» »

Jeclanje - težava

Jeclanje - težava

Muster ::

Ima kdo to težavo? Star sem star 21 let in jecljam od 3 razreda. Razloga ne vem. Obiskoval sem logopeda, ki je težavo omililo. Odpravilo pa ne :(
Zelo težavno je v družbi, na faxu, javno nastopanje. Kriza. Zadevo sicer "rešujem" tako, da drugače oblikujem stavek ali uporabim drugo besedo. Ampak to ni to. Med pogovorom že v naprej vem, kdaj katere besede nebom mogel izgovoriti. Smešno, ampak če mi kdo to besedo izgovori, jo lahko ponovim 1000x brez težav.

Ima kdo to težavo? Ali nekdo, ki je jecljal pa je nehal?
  • spremenilo: Muster ()

Looooooka ::

Ne...sem mel pa enga kolega, ki je jecljal(zelo) pa moram rect, da mu je najbolj pomagalo sele, ko sem mu razlozil, da se v nasi druzbi ne rabi sekirat zarad tega, da ce bo jecljal bo jecljal in ga ne bo nihce zajebaval/cudno gledal.
Cez nekaj casa...se je ze dovolj sprostil, da je bila zadeva komajda opazna.Zjebalo ga je isto kot tebe...kksna beseda za katero je "vedel", da ne bo sla cez.
Cist laicno bi pa rekel, da najvec pomaga govorjenje v skupini...dokler se clovek ne znebi tega strahu oz zadrzka, ki ga ima v glavi.
Pismo to sm pa tud tko napisu, kda je model mrtev :D

Zgodovina sprememb…

Yugos ::

Muster je izjavil:

Ima kdo to težavo? Star sem star 21 let in jecljam od 3 razreda. Razloga ne vem. Obiskoval sem logopeda, ki je težavo omililo. Odpravilo pa ne :(
Zelo težavno je v družbi, na faxu, javno nastopanje. Kriza. Zadevo sicer "rešujem" tako, da drugače oblikujem stavek ali uporabim drugo besedo. Ampak to ni to. Med pogovorom že v naprej vem, kdaj katere besede nebom mogel izgovoriti. Smešno, ampak če mi kdo to besedo izgovori, jo lahko ponovim 1000x brez težav.

Ima kdo to težavo? Ali nekdo, ki je jecljal pa je nehal?


Poglej na ytube poglej par video posnetkov pa odloči kateri ti je všeč



vprašaj njega ma svoj blog

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

jype ::

Ko javno nastopaš se pogovarjaj kot bi se s punco. Ne vsebinsko enako, jasno :)

Muster ::

Ko bi bilo to tako enostavno. :(

jype ::

Jah, saj v resnici je. Jaz sem imel podobno težavo, potem sem pa ugotovil, da so ostali še precej večji kripli od mene in sem začel govoriti tako, kot bi govoril z enim samim enakovrednim človekom, na samem.

Delovalo je.

francek1 ::

Mislim, da je pri tebi problem le trema. Zato ti predlagam trening za odpravljanje le te ali pa kak tečaj javnega nastopanja. Moje izkušnje kažejo, da so ljudje, ki jecljajo, bolj pošteni in iskreni od povprečja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Muster ::

Problem je v tem, da imam tremo zato, ker vem da bom jacljal :(. Nisem sproščen.

jype ::

Muster> Problem je v tem, da imam tremo zato, ker vem da bom jacljal :(. Nisem sproščen.

Ja, ampak z dekletom se pa lahko normalno pogovarjaš. Najprej ti mora postati vseeno da jecljaš, ker je to pač lastnost, za katero nisi sam na noben način kriv ali odgovoren. Da se ti kdo smeji, kadar jecljaš, o tebi ne pove nič, pove pa precej (slabega) o njih. Zavedat se moraš, da če imaš kaj pametnega za povedat, bodo pametni ljudje vedno poslušali, tudi če jecljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rias Gremory ::

True. :D

Naj OP začne še kolesariti. :))
Hec, jype.


No pa, da ne bom samo OT:
Predlagam, avtorju da se pogovarja s osebo, ki jo pozna in naj se sprosti ko govori. Potem pa probaj kdaj še pred malce večjo skupino, povečuj težavnost skozi čas. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

jaz tudi veliko jeeclam, predvsem (ko sem)zaradi (v) stresa(u)

Mesar ::

Muster je izjavil:

Problem je v tem, da imam tremo zato, ker vem da bom jacljal :(. Nisem sproščen.


A rahlo nasekan tudi jecljaš? Al se takrat neha? Potem že maš eno izmed rešitev...
Your turn to burn!

gendale ::

lahko se tud tolko napiješ, da se ne boš spomnil jecljanja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

Ja ampak to verjetno ni njegov cilj.

Mene v prvi vrsti zanima če tudi nažgan jeclja, ker veliko jih namreč takrat neha... pa ne koma pijani, ker te več ne morejo govorit sploh.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

fosil ::

Malo za spodbudo, si poglej film Kraljevi govor (King's Speech), če ga še nisi - klik
Kot kaže pa nekih hitrih rešitev ni, ampak je treba ogromno vadit.
Tako je!

jype ::

Ah, kralj bi moral samo bolj na izi vzet vse skupaj, pa bi šlo. Ko je klel, ni imel težav!

Zato enako svetujemo tudi Mustru.

fosil ::

Najbolj zanimiva je bila tista vaja s slušalkami, me zanima ali to tudi v resnici deluje.
Tako je!

Invictus ::

Večina jecljanja pride ven iz treme. Več boš nastopal, manj bo jecljanja. Edina dobra posledica magistrskega študija na ekonomiji.

Lahko greš pa tudi na kak tečaj predstavitev. Ko 2x na dan nastopaš pred ljudmi en teden, se kar navadiš. Sploh če so poslušalci znanci. Je vseeno lažje kot če nastopaš pred tujci.

Lahko pa pomaga tudi kak kozarček močnega da se sprostiš :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Invictus je izjavil:

Večina jecljanja pride ven iz treme. Več boš nastopal, manj bo jecljanja. Edina dobra posledica magistrskega študija na ekonomiji.

Lahko greš pa tudi na kak tečaj predstavitev. Ko 2x na dan nastopaš pred ljudmi en teden, se kar navadiš. Sploh če so poslušalci znanci. Je vseeno lažje kot če nastopaš pred tujci.

Lahko pa pomaga tudi kak kozarček močnega da se sprostiš :).


Stroh 80 ja?
Your turn to burn!

Avenger ::

Jaz poznam enega, ki kar močno jeclja, kar je verjetno posledica vzgoje s trdo roko... no, kakorkoli, okolica to sprejme kot neko normalno lastnost in mislim da se sam sploh ne obremenjuje s tem. Tko da bi rekel, da probaj sam sebe sprejet.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mesar ::

Zakaj bi bila to posledica trde vzgoje?
Your turn to burn!

kaTtIi ::

Zdravo. Stara sem 18-let in imam težave z jeclanjem že od otroštva. Zaradi tega me ljudje ne sprejmejo v družbo in me ignorirajo. To me zelo moti in nevem kako bi se jim lahko približala ne da bi se vmes norčevali iz mene.

kopriwa ::

Nekje pri 18 letih bi počasi že pričakoval od tvojih sovrstnikov, da ugotovijo, da to ni nič napačnega ali posmehovanja vredno, če pač jecljaš. Odvisno od tebe, če te posmehovanje prizadane, si probaj najt drugo družbo in pa starejša kot boš in starejši kot bodo tvoji prijatelji ter ostali okoli tebe, manj se bodo drugi in ti obremenjevali s tem.

Rias Gremory ::

Malo za šalo in malo za res, če se niso sposobni družiti s tabo brez, da bi se norčevali iz tebe niso vredni tvoje družbe torej stran od takih.. To je seveda samo moje mnenje.
Predlagam tudi veliko vadbe tako kot jih je že nekaj napisalo + ne sekiraj se in sprosti se kolikor se da.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

einstein :P ::

@kaTtIi
Je vzrok trema ali se to dogaja tudi, ko nimaš treme? V pogovoru z domačimi tudi jecljaš?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

genesiss ::

Pred kratkim je izšla ena knjiga: http://www.drustvo-vilko-mazi.si/

Pa še en nasvet - ne začni se zaradi tega izogibati socialnim situacijam. To lahko za sabo potegne še en kup stvari.
Nekaj kar lahko pomaga je CBT (kognitivno vedenjska terapija). Poglej si tu: http://www.stammering.org/research_asrc... Zlgeda da je to nek online CBT program, kjer v svojem ritmu delaš vaje in spoznavaš teorijo tega terapevtskega pristopa. Je pa tako, da je treba biti vztrajen in res redno delati vaje. Se pa po kakšnem mesecu že poznajo rezultati.

D3m ::

kaTtIi je izjavil:

Zdravo. Stara sem 18-let in imam težave z jeclanjem že od otroštva. Zaradi tega me ljudje ne sprejmejo v družbo in me ignorirajo. To me zelo moti in nevem kako bi se jim lahko približala ne da bi se vmes norčevali iz mene.


Pridi na pir z mano. Boš govorila, ko politik. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Mare3 ::

Moj kolega isto jeclja vendar mene osebno to ne moti je pa hecno ko kdaj razlaga pa hoče izgovorit besedo pa ne gre in ne gre pa mu jo že jst povem vseeno jo hoče izgovorit. Jah problem zna bit ker se mora zelo skoncentrirati na govorjenje kar opažam pri njemu da nekako odmisli vse kar mu govorijo drugi med tem ko on hoče povedati kar ima. Ko sem ga pa enkrat vprašal pač zakaj jeclja in če je tudi prej jecljal pa pravi da je po njegovem mišljenju to krivo da prehitro hoče povedati. In res ko govori počasi in s presledki ne jeclja oz. minimalno. Tako da Muster poskusi s tem počasnejšim govorjenjem, če bo učinkovito seveda čez čas dvigneš hitrost oz. se bo sama od sebe hitrost govorjenja povečala.

Super Sonic ::

Ima kdo to težavo?

To težavo naj bi imeli tudi vsi, ki imajo težave z nepravilnim dihanjem in pretokom zraka skozi nosno in ustno votlino.

Obiskoval sem logopeda, ki je težavo omililo. Odpravilo pa ne :(

Če imaš pogosto zamašen nos, ga pojdi pregledat. Nato si poišči pravega logopeda, enega takega, ki se bo zate zavzel.

Smešno, ampak če mi kdo to besedo izgovori, jo lahko ponovim 1000x brez težav.

Se dogaja tudi men ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

zuz3k ::

Muster je izjavil:

Med pogovorom že v naprej vem, kdaj katere besede nebom mogel izgovoriti. Smešno, ampak če mi kdo to besedo izgovori, jo lahko ponovim 1000x brez težav.

pomoje je tu bolj tvoja miselnost težava, ker ti tiste besede ki že v naprej misliš da
ne boš moral izgovoriti jo ne moreš izgovorit in če bi drugače mislil bi tudi drugače govoril

moje mnenje no.

kaTtIi je izjavil:

Zdravo. Stara sem 18-let in imam težave z jeclanjem že od otroštva. Zaradi tega me ljudje ne sprejmejo v družbo in me ignorirajo. To me zelo moti in nevem kako bi se jim lahko približala ne da bi se vmes norčevali iz mene.

ljudje se pogovarjamo z drugimi na podlagi teka kakšen človek je, ne pa
kako govori, izgleda, itd..
če se ti ljudje posmehujejo, je to samo znak nezrelosti in nespoštovanja,
kateri si ne zaslužijo tvojega druženja

ali pa vzameš kot za štos to, pač se ti posmehujejo, pa te s časoma ne bo več
to prizadelo, ker boš vzela kot za štos, zmeraj se ne bojo posmehovali

gendale je izjavil:

lahko se tud tolko napiješ, da se ne boš spomnil jecljanja


haha si me nasmejal :))
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jecljanje otroka

Oddelek: Loža
172088 (977) crniangeo

Kam naj peljem punco? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9217214 (13176) dzinks63
»

Splošna trema - kako premagati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011043 (8854) Unknown_001
»

Strah pred javnim nastopanjem

Oddelek: Loža
375934 (4824) Meizu
»

Čudne številke

Oddelek: Loža
191749 (1495) TinkaPinka

Več podobnih tem