» »

Intervju: Robert Farazin - DoubleRecall

Intervju: Robert Farazin - DoubleRecall

Hekovnik - V tokratnem intervjuju s podjetnikom bomo v Hekovniku gostili direktorja in soustanovitelja podjetja DoubleRecall, Roberta Farazina, ki je v preteklem letu, kot prvo Slovensko podjetje vstopilo v YCombinator, prestižni inkubator v Silicijevi dolini. Že takrat so pridobili investicijo inkubatorja in Yurija v skupnem znesku več kot $160.000. V preteklem mesecu pa so pridobili še semensko investicijo v višini 1,6M $.

Intervju bo potekal v četrtek, 29.3.2012 ob 18:30 v Čajnici Hekovnika.

Robert nam bo pojasnil, kako je iz Slovenije prodreti v Silicijevo dolino, kaj se je v enem letu naučil in kaj je potrebno za pridobitev zaupanja investitorjev v teh časih. Intervju bo povezoval Kristjan Pečanac. Več informacij.

109 komentarjev

«
1
2 3

mtosev ::

fajn zanjga. je pa hitro "pobegnil" iz SLO v USA.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gandalfar ::

pobegnil?

Nextor ::

Se vidimo... :D

Isht ::

Double Recall je najgrotesknejša stvar, ki je lahko doletela internet v tem desetletju.
Ta katastrofa od ideje zreducira uporabniško izkušnjo web strani na najnižji možni nivo, oglaševalske efektivnosti pa nima nobene, saj si nihče ne zapomni tistih dveh besed, še manj pa bi kdo na podlagi DoubleRecall sistema kaj KUPIL.

Edini efekt, ki ga DoubleRecall doseže, je upočasnitev uporabnika, motnja.

V kombinaciji z drugimi oglaševalskimi sistemi pa DoubleRecall postane nočna mora. Jaz sem samo zaradi tega, da bi se znebil te nesnage, naročil enomesečno naročnino na Piano sistem, nakar sem zgrožen ugotovil, da spletne strani ta dva sistema uporabljajo LOČENO in da naročnina na Piano sistem ne pomeni, da ti ni treba trpeti tega sranja.

V glavnem, kot uporabnika spletnih strani me zelo ima, da bi 'izumiteljem' DoubleRecall sistema pritisnil enih par krepkih okrog kepe.

VelikiTun ::

Indeed. Hvaliti se z rešitvijo, ki kvari uporabniško izkušnjo, je paf.

Tody ::

Isht motiš se.. Če te vprašam zdele naštej mi ene breznikotinske obliže boš rekel kaj? :)

Isht ::

Tody: pojma nimam. Pretipkam tisti dve besedi in potem vključim svoj lastni sistem, DoubleOblivion - načrtno pozabim, kar mi DoubleRecall servira. Pod nobenim pogojem pa ne bom kupil stvari, ki jo DR oglašuje, če ne zaradi pozabljivosti, pa zaradi principa: DoubleRecall je svinjarija, in iz inata ne kupim ničesar, kar se tam oglašuje.

AmokRun ::

Tečna zadeva, ampak za zdaj se jo da še relativno enostavno blokirat.:D

gendale ::

kaj sploh je to oziroma a da lahko kdo kak primer strani, ki to uporablja?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

AmokRun ::

Dnevnik.si ga uporablja.

IceIceBaby ::

Isht, haters gonna hate. Znaš kaj konstruktivnega povedati?

Čim prej se nauči, da nisi merilo za vse na svetu.

Fantje so dobili kar zajeten kup denarja za stvari, ki jih delajo. Očitno je nekdo ocenil, da delajo tržno zanimive stvari z velikim potencialom. Če je to res ali ne bomo videli, vsekakor jim grejo pa čestitke za dosežek. Zmagali so že takrat, ko so se odločili, da odrinejo v SV in naredijo nekaj, namesto, da bi samo nabijali po forumih.

Gregor P ::

Pa tudi sicer, ali kdo resnično recimo preko mobilnih telefonov z zaslonom na dotik gre dejansko tipkat ti dve besedi? Jaz vem, da celotno novico rajši kar lepo preskočim, se mi resnično ne da:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

McClane ::

Sam ne bi mogel bolje napisati kot Isht. Da se tale DoubleRecall prodaja kot najboljšo stvar je naravnost abnormalno. Oziroma pove veliko o marketingu, prodaji in PR-u startup podjetja, ne pa o sami kvaliteti tega smetenja po internetnih straneh.
Me prav zanima če bo na intervjuju kakšno kritično vprašanje in dejanski odgovor, ne pa samo običajna samohvala. Promocijo si prej zasluži tisti ki je spisal DoubleRecallAway :)
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Isht ::

IceIceBaby:
Haters?

Sori, ampak v času, ko vsi na spletu delajo strani tako, da so uporabnikom prijazne (UX), je DoubleRecall velik korak nazaj. Čestitke fantom za uspešno pridobivanje financ, ampak njihova ideja je iz uporabniškega vidika katastrofalna. Morda zaradi učinka motnje v normalnem delovanju strani DR izgleda kot dobra ideja za oglaševanje, v resnici pa je motnja tako velika, da je tržni učinek oglaševanja nikakav.

Recimo strani, ki uporabljajo sistem Piano, bi DR lahko brez problema opustile, na račun boljše uporabniške izkušnje pa bi lahko Piano naročnine bile tudi višje, kar pomeni več financ za spletne strani.

In da DoubleRecall v resnici NE deluje:
Na Dnevnik.si je večina DoubleRecall reklam za Dnevnikove priloge (ko sem bil prejle ravno pozoren, sem opazil Priloga IN, priloga Nika itd). Torej Dnevnik preko DR sistema ne proda vseh kapacitet DR sistema in mora luknje mašiti z reklamami za svoje priloge. Kje je torej tržna zanimivost DoubleRecall sistema?

680x0 ::

GregorP, mene na mobilcu nervira velikost vpisnega okna, ki ga površno kliknem in s tem kliknem na oglas. Sem se pa na Dnevnik.si źe tako zverziral, da praktično avtomatično klikne stop v browserju še predno mi DR zakrije tekst. Kar se tiče desktopa, DR moti moj način branja - z naslovnice v nove tabe odpiram zanimive novice, potem pa 10x pretipkavam tekst. Tu bi se lahko malo potrudili s periodičnim preverjanjem cookijev, ipd.

Drugače pa DR mečem v isti koš kot Studio Moderna. Vesel sem, ko kak Slovenec uspe izključno s svojim delom in privoščim jim. Za njihove produkte pa žal ne morem reči enako.

OldSkul ::

Tale DR je bedarija. Tako na kratko.

phong ::

Kako pa se ga blokira? Vem, da je obstajal bookmarklet, ki pa ne deluje več.

metalc ::

Kadar jaz nabašem na stran z DR, moram največkrat pretipkati "enim prepisom". Kar pomeni, da tistega članka niso uspeli "prodati" nobenemu oglaševalcu. Res ne razumem, za koji reprodukcijski organ morajo še v tem primeru najedati s tem pretipkavanjem!

Sicer se pa sam najraje držim načela, da se dobro blago samo hvali, od koder sledi sklep, da ta in ta stvar že ne more biti kaj prida vredna, če jo morajo tako vsiljivo oglaševati.

Ted ::

AmokRun je izjavil:

Tečna zadeva, ampak za zdaj se jo da še relativno enostavno blokirat.:D


Kako? Razen tega da takoj po naloženi strani prekineš nalaganje... Žal to ne deluje povsod.
Mah...

mihec87 ::

Zgleda oglaševalci oz vlagatejli vidijo nekaj v tem......Tam je pa važna prodaja oz številke ne pa s-t geeki ki jih to moti...

Meni že gre na k captcha ki včasih vrže tak zmazek, kaj šele tole

sandmat ::

mihec87 je izjavil:

Zgleda oglaševalci oz vlagatejli vidijo nekaj v tem......Tam je pa važna prodaja oz številke ne pa s-t geeki ki jih to moti...


tudi v zemanti so. ne me narobe razumet, privoščim folku, da leecha denar, ampak uporabnega produkta pa pač ni.

Double recall se uspešno zaobide z nalaganjem strani, če se vam ne da tega delat, pa parkrat namerno zafrknite 2 besedi na random, npr. "asfg fdsg" in 3x reloadajte stran - stvar se izklopi. :)

WarpedGone ::

Double recall ... hec je, da sm to isto idejo imel tut sam. kako izvedbo nism šel, ko sm pa naletu na novico o tem mehanizmu je blo pa stari "lej lej...".
Ključ do želenega in "sellable" efekta je v pravilni izbiri besed, ki jih je potrebno pretipkati. Pogostokrat naletim na besede ki so kr neki, brez vsake uporabne vsebine in so tam res očitno samo zato, da nervirajo uporabnike - pa že to je včasih dovolj, da ljudje grejo in zadevo plačajo.

Da pa lahko karkoli načrtno pozabiš ... malo morgen. Ko gre enkrat stvar skozi zavest, koncentracijo in prste je v tvoji podzavesti pustila sled.
Zbogom in hvala za vse ribe

gendale ::

AmokRun je izjavil:

Dnevnik.si ga uporablja.

sem kliknil par naključnih člankov pa ni nič
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SkipEU ::

Jaz si nisem zapomnil še nobene reklame preko DR, pa to neprestano tipkam.

Bi pa rad videl prodajne številke pred in po uporabi tega nadležnega mehanizma za posameznega sponzorja.

Isht ::

WarpedGone je izjavil:

Da pa lahko karkoli načrtno pozabiš ... malo morgen. Ko gre enkrat stvar skozi zavest, koncentracijo in prste je v tvoji podzavesti pustila sled.
Mogoče. Toda to nikakor ni dovolj, da bi potem karkoli KUPIL, saj me tovrstno oglaševanje z ničemer ne prepriča, da je izdelek vreden nakupa.

_marko ::

Čestitke Double Recallu - upam, da vam uspe!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

AmokRun ::

Ted je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Tečna zadeva, ampak za zdaj se jo da še relativno enostavno blokirat.:D


Kako? Razen tega da takoj po naloženi strani prekineš nalaganje... Žal to ne deluje povsod.

Z adblockom blokiraš javascript, ki ga uporablja DR.

gendale ::

gendale je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Dnevnik.si ga uporablja.

sem kliknil par naključnih člankov pa ni nič

ok, sem izklopil adblock pa še enkrat pogledal

wtf je ratalo iz interneta

vse strani majo kr eno sranje gor

a je res internet postal tako sranje 8-O
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Isht ::

gendale je izjavil:

a je res internet postal tako sranje 8-O

A ni žalostno, da moraš za neko normalno uporabniško izkušnjo na netu biti napreden uporabnik z adblockom?

gendale ::

brskalniki bi imo mogli imet to že vgrajeno, ampak tega žal ne bomo videli
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ikeman ::

Isht je izjavil:

Double Recall je najgrotesknejša stvar, ki je lahko doletela internet v tem desetletju.
Ta katastrofa od ideje zreducira uporabniško izkušnjo web strani na najnižji možni nivo, oglaševalske efektivnosti pa nima nobene, saj si nihče ne zapomni tistih dveh besed, še manj pa bi kdo na podlagi DoubleRecall sistema kaj KUPIL.

Edini efekt, ki ga DoubleRecall doseže, je upočasnitev uporabnika, motnja.

V kombinaciji z drugimi oglaševalskimi sistemi pa DoubleRecall postane nočna mora. Jaz sem samo zaradi tega, da bi se znebil te nesnage, naročil enomesečno naročnino na Piano sistem, nakar sem zgrožen ugotovil, da spletne strani ta dva sistema uporabljajo LOČENO in da naročnina na Piano sistem ne pomeni, da ti ni treba trpeti tega sranja.

V glavnem, kot uporabnika spletnih strani me zelo ima, da bi 'izumiteljem' DoubleRecall sistema pritisnil enih par krepkih okrog kepe.


:) hehe res je..
ampak obstaja simpl rešitev za njihov problem.. Grease Monkey scripta/Bookmarklet, ki odkrije skriti container ali pa še lažje pritisneš ESCape med nalaganjem strani, kar povzroči prekinitev izvajanja njihove skripte

Ted ::

Se na vsaki strani zažene enaka skripta, ki jo lahko dam v adblock al je za vsako stran različna? Malo se mučim v Operi a mi ne rata, konkretno za ta page:

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...
Mah...

gendale ::

bv blokirat ročno

daj si gor en dober filterlist pa ne boš mel nič od tega sranja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: srus ()

WarpedGone ::

Mogoče. Toda to nikakor ni dovolj, da bi potem karkoli KUPIL, saj me tovrstno oglaševanje z ničemer ne prepriča, da je izdelek vreden nakupa.

Povej, kaj točno si že kupil zaradi tebi najbližjega jumbo plakata?
Oglaševanje ne deluje tako, kot si zgleda da ti predstavljaš.
Zbogom in hvala za vse ribe

frudi ::

Ted, jaz imam inštaliran in aktiviran Opera AdBlock, tako da mi stran, ki si jo linkal, dela normalno. Za dobro mero imam na dnevnik.si še blokiran javascript, tako da mi ne teži pasica na vrhu za Piano. Kar se moje izkušnje tiče, sploh nimam pojma, da dnevnik.si uporablja Piano ali DR.

V bistvu sem se moral prav namučit, da sem uspel videt, kako izgleda DR, ker imam tak ali drugačen adblock v Operi, Firefoxu in Chromu. Nazadnje sem moral uporabit IE... in potem sem samo debelo gledal, WTF is this shit? Pa ne samo DR, sploh celotna podoba dnevnik.si je katastrofalna - kup vpadljivih reklam, sama stran se nalaga (pre)dolgo in nato se še elementi premikajo, ko se zaženejo razne DR in reklamne skripte. UX katastrofa imho. Ne toliko, kot slo-techov lightbox, ampak zelo blizu...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

digitalcek ::

Isht je izjavil:

Double Recall je najgrotesknejša stvar, ki je lahko doletela internet v tem desetletju.
Ta katastrofa od ideje zreducira uporabniško izkušnjo web strani na najnižji možni nivo, oglaševalske efektivnosti pa nima nobene, saj si nihče ne zapomni tistih dveh besed, še manj pa bi kdo na podlagi DoubleRecall sistema kaj KUPIL.
Edini efekt, ki ga DoubleRecall doseže, je upočasnitev uporabnika, motnja.


Podpišem!

DR sem v preteklim mesecih uporabil mogoče dvajsetkrat, tridesetkrat.

1. Nikoli, ampak res nikoli si nisem kaj zapomnil. To dokazuje nenazadnje tudi to, da pojma nimam, na katerem portalu so me razveselili z DR.

2. Skoraj vedno sem preklel tistega (kot rečeno, ne vem več, kdo je to bil), ki mi je na ta način upočasnjeval dostop do neke novice na nekem portalu.

In ja, nekateri smo tako hudobni (verzirani?), da zasovražimo celo CEL portal, ki ponuja take rešitve.
Verjetno smo taki predvsem starejši, ki smo nekje do leta 2000 živeli brez teženja. Za obrniti stran v časopisu je namreč še danes popolnoma dovolj 3 sekunde, za premakniti pogled s časopisne strani, kjer nekdo nekaj teži na sosednjo stran (recimo s strani 6 na stran 7, kjer pa ni teženja) pa pol sekunde.

Ne rečem, da bi bila na vstopu/filtru/zapori neka domača (ampak res domača!) bejba, ki bi ji moral klikniti na obleko, pa bi ji obleka po kliku padla dol...
Pa še to bi nekateri/mnogi označili kot teženje. In prav bi imeli.

Vpisovanje dveh pobarvanih besed pa je táko teženje, da mu ni para. Upam, da ta "prijem" kmalu izgine na smetišče spletne zgodovine!

gendale je izjavil:


a je res internet postal tako sranje 8-O


Internet je res postal tako sranje, da je skrajni čas, da ga uredimo/uredite/uredijo. Razumite napisano kakor koli hočete...

Zgodovina sprememb…

gendale ::

digitalcek, ne morem verjet, da se strinjam z enim tvojim postom :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ZaphodBB ::

To da trdite, da si ne zapomnite reklam pove samo, da en kurc veste o psihologiji in marketingu ter propagandi na splošno.

Če že kaj, potem je to kvečjemu dokaz da Double Recall deluje.

Sicer pa, če bi se malo pozanimali v čem je poanta DR (preden se gresete armchair strokovnjake) bi ugotovili, da na učinkovit način rešuje problem paywalla. Tako te lahko pričaka stran na kateri piše, da plačaj 2€ če hočeš prebrati članek. Ali pa po drugi strani DR, ki oglaševalcu omogoči, da namesto vas plača ogled članka.

Spet, če bi bili malo manj zaposleni s pljuvanjem ustvarjalnejših in uspešnejših od sebe, bi ugotovili da je problem efektivnosti oglaševanja na spletu za medijske hiše hud, hud problem. In DR na eleganten način reši ta problem.

Ampak tega, bi ki mislite da vam cel svet pripada zastonj ne boste razumeli. No sej na 24ur je vedno na voljo dovolj kvalitetnega materiala za vas.

>:D

Ted ::

frudi je izjavil:

Ted, jaz imam inštaliran in aktiviran Opera AdBlock, tako da mi stran, ki si jo linkal, dela normalno. Za dobro mero imam na dnevnik.si še blokiran javascript, tako da mi ne teži pasica na vrhu za Piano. Kar se moje izkušnje tiče, sploh nimam pojma, da dnevnik.si uporablja Piano ali DR.

V bistvu sem se moral prav namučit, da sem uspel videt, kako izgleda DR, ker imam tak ali drugačen adblock v Operi, Firefoxu in Chromu. Nazadnje sem moral uporabit IE... in potem sem samo debelo gledal, WTF is this shit? Pa ne samo DR, sploh celotna podoba dnevnik.si je katastrofalna - kup vpadljivih reklam, sama stran se nalaga (pre)dolgo in nato se še elementi premikajo, ko se zaženejo razne DR in reklamne skripte. UX katastrofa imho. Ne toliko, kot slo-techov lightbox, ampak zelo blizu...


Tnx, sem v Operi izklopil java script na nekaj problematičnih pagih in je res pol manj navlake :).

Mimogrede, DRecall je dobra pogruntavščina in fantom želim veliko uspeha s prodajo - predvsem v tujini ;)
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Oberyn ::

Nenavadno, še nikoli nisem videl tega DR, tule sploh prvič slišim za zadevo. Sem šel 10 minut klikat po Dnevnik.si člankih, pa nič. Uporabljam Opero, pa sploh nobenih dodatnih programov za blokiranje.

IceIceBaby ::

Na Dnevnik.si je večina DoubleRecall reklam za Dnevnikove priloge (ko sem bil prejle ravno pozoren, sem opazil Priloga IN, priloga Nika itd). Torej Dnevnik preko DR sistema ne proda vseh kapacitet DR sistema in mora luknje mašiti z reklamami za svoje priloge. Kje je torej tržna zanimivost DoubleRecall sistema?


Neprodane kapacitete na enem lokalnem portalu niso ravno dokaz, da zadeva ne deluje. Problem je tudi v oglaševalcih, ki ne znajo izkoristiti sistema.

Sicer so pa že nekateri napisali. Oglaševanje je precej kompleksna in večplastna zadeva. En kanal skoraj nikoli ne deluje. Direktni marketing, kjer je edini cilj oglaševalca direkten nakup je samo ena od možnosti in DR res ni primeren za takšen način oglaševanja. Je pa precej primeren za krepitev blagovne znamke, če ga znaš pravilno uporabiti (za razliko od večine oglaševalcev, ki v tiste besede ne vključijo imena znamke in produkta).

Poleg tega je pa DR lahko le začetek ene zgodbe. Nikjer ne piše, da bo tole edini produkt. Mislim, da imajo precej dobre možnosti, da se prodajo enemu od velikih playerjev, če bodo zgodbo uspešno nadaljevali še kakšno leto ali 2.

delfy ::

Ni kaj za dodat, je Isht vse povedu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfy ()

VelikiTun ::

ZaphodBB je izjavil:

To da trdite, da si ne zapomnite reklam pove samo, da en kurc veste o psihologiji in marketingu ter propagandi na splošno.
Razsvetli nas.

GaS ::

Jaz osebno še nisem naletel na to zadevo, sem pa po izklopljenem adblock-u pogledal prej omenjeni članek na dnevniku; ne vem čemu tak bav-bav? Oz. zanima me, s čim so ljudeke iz silly valley-a prepričali..

Bananovec ::

VelikiTun je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

To da trdite, da si ne zapomnite reklam pove samo, da en kurc veste o psihologiji in marketingu ter propagandi na splošno.
Razsvetli nas.

Obstajajo knjižnjice. Nišče ne bo za vas žrtvoval dragocenega časa, ker ste preleni in preveč primitivni.
Pika
/thread

Preden pljuvajte po naključni stvari, si PRVO in res PRVO prej preberite kaj o tisti STVARI.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

VelikiTun je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

To da trdite, da si ne zapomnite reklam pove samo, da en kurc veste o psihologiji in marketingu ter propagandi na splošno.
Razsvetli nas.


Glede na različne vire je treba oglas videti 7x do 9x, da ti sploh ostane v spominu. Glede na zasičenost z oglasi v zadnjih letih bi rekel, da še večkrat.

To ne pomeni, da si podrobno zapomniš vse, kar piše v oglasu, ampak samo, da registriraš blagovno znamko. Veš, da si že nekje videl zadevo.

DR je kul zato ker prepišeš ime blagovne znamke in pomožnosti ime ali nek glavni benefit produkta in s tem oglaševalec doseže precej večji "recall". Ker se pri prepisovanju pač bolj angažiraš in moraš zadevo tudi napisati.

Je pa problem v neumnih oglaševalcih, ki zadeve ne razumejo. Namesto, da bi od uporabnika zahtevali, da prepiče njihov brand in ime izdelka (npr: Honda, Accord) za prepis določijo neke random besede (npr: volan, cesta).

Kar se tiče slabega UX. Načeloma vsako oglaševanje nekoliko okrni UX. Treba je najti mejo med nadležnostjo in prihodki. Založniki niso dobrodelne ustanove, nekje je treba zaslužiti.

Isht ::

ZaphodBB je izjavil:

To da trdite, da si ne zapomnite reklam pove samo, da en kurc veste o psihologiji in marketingu ter propagandi na splošno.

Če že kaj, potem je to kvečjemu dokaz da Double Recall deluje.

Sicer pa, če bi se malo pozanimali v čem je poanta DR (preden se gresete armchair strokovnjake) bi ugotovili, da na učinkovit način rešuje problem paywalla. Tako te lahko pričaka stran na kateri piše, da plačaj 2€ če hočeš prebrati članek. Ali pa po drugi strani DR, ki oglaševalcu omogoči, da namesto vas plača ogled članka.

Spet, če bi bili malo manj zaposleni s pljuvanjem ustvarjalnejših in uspešnejših od sebe, bi ugotovili da je problem efektivnosti oglaševanja na spletu za medijske hiše hud, hud problem. In DR na eleganten način reši ta problem.

Ampak tega, bi ki mislite da vam cel svet pripada zastonj ne boste razumeli. No sej na 24ur je vedno na voljo dovolj kvalitetnega materiala za vas.

>:D

Povej mi nekaj:
Kako DoubleRecall kakorkoli reši problem paywalla, če ima npr. Dnevnik.si OBOJE, torej DoubleRecall IN paywall (Piano)?
Na Dnevniku je namreč tako:
DoubleRecall se ti prikaže (na enem PCju) vsaj 1x dnevno pri drugi novici, ki jo tisti dan klikneš. Nekaterih člankov pa kljub DoubleRecallu ne moreš brati, ampak za to potrebuješ naročnino Piano (paywall).
In če obrnem: če imaš naročnino na Piano, se ti DoubleRecall VSEENO prikaže. Torej Dnevnik uporablja DoubleRecall IN paywall NAENKRAT in se sistema NE izključujeta!

Se tebi to zdi smiselno? Fer do tistih, ki plačamo paywall?
Ker jaz paywall razumem kot možnost neomejenega dostopa do novic, ne pa da mi potem, ko plačam, vmes porinejo še DoubleRecall.

IceIceBaby ::

To pomeni, da je dnevnik zajebal implementacijo. Nima veze z DR.

ZaphodBB ::

Isht je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

To da trdite, da si ne zapomnite reklam pove samo, da en kurc veste o psihologiji in marketingu ter propagandi na splošno.

Če že kaj, potem je to kvečjemu dokaz da Double Recall deluje.

Sicer pa, če bi se malo pozanimali v čem je poanta DR (preden se gresete armchair strokovnjake) bi ugotovili, da na učinkovit način rešuje problem paywalla. Tako te lahko pričaka stran na kateri piše, da plačaj 2€ če hočeš prebrati članek. Ali pa po drugi strani DR, ki oglaševalcu omogoči, da namesto vas plača ogled članka.

Spet, če bi bili malo manj zaposleni s pljuvanjem ustvarjalnejših in uspešnejših od sebe, bi ugotovili da je problem efektivnosti oglaševanja na spletu za medijske hiše hud, hud problem. In DR na eleganten način reši ta problem.

Ampak tega, bi ki mislite da vam cel svet pripada zastonj ne boste razumeli. No sej na 24ur je vedno na voljo dovolj kvalitetnega materiala za vas.

>:D

Povej mi nekaj:
Kako DoubleRecall kakorkoli reši problem paywalla, če ima npr. Dnevnik.si OBOJE, torej DoubleRecall IN paywall (Piano)?
Na Dnevniku je namreč tako:
DoubleRecall se ti prikaže (na enem PCju) vsaj 1x dnevno pri drugi novici, ki jo tisti dan klikneš. Nekaterih člankov pa kljub DoubleRecallu ne moreš brati, ampak za to potrebuješ naročnino Piano (paywall).
In če obrnem: če imaš naročnino na Piano, se ti DoubleRecall VSEENO prikaže. Torej Dnevnik uporablja DoubleRecall IN paywall NAENKRAT in se sistema NE izključujeta!

Se tebi to zdi smiselno? Fer do tistih, ki plačamo paywall?
Ker jaz paywall razumem kot možnost neomejenega dostopa do novic, ne pa da mi potem, ko plačam, vmes porinejo še DoubleRecall.

Ti bom razložil, ko mi poveš zakaj je meni proizvajalec ključavnice dolžan novo ključavnico, ker so mi lopovi odpeljali kolo iz odprte garaže?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google namenja milijardo dolarjev za krizo dostopnosti stanovanj

Oddelek: Novice / Ostale najave
3711993 (9891) igorpec
»

Izziv: Silicijeva dolina

Oddelek: Loža
172569 (1815) dope1337
»

Stečaji in prisilke.

Oddelek: Problemi človeštva
324692 (3373) BlueRunner
»

Predavanje: Prišli, videli, zmagali - DoubleRecall v Silicijevi dolini

Oddelek: Novice / Ostalo
227365 (5312) Terman
»

DoubleRecall eden od zmagovalcev YCombinatorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
3611275 (7945) root987

Več podobnih tem