» »

Kje najti fosile na dolenjskem ali posavju

Kje najti fosile na dolenjskem ali posavju

midi ::

Lp
moja hči je zelo vedoželjna in večkrat prebira kamne in zemljo ter išče fosile... Pri nas jih ni ker smo tako visoko v hribih, da morja tukaj ni bilo. Zanima pa me če kdo ve kje na dolenjskem ali posavju je mogoče najti fosile, da tja peljem hči da bo v miru iskala ter mogoče celo kaj našla :))
hvala
  • polepsal: Mavrik ()

i386 ::

pri šentrupertu je verjetno kaj :)

Rias Gremory ::

Tukaj so označena nahajališča fosilov v sloveniji.
Še en članek o fosilih: http://fosili.si/bogato-nahajalisce-fos...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fosil ::

Poglej to temo
Tako je!

lmorgh ::

no, ne glede na to, kako visoko v hribih ste, je večina kamnin, ki jih najdeš okoli bajte, nastale v morskem okolju. večina kamnin okolice krškega (ker omenjaš posavje) je miocenske starosti, komot najdeš ogromne količine polžev, školjk, najdeni so bili tudi ostanki morskih sesalcev.

skratka...lahko poveš kje natančno živiš in ti morda lahko dam kakšno bližno lokacijo.če se zapeljeta do Bele Cerkve bosta sigurno na njivah našla fosilne polže in školjke. prav tu so tudi našli okostje delfina.

lp

midi ::

Sem na nadmorski višini okoli 500m to so sevniški griči, med Škocjanom in Sevnico. pri nas smo že precej kopali. prav sedaj tudi kopljemo okoli 3m globoko in smo že po 30cm prišli do kamna, kjer pa ni videti nobenih fosilov....je pa kamnina taka da se kar lušči. lepo prosim za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nahajališča fosilov, mineralov

Oddelek: Loža
206570 (5580) Okapi
»

Luna verjetno mlajša

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176018 (4421) McGregorSL
»

Fosili

Oddelek: Znanost in tehnologija
225026 (4506) gzibret
»

Izumrtje dinozavrov povzročil padec asteroida - sedaj tudi uradno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8118319 (15551) gzibret
»

enačbe tunelogradnje

Oddelek: Znanost in tehnologija
172975 (2392) keber

Več podobnih tem