» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
90 / 91
»»

Poldi112 ::

Sem kar lepo privatnik. Kar pa ne pomeni, da bom slepo udrihal po nič krivih.

Glede pomembnosti zakona, bi bil precej manj pomemben, če ne bo zdajšnja vlada torpedirala vseh pomembnih sprememb prejšnje vlade. Kako že? Ja, z referendumom. Groza ane?

Sicer pa, vse kar rabijo je izvzeti en mali del in lahko mirno izvajajo ta pomemben zakon. Kje točno je problem?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

ja lohk trošit na tuj račun. pa jenejte da polcaji pa sestre kej ustvarjajo vse to plačamo dvakrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

Matako je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Jaz si ne želim referenduma. Ampak če bo, ker je vlada pretrdoglava, ga pa podpiram. Vsekakor upam, da bodo pokazali malo razuma. Ker do sedaj ga niso.


Že. Samo kaj potem? Na kaj jurišamo?


Na odgovornost vlade? Da bodo spoštovali lastne dogovore?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

Poldi112 je izjavil:

Sem kar lepo privatnik. Kar pa ne pomeni, da bom slepo udrihal po nič krivih.

Glede pomembnosti zakona, bi bil precej manj pomemben, če ne bo zdajšnja vlada torpedirala vseh pomembnih sprememb prejšnje vlade. Kako že? Ja, z referendumom. Groza ane?

Sicer pa, vse kar rabijo je izvzeti en mali del in lahko mirno izvajajo ta pomemben zakon. Kje točno je problem?

a po fikusih pa kar na pamet? glede sodišč se nam še krave smejijo pa se nihče neupa nič rečt.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Matako ::

Poldi112 je izjavil:

Matako je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Jaz si ne želim referenduma. Ampak če bo, ker je vlada pretrdoglava, ga pa podpiram. Vsekakor upam, da bodo pokazali malo razuma. Ker do sedaj ga niso.


Že. Samo kaj potem? Na kaj jurišamo?


Na odgovornost vlade? Da bodo spoštovali lastne dogovore?


Ne, mislil sem še potem. Dobro veš, kaj je prva kota. Naprej pa... ?
/\/\.K.

Poldi112 ::

noraguta je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Sem kar lepo privatnik. Kar pa ne pomeni, da bom slepo udrihal po nič krivih.

Glede pomembnosti zakona, bi bil precej manj pomemben, če ne bo zdajšnja vlada torpedirala vseh pomembnih sprememb prejšnje vlade. Kako že? Ja, z referendumom. Groza ane?

Sicer pa, vse kar rabijo je izvzeti en mali del in lahko mirno izvajajo ta pomemben zakon. Kje točno je problem?

a po fikusih pa kar na pamet? glede sodišč se nam še krave smejijo pa se nihče neupa nič rečt.


Ne. Vsak dan znova beremo v časopisih, koga vse so namestili.
Glede sodišč, če ti politiki javno zlivajo gnojnico po njih in jih zlorabljajo za takšne in drugačne duševne muke, potem ni čudno, da je stanje tako, kot je. Plus da zakone piše država.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Karaya 52 ::

Referenduma bi se morali veseliti, ker tista Pahorjeva analogija s trganjem lista papirja zelo drzi. Manj kot bo maneverskega prostora, bolj ostri bodo ukrepi. Sok terapija pa je nekaj kar Mico obvlada. Mico je se v ilegali. 8-)

Poldi112 ::

Matako je izjavil:


Ne, mislil sem še potem. Dobro veš, kaj je prva kota. Naprej pa... ?


Ne vem, ni moje področje. Treba je zalaufati gospodarstvo. Vem pa da varčevanje s pohabljanjem recimo šolstva ne pomeni nič drugega kot strel v koleno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Matako ::

Kar hočem povedati, da tale policajski referendum bi stric Sun Cu odsvetoval.

Vihravost v bitki je pogubna. Treba je čakati, da se sovražnik dovolj približa, preden sprožiš. Če zdajle skinimo Jaja [strele in bliski v ozadju] le ta ne bo imel protikandidata. Zoki popušča, Borut je utrujen in svetobolen... potem pa že zmanjka. Novih fac ni.

In kdo je lahko potem izvoljen? [še hujše strele in bliski v ozadju, plus oddaljen krohot]. Si predstavljate maščevanje? IMO si ga ne.

Zato pazljivo. Fantje, to niso več heci!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

oldguy ::

BlueRunner je izjavil:

Relevantno je v toliko, da si zeli tam ena skupina na legalen nacin zavarovati njihove lastne zneske v katere se vsi lepo pridno vtikamo in jim govorimo koliko si smejo zasluziti in koliko ne. Nekaj, kar so za "nas" svetinje in podatek, ki ga skrivamo kot kaca noge, je pri njih javno na prepihu in marsikdo, ki je kdaj dobil poloznico za prehitro voznjo, si zdaj misli "prav jim je".


Po domače, na legalen, toda IMO nelegitimen način izsiljujejo. Ne vem, na kaj namiguješ s skrivanjem podatka o plači - si morda mnenja, da morajo biti skrite? Jaz nisem. Če plačam, hočem vedet, koliko. Če pa meniš da temu ni tako in da so debate o plačah v JS nepotrebne, se pa gotovo strinjaš tudi s tem, da naj bo skrita tudi npr. plača poslanca.

BlueRunner je izjavil:

Potem recem, da pac ni lepo biti na receiving end. To, kar ti opisujes se ni receiving end, sam lahko recem (ali pa si izmislim - to imas prav, da ni vazno), da mi gre po tvojih izpostavljenih parametrih podobno slabo, pa tudi se nisem na receiving end. Oni so na receiving end in verjetno tudi se bodo. Vprasanje pa je, ce jih ima smisla postavljati v polozaj, kjer jim je referendum se zadnji smiselen izhod.


Aha, to si mislil. Pa sem mislil, da sva to že spucala. Jajca na tnalo in odpoved na mizo. Pa pred sodišče, če odvetnik pravi, da imaš prav. "Referendum se zadnji smiselen izhod"??? Ne se no zajebavat. Niso policaji mati Terezija, javni uslužbenci so in od njih se pričakuje, da se tako obnašajo.

BlueRunner je izjavil:

Imamo "ljudsko voljo", ki spljuva taisti javni sektor, kadar ta na sodiscu dokaze, da ima prav.


To ima zvezo s čim, natanko?

BlueRunner je izjavil:

Npr. postavi se v kozo policistov.


V kožo matere Terezije, hočeš rečt? Ne trzam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

djordjevic ::

@Double J: Odhebi z nacionalizmi ali pa debatiraj, kot se spodobi.

@Vsi ostali: Tile zadnji razvoji v zvezi s podpisi policistov me še samo potrjujejo v zadnje čase čedalje bolj pesimističnem prepričanju, da smo dejansko v spirali proti trdemu dnu. Nihče se ni pripravljen odpovedati ničemur in vedno se bo pol države drlo, da nam vlada nelegitimna/lopovska/bela ali rdeča/vstavi poljuben pridevnik vlada in bodo delali vse, da jo zminirajo. Kdor dlje spremlja moje prispevke, ve, da sem podpiral napore prejšnje in podpiram napore te vlade, da se večino stvari pa končno sistemsko uredi, vendar ne enim ne drugim ne uspe. In jim ne bo. Žal. Tako da ja, upam, da bomo (boste) srečni, ko bomo žrli travo. Smo na dobri poti tja.

;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Ne. Vsak dan znova beremo v časopisih, koga vse so namestili.
Glede sodišč, če ti politiki javno zlivajo gnojnico po njih in jih zlorabljajo za takšne in drugačne duševne muke, potem ni čudno, da je stanje tako, kot je. Plus da zakone piše država.

o sodiščih so prov lepe ocene kolegov iz tujine(komot jih prepolovimo, pa še nebi smel met zaostankov) pa nič od tega. zakonodaja je pa kulkr tolk sinhronizerana z eu tko da tud to ni izgovor.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

oldguy ::

Ne. Vsak dan znova beremo v časopisih, koga vse so namestili.
Glede sodišč, če ti politiki javno zlivajo gnojnico po njih in jih zlorabljajo za takšne in drugačne duševne muke, potem ni čudno, da je stanje tako, kot je. Plus da zakone piše država.


Vlada mora imeti možnost nastavljanja svojega kadra. To od njih pričakujemo - saj so vendar izvršna oblast, madona. Če ste pa izvolili same lopove in nesposobneže, se pa prvenstveno zamislite nad sabo. Glede sodišč in politične kulture se pa seveda strinjam s teboj - le-te pri nas ni. Po krivdi tako sodnikov kot politikov. A tu se spet vprašam - koji k* ste potem zopet volili ene in iste face? ;(( No, zato mene ne briga kaj dosti, kateri "komunist" je gor - da le obrača v približno pravo smer. Kar zmanjšanje porabe definitivno je.

Tile zadnji razvoji v zvezi s podpisi policistov me še samo potrjujejo v zadnje čase čedalje bolj pesimističnem prepričanju, da smo dejansko v spirali proti trdemu dnu. Nihče se ni pripravljen odpovedati nikomur in vedno se bo pol države drlo, da nam vlada nelegitimna/lopovska/bela ali rdeča/vstavi poljuben pridevnik vlada in bodo delali vse, da jo zminirajo. Kdor dlje spremlja moje prispevke, ve, da sem podpiral napore prejšnje in podpiram napore te vlade, da se večino stvari pa končno sistemsko uredi, vendar ne enim ne drugim ne uspe. In jim ne bo. Žal. Tako da ja, upam, da bomo (boste) srečni, ko bomo žrli travo. Smo na dobri poti tja.


This. Lahko iščemo krivce, miniramo vse ukrepe, iščemo krivce tu, krivce tam, vsak ukrep zavrnemo kot nesmiseln "preden se pa ne spuca ona svinjarija!", a v končni fazi nam to pomaga natanko 0. Cifre so kakršne so in jih nič ne briga, če vi bolj verjamete komunistu Jankoviču kot komunistu Janši. Cifre rečejo samo "letos 700 miljonov, če hočete videti plače petnajstega".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

BlueRunner ::

oldguy je izjavil:

Po domače, na legalen, toda IMO nelegitimen način izsiljujejo.

Temu ne recem izsiljevanje in tega ne vidim kot nelegitimno.

oldguy je izjavil:

Aha, to si mislil. Pa sem mislil, da sva to že spucala. Jajca na tnalo in odpoved na mizo. Pa pred sodišče, če odvetnik pravi, da imaš prav. "Referendum se zadnji smiselen izhod"??? Ne se no zajebavat. Niso policaji mati Terezija, javni uslužbenci so in od njih se pričakuje, da se tako obnašajo.

Zaradi izsiljevanja delodajalca se ne rabis dati odpovedi in zkaj jo bi. Ce se lahko legalno zavarujes, zakaj se ne bi? Kot javni usluzbenci pa imajo ze tako in tako suspendirane nekatere pravice, ki jih imamo ostali na podlagi ustave. Tako, da je ta tvoj "se od njih pricakuje" IMO kar posteno omalovazevalen.

oldguy je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Imamo "ljudsko voljo", ki spljuva taisti javni sektor, kadar ta na sodiscu dokaze, da ima prav.

To ima zvezo s čim, natanko?

S tem, kar v citatu izpustil. Da se na referendum vlece tudi taksne stvari. Dokler je "ljudska volja" glavna, potem je dobro pri svetovanju kdo naj koga iztozi pogledati taisto "ljudsko voljo", ki popljuva tiste, ki tozijo drzavo za pretekle neizpolnjene obljube.

oldguy je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Npr. postavi se v kozo policistov.

V kožo matere Terezije, hočeš rečt? Ne trzam...

Ocitno, glede na to, da legitimnosti v njihovih zahtevkih ne vidis.

djordjevic je izjavil:

Kdor dlje spremlja moje prispevke, ve, da sem podpiral napore prejšnje in podpiram napore te vlade, da se večino stvari pa končno sistemsko uredi, vendar ne enim ne drugim ne uspe. In jim ne bo. Žal. Tako da ja, upam, da bomo (boste) srečni, ko bomo žrli travo. Smo na dobri poti tja.

Tokratna zgodba se ni propadla in se ni padla v vodo. Tako, kot je bilo upanje, da se bo ze za casa prejsnje vlade na referendumu potrdilo, da spremembe so potrebne, tudi sedaj se vedno obstaja upanje.

Najprej za to, da podpisov ne bo dovolj. Nato pa se tudi za to, da bo med referendumom vecinsko zmagala zdrava pamet.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

hudič te vlade je vsaj v moji očeh žerjav kater zgleda nekje ekvivalent Vlačiču, samo da je še huje tale radovan je gospodarski minister brez podjetnosti. še celo vizije so bol dogmatske kot pa konkretne. tu ima celo opozicija mogoče počasi prav ampak pustimo mu še mesec dva. v nasprotnem bo moje sicer dokaj pozitivno menje o tej vladi počasi prešlo v nasprotovanje. ker vsaj do sedaj so dosegli več konsenza kakor prejšna čez cel mandat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

oldguy ::

Zaradi izsiljevanja delodajalca se ne rabis dati odpovedi in zkaj jo bi. Ce se lahko legalno zavarujes, zakaj se ne bi? Kot javni usluzbenci pa imajo ze tako in tako suspendirane nekatere pravice, ki jih imamo ostali na podlagi ustave. Tako, da je ta tvoj "se od njih pricakuje" IMO kar posteno omalovazevalen.


Katere pravice? Misliš pravico do "normalne" stavke? Hey, nisem jaz namesto njih podpisal pogodbe o zaposlitvi. Poleg tega do privilegijev, ki jih nudi služba v JS, vsi ostali pa jih niti v sanjah nimamo, sploh še prišla nisva. Dosti o tem pove že to, da objava takšne neumnosti, kot je obrazec o odpuščanju, najde svoje mesto na straneh praktično vseh večjih cajtengov v državi.

Kakorkoli, ti očitno meniš, da je referendum v primeru policistov legitimna odločitev. Jaz menim, da je velika napaka. Kaže, da uslužbenci države ne znajo zrihtat svojih "pravic" skozi institute, katerih del so, obenem pa jim je gladko vseeno za posledice v državni blagajni. V mojih očeh se zatorej kažejo kot nesposobni in sebični. Zaradi tega mi je gladko vseeno, kako omalovaževalne se ti zdijo moje izjave. Spoštovanja se ne prisluži s podpisom ene pogodbe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

BlueRunner ::

oldguy je izjavil:

Katere pravice? Misliš pravico do "normalne" stavke? Hey, nisem jaz namesto njih podpisal pogodbe o zaposlitvi.

Bolj pravico, da te delodajalec ne postavi pred steno samo zato, ker se mu zdi, da te lahko.

oldguy je izjavil:

Poleg tega do privilegijev, ki jih nudi služba v JS, vsi ostali pa jih niti v sanjah nimamo, sploh še prišla nisva. Dosti o tem pove že to, da objava takšne neumnosti, kot je obrazec o odpuščanju, najde svoje mesto na straneh praktično vseh večjih cajtengov v državi.

Bistven "privilegij", ki ga imajo, je ta, da so v javni upravi krsitve delovne zakonodaje bolj redke, kot pa v zasebnih podjetjih. Kar je bolj zalost, kot pa privilegij, ce pomislis kaj to pomeni.

oldguy je izjavil:

Kakorkoli, ti očitno meniš, da je referendum v primeru policistov legitimna odločitev. Jaz menim, da je velika napaka.

Referendum je lahko brez veze, ne mores ga pa apriori razglasiti za veliko napako. Lahko recimo reces, da je bila kardinalna napaka ta, da je vlada v proceduro trmasto vlozila predlog, ki ni bil usklajen. Na koncu pa bodo se vedno morali volilci odlociti, kaj si o zakonu mislijo. Sedaj pa tako: ce zakon volilci potrdijo, potem je stvar brezprizivna in gre naprej. Ce pade, pa pade po volji volilcev. Samo zato, ker je neka skupina uspela s pobudo ne pomeni se nic.

oldguy je izjavil:

Kaže, da uslužbenci države ne znajo zrihtat svojih "pravic" skozi institute, katerih del so, obenem pa jim je gladko vseeno za posledice v državni blagajni.

Kot prvo, tudi ti si del istega sistema. Kot drugo, posledice v drzavni blagajni bodo, ce volilci vecinsko zavrnejo zakon. Dvomim, da bodo sli na volisca samo policisti.

oldguy je izjavil:

V mojih očeh se zatorej kažejo kot nesposobni in sebični. Zaradi tega mi je gladko vseeno, kako omalovaževalne se ti zdijo moje izjave.

Nesposobni in sebicni, ker je realno najvec, kar lahko storijo to, da dajo zakon na preverbo na referendum? A sedaj je v Sloveniji ze taksna psihoza, da vsak referendum avtomaticno pomeni svetovni potop?

oldguy je izjavil:

Spoštovanja se ne prisluži s podpisom ene pogodbe...

Res je. Ampak uveljavljanje lastnih pravic nima kaj veliko s spostovanjem. Ce pa pravis, da nekateri pac ne smejo uveljavljati svojih pravic, ker se ze leta tolerira to, da jih eni drugi ne morejo... potem pa ne vem zakaj. Sam raje navijam za sistem, kjer bi se omogocilo vsem, da lahko uveljavijo svoje pravice, ne pa da se blati se tiste, ki se jim pac ne bodo odrekli kar tako na lepe oci.

noraguta ::

Res je. Ampak uveljavljanje lastnih pravic nima kaj veliko s spostovanjem. Ce pa pravis, da nekateri pac ne smejo uveljavljati svojih pravic, ker se ze leta tolerira to, da jih eni drugi ne morejo... potem pa ne vem zakaj. Sam raje navijam za sistem, kjer bi se omogocilo vsem, da lahko uveljavijo svoje pravice, ne pa da se blati se tiste, ki se jim pac ne bodo odrekli kar tako na lepe oci.
a ti nis prov hiter, to se izvaja če država ivaja za kar je plačana, pa očitno ne. razen če zanjo delaš in si konstantno plačan na stavki.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

Res je. Ampak uveljavljanje lastnih pravic nima kaj veliko s spostovanjem. Ce pa pravis, da nekateri pac ne smejo uveljavljati svojih pravic, ker se ze leta tolerira to, da jih eni drugi ne morejo... potem pa ne vem zakaj. Sam raje navijam za sistem, kjer bi se omogocilo vsem, da lahko uveljavijo svoje pravice, ne pa da se blati se tiste, ki se jim pac ne bodo odrekli kar tako na lepe oci.
a ti nis prov hiter, to se izvaja če država ivaja za kar je plačana, pa očitno ne. razen če zanjo delaš in si konstantno plačan na stavki.

Huh? Kaj si zelel povedati?

noraguta ::

da za pravice garantira država, predvsem pa njena uprava in da ta aparat ne deluje, se pa plačuje. zgolj to. delavec plačuje delovno inšpekcijo, sodišča, policijo, durs. in te mu niso sposobni zagotovit niti izvajanje pogodb, kaj šele kaj drugega. vsi ti pa imajo zagotovljen prihodek iz realnega sektorja. tu je bistvena razlika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

da za pravice garantira država, predvsem pa njena uprava in da ta aparat ne deluje, se pa plačuje. zgolj to. delavec plačuje delovno inšpekcijo, sodišča, policijo, durs. in te mu niso sposobni zagotovit niti izvajanje pogodb, kaj šele kaj drugega. vsi ti pa imajo zagotovljen prihodek iz realnega sektorja. tu je bistvena razlika.

In to se najbolje resuje tako, da se bo tisti del, ki dejansko deluje, ignorirali in mu stisnili pas toliko, kot tistim delom, ki ne izkazujejo enako dobrih rezultatov? In to tako po skupinah, kot tudi individualno.

Karaya 52 ::

Ni dvakrat za rect, da ne obstaja vecji del populacije, ki si zeli drzavo v plamenih. Moteni, jezni ali pa samo zleht osebki. Sindikati lahko da igrajo zvito igro, 90% je "pridnih in konstruktivnih" vedoc da bodo milicniki ustavili proces z referendumom. Kakorkoli ze, detelja baje se nikoli ni tako lepo rastla, tako da je vsaj ena skrb manj!

noraguta ::

BlueRunner je izjavil:

noraguta je izjavil:

da za pravice garantira država, predvsem pa njena uprava in da ta aparat ne deluje, se pa plačuje. zgolj to. delavec plačuje delovno inšpekcijo, sodišča, policijo, durs. in te mu niso sposobni zagotovit niti izvajanje pogodb, kaj šele kaj drugega. vsi ti pa imajo zagotovljen prihodek iz realnega sektorja. tu je bistvena razlika.

In to se najbolje resuje tako, da se bo tisti del, ki dejansko deluje, ignorirali in mu stisnili pas toliko, kot tistim delom, ki ne izkazujejo enako dobrih rezultatov? In to tako po skupinah, kot tudi individualno.

saj ne deluje. madona. a si slep. a jim boš dal nagrado ker niso opravljali svojega dela.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

noraguta je izjavil:

da za pravice garantira država, predvsem pa njena uprava in da ta aparat ne deluje, se pa plačuje. zgolj to. delavec plačuje delovno inšpekcijo, sodišča, policijo, durs. in te mu niso sposobni zagotovit niti izvajanje pogodb, kaj šele kaj drugega. vsi ti pa imajo zagotovljen prihodek iz realnega sektorja. tu je bistvena razlika.

In to se najbolje resuje tako, da se bo tisti del, ki dejansko deluje, ignorirali in mu stisnili pas toliko, kot tistim delom, ki ne izkazujejo enako dobrih rezultatov? In to tako po skupinah, kot tudi individualno.

saj ne deluje. madona. a si slep. a jim boš dal nagrado ker niso opravljali svojega dela.

Seveda deluje. Je pa res, da je problem, da mediji propagirajo samo kikse (stotine razresenih primerov ni niti najmanj zanimivih), nekatere prizadete opice pa potem na tej medijski "statistiki" bazirajo svoje nerealne in popolnoma zblojene ocene o domnevni neucinkovitosti.

Vprasanje zate je, ce imas kakrsen koli argument za svojo trditev, ali pa samo ponavljas, kar ti drugi servirajo in ti je pac vsec in lepo za slisati.

noraguta ::

ja konkretno iz svojega primera imam izkušnje, da finančne disipline ni. Pa so bili projekti konkretno bolj zanimivi kot trop policajskih opic. Pa še drugače ti bom rekel ti frdamani lažnjivec, celo vlada se zaveda tako prejšna kot sedanja, da se najlažje otreseš plačila če stvar pošleš prek sodišč ti pa trdiš nasprotno. Celo bivši minister za pravosodje se je pa na to temo nekaj kesal kakor da se mu cela evropa smeje. ampak ti goniš svoje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

ja konkretno iz svojega primera imam izkušnje, da finančne disipline ni. Pa so bili projekti konkretno bolj zanimivi kot trop policajskih opic. Pa še drugače ti bom rekel ti frdamani lažnjivec, celo vlada se zaveda tako prejšna kot sedanja, da se najlažje otreseš plačila če stvar pošleš prek sodišč ti pa trdiš nasprotno. Celo bivši minister za pravosodje se je pa na to temo nekaj kesal kakor da se mu cela evropa smeje. ampak ti goniš svoje.

Kaj tocno od tega je v pristojnosti Policije?

noraguta ::

šaltaš temo, tam si obdolžil delavce v realnem sektorju, da je vsak sam dolžan poskrbet za svoje pravice. ampak ko nekdo ne dobi plače s čim bo to dosegel in mogoče še bolj pomembno kdaj? policija pa kolikor vem preiskuje tudi finančne mahinacije oz sodeluje pri tem.
sedaj pa policaji kateri dobivajo zajamčeno plače se lahko jebejo z stavko in pravnimi sredstvi v realnem sektorju pač temu ni tako. niti ne poskrbijo policija in ostala javna uprava za tiste kateri so jih plačevali da bodo to počeli. sorry to je metanje denarja skozi okno iz strani delavcev. takih modelov kateri stavkajo za svoje plače pri tujih pa niso posredovali ali pa vlečejo postopke cca 4 leta ne nucajo ljudje kateri jih plačujejo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

šaltaš temo, tam si obdolžil delavce v realnem sektorju, da je vsak sam dolžan poskrbet za svoje pravice. ampak ko nekdo ne dobi plače s čim bo to dosegel in mogoče še bolj pomembno kdaj? policija pa kolikor vem preiskuje tudi finančne mahinacije oz sodeluje pri tem.
sedaj pa policaji kateri dobivajo zajamčeno plače se lahko jebejo z stavko in pravnimi sredstvi v realnem sektorju pač temu ni tako. niti ne poskrbijo policija in ostala javna uprava za tiste kateri so jih plačevali da bodo to počeli. sorry to je metanje denarja skozi okno iz strani delavcev. takih modelov kateri stavkajo za svoje plače pri tujih pa niso posredovali ali pa vlečejo postopke cca 4 leta ne nucajo ljudje kateri jih plačujejo.

Nic ne saltam temo. Lepo povem, da je Policija eden izmed boljse delujocih sistemov drzave in, da je bedarija, da morajo placati skupaj z manj ucinkovitimi. Ravno tako jim ne mislim odrekati pravic, ki jih po zakonu imajo in to samo zato, ker se drugi za njih ne znajo vedno postaviti. Ti pa si malo poglej kako predkazenski in kazenski postopek potekata, potem pa se vrni nazaj k svojem pljuvanju. Samo upam, da bos potem vsaj pljuval po pravih krivcih, ki sedijo na Subicevi, ne pa po policistih.

jernejl ::

Nic ne saltam temo. Lepo povem, da je Policija eden izmed boljse delujocih sistemov drzave in, da je bedarija, da morajo placati skupaj z manj ucinkovitimi.

Potem bi bilo pa treba sestaviti individualno pogodbo za vsakogar posebej (ne samo v policiji, ampak v celem javnem sektorju).

MadMicka ::

noraguta, dej v bodoče preden kaj napišeš, zadevo preveri!

1. policaji ne dobivajo zajamčeno plačo
2. policija med drugim raziskuje finančne malverzacije t.i. belih ovratnikov, vendar seveda pri tem ne sodeluje :D Možno pa seveda je, da kak policaj deluje na "svojo roko"
3. policaji ne stavkajo za svoje plače pri tujih delavcih, ampak stavkajo za svoje plače pri delodajalcu
4. ena prokleta oslarija je mišljenje, češ, da zasebni sektor podpira javni sektor, ker zasebni sektor in javni sektor podpirata drug drugega

oldguy ::

Kot prvo, tudi ti si del istega sistema. Kot drugo, posledice v drzavni blagajni bodo, ce volilci vecinsko zavrnejo zakon. Dvomim, da bodo sli na volisca samo policisti.


Posledice v blagajni bodo že samo zaradi same procedure, ne glede na to, če bo zakon sploh prišel do referenduma ali ne. S tem uporabljajo institut referenduma kot močno grožnjo za uveljavitev svojih zahtev - še enkrat - pa če referendum bo ali ne.

Nic ne saltam temo. Lepo povem, da je Policija eden izmed boljse delujocih sistemov drzave in, da je bedarija, da morajo placati skupaj z manj ucinkovitimi. Ravno tako jim ne mislim odrekati pravic, ki jih po zakonu imajo in to samo zato, ker se drugi za njih ne znajo vedno postaviti. Ti pa si malo poglej kako predkazenski in kazenski postopek potekata, potem pa se vrni nazaj k svojem pljuvanju. Samo upam, da bos potem vsaj pljuval po pravih krivcih, ki sedijo na Subicevi, ne pa po policistih.


E, tebe motijo krivci. Pa da nekdo "plačuje" za nekaj, za kar ni kriv. Precej idealističen pogled, ki ga jaz ne delim. Jasno je, da poraba prehiteva sredstva in da nam to v tem trenutku močno škoduje. Vlada je tu (tudi) zato, da to zrihta. Če način ni najboljši, še ne pomeni, da ni good enough.

ena prokleta oslarija je mišljenje, češ, da zasebni sektor podpira javni sektor, ker zasebni sektor in javni sektor podpirata drug drugega


Še večja oslarija pa je misliti, da poraba JS ni odvisna od količine denarja, ki ga je sposoben zaslužit ZS. Pa da se poraba JS ne sme krčiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

solatko ::

oldguy - V mandatu Pahorjeve vlade ste podpirali vse referendume, ki so ravno tako obremenili javno blagajno. Če bi bile reforme že sprejete, bi morda ta vlada nekaj stvari popravila, ostalo pa bi že nekaj let izvajali.
Sedaj, ko se neki drugi struji vrača lastni bumerang, pa vik in krik, propadla bo država, izsiljevanje in kakšne vse izraze boste še našli.
Srednješolski in višješolski kader v celotni javni upravi, je tisti, ki mora delat in je večina v stiku z državljani, ima pa sila nizke plače (plače so v realnem sektorju še nižje, samo to je druga zgodba in je tu off topic), tistih ki pa so dejansko potrošniki javnih sredstev, pa ljudje ne vidimo, ne poznamo njihovega dela, zato se v tem segmentu lahko skrije ves politično pripeljan kader, ki bi v normalni državi moral oditi takrat, kot tisti, ki ga je nastavil.

noraguta - Mednarodna konvencija o človekovih pravicah, govori o tem, da noben človek naj nebi bil izkoriščan. Če ne dobiš plače, za opravljeno delo, je to direktno izkoriščanje delavca - imaš vso pravico, da odkloniš nadaljne delo, dokler ne dobiš plačano že opravljeno. To ni stavka, temveč odklonitev dela zastonj.
Pogodba delodajalce zavezuje plačilo opravljenega dela, do 18., za delo opravljeno v preteklem mesecu. Če s sindikatom ni dogovorjeno drugače, je to kršenje zakona o delovnih razmerjih in kolektivnih pogodb. Za izvajanje kolektivnih pogodb je pristojna inšpekcija za delo, razen za finančni del, ki je v pristojnosti delovnega in socialnega sodišča.
Ta določila so produkt politikov, sindikatov in delodajalcev iz tega pa sledi, da bo delodajalec v primeru prijave, sicer dobil kazen za kršenje pogodbe, v primeru prijave, vseeno pa mu ni potrebno izplačati plače, do pravnomočnosti sodne odločbe, ta čas pa naj se delavec jebe s svojimi upniki, saj v primeru, da ne dobi plače, je avtomatično dolžnik.

Edino logično bi bilo, da v primeru, ko ni plače, nehajo delat, do izplačila. To ni stavka (veljajo posebni zakonski pogoji), temveč uveljavitev načela, da te ne sme nihče silit v suženjski odnos, da delaš zastonj.

Seveda se to pri nas, zaradi strahu po izgubi zastonjkega dela, zaposleni ne upajo poslužit, so pač sadomazohisti in raje delajo nekaj mesecev zastonj, potem pa v stečajnem ali drugem postopku, ostanejo brez dela in denarja.
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

oldguy - V mandatu Pahorjeve vlade ste podpirali vse referendume, ki so ravno tako obremenili javno blagajno. Če bi bile reforme že sprejete, bi morda ta vlada nekaj stvari popravila, ostalo pa bi že nekaj let izvajali.
Sedaj, ko se neki drugi struji vrača lastni bumerang, pa vik in krik, propadla bo država, izsiljevanje in kakšne vse izraze boste še našli.
Srednješolski in višješolski kader v celotni javni upravi, je tisti, ki mora delat in je večina v stiku z državljani, ima pa sila nizke plače (plače so v realnem sektorju še nižje, samo to je druga zgodba in je tu off topic), tistih ki pa so dejansko potrošniki javnih sredstev, pa ljudje ne vidimo, ne poznamo njihovega dela, zato se v tem segmentu lahko skrije ves politično pripeljan kader, ki bi v normalni državi moral oditi takrat, kot tisti, ki ga je nastavil.

Seveda, ker vsaka reforma je dobra reforma. Tudi če imaš minimalno plačo in na kredit kupiš BMW X6 je to dobro, če le na pogodbo napišeš "REFORMA".

Btw, za padec Pahorjeve vlade so najbolj odgovorni koalicijski partnerji, ki se niso bili sposobni med seboj dogovorit, kaj sploh hočejo. Ali bodo dali državi malo dihat, pa so se odločili, da kurc gleda vseskupaj - in da želijo plenit naprej do konca.

BlueRunner ::

oldguy je izjavil:

Kot prvo, tudi ti si del istega sistema. Kot drugo, posledice v drzavni blagajni bodo, ce volilci vecinsko zavrnejo zakon. Dvomim, da bodo sli na volisca samo policisti.

Posledice v blagajni bodo že samo zaradi same procedure, ne glede na to, če bo zakon sploh prišel do referenduma ali ne. S tem uporabljajo institut referenduma kot močno grožnjo za uveljavitev svojih zahtev - še enkrat - pa če referendum bo ali ne.

Samo zato ker "glavna opica" zganja paniko, to se ne pomeni, da bo v roku treh mesecev konec sveta. To se je ze slisalo. Ravno tako je to precej kisla napoved, da so morda skupni prihranki toliksni, da jih organizacija enega referenduma "poje". To kvecjemu pomeni, da ni to se nic in bo potrebno res se bolj zarezati ne glede na sprejem tega zakona.

oldguy je izjavil:

E, tebe motijo krivci. Pa da nekdo "plačuje" za nekaj, za kar ni kriv. Precej idealističen pogled, ki ga jaz ne delim. Jasno je, da poraba prehiteva sredstva in da nam to v tem trenutku močno škoduje. Vlada je tu (tudi) zato, da to zrihta. Če način ni najboljši, še ne pomeni, da ni good enough.

Ko te bo policist najprej vprasal "koliko placas", preden bo prisel preveriti prijavo vloma, toliko casa temu tezko reces "idealisticen pogled". O temu kaj je "good enough" za policiste se bodo morali izpogajati sami. Ce pride do referenduma pa bodo drzavljani pac predpisalo kaj bo moralo biti "good enough".

Zaenkrat ne vidim panike, kot jo delajo nekateri. Vsaj stevilke Sloveniji dajejo se dovolj casa, da se prebavi referendum ali pa dva.

solatko je izjavil:

Seveda se to pri nas, zaradi strahu po izgubi zastonjkega dela, zaposleni ne upajo poslužit, so pač sadomazohisti in raje delajo nekaj mesecev zastonj, potem pa v stečajnem ali drugem postopku, ostanejo brez dela in denarja.

Po veljavni delovni zakonodaji enkratna zamuda pri izplacilu place, nenakazovnje socialnih prispevkov in celo dve zaporedno neizplacani placi niso dovolj dober razlog za izredno odpoved razmerja iz razloga na strani delodajalca.

To ima za posledico preprosto dejstvo, da delavec, ki se ga tako izkorisca, v primeru odhoda od taksnega podejtja ne bo upravicen do nadomestila za brezposelnost. Glede na to, da je taksen odhod praviloma nenacrtovan in delavec ne more pricakovati, da bo imel takoj naslednji delovni dan ze novo delo, je to zelo slaba zakonodaja.

Fleksibilnost trga dela gor ali pa dol, taksnih anomalij zakonodaja ne bi smela dopuscati in krivci za to, da je taksna so bili "izvoljeni predstavniki ljudstva". Riba pac pri glavi smrdi.

Zgodovina sprememb…

Timurlenk ::

Karaya 52 je izjavil:

Uau, slovenska milica sploh ni tako butasta kot sem mislil. Prometnik zasluzi 1.060,58€ neto vec od mene - jih se enkrat lepo vabim v naso panogo, ki se ji imenuje gradbenistvo. Sicer pa slovenska milica se vedno vlece ugodnosti iz Jugoslavije, ko si oblast mi smela dovoliti nezadovoljnih krotilcev mnozice. Predlagam uvedbo "vstajanja s stola" ob besedi "milicnik, milica, F.Vrecko, paravomo in parahomo".

a gradbeništvo je bilo sploh panoga?

sem mislil da so 3 glavne firme in vsi ostali podizvajalci vseh 22 let živeli samo od sesanja državnih jošk

Karaya 52 je izjavil:

Referenduma bi se morali veseliti, ker tista Pahorjeva analogija s trganjem lista papirja zelo drzi. Manj kot bo maneverskega prostora, bolj ostri bodo ukrepi. Sok terapija pa je nekaj kar Mico obvlada. Mico je se v ilegali. 8-)

hja, janša je bil tako vesel prejšnjih referendumov


zdaj bi jih pa kar naenkrat onemogočal? wtf is this?

Karaya 52 je izjavil:

Ni dvakrat za rect, da ne obstaja vecji del populacije, ki si zeli drzavo v plamenih. Moteni, jezni ali pa samo zleht osebki. Sindikati lahko da igrajo zvito igro, 90% je "pridnih in konstruktivnih" vedoc da bodo milicniki ustavili proces z referendumom. Kakorkoli ze, detelja baje se nikoli ni tako lepo rastla, tako da je vsaj ena skrb manj!

seveda, tak kup sranja, ki se mu zadnji 2 leti še po nekem naključju reče država, si ne zasluži, da obstane

sploh pa ne, če je edini način za obstanek, da nas vržejo na raven kitajskega delavca, ki dela za pest riža
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Odpri podjetje, po možnosti visokotehnološko (z visoko dodano vrednostjo, yeah, baby), in zaposli trumo inženirjev ter jih nadpovprečno plačaj. I dare you.
No grave is deep enough to keep us in chains.

para! ::

V njegovih koncih je kar ene par takih podjetij, ki tudi delavce v proizvodnji plačajo zelo dobro. Z osnovnošolsko izobrazbo nesejo domov več kot mariskater added-value izobraženc, kriza je za njih smeh. Samo naš Timur verjetno ne pride zraven :)
Death before dishonor!

Karaya 52 ::

Timur je igralec na dolgi rok. Skrivanje med stori in praprotjo dokler neoliberalna posast Susko ne pride pobirati goznih sadezev (v svoj gozd jasno, ne bodo neolibsi tujega gozda harali) potem pa HOP! Jajo in Urska vsako turo v nasih gorah zacneta nad 1500m, kjer se gozd praviloma konca. Do tja ju zategne helikopter, s katerim je nas generalisimo osvajal Ursko nad hribi Saleske doline. Takrat je tudi padla odlocitev za novi blok TES.

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

solatko je izjavil:

oldguy - V mandatu Pahorjeve vlade ste podpirali vse referendume...


Smo podpirali? Težko boš našel moj post, v katerem sem bil a priori proti pokojninski reformi in zakonu o malem delu, tako da argumenta o partizanstvu prosim ne vali name.

Sploh pa, če vam je to, da "zdajšnji dobijo tisto, kar so spodbujali, ko so bili opozicija", smiseln razlog za zavrnitev zmanjševanja porabe, ni čudno, da bo šlo počasi vse skupaj down the toilet.

Samo zato ker "glavna opica" zganja paniko, to se ne pomeni, da bo v roku treh mesecev konec sveta. To se je ze slisalo. Ravno tako je to precej kisla napoved, da so morda skupni prihranki toliksni, da jih organizacija enega referenduma "poje". To kvecjemu pomeni, da ni to se nic in bo potrebno res se bolj zarezati ne glede na sprejem tega zakona.


To ne pomeni, da bodo z vsakim dnem čakanja ukrepi manj boleči. Jih boš kaj bolj podpiral, ko bo treba zmanjšat porabo za npr. 30%, ob tem, da bodo cajtengi pisali, da za obresti mečemo letno po miljardo in pol € nemškim, francoskim, angleškim in ameriškim bankam? Dvomim...

Še nekaj: glede stroškov referenduma - niso ti tisti, ki bodo boleli denarnico - neuveljavitev zakona ima parkrat večje stroškovne posledice.

Ko te bo policist najprej vprasal "koliko placas", preden bo prisel preveriti prijavo vloma, toliko casa temu tezko reces "idealisticen pogled". O temu kaj je "good enough" za policiste se bodo morali izpogajati sami. Ce pride do referenduma pa bodo drzavljani pac predpisalo kaj bo moralo biti "good enough".


No, bom še jaz malce ekstreme prodajal...da bi do tega prišlo, morajo le sindikati in prebivalci zavrnit vsakršen poskus zmanjšanja porabe. To je the fastest way there.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

BlueRunner ::

oldguy je izjavil:

To ne pomeni, da bodo z vsakim dnem čakanja ukrepi manj boleči. Jih boš kaj bolj podpiral, ko bo treba zmanjšat porabo za npr. 30%, ob tem, da bodo cajtengi pisali, da za obresti mečemo letno po miljardo in pol € nemškim, francoskim, angleškim in ameriškim bankam? Dvomim...

Nisem rekel, da bodo ukrepi kaj manj ali bolj boleci. Ampak, ce tri mesece naredi bistveno razliko, potem pa tudi ne vem kaj tocno se dogaja.

Ravno tako ne mesati tega, da se mi ne zdi niti najmanj sporno, da se poskusi razpisati referendum in tudi, da se referendum izvede, ce so pogoji za to izpolnjeni. Kako pa bom na morebitnem referendumu glasoval, pa je drugo vprasanje, ki s pravico policistov, da se samoorganizirajo in poskusijo, nima ama popolnoma nic.

oldguy je izjavil:

Še nekaj: glede stroškov referenduma - niso ti tisti, ki bodo boleli denarnico - neuveljavitev zakona ima parkrat večje stroškovne posledice.

Glede na to, da za nelegitimno razglasas ze zbiranje podpisov in poskus, ter da je nevem kaksen velik problem, ce se zacetek izvajanja zamakne se za najmanj mesec dni, si mi dal misliti, kakor da je ze poskus referenduma slaba in skodljiva stvar.

oldguy je izjavil:

No, bom še jaz malce ekstreme prodajal...da bi do tega prišlo, morajo le sindikati in prebivalci zavrnit vsakršen poskus zmanjšanja porabe. To je the fastest way there.

Ce ti je "volja ljudstva" v napoto oziroma, ce se vecina v povprecju obnasa kot ovce, potem predlagaj ukinitev referendumov. Dokler pa jih imamo, pa ne vidim razloga, da se bi zugalo vsakomur, ki sele poskusa doseci razpis.

Kje je sele koncen sestevek podpisov, ce bo referendum sploh razpisan.

In kje je sele potem referendum in njegov rezultat.

oldguy ::

Glede na to, da za nelegitimno razglasas ze zbiranje podpisov in poskus, ter da je nevem kaksen velik problem, ce se zacetek izvajanja zamakne se za najmanj mesec dni, si mi dal misliti, kakor da je ze poskus referenduma slaba in skodljiva stvar.


Ja, poskus referenduma je v tem primeru slaba in škodljiva stvar. There.

Morda ne bi bila v primeru, da bi bil postopek drugačen, demokracija pa bolj neposredna. V našem primeru temu ni tako - sam poskus zaustavi izvajanje zakona najmanj za par mesecev in je tako lahko odlično orodje izsiljevanja, obenem pa stane preveč. Policaji zato sedajle še zdaleč ne ciljajo na uspeh referenduma, temveč na strah vlade pred samim institutom. Zato pravim, da gre za orodje pritiska na pogajalce - izsiljevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

BlueRunner ::

oldguy je izjavil:

Morda ne bi bila v primeru, da bi bil postopek drugačen, demokracija pa bolj neposredna.

Ce cebela ne bi bila bela.

oldguy je izjavil:

V našem primeru temu ni tako - sam poskus zaustavi izvajanje zakona najmanj za par mesecev in je tako lahko odlično orodje izsiljevanja, obenem pa stane preveč.

Makismalno tri mesece. Ni pretirano slabo. Ce se bo drzava sesedla v teh treh mesecih, potem je itak ze izgubljena in je tudi predlagani ukrepi vec ne resijo.

oldguy je izjavil:

Policaji zato sedajle še zdaleč ne ciljajo na uspeh referenduma, temveč na strah vlade pred samim institutom. Zato pravim, da gre za orodje pritiska na pogajalce - izsiljevanja.

Izsiljevanje je, da ni nobene izbire. Vlada lahko se vedno prekriza roke, rece, da je to pac potrebno in da glas ljudstvu - morda da glas ljudstvu. Kakor stvari stojijo bi kaksna preverjanja ustavnosti na zahtevo vlade stvar res zavlekla.

Izsiljevanje je vse kaj drugega. Izsiljevanje je npr. to, da odpoves pogodbo in vsem pokazes prst.

Ne vem pa zakaj naj bi bilo vlado tako presneto strah pred institutom? Se bojijo, da bi na referendumu spusili? Hmmm... Zakaj pa bi? Ali ni nezadovoljstva ze dovolj in spoznanje, da je potrebno rezati ze prakticno samoumevno? OK, stekam, da ga je enostavno zlorabljati tako, da opozicija je*e v glavo pozicijo, ampak strah je verjetno v tem primeru odvec. Ce si je Pahor lahko pozrl tistega o arbitraznen sporazumu, bo pa se Jansa tega o rezanju.

krneki0001 ::

BlueRunner je izjavil:


Ne vem pa zakaj naj bi bilo vlado tako presneto strah pred institutom? Se bojijo, da bi na referendumu spusili? Hmmm... Zakaj pa bi?


Janša je spodbijal vse reforme, ko je bil v opoziciji in točno ve, da če bo referendum, bo popušil, ker bodo ljudje volili proti njemu, tako kot so proti pahorju na prejšnjih referendumih.

Pač slovenska mentaliteta, ne gre se volit za nekoga, ampak proti nekomu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dzinks63 ::

Če bo ta referendum, ne bo uspešen, policisti v Slo niso preveč čislani, plus tega ostali so sklenili kompromis, policisti pa direktno izsiljujejo, to je dvorezen meč in na koncu bodo dobili še manj od trenutno obljubljenega.

BlueRunner ::

krneki0001 je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


Ne vem pa zakaj naj bi bilo vlado tako presneto strah pred institutom? Se bojijo, da bi na referendumu spusili? Hmmm... Zakaj pa bi?


Janša je spodbijal vse reforme, ko je bil v opoziciji in točno ve, da če bo referendum, bo popušil, ker bodo ljudje volili proti njemu, tako kot so proti pahorju na prejšnjih referendumih.

Ne bi bil v to prevec preprican. Ce nic drugega lahko cisto resno rece, da se dejansko trudi. Kar je ze pol uspeha. Ravno tako je sele na zacentu mandata in se ni naredil pretirano veliko neumnosti. Torej je sedaj se najboljsa prilika.

krneki0001 je izjavil:

Pač slovenska mentaliteta, ne gre se volit za nekoga, ampak proti nekomu.

Ce bo referendum, se bo glasovalo predvsem v smeri, da bo se nekdo moral "naje*ati". Rekel bi, da je "slovenska mentaliteta" cisto kompatibilna s tem sentimentom.

Se pa strinjam, da je referendum na nek nacin loterija. Vendar pa se mi zdi, da lahko na eni strani drzava zdrzi se eno leto, policisti pa po morebitnem referendumskem porazu prakticno ne bodo imeli vec nicesar na kar se bi lahko oprli. Skupaj z njimi pa tudi preostali v javnem sektorju - od gasilcev od zdravnikov.

Vprasanje je kaj bo potem, ko bo to res mimo. Takrat bo namrec potrebno zaceti resno rezati v porabo. Tole je sele uvod.

krneki0001 ::

Tole je bol jalov uvod. Še bolj jalovo pa bo nadaljevanje. Ljudje že tako nič nimajo, sedaj bi jim pa še tisto malo, kar jim je ostalo pobrali.
Če hočeš da bo kaj zalaufalo, morajo ljudje trošit, da denar kroži, pri nas pa nimamo nič, kar bi dodalo kako vrednost, samo trgovine (po kvadratnih metrih trgovin na prebivalca smo prvi v svetu), kar pa ne bo nič pomagalo.

Očitno bo treba barko zapustit in odit v svet s trebuhom za kruhom
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Matako ::

dzinks63 je izjavil:

Če bo ta referendum, ne bo uspešen, policisti v Slo niso preveč čislani, plus tega ostali so sklenili kompromis, policisti pa direktno izsiljujejo, to je dvorezen meč in na koncu bodo dobili še manj od trenutno obljubljenega.


Ne pomaga tudi, da so se jim pridružili občinski inkasanti. Kaj se imajo ti mofoti primerjati z gasilci in policisti res ne vem.

Kar malo neokusno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

krneki0001 je izjavil:

Če hočeš da bo kaj zalaufalo, morajo ljudje trošit, da denar kroži, pri nas pa nimamo nič, kar bi dodalo kako vrednost, samo trgovine (po kvadratnih metrih trgovin na prebivalca smo prvi v svetu), kar pa ne bo nič pomagalo.


Ha! Odloci se, v prvem delu so trgovine zakon v drugem pa nic ne pomagajo. Nic hudega za tale kiks, mantra o hiperpotrosnji je trdno vkoreninjena v mindset, tako trdno, da je ljudje sploh vec ne postavljajo pod vprasaj. Sicer pa nihce nikomur ne brani trosenja. Vzame se kredit, ga porabi ... potem pa se zapre oci, trikrat v krogu zavrti potem pa se nekaj magicnega zgodi.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Malo nerodno je tudi, da veliko ljudi(predvsem ljubiteljski analitiki), ki so še 5+ nazaj modrovali o nespametnosti rasti na osnovi potrošnje in kako bi morali biti vsi malo skromnejši, ker potrošnja je čisto brezveze... so sedaj isti liki, ki pravijo, da ni tako.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mr.B ::

Ma od Pussy vlade ne moreš kaj več pričakovati.
Zelo okvirno in na kratko,...

Ti. oklicani varčevalni ukrepi bi se morali predajati v kompletu z razbremenitvijo in spodbujanjem gospodarstva. Potem bi le te imeli nek efekt pri množicah... Seveda če razbremeniš gospodarstvo za 2 miljardi, je takoj to dodatni 2 miljardi minusa. Torej moraš rezati za štiri miljarde, če se nočeš letos zadolžiti za najmanj 2 miljardi € z ignoriranjem vseh ostalih zadev, kot so obresti, itd, oziroma zadnje tri lete se je vzelo cca 3 miljarde € na leto).
Da pa bi lahko dosegel 2 miljardi € reza, moramo dejansko rezati v rak našega sistema. Tipični primer se je pokazal ta teden, ko se Zdravstveni minister samo Smehlja, na dogajanje Ljubljanskih Lekarn,ko novinarji prikazujejo kako so se sredva Javne blagajne pretakala v komercialne prihodke. Minister pravi, da o tem nima nikakršne pravice ???
Zagotovo pa se vsi strinjamo, da če Minister za zdravstvo prepove da doktorji delo opravljajo v UKC-ju, ter isto v "lastni2 privat ordinaciji, kako že vidim stare mamce, kako bodo jamrale, da se bodo čakalne vrste podaljšale, umirali, in po šolstvu je sedaj na vrsti zdravstvo, bla bla bla...


A bi dvig DDV-ja kaj pomagal ? Hm vzamemo, to kar se je in o čemer Janković tudi v volilnem obdobju potrdil, kam on odpelje svoj DDV.
Pustimo, da je zakonsko in moralno problematično tistih 400k€, toda kar je problematično, je to da vrednost razlike vrednosti zemljišča v DDV-ju, nikoli nebi in tudi v preteklosti ni ostala v Sloveniji. Torej o čemu mi sedaj govorimo o DDV-ju. Verjetno na predhodni odstavek, bi morali v zakonih vpisati, da Slovenski gospodarstveniki, s sredstvi ki jih dobijo od države, nebi smeli le ta sredstva odnašati čez mejo. Že tak zakon bi bil absurd.
No po drugi strani pa zadevo obrnemo na socialno politiko, namreč z rastjo inflacije izjemno boleče v Sloveniji rastejo socialni transferji, ....

Samo ko potegnemo črto, so za to krivi žal in edino državljani Slovenije.......
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
90 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745849 (39969) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531136944 (128242) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782004 (77588) lexios

Več podobnih tem