» »

Vozniško dovoljenje

Vozniško dovoljenje

nastika91 ::

Sem voznik začetnik, prejšno leto februarja me je ustavila policija in sem napihala 0.42promila alkohola. Noč sem prezivela v priporu in plačala kazen 40 eur. čez kakšne tri mesece sem bila povabljena na sodišče,tam sem sodniku povedala kak se je zgodilo zakaj sem pila itd.. povedala sem mu celo da sem prevozila dve polni kar mi je štel v olajševalne okoliščine (saj tega policaji niso povedali) in da bi naredila isto če ne bi pila saj se mi je res mudilo in da nebi sedla za volan če bi mela občutek vinjenosti oziroma če nebi potrebovala prijateljica pomoči! Kot olajševalno okoliščino mi je štel tudi to da je bil prekršek storjen v času ko ni veliko pro_meta_ 00.30 in da nimam nobenih prekrškov ter da se vozim z avtomobilom 40km v šolo in tudi na honorarno delo! Dobila sem 500eur kazni ki sem jo takoj plačala in 9KT. v pravnomočni sodbi mi je pisalo da izpita ne izgubim! Sedaj 3-4 mesce po pravnomočni sodbi in obvestilu da izpita ne izgubim sem dobila iz sodišča pismo da mi bo izpit prenehal veljati po 30dneh ker so videli da imam 9KT opraviti moram tudi zravniški pregled. Čas za pritozbo imam 8 dni. Sodnik pri katerem sem bila na obravnavi je takrat vedel da sem voznik začetnik. Kaj naj storim glede na to da avto potrebujem,kazen sem plačala v celoti in enkrat bila obveščena da mi izpit ostane. Sedaj vozim vzorno in sem pripravljena it tudi na rehabilitacijo in zbijat točke samo da obdrzim izpit! In kaj pomeni to da moram iti na zdravniški pregled? Hvala vsem za odgovore saj nevem kaj naj storim!izpit imam dve leti!Na ta forum sem se obrnila ker vedno najdem tukaj kar iscem in vem da je tukaj veliko ljudi ki veliko ve! Lp

Mcsin ::

Komplicirana zadeva... To je zašuštral že takrat sodnik, ki ti je dodelil 9 točk, saj kot voznica začetnica ne smeš imeti več kot 6. Maš to sodbo, kje na papirju kjer piše da dovoljenje obdržiš? Predvidevam tudi, da še nisi stara 21 let, tako da si še vedno voznica začetnica.

Zdravniški pregled je v sklopu novega zakona, katerega se mora udeležiti vsak, ki izgubi dovoljenje zaradi vožnje pod vplivom alkohola ali prepovedanih substanc. Vsebuje pač pregled tekočin, kakor tudi neki psihični testi.

nastika91 ::

Ja ta list še imam. nisem še 21 ne. hmm sanja se mi ne kaj naj pričakujem. Pritozbo bom zagotovo napisala ampak kaj bo pa se mi ne sanja!

Mcsin ::

Dobro, od kod si pa dobila to obvestilo sedaj? Ministrstva za notranje zadeve? Če imaš na sodbi dobesedno napisano, da vozniško dovoljenje obdržiš vsekakor v pritožbi priloži kopijo.

Si dobila slučajno še kake kazenske točke po tem prekršku? Če je odgovor da, tisto bi znala bit težava.

Drugače kaj drugega razen pritožbe trenutno nimaš na voljo. Kaka možnost bi bila, da bi ti dali na koncu, da opraviš tečaj varne vožnje kar ti zbriše neki pik.

nastika91 ::

Nisem storila dobenega prekrška več. Ne piše dobesedno ravno. Ja iz notranjih zadev ja. Upam da bom lahko opravla tečaj varne voznje! hvala!

BigWhale ::

A 9KT je ze takrat veljalo za odvzem? 0.42 cesa? Grama na kilogram krvi al 0.42 miligrama na liter izdihanega zraka?

nastika91 ::

Ja je veljalo ze takrat! Nevem po tem novem zakonu sem pač toliko napihala..

D3m ::

Nisem storila dobenega prekrška več. Ne piše dobesedno ravno. Ja iz notranjih zadev ja. Upam da bom lahko opravla tečaj varne voznje! hvala!


Ne piše "dobesedno". Pol je pa stvar zaključena.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BigWhale ::

nastika91 je izjavil:

Ja je veljalo ze takrat! Nevem po tem novem zakonu sem pač toliko napihala..


0.42mg/l?

To je skoraj dvakratna dovoljena vrednost. Pri taksni kolicini ne mores reci, da nimas obcutka vinjenosti. Hehe. Pa mudilo se ti je? Sredi noci? Nevem no...

D3m ::

@BigWhale stvar je že zaključena. Ne more nič več narediti, razne mogoče sodno varstvo, ampak bo na koncu plačala sodne stroške (če se ne motim).
|HP EliteBook|R5 6650U|

nastika91 ::

in kaj je sodno varstvo ?

BigWhale ::

D3m je izjavil:

@BigWhale stvar je že zaključena. Ne more nič več narediti, razne mogoče sodno varstvo, ampak bo na koncu plačala sodne stroške (če se ne motim).


Ploeg tega, ce v sodbi ne pise, da ne bo izgubila izpita, se nima kaj pogovarjati.

jype ::

Prepozno. Manj pit, pa bo drugič bolje, ko bo prijateljica potrebovala pomoč.

nastika91 ::

Zdaj sem prebrala kaj piše.. piše da se me kaznuje zgolj z 500eur kazni z moznostjo na obroke in 9Kt zaradi iskrenosti in olajševalnih okoliščin. Nikjer ne duha ne sluha o tem da izgubim izpit!

genesiss ::

Kaj pa o tem da ga ne izgubiš?

M-XXXX ::

nastika91 je izjavil:

Zdaj sem prebrala kaj piše.. piše da se me kaznuje zgolj z 500eur kazni z moznostjo na obroke in 9Kt zaradi iskrenosti in olajševalnih okoliščin. Nikjer ne duha ne sluha o tem da izgubim izpit!

9KT je avtomatsko izguba izpita...

Z drugimi besedami: če ti prepiše 7KT, 9KT ali pa 9121207154645KT je čisto ista situacija: izgubiš izpit...

D3m ::

Kakor sem rekel. Stvar je zaključena.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BigWhale ::

nastika91 je izjavil:

Zdaj sem prebrala kaj piše.. piše da se me kaznuje zgolj z 500eur kazni z moznostjo na obroke in 9Kt zaradi iskrenosti in olajševalnih okoliščin. Nikjer ne duha ne sluha o tem da izgubim izpit!


Torej, z drugimi besedami, lahko si vesela, da nisi dobila se visje kazni. :)

nastika91 ::

Hvala vsem! zgleda da bom mogla čez 6 mescov ponovno delat izpit. Lp

kkk7 ::

In kaj pomeni to da moram iti na zdravniški pregled?


Iz zakona:

S 1. oktobrom 2011 so se pričele uporabljati določbe Zakona o voznikih glede udeležbe v programu dodatnega usposabljanja za varno vožnjo in v rehabilitacijskih programih ter v zvezi s ponovno pridobitvijo vozniškega dovoljenja

2. Ponovna pridobitev vozniškega dovoljenja
S 1. oktobrom se je začela uporabljati določba 3.odstavka 58.člena Zakona o voznikih, ki določa, da če so bile osebi, ki ji je bilo izrečeno prenehanje veljavnosti ali ji je bilo vozniško dovoljenje odvzeto zaradi storitve kaznivega dejanja, izrečene kazenske točke oziroma varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja zaradi vožnje pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, se mora pred ponovnim opravljanjem vozniškega izpita udeležiti rehabilitacijskega programa, določenega s tem zakonom, namesto programa dodatnega usposabljanja za varno vožnjo.

Tako mora oseba, ki ji je bilo izrečeno prenehanje veljavnosti ali ji je bilo vozniško dovoljenje odvzeto zaradi storitve kaznivega dejanja, opraviti:
a. kontrolni zdravstveni pregled, na katerem zdravnik določi, da se mora udeležiti:
- programa dodatnega usposabljanja za varno vožnjo ali
- rehabilitacijskega programa.
b. vozniški izpit, ko predloži potrdilo o udeležbi na določenem programu.

St235 ::

Sodnik, ki ti je pisal osnovno kazen ni bil pozoren da si voznica začetnica. Zato ti ni takoj izrekel odvzema (da ne bo kdo mislil, da bi ji moral dat manj pik, zaradi olajševalnih okoliščin).

Ukrep je popolnoma sorazmeren tvojemu prekršku, tako da nima smisla jokat. Zdaj se edino lahko vprašaš ali si se iz lekcije dovolj naučila,da ne boš več pijana vozila ali pa raje ne delaj več izpita.

DeFacto21 ::

nastika91 je izjavil:

Ja ta list še imam. nisem še 21 ne. hmm sanja se mi ne kaj naj pričakujem. Pritozbo bom zagotovo napisala ampak kaj bo pa se mi ne sanja!

Na kaj se boš pa pritožila? Saj je krivda popolnoma na tvoji strani. Ampak iz napak se učimo, tko da verjamem da ti je bila to lekcija za drugič da pijana ne sedeš za volan.

Mesar ::

Če ti uspe zadevo vlečt do 21 rojstnega dneva... pritožbe, izgovori,, skratka znajdi se, pa upaj da bodo počasi delali...

drugače pa je dan danes sploh težko kaj zrihtat če napihaš preveč, za druge stvari še spacaš kaj za pihanje pa ZELO težko... sej ni čudno, glede na to koliko vlačijo Mačka po TV. Pustmo zaj moralno, nekdo lahko vozi 200 po naselju pa je bolj nevaren ko oni ko se malo nažgan 40 pelje enkrat na mesec.

Lahko probaš tudi se pritožit in potem ko čakaš odgovor naret tečaj varne vožnje, mislim, da brišejo 3 ali 4 pike, samo nisem prepričan, da ga lahko delaš kot voznik začetnik, oziroma delaš že lahko samo ni nujno, da ti pike brišejo.
Your turn to burn!

BigWhale ::

Mesar je izjavil:

Pustmo zaj moralno, nekdo lahko vozi 200 po naselju pa je bolj nevaren ko oni ko se malo nažgan 40 pelje enkrat na mesec.


Taksna racionalizacija je povsem napacna.

St235 ::

Mesar je izjavil:

Če ti uspe zadevo vlečt do 21 rojstnega dneva... pritožbe, izgovori,, skratka znajdi se, pa upaj da bodo počasi delali...

drugače pa je dan danes sploh težko kaj zrihtat če napihaš preveč, za druge stvari še spacaš kaj za pihanje pa ZELO težko... sej ni čudno, glede na to koliko vlačijo Mačka po TV. Pustmo zaj moralno, nekdo lahko vozi 200 po naselju pa je bolj nevaren ko oni ko se malo nažgan 40 pelje enkrat na mesec.

Lahko probaš tudi se pritožit in potem ko čakaš odgovor naret tečaj varne vožnje, mislim, da brišejo 3 ali 4 pike, samo nisem prepričan, da ga lahko delaš kot voznik začetnik, oziroma delaš že lahko samo ni nujno, da ti pike brišejo.


gluposti na kvadrat.

Alkohol in vožnja ne gresta skupaj in to je to. ŠE posebej ne pri ljudeh, ki so pravkar naredili izpit.

Kar se pa tečaja tiče si pa dvakrat vsekal mimo. Točk, ki jih dobiš z alkoholom ne moreš brisat z tečajem varne vožnje, še manj pa lahko brišeš točke , ki jih še nisi dobil. Tisto sekundo ko pa dobi točke je pa ob izpit.

Drugače pa mislil, da se niti pritoževat ne more kaj dosti, ker kot jaz zadevo razumem je že pravnomočna in je sedaj prišlo zgolj obvestilo, ker je prekoračila max točk, da mora vrnit izpit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831007 (17828) Twixz
»

Izbris kazenskih tock

Oddelek: Na cesti
142862 (2332) primoz4p
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123
»

Brisanje prometnih kazenkih točk

Oddelek: Loža
329375 (8146) mat xxl
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218278 (15595) St235

Več podobnih tem