» »

od kdaj je 600€ pokojnine malo

od kdaj je 600€ pokojnine malo

«
1
2 3

gendale ::

Za upokojenca je življenje s 600 evri težko. Na življenje je treba gledati konkretno in ne le iz bonitetnih hiš.
Dušan Semolič, ZSSS


kje je tle logika, da ma delavec plačo 500€, današnji upokojenci pa jokajo čez svojo pokojnine k so v bistvu dost velike, le te k so šli po novih zakonih v pokoj majo 450€ penzije, drugi pa vsi veliko večjo s tem da skoraj noben upokojenec ni vplačeval toliko kot nato dobiva,

pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let, razen za fizično težke poklice ne al pa izjeme, men grejo na kurac te upokojenci k jokajo čez penzije, vsi ohranjenji pol pa kr misle da mu vse pripada, da mu država 30let nakazuje po 800€ penzije sam pa ni pol tolk vplaču.

ker recimo kmetje pa privatniki delajo do smrti all day all night

mogel bi sprejet zakon da pokojnina ne sme bit večja od najnižje/povprečne plače al pa kej, k če lohk delavec preživi s tolk denarja pol lohk tud upokojenc k gleda tv 24/7
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mtosev ::

moja babica ima 360E,ampak živi na hrvaškem:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gendale ::

a ti si hrvat?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mtosev ::

verjetno ne, ker v slo živim od 1991 al kakšno leto pred tem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

Reči, da je 500 ali 600 EUR dovolj denarja za preživetje, je idiotizem brez primere. Večini folka se da ravno toliko, da preživi. Kot v času sužnjev - šalco čorbe, slamo za spat. Nam pa še vtis, da imamo kao pravice, s čimer smo kao boljši od strica Toma.

Invictus ::

Dejstvo je da če v delovnem obdobju nisi ne vem kaj vplačeval v pokojninski sklad, tudi zdaj ne moreš imeti ne vem kako velike penzije.

Perverzija sistema je pa bila ko je folk dobival večjo penzijo kot pa prej plačo.

Drugače je pa 600 EUR neko že kar v redu penzija. Moja mati bi bila zelo zadovoljna s tem, dobi kako četrtino manj.

Ampoak Semolič je navaden populist. Že zadnjih 20 let. On je tisti, ki je najmanj naredil za delavce in jih porinil v ta drek. Pravi sindikat bi aktivno sodeloval pri varstvu pri delu, neplačilu socialnih in zdravstvenih prispevkov itn.

Saj dobi cel kup denarja od članarine. Samo noben ne ve koliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arto ::

Invictus je izjavil:

Dejstvo je da če v delovnem obdobju nisi ne vem kaj vplačeval v pokojninski sklad, tudi zdaj ne moreš imeti ne vem kako velike penzije.

Perverzija sistema je pa bila ko je folk dobival večjo penzijo kot pa prej plačo.

Meni se pa to ne zdi nobena perverzija. Tisti, ki zaslužijo več, plačajo več, tisti ki manj pa manj. Meni se zdi perverzija, da ti delaš celo življenje za mizerno plačo, potem maš pa na koncu še pokojnino tok slabo, da komaj preživiš.

mgermo ::

gendale je izjavil:


pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let


Mladi pa naj na zavodu visijo, ane

-valvoline- ::

mgermo je izjavil:

gendale je izjavil:


pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let


Mladi pa naj na zavodu visijo, ane

Nakladanje. Mladi so v veliki večini šolani lenuhi in Slovenija si tega mora priznat. 100.000 tujcev v Sloveniji opravlja dela katera se Slovenci nočemo poprejet,mladi bi raje na zavodu cuzal socijalko,kot da bi se npr v gradbenistvu ali tovarnah poprejeli za kšno delo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

zee ::

Arto je izjavil:

Invictus je izjavil:

Dejstvo je da če v delovnem obdobju nisi ne vem kaj vplačeval v pokojninski sklad, tudi zdaj ne moreš imeti ne vem kako velike penzije.

Perverzija sistema je pa bila ko je folk dobival večjo penzijo kot pa prej plačo.

Meni se pa to ne zdi nobena perverzija. Tisti, ki zaslužijo več, plačajo več, tisti ki manj pa manj.


Ti to resno? Ne mores imeti pokojnine visje od place, no. Razen ce seveda nisi bil kaksen posebno zasluzen Slovenec (prvoborec ali kaj podobnega).

Sploh pa je slovenski pokojninski sistem navadna piramidna shema in dokler se te anomalije ne odpravi, se bo dogajalo, da bodo pokojnino prejemali tudi ljudje, ki niso *nikoli* vplacali niti evrocenta. Namig - jaz zase in samo zase, ne pa se za sto lenuhov. Ker sindikati niso dosegli uvedbe podobnega sistema v Sloveniji, jih je potrebno prepovedati, ker od njih ni nobene koristi. Piknike si delavci oz. druzbe lahko organizirajo tudi sami. Za delavske pravice se sindikati tako ali tako ze dolgo ne borijo vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Terman ::

Nekdo more naj****t. Ali bodo to starejši, ali pa generacija trenutno mladih. Druge rešitve ni, oz. so slabše (vojna).

mgermo ::

-valvoline- je izjavil:

mgermo je izjavil:

gendale je izjavil:


pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let


Mladi pa naj na zavodu visijo, ane

Nakladanje. Mladi so v veliki večini šolani lenuhi in Slovenija si tega mora priznat. 100.000 tujcev v Sloveniji opravlja dela katera se Slovenci nočemo poprejet,mladi bi raje na zavodu cuzal socijalko,kot da bi se npr v gradbenistvu ali tovarnah poprejeli za kšno delo.


A ne bi bilo bolje, da bi vlada nemesto višanja delovne dobe raje spodbujala gospodarstvo z novimi kvalitetnimi delovnimi mesti, da človek z 7. stopnjo izobrazbe ne bi rabil it delat v gradbenštvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

Arto ::

zee je izjavil:

Ti to resno? Ne mores imeti pokojnine visje od place, no. Razen ce seveda nisi bil kaksen posebno zasluzen Slovenec (prvoborec ali kaj podobnega).

Seveda lahko. Samo bi moral izenačit pokojnine (se pravi bi tisti, ki so imeli visoko plačo dobivat manj kot sedaj).

opeter ::

gendale je izjavil:

a ti si hrvat?


Verjetno ima makedonske korenine ... vsaj po priimku sodeč.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

babica je rojena v franciji/maroku, dedek je bil iz makedonije, pradedek je bil iz trbovlja, preostanek moje družine pa je iz hrvaške
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Hvala za pojasnilo, mtosev.

Zee, se popolnoma strinjam.

Lahko mi prosim nekdo razloži, kako je mogoče, da se je lahko od leta 1990 do 2011 povečalo število tistih, ki prejemajo borčevske penzije? Ali lahko otroci oz. vnuki podedujejo penzije svojih starih staršev?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DonMatejo ::

da

kr1ženska ::

600 €?? Pa kje so to najdl? To so zdej redke upokojence z visoko penzijo začel izpostavlat, da bodo loh še pri upokojencih začel vrčevalne ukrepe izvajat. Moja stara mama ima max 320€ in je Slovenka pa skos je pošteno dela v tovarni.

Arto ::

kr1ženska je izjavil:

Moja stara mama ima max 320€ in je Slovenka pa skos je pošteno dela v tovarni.

Desna logika bi bila, da je sama odgovorna za to, kakšno pokojnino ima. Bi se pa bolj izobrazila. Jaz sem mnenja, da je pokojnina oblika socialne podpore, in bi morala biti za vse enaka. Če si bolj premožen, si lahko urediš kakšen dodaten pokojninski sklad.

mtosev ::

pol bi rabili vsi enako vplačevati.kdo bi se strinjal s tem,da plačuje več kot nekdo drug in ima isto pokojnino kot nekdo kateri je vplačal npr 30%več?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

energetik ::

Če naj bi bila penzija samo oblika socialne podpore, potem je mora biti zadosti za osnovno preživetje. Položnice, stanovanje in hrano. Ne pa še za novega Golfa pred hišo in 2 tednov morja.

Ker pa je vsak drugače vplačeval za penzijo, morajo biti tudi penzije različne. Še vedno pa sem za izključno prostovoljno vlaganje za penzijo v nek od države zagarantiran sklad. Toliko kot vložiš, toliko potem dobiš. Država pa bi dajala samo za osnovno preživetje.

imagodei ::

Aston_11 je izjavil:

Reči, da je 500 ali 600 EUR dovolj denarja za preživetje, je idiotizem brez primere. Večini folka se da ravno toliko, da preživi. Kot v času sužnjev - šalco čorbe, slamo za spat. Nam pa še vtis, da imamo kao pravice, s čimer smo kao boljši od strica Toma.

Čisto splošno gledano se s tabo celo strinjam, to je smešno malo denarja.

Primerjalno gledano, če upoštevaš povprečno, minimalno ter zajamčeno plačo, pa povprečno in minimalno pokojnino, je pa 600 EUR pokojnine precej visok znesek.

Moja mama dobi 320 EUR. Moja stara mama okoli 450 EUR. Glede na to, da trgovke zaslužijo 550-600 EUR, je 600 EUR pokojnine ogromno. Če bakica ne more plačevati ogrevanja in poračuna za elektriko, lahko svoj grad tudi proda.
- Hoc est qui sumus -

Ajrina ::

600€ je VELIKA pokojnina. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo okoli 300€ pa niti zdaleč tako ne jamrajo.
Je pa res, da so ljubljanski starčki navajeni na luksus. Npr. soseda ima 2-sobno stanovanje, v katerem živi sama, avto (ki sicer ni ne vem kaj, ampak je več od mojega, ki ga nimam), čez dan gre kakih 100x na kavo s prijateljicami, 2x na leto na daljše počitnice. In ja, ona je boga, ker ima komaj za preživetje.
Midva s fantom imava nekaj čez 1000€ prihodkov na mesec že nekaj časa, odkar je brez službe. Sva 2 za razliko od sosede, nič nama ne manjka, preseravava se tudi ne. Vse položnice so plačane, poleg tega še na mesec dam 300-400€ na varčevalni račun.

-valvoline- ::

mgermo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mgermo je izjavil:

gendale je izjavil:


pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let


Mladi pa naj na zavodu visijo, ane

Nakladanje. Mladi so v veliki večini šolani lenuhi in Slovenija si tega mora priznat. 100.000 tujcev v Sloveniji opravlja dela katera se Slovenci nočemo poprejet,mladi bi raje na zavodu cuzal socijalko,kot da bi se npr v gradbenistvu ali tovarnah poprejeli za kšno delo.


A ne bi bilo bolje, da bi vlada nemesto višanja delovne dobe raje spodbujala gospodarstvo z novimi kvalitetnimi delovnimi mesti, da človek z 7. stopnjo izobrazbe ne bi rabil it delat v gradbenštvo?

V Sloveniji je že zdaj za 70% preveč diplomiranega folka,trend je takšen da že 80% mladih gre na fax,prepričanih da jih po diplomiranju čaka fajn plača in po možnosti državni stolček.In kdo bi po tvojem potle dejansko neki delal in ustvarjal? Al bomo skoz tujce uvažal,medtem pa armado diplomiranih lenuhov futral z socijalko?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Če 2 dobita po 400€/mesec penzije, je to po mojih izkušnjah povsem zadosti za spodobno preživetje, seveda v kolikor sta lastnika stanovanja. 200€ za položnice v najhujšem mrazu vključno z internetom, 300€ za hrano. Ostane še 300€ za obleko/bencin/servis, da si lahko privoščita kakšen izletek vsak mesec. Ali pa pač nimata avta in gresta 1x/leto na kakšno manjše potovanje. Seveda hudega luksuza ne more biti, se pa da spodobno preživeti.

Arto ::

energetik je izjavil:

Če naj bi bila penzija samo oblika socialne podpore, potem je mora biti zadosti za osnovno preživetje.

Seveda. Bi bila manj kot 600€. Ampak to, da človek, ki je celo življenje delal v fabriki dobi 350€ pokojnine je pa malo nepravično.

mtosev je izjavil:

pol bi rabili vsi enako vplačevati.kdo bi se strinjal s tem,da plačuje več kot nekdo drug in ima isto pokojnino kot nekdo kateri je vplačal npr 30%več?

Saj za socialno in zdravstveno zavarovanje tudi vplačujejo ljudje različno.

RockyS ::

-valvoline- je izjavil:

mgermo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mgermo je izjavil:

gendale je izjavil:


pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let


Mladi pa naj na zavodu visijo, ane

Nakladanje. Mladi so v veliki večini šolani lenuhi in Slovenija si tega mora priznat. 100.000 tujcev v Sloveniji opravlja dela katera se Slovenci nočemo poprejet,mladi bi raje na zavodu cuzal socijalko,kot da bi se npr v gradbenistvu ali tovarnah poprejeli za kšno delo.


A ne bi bilo bolje, da bi vlada nemesto višanja delovne dobe raje spodbujala gospodarstvo z novimi kvalitetnimi delovnimi mesti, da človek z 7. stopnjo izobrazbe ne bi rabil it delat v gradbenštvo?

V Sloveniji je že zdaj za 70% preveč diplomiranega folka,trend je takšen da že 80% mladih gre na fax,prepričanih da jih po diplomiranju čaka fajn plača in po možnosti državni stolček.In kdo bi po tvojem potle dejansko neki delal in ustvarjal? Al bomo skoz tujce uvažal,medtem pa armado diplomiranih lenuhov futral z socijalko?


Narobe. Lepše jim če grejo na faks in par let dobivajo štipendijo poleg ter delajo preko študenta v kelnariji.

-valvoline- ::

Arto je izjavil:

energetik je izjavil:

Če naj bi bila penzija samo oblika socialne podpore, potem je mora biti zadosti za osnovno preživetje.

Seveda. Bi bila manj kot 600€. Ampak to, da človek, ki je celo življenje delal v fabriki dobi 350€ pokojnine je pa malo nepravično.

mtosev je izjavil:

pol bi rabili vsi enako vplačevati.kdo bi se strinjal s tem,da plačuje več kot nekdo drug in ima isto pokojnino kot nekdo kateri je vplačal npr 30%več?

Saj za socialno in zdravstveno zavarovanje tudi vplačujejo ljudje različno.

Nič ni nepravično,dobrodošli v kapitalizem. Če je nekdo imel 500e plače mu sledi pokojnina 350e saj je pokojnina 70% 20 letne povprečne plače.
Nepravično je pa to da so se nekateri umetno upokojil pr 45-50 let starosti in zarad njih propada pokojninska blagajna.
Zakaj imata vojska,policija itn bonificirano delovno dobo? Celo balerine tudi?

Zgodovina sprememb…

Arto ::

-valvoline- je izjavil:

Nič ni nepravično,dobrodošli v kapitalizem. Če je nekdo imel 500e plače mu sledi pokojnina 350e saj je pokojnina 70% 20 letne povprečne plače.

Ja pa kaj, če je zdaj tako. Jaz pravim, da bi morali vsi prejemat enako pokojnino, in bi morala bit pokojnina oblika socialne podpore. Če pa rabiš več si našparaj.

MTB ::

Veliko stvari je nepravičnih. Tudi to, da nekdo dela za 500 € na delovnem mestu, iz katerega je šel človek v penzijo, pa zdaj prejema 700 € penzije.
Tudi jaz bi dal vsem 1000€ penzije, dokler ta znesek ne vpliva na mojo plačo. Na žalost je pa tako, da jaz iz svoje plače dajem za penzijo... in tu je glavni problem. Najbolj pošten bi bil sistem kolikor daš, toliko dobiš...
Po drugi strani pa bi nastradali tisti, ki so res invalidi v penziji (in ne samo invalidsko upokojeni). V glavnem, nikoli ni pravice v tem in vsak lahko najde slabosti... Tako ali drugače.

IceIceBaby ::

Žalostno je, da leta 2012 govorimo o "osnovnem preživetju" in podobnih zadevah. Po svetu se valjajo nenormalne količine denarja, država zapravlja za kretenizme ljudje pa životarijo.

V idealnem svetu bi večino proračuna usmerili v kvalitetno izobraževanje in blagostanje ljudi. Samo tako se lahko dela konkreten napredek.

mtosev ::

IceIceBaby je izjavil:

Žalostno je, da leta 2012 govorimo o "osnovnem preživetju" in podobnih zadevah. Po svetu se valjajo nenormalne količine denarja, država zapravlja za kretenizme ljudje pa životarijo.

V idealnem svetu bi večino proračuna usmerili v kvalitetno izobraževanje in blagostanje ljudi. Samo tako se lahko dela konkreten napredek.

životarijo bolj v kakšni afriki ali afganistanu,večina ljudi v EU ne životari(za romune in bolgare pa ne vem)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Arto ::

MTB je izjavil:

Najbolj pošten bi bil sistem kolikor daš, toliko dobiš....

Jaz pravim, da ravno to ni pravično. Ti človeka, ki je že tako životaril celo življenje, po upokojitvi še dodatno zatreš. Pa ne govorim o 1000€ pokojnine, samo o tem, da bi morala biti za vse enaka in dostojna.

IceIceBaby ::

životarijo bolj v kakšni afriki ali afganistanu,večina ljudi v EU ne životari(za romune in bolgare pa ne vem)


Življenje penzionista s 350 eur pokojnine je životarjenje. Življenje 4 članske družine z 2 minimalnima plačama prav tako. Če hočeš, da ljudje ustvarijo kaj pametnega moraš iz enačbe odstraniti boj za preživetje.

MTB ::

Potem se strinjaš s tem da je nekje treba vzet in naj tebi vzamejo še 10% več od plače, da boš dal za dostojne pokojnine? Brez debate prosim, reci samo da ali ne!

IceIceBaby ::

MTB, konkretne zneske lahko vzamejo na drugih koncih, ni treba še dodatno nabijati dajatev.

Arto ::

MTB je izjavil:

Potem se strinjaš s tem da je nekje treba vzet in naj tebi vzamejo še 10% več od plače, da boš dal za dostojne pokojnine? Brez debate prosim, reci samo da ali ne!

Enako bi plačeval, kot sedaj. In vsi bi imeli enake pokojnine, eni posledično manj, drugi več. Ne vem pa, kakšna bi bila konkretna številka. Tko na pamet, mogoče 400€?

MTB ::

In ti bi se strinjal, da delaš za neto plačo 1500€, pri kateri ti je iz bruto šlo 35 let po 22 ali koliko že %, da boš dobil 400€ pokojnine?

Arto ::

MTB je izjavil:

In ti bi se strinjal, da delaš za neto plačo 1500€, pri kateri ti je iz bruto šlo 35 let po 22 ali koliko že %, da boš dobil 400€ pokojnine?

Ja.

MTB ::

Svaka ti čast. Ko boš začel delat, mislim da boš drugačnega mnenja.. Ali pa zdaj delaš za precej manj denarja, oz. na črno, da ne plačuješ prispevkov.

-valvoline- ::

RockyS je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mgermo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

mgermo je izjavil:

gendale je izjavil:


pa delovna doba bi se res morala zvišat na vsaj 65 let


Mladi pa naj na zavodu visijo, ane

Nakladanje. Mladi so v veliki večini šolani lenuhi in Slovenija si tega mora priznat. 100.000 tujcev v Sloveniji opravlja dela katera se Slovenci nočemo poprejet,mladi bi raje na zavodu cuzal socijalko,kot da bi se npr v gradbenistvu ali tovarnah poprejeli za kšno delo.


A ne bi bilo bolje, da bi vlada nemesto višanja delovne dobe raje spodbujala gospodarstvo z novimi kvalitetnimi delovnimi mesti, da človek z 7. stopnjo izobrazbe ne bi rabil it delat v gradbenštvo?

V Sloveniji je že zdaj za 70% preveč diplomiranega folka,trend je takšen da že 80% mladih gre na fax,prepričanih da jih po diplomiranju čaka fajn plača in po možnosti državni stolček.In kdo bi po tvojem potle dejansko neki delal in ustvarjal? Al bomo skoz tujce uvažal,medtem pa armado diplomiranih lenuhov futral z socijalko?


Narobe. Lepše jim če grejo na faks in par let dobivajo štipendijo poleg ter delajo preko študenta v kelnariji.

Ja in kak dolgo bi naj študij trajal? Do penzije?

mirancar ::

pokojnine bi morale bit kolikor delovno prebivalstvo vplača porazdeljeno na vse
pa če imamo 1-ga upokojenca na 1-ga delavca naj bo to 200€, če imamo 10 delavcev na 1 upokojenec, naj bo to 2000€
če zasluži en mesec prebivalstvo 500€, naj bo pokojnina 100€, drug mesec pa 500€ ker so večje plače
če se tega ne držimo, brez veze ta sistem, bodmo raje američani

malo delo bi lahko že enkrat uvedli, nevem kaj sanjajo

Looooooka ::

Ce boste starejse porinili pod vlak se ne cudit, ko bodo vasi vnuki storili isto.
Glejmo realno...delali so place so mele take kot so meli, v blagajno so dajali toliko kot je zahtevala drzava, se pravi niso oni krivi za trenutno stanje.
To je tko kot, da ti delas celo zivljenje in ti drzava obljubi, da bo zate poskrbela v starosti, ker gre del tvoje place v blagajno.
Potem ti isti kreteni to blagajo izpraznijo...zdej bos pa ti najebal, med tem ko si oni kupujejo avtomobile, patrije in vojaske ladje za obrambo morja, ki meri malce vec od moje banje.
Get real.
Plus baje je recesije ze konec....v nasi drzavi nas pa se zmeraj strasijo in trdijo, da Evropa od nas zahteva ne vem kaj.
Tole vlado bi jaz dal postrelit.Od prvega do zadnjega.
S sparanjem dosezes samo skromno zivljenje in nic drugega.Ce ne znajo zagnat gospodarstva naj se lepo jebejo vsi po spisku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

IceIceBaby ::

Enako bi plačeval, kot sedaj. In vsi bi imeli enake pokojnine, eni posledično manj, drugi več. Ne vem pa, kakšna bi bila konkretna številka. Tko na pamet, mogoče 400€?


UTD reši vse.

BlueRunner ::

-valvoline- je izjavil:

V Sloveniji je že zdaj za 70% preveč diplomiranega folka,trend je takšen da že 80% mladih gre na fax,prepričanih da jih po diplomiranju čaka fajn plača in po možnosti državni stolček.In kdo bi po tvojem potle dejansko neki delal in ustvarjal? Al bomo skoz tujce uvažal,medtem pa armado diplomiranih lenuhov futral z socijalko?

Napača. V Sloveniji je že zdaj 50.000 sposobnih diplomantov različnih smeri - družboslovnih in tehničnih, ki bi lahko zapolnili delovna mesta z visoko dodano vrednostjo.

Sedaj pa v razmislek zakaj imamo kot družba veliko neizkoriščenega ali slabo izkoriščenega znanja, ki dobesedno leži na cesti in gnije.

Ali je rešitev, da to pustimo zgniti, ali pa je morda boljša rešitev to, da identificiramo ovire, jih odpravimo in omogočimo kapitalistom, da dejansko začno odpirati delovna mesta in izkoriščati ta bazen znanja.

Arto ::

MTB je izjavil:

Svaka ti čast. Ko boš začel delat, mislim da boš drugačnega mnenja..

Ne, ker o davkih ne razmišljam na ta način. Davki pač so in se nimaš kaj sekirat, koliko so prasci "tebi vzeli in dali drugim".
Saj mogoče bi bila več kot 400€. Povprečna je trenutno bojda okrog 580€, tako da komot daš vsem 500€, pa bo še ostalo.

-valvoline- ::

BlueRunner je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

V Sloveniji je že zdaj za 70% preveč diplomiranega folka,trend je takšen da že 80% mladih gre na fax,prepričanih da jih po diplomiranju čaka fajn plača in po možnosti državni stolček.In kdo bi po tvojem potle dejansko neki delal in ustvarjal? Al bomo skoz tujce uvažal,medtem pa armado diplomiranih lenuhov futral z socijalko?

Napača. V Sloveniji je že zdaj 50.000 sposobnih diplomantov različnih smeri - družboslovnih in tehničnih, ki bi lahko zapolnili delovna mesta z visoko dodano vrednostjo.

Sedaj pa v razmislek zakaj imamo kot družba veliko neizkoriščenega ali slabo izkoriščenega znanja, ki dobesedno leži na cesti in gnije.

Ali je rešitev, da to pustimo zgniti, ali pa je morda boljša rešitev to, da identificiramo ovire, jih odpravimo in omogočimo kapitalistom, da dejansko začno odpirati delovna mesta in izkoriščati ta bazen znanja.

In kdo bo opravljal *navadna* dela z *nizko dodano vrednost* če je 80% mladih študiranih in se jih noče poprejet? Kolk je standardno številčno razmerje VŠ vs SŠ po tovarnah? Privatnih spjih,sploh pa za storitvene dejavnosti?

-valvoline- ::

Končni rezultat bo npr diplomiran filozof bo šel za malarja,mehanika vseen kaj itn, država(davkoplačevalci) zmetal kupe denarja za njegov totalno sfailran poklic in diplomo,njega(in starše) je tut študij kr orenk stal,dab na koncu ugotovil da je vse skupaj bilo brezveze?

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Folk dejte se mal zamislit kaj govorite.
Ce bi imel miljon evrov pa jih sel vezat na banko, bi seveda dobil ugodnejse pogoje kot povprecen drzavljan. Ko bi prisel dvigniti obresti, bi ti pa rekli dobis tok kot ostali, dost ti je.
In to bi eni imeli s penzijami, folk posteno vplacuje 30 let, ko rabi dobiti nazaj jih pa izenacimo s socialno. Ker si je drzava sposojala iz napacnega fonda, bi spremenili pravila igre za nazaj pa prevalili na njih.
Pokojnine niso socialna, to metat v isti kos je neumnost. Ze ime ti pri socialni pove, da gre za pomoc. In socialna je misljena, da prebrodis hude case. Folk si lahko najde sluzbo pa izboljsa polozaj. Kaj lahko pa upokojenec naredi? Gre se malo delat pri 80-ih?
Lahko gledas na pokojnino kot nek korektiv, samo vecina je bila posteno vplacanih in nima veze s tem.

-valvoline- ::

Mehmed je izjavil:

Folk dejte se mal zamislit kaj govorite.
Ce bi imel miljon evrov pa jih sel vezat na banko, bi seveda dobil ugodnejse pogoje kot povprecen drzavljan. Ko bi prisel dvigniti obresti, bi ti pa rekli dobis tok kot ostali, dost ti je.
In to bi eni imeli s penzijami, folk posteno vplacuje 30 let, ko rabi dobiti nazaj jih pa izenacimo s socialno. Ker si je drzava sposojala iz napacnega fonda, bi spremenili pravila igre za nazaj pa prevalili na njih.
Pokojnine niso socialna, to metat v isti kos je neumnost. Ze ime ti pri socialni pove, da gre za pomoc. In socialna je misljena, da prebrodis hude case. Folk si lahko najde sluzbo pa izboljsa polozaj. Kaj lahko pa upokojenec naredi? Gre se malo delat pri 80-ih?
Lahko gledas na pokojnino kot nek korektiv, samo vecina je bila posteno vplacanih in nima veze s tem.

Aja? Kaj pa če hudo zboliš al pa postaneš invalid? Kaj potem?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914686 (13232) solatko
»

zakaj se pokojnine ne vsklajujejo tudi..

Oddelek: Loža
446420 (5461) pirlo
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319809 (17447) lexios
»

"Naša" pokojnina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17333654 (30676) lexios

Več podobnih tem