» »

blue screen problem

blue screen problem

rollbacker ::

v zadnjem času se mi comp brez razloga ugaša. pojavi se modro okno kjer piše phisical dumping ali nekaj takega ne morem prepbrat dovolj hitro.

Podpis težave:
Ime težave: BlueScreen
Različica operacijskega sistema: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Področne nastavitve: 1060

Dodatne informacije o težavi:
BCCode: 24
BCP1: 00000000001904FB
BCP2: FFFFF8800BB80488
BCP3: FFFFF8800BB7FCE0
BCP4: FFFFF800030F480A
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Datoteke, v katerih je opisana težava:
C:\Windows\Minidump\032412-19125-01.dmp
C:\Users\Tadej\AppData\Local\Temp\WER-166936-0.sysdata.xml

V spletu preberite izjavo o zasebnosti:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=...

Če v spletu izjava o zasebnost ni na voljo, preberite našo izjavo o zasebnosti brez povezave:
C:\Windows\system32\sl-SI\erofflps.txt

amigo_no1 ::

rollbacker ::

kaj lahko z tega ugotovim in kako to rešim?

rollbacker ::

prosm pomagajte mi. bluescreen je vse bolj pogost. zdaj se mi pojavi že do 3x na dan. je kar nadležno da se ti pc stalno reseta. skeniral sem za viruse ob zagonu ni našlo nič. poskusil bom pa še z command: CHKDSK

Duhec ::

@amigo_no1 ti je dal link do znanega simpl programčka s katerim vidiš kakšne vse BSOD-e si fasal in kdaj.
Če je v programu BlueScreenView pod Bug Check Code večkrat različna koda napake potem je velika verjetnost, da te heca spomin, zato ga stestiraj z znanim programom za spomine t.j. memtest ali če imaš več palčk spomina jih izmenično menjaj in testiraj, lahko te heca samo ena.
Če pa je vedno ista koda napake, kot si navedel zgoraj potem pogooglaj po tej kodi.
Za začetek in konkretno za tvoj error BCCode: 24 je tule en nasvet:
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
Sicer pa si značilen za novince, ki hočejo takoj odgovor, sami pa ne nudijo ama nič podatkov o komplet HW sistemu, SW op.sistemu, SW posodobitvah, morebitnem antivirusniku, kdaj so se težave začele, si dodajal/menjal kak HW, imaš zadnje gonilnike za vse naprave... itd.
Zavedaj se, da smo tu slepi in gluhi za stvari, ki so tebi samoumevne.
Daj, drugič se razpiši raje več kot manj.

rollbacker ::

zdaj pa res ne vem več kaj bi naredil.

memory test ne pokaže nobenih problemov. vseeno ali sta obe notri ali vsaka posebaj. enako ni problema na disku. ta error, ki sem ga objavil je najbolj pogost je pa še veliko drugih.

Cold1 ::

No, pa dopiši še ostale (ali pa kar sam poguglaj - v brskalnik vpiši številko in besedilo napake, Bug Check Code in Bug Check String; pokaže ti ju program Blue Screen View, ki ti ga je predlagal že Amigo).


Drugače pa je ta napaka (poleg strojne okvare ali virusov, ki si jih domnevno že izločil s testiranjem) lahko tudi posledica slabo spisanih gonilnikov; so se ti napake začele dogajati po nakupu kake nove naprave ali komponente?

rollbacker ::

možno da je zdaj vredu od testa včeraj mi še ni crashnil komp. ponavadi pa mi je 3 x

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384125 (3394) solatko
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234002 (3731) hojnikb
»

Modri zaslon BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
311725 (1380) prenasalec
»

Modri zaslon na win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131732 (1433) rsroki
»

Blue Screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
51209 (1067) Cold1

Več podobnih tem