležit :) sploh prvi dve leti, ko je zunaj večina tvojih sovrstnikov pa vsakič srečaš koga znanega (če si že v osnovi malo socialen). Ta leta bi res bilo škoda preživeti za 4imi stenami. Vse je ql, če je pravo razmerje med žurkami in študijem.
Glede hrupa so pa problematični tisti odstotki študentov, ki ne študirajo. Sploh če fašeš v štuku/apartmaju na več takih na kupu. Problematični pa so predvsem zato, ker se v izpitnem obdobju ne učijo za izpite, niti nimajo tolko sodružabnikov za žure (ker se le-ti učijo za izpite) in tudi vn jim ni zanimivo it, ker je iz taistega razloga vse bolj kot ne prazno. Potem pa pač v vsej svoji bedi skoraj vsako noč galamijo po štuku/apartmaju in pol so seveda ostali tečni in bedni, k se samo učijo pa hočejo met mir (v izpitnem obdobju ane?).
Če že nabašeš na tako skupino, se je mogoče smiselno čim prej preseliti (pač rečeš super in fajn, sam jaz tko faksa nebom nardil...). Sploh če nisi dovolj čvrst karakter, te zelo hitro potegne zraven in še ti postanep eden tistih. Šanse, da nabašeš na tako grupo ugibam ~ 1:3, skoraj nikjer v ŠD pa ni za pričakovati, da nebi bilo par noči na mesec galame.
Če hočeš mir, potem je verjeno boljša opcija privat (če si lahko privoščiš). Po drugi strani pa lahko v privat stanovanju naletiš na kake sosede k se vsak da prepirajo, pa kak froc se dan in noč dere ipd. kar bi jaz dosti dosti težje prenašal, kot pa kakokoli žurko.

Hindsight ::

Ja, preveč pričakujem da bo prosto, kar sploh ni garantirano. Je vsaj lista prišla in sm kr visoko, tak da upam, da bom mel dost izbire.

Matej35 ::

A se mogoce kdo spomne kako je bilo z vselitvami v prejsnjih letih
Jaz sem na seznamu pod 150 mestom
Kdaj bi lahko pricakoval vselitev?

i33a ::

Mene tudi zanima kako je bilo z vselitvami ponavadi? Kdaj ste se z približno kakšnimi številkami vseljevali?

GReGaSe ::

a je ze komu v studentu uspel uničit kaj od bele tehnike?? nam je uspel preluknat skrinjo :SS a obstaja kakšen cenik oz. a so zadeve kaj cenejše kot za navadne smrtnike?? razmišljam da bi jo kr sam peljal na servis - cena min 50-60€. ker hišnik dvomim, da se bo ukvarjal s klicanjem servisa in tem...

čuhalev ::

GReGaSe je izjavil:

a je ze komu v studentu uspel uničit kaj od bele tehnike?? nam je uspel preluknat skrinjo :SS a obstaja kakšen cenik oz. a so zadeve kaj cenejše kot za navadne smrtnike?? razmišljam da bi jo kr sam peljal na servis - cena min 50-60€. ker hišnik dvomim, da se bo ukvarjal s klicanjem servisa in tem...

Meni še ne.

Kje ste pa našel skrinjo in kaj pomeni ta luknja? Ste predrli pločevino in izolacijo?

GReGaSe ::

pločevino znotraj v tolikšni meri, da je začelo smrdeti po plinu.

čuhalev ::

Dvomim, da kdo popravlja hladilni sistem na starem hladilniku bistveno ceneje kot je strošek nakupa novega.

Če bi predrli samo ohišje in pustili hladilni sistem zaprt, je strošek minimalen, purpen, kaka nalepka, silikon kit in to je to.

noob96 ::

Eno čisto enostavno vprašanje, na katerega pa nisem zasledil odgovora nikjer po spletu. Kako je s čiščenje v študentskih domovih lj. Je to dnevno, ali tedensko..Kako pogosto se npr. čistijo tuši, sanitarije...Kaj pa sobe?

Predvsem me zanima za dom FDV, ampak saj je verjetno isti princip povsod

otago ::

@noob96

Referenca iz Rožne, čistilke čistijo skupne prostore (hodnik, kuhinja, tuši itd...) dnevno, še v soboto so odnašali smeti iz skupnih kuhinj. Če je sistem apartmajev, čistilka puca samo skupni hodnik, znotraj apartmaja pa se ponavadi naredi nek seznam pucanja.

St235 ::

noob96 je izjavil:

Eno čisto enostavno vprašanje, na katerega pa nisem zasledil odgovora nikjer po spletu. Kako je s čiščenje v študentskih domovih lj. Je to dnevno, ali tedensko..Kako pogosto se npr. čistijo tuši, sanitarije...Kaj pa sobe?

Predvsem me zanima za dom FDV, ampak saj je verjetno isti princip povsod


Čiščenje skupnih prostorov (s tem je mišljeno skupnih prostorov vseh stanovalcev doma) je ponavadi urejeno s čistilko. Apartmaje in sobe so dolžni čistit stanovalci. Tako, da na FDV se sanitarije ne bo do očistile same od sebe ampak bo treba kar lepo prijet krpo v roke.

noob96 ::

A sanitarije ne spadajo pod skupne prostore? :O

gslo ::

ja menda ne, če imaš skret v lastnem stanovanju/apartmaju.

drugače je s skupnimi sanitarijami.

St235 ::

noob96 je izjavil:

A sanitarije ne spadajo pod skupne prostore? :O


daj preberi kaj sem napisal. Skupni prostori so tisti, ki ji uporabljajo VSI stanovalci doma. Na FDV so to stopnišča, hodniki, pralnica, dvigala... Sanitarije so v posameznem apartmaju in so odgovornost stanovalcev.

JE pa vsekakor zanimivo videt kako se novodobni študenti navajeni hotela mama spoprimejo z takšnimi življenjskimi izzivi, kot je pomivanje za sabo.

noob96 ::

a fdv-jeve dvoposteljne sobe imajo svojo kopalnico? Ali so samo apartmaji? kako je sploh urejeno, nikjer na splet ne piše kakšna je razporeditev

otago ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Marat ::

Na FDV in v novejših študentskih domovih (Litostroj in nekaj blokov v Rožni) so samo apartmaji, to pomeni da je treba kopalnice in kuhinje pucat sam, ker so del apartmajev. Čistilke čistijo v teh domovih samo hodnike.

So pa (predvsem v Rožni) določeni domovi, kjer so kopalnice, stranišča in kuhinje skupni - deli si jih cel štuk. Tam pa te prostore čistijo čistilke. Stanovalci pa čistijo samo svoje (dvoposteljne) sobe. Jaz sem bil v enem takem domu in mi je bilo super, nikoli ni gužve v kopalnici (če pa že je, pa greš lahko štuk višje/nižje) :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja glede študentskih domov

Oddelek: Šola
246444 (4005) Groot
»

Študentski dom v rožni ali mestnem logu, ki je vstopil v 21. stoletje

Oddelek: Šola
487609 (6104) Meizu
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7730864 (18489) St235
»

babica v študentskem domu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6721230 (17816) Yohan del Sud
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817513 (14991) tattoo

Več podobnih tem