» »

vdor v jahoo mail

vdor v jahoo mail

oktalz1998 ::

Znanki so vdrli v jahoo mail in v njenem imenu pošiljali okoli razna sporočila.
Zamenjala je geslo in zadeva se je končala, skrbi pa jo, ker je na mailu imela nekak shranjen skeniran pasoš in pa še neke zasebne podatke (vsaj kolikodr sem jo razumel).
Se da na kak način odkriti storilca-se pravi s katerega računalnika so bili pošiljani maili.
Zanima me samo če je to tehnično izvedljivo, zaadevo bo pa verjetno peljala preko policije in sodišča.

VelikiTun ::

Tehnično je izvedljivo, vendar je policija bolj lena glede tega. Najbolje, da piše na SI-CERT.

FreakDezign ::

Jaz ti povem tako, da nebo se moglo dobiti tega hekerja. Sami hekerji so dovolj izmuzljivi, da se prebijejo čez vse te varnostne zanke. Misliš, da nima policija veliko takšnih primerov?. Nebo se ubadala s takšnim ampak z bolj pomembnimi, kot so kraja kakšenga denarja. Nevem upam pa, da ti uspe ;).
Design is Better then no design

mihec87 ::

Če ni bilo kaj prida geslo, je precej verjetno samo geslo pogruntal ali pa se je vpisala na kakšnem javnem računalniku..So bila sporočila pošiljana v slo jeziku?

Tako da kaj prida heker ni ravno bil..dober je tist ki ga ne poogruntaš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

oktalz1998 ::

Ma živi v tujini (dost potuje) in so v njenem imenu na vse naslove pošiljali sporočila, češ da je v nekih težavah in da potrebuje denar. Moram se pozanimat malo bolj natančno v katerem jekziku in kam bi ta denar naj pošiljali.

poweroff ::

Klasičen scam, ja.
sudo poweroff

boogie_xlr ::

Kraja identitete ni tako nedolžno kaznivo dejanje. Vprašanje pa je, če bodo sploh uporabili skeniran potni list.

poweroff ::

Ni, nedolžno, je pa dejstvo, da se to dogaja že dlje časa. Pač, ukradejo ti dostopne podatke za Yahoo in potem iz tvojega maila pošiljajo scam, da si v teževah in da naj ti kolegi nakažejo denar preko Western Uniona.

Kar se tiče potnega lista - verjetno z adeve res ne bodo zlorabili, vedeti pa ne moreš. Sken potnega lista se namreč da kar lepo uporabiti.

BTW - a za enkripcijo folk še ni slišal???
sudo poweroff

VelikiTun ::

poweroff je izjavil:

BTW - a za enkripcijo folk še ni slišal???
Običen folk, torej večina uporabnikov interneta, ne. Nekateri pa morda so in se jim zdi že pojem nekaj, kar povezujejo z obveščevalnimi službami,...

poweroff ::

Naj trpijo pol, ane... >:D
sudo poweroff

VelikiTun ::

Problem je, da jim nihče ne predstavi prednosti in enostavnosti enkripcije. Nekaj na nivoju 24kur.

KoMar- ::

Problem je tudi, če ne znamo črkovat Yahoo in napišemo jahoo. Vse ostalo (skenirani potni listi v Inboxu) pa sledi iz takih trivialnih malomarnosti.

oktalz1998 ::

In kaj ima napaka v črkovanju med jahoo in yahoo skupnega z vdorom v mail?
Vpraševal sem za mnenje o tem, če se da in na kak način odkrtit storilca.
Če premoreš kaj znanja iz tega področja te prosim za pomoč, pametovanje pa zadrži zase.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: KoMar- ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook nastavitev novega gesla

Oddelek: Omrežja in internet
61145 (990) b16
»

Nemški varuh zasebnosti proti čitalcu prstnih odtisov v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10447431 (41927) AndrejO
»

Ugrabitev identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212427 (9696) St235
»

Korejska igra hoče mojo sliko in kopijo osebne (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5711219 (9818) Reycis
»

Prihajajo novi spamerji

Oddelek: Novice / Zasebnost
235422 (3417) BlueRunner

Več podobnih tem