» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
51 / 91
»»

Timurlenk ::

samo otroci
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Invictus ::

@Timurlenk

Nezaposlen si, ne plačuješ davkov, zdaj bi pa še rad pametoval. Glede na to, da nisi dovolj sposoben si najti službe, predlagam da malo utihneš.

Najprej si najdi službo, potem plačaj kak davek.

Si ravno tako parazit, še hujši kot vsi zaposleni v JS. Oni so vsaj koristni. Ti nisi.

Socializma ni nikjer več na svetu. Vsi morajo delat za svoj ljubi kruhek. In ja, bogataši bodo vedno imeli več kot revni. Saj drugače ne bi bilo nobene motivacije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Truga ::

Jaz nisem zaposlen v JS, in nisem nezaposlen pa vseen ne razumem zakaj tole rezanje plac.

Odpuscanje? Ja, ok. Rezanje plac ljudem ki ze itak premal zasluzijo? Why?

jype ::

A čmo se pol zment da Karaya ne plačuje MI, men pa ne bo treba za Patrije, pa bo ok?

darkolord ::

Odpuscanje? Ja, ok. Rezanje plac ljudem ki ze itak premal zasluzijo? Why?
- Nižja plača je vseeno boljša kot bit na cesti
- Težko je v kratkem času izbrati, kdo je nepotreben
- Odpuščanje je precej bolj komplicirano (kljub *ŠOKANTNIH* objavljenih obrazcih)
- Ko se bo obrnilo na bolje, se bodo plače brez dvoma spet dvignile (do zdaj so se vedno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

noraguta ::

Truga je izjavil:

Jaz nisem zaposlen v JS, in nisem nezaposlen pa vseen ne razumem zakaj tole rezanje plac.

Odpuscanje? Ja, ok. Rezanje plac ljudem ki ze itak premal zasluzijo? Why?

ker ni dnarja. učitelji imajo premal produktov kateri bi ustvarjal produkte y presežno vrednostjo. tko simpl je.

jype je izjavil:

A čmo se pol zment da Karaya ne plačuje MI, men pa ne bo treba za Patrije, pa bo ok?

ne ni prav organiziraj referendum za istop iz nata.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Truga ::

Ampak dejstvo je da imamo prevec zaposlenih v nekaterih sektorjih JS (obcine comes to mind), in da imajo prakticno vsi tam zaposleni (razen redkih izjem) prenizke place.

Torej, odpustit visek, place pa zvisat. Pa bo efekt boljsi v vseh pogledih. Vseeno prisparas in privabis kompetentne ljudi ki za mizerno placo pac ne bojo delal. Tkole nahitr neki rezat "ker se mudi" je debilizem. Haste makes waste, pa to.

Timurlenk ::

Invictus je izjavil:

@Timurlenk

Nezaposlen si, ne plačuješ davkov, zdaj bi pa še rad pametoval. Glede na to, da nisi dovolj sposoben si najti službe, predlagam da malo utihneš.

Najprej si najdi službo, potem plačaj kak davek.

Si ravno tako parazit, še hujši kot vsi zaposleni v JS. Oni so vsaj koristni. Ti nisi.

Socializma ni nikjer več na svetu. Vsi morajo delat za svoj ljubi kruhek. In ja, bogataši bodo vedno imeli več kot revni. Saj drugače ne bi bilo nobene motivacije ...


oh, gospod gobec

študiram

delam prek študenta
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

noraguta> ne ni prav organiziraj referendum za istop iz nata.

Naj torej Karaya najprej organizira referendum za izstop iz EU.

noraguta ::

jype je izjavil:

noraguta> ne ni prav organiziraj referendum za istop iz nata.

Naj torej Karaya najprej organizira referendum za izstop iz EU.

nehi se zgovarjat na njega. bodi boljši mož jeklen!

Timurlenk je izjavil:

Invictus je izjavil:

@Timurlenk

Nezaposlen si, ne plačuješ davkov, zdaj bi pa še rad pametoval. Glede na to, da nisi dovolj sposoben si najti službe, predlagam da malo utihneš.

Najprej si najdi službo, potem plačaj kak davek.

Si ravno tako parazit, še hujši kot vsi zaposleni v JS. Oni so vsaj koristni. Ti nisi.

Socializma ni nikjer več na svetu. Vsi morajo delat za svoj ljubi kruhek. In ja, bogataši bodo vedno imeli več kot revni. Saj drugače ne bi bilo nobene motivacije ...


oh, gospod gobec

študiram

delam prek študenta

študenta itak ukint tlej precej dnarja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

mikic007 ::

Tim., sem prav upal, da bos rekel student, pazi tale flejmwar zdaj :-).

Ta tema je ena izmed tistih, ki jih najbolj zamerim Pahorju. Studentom je treba omogociti zdrave moznosti, tudi ce ne vedo, kaj je zanje najbolje. Se najlazje bi bilo vzeti bone in st. delo, kuhat se bojo ze naucili, se vsak se je, umirali od lakote pa tudi ne bodo.

Timurlenk ::

sem bil za malo delo, pa je sds imela tako močno kampanijo, da so svoje vojake dobili na volišča

podpiram tudi plačevanje študija za tiste, ki se šlepajo na razne pogojne vpise in kaj vem kakšna sranja vse
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Lahko se pogovorimo o smotrnosti patrij in vojske, bili bi edina drzava na svetu brez vojaske zascite. Nekateri so jo zeleli ukiniti ze leta 89 pa nam je dve leti kasneje se kako prav prisla. Tega pa ne morem trditi za Mirovni institut, je ali pa ni, razlike ni. To je kar se tice rezanja izdatkov, vse civilne organizacije se morajo imho financirati same, drugace niso civilne ampak paradrzave, ce je tako, zahtevam kaksno nadzorno funkcijo. Ampak to so zgolj diverzije, vojska, siva ekonomija, tajkuni etc. - Branimir Strukelj se od zacetka do konca bere "hocem visje place, hocem visje place". Pohlep nekaterih res ne pozna meja.

BlueRunner ::

para! je izjavil:


Ja, seveda. Zato pa je v državah, kjer popolnoma zastonj šolstvo ne obstaja in kjer študenti nimajo ogromnih privilegijev, standard tako nizek in so praktično na robu propada, ker nimajo izobraženih ljudi in sploh imajo prenizko nataliteto. Oh, wait, a nismo to mi, ki plačamo vsakemu fakulteto in kolektivno prvih 12 mesecev vzgajamo otroke na plečih vseh?

Poanta je, da ne mores spremeniti samo ene stvari, ker so vse medsebojno povezane.

Oh, wait, a tega nisi sposoben sam pogruntati?

jype ::

noraguta> nehi se zgovarjat na njega. bodi boljši mož jeklen!

Saj sem. Plačujem za vse hkrati, on je pa pobegnu.

Karaya 52> Nekateri so jo zeleli ukiniti ze leta 89 pa nam je dve leti kasneje se kako prav prisla. Tega pa ne morem trditi za Mirovni institut, je ali pa ni, razlike ni.

No, pol pa ne plačuj zanj, jaz pa ne bom za Patrije, pa bo, a je prov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Truga ::

Karaya 52 je izjavil:

Lahko se pogovorimo o smotrnosti patrij in vojske, bili bi edina drzava na svetu brez vojaske zascite.

Aja? Military of Costa Rica @ Wikipedia

gendale ::

Karaya 52 je izjavil:

Lahko se pogovorimo o smotrnosti patrij in vojske, bili bi edina drzava na svetu brez vojaske zascite. Nekateri so jo zeleli ukiniti ze leta 89 pa nam je dve leti kasneje se kako prav prisla. Tega pa ne morem trditi za Mirovni institut, je ali pa ni, razlike ni. To je kar se tice rezanja izdatkov, vse civilne organizacije se morajo imho financirati same, drugace niso civilne ampak paradrzave, ce je tako, zahtevam kaksno nadzorno funkcijo. Ampak to so zgolj diverzije, vojska, siva ekonomija, tajkuni etc. - Branimir Strukelj se od zacetka do konca bere "hocem visje place, hocem visje place". Pohlep nekaterih res ne pozna meja.

lohk začnemo s cerkvijo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Timurlenk ::

Lahko se pogovorimo o smotrnosti patrij in vojske, bili bi edina drzava na svetu brez vojaske zascite


lol, slovenska vojska brutal froce :D


se pa strinjam, da je potrebno vsakega državljana naučiti opravljanja s puško in nekaj osnovnih skillov za preživetje v naravi, ter zadostna zaloga kalašnikov


nikakor pa se ne moremo iti frontalne vojne z nikomer :))
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Karaya 52 ::

Vidim da jype diverzija uspeva, pobalinski premik na Patrie je tisti adut, ki da napne jadra v brezveterju argumentov. Da je vojska, diplomacija ali kaksna druga drzava struktura enaka nekemu interesnemu krozku je cisti sofizem, nevreden komentiranja.

jype ::

No pa na Pilatuse. Sej je vseeno, gre predvsem za zelo drago tehniko, ki je ne potrebujemo. Se opravičujem, nisem pomislil, da bi bile Patrije lahko problematične zato ker so tudi politično-korupcijski zajeb desetletja.

noraguta ::

noraguta> nehi se zgovarjat na njega. bodi boljši mož jeklen!

Saj sem. Plačujem za vse hkrati, on je pa pobegnu.

nisi premau plačuješ! namest da za deco nabavljaš plenice v milerju , dej za javno upravo!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jype ::

noraguta> nisi premau plačuješ!

Če boš še ti pobegnu, bo mogoče dovolj.

Pšenični ::

http://www.finance.si/349425/Sindikalis...

"Tretja ustavitev reform ne more pomeniti nič drugega kot vnovično preložitev posledic. Toda tokrat bo ta preložitev krajša, kot domnevajo vrhovni svizci, in posledice bodo veliko hujše, kot si lahko sploh zamišljajo in kot smo jih izkusili v prvih dveh primerih. Bojkot relativno nizke redukcije (ne odprave!) proračunskega primanjkljaja od 0,8 do milijarde evrov ob dejstvu, da bomo letos samo za obresti na dolg plačali 0,6 milijarde evrov (torej večji delež varčevanja), ter ob dejstvu, da se o odplačevanju dolga sploh še ne pogovarjamo, pomeni nepovraten konec. Ali je to cilj sindikalnih hijen in svizcev, ne vem, vem pa, da potem svojega akviziterstva ne bodo mogli ne vem kako uspešno izvajati, saj brezposelni in bankrotirane družine niso ravno tržna niša za plačevanje sindikalnih članarin."

Če gremo nazaj na tekočo problematiko. Rado je spet napsial "čudovit" članek.

noraguta ::

mah jst tebe plačujem. ti stistim integriranjem windows serarcherja nis glih delavec s presežno vrednostjo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PaX_MaN ::

"Sindikalisti, sprejmite odgovornost"
Jaki Socialni dialog™.
Aja, sej njega ni ne v vladi, ne v DZ, ne v sindikatu; pravzaprav ga ni nikjer, kjer bi mel kej za narest/vpliva.
Še eno Financarsko gobezdalo, torej.
Jebote, ampak model mi gre res na kurac. :|

oldguy ::

to je isti človek k se mu je žena zaposlila na ministerstvu takoj ko je minister postal nekdo in 'njegove' stranke


Ad hominem je sicer lepo pa preprosto furat, a kljub klasični senzacionalističnosti je Pezdir glede cifer in posledic spot-on.

Buggy ::

uf...ko clovek bere tele komentarje se res vprasa a so nekateri ljudje samo tako kratkovidni, neuki ali pa je povod za take poste zgolj zatrta skodozeljnost in mascevalna mantra, ki je do sedaj iz neznanega (vcepljenega) razloga tlela v njih? Toliko destruktivnosti in opletanja z nekimi idejami, ki so ze v osnovi zgresene, pa ze dolgo ne! Ce sem cisto posten me je zelo strah za prihodnost mojih otrok, ce take ideje dejansko predstavljajo in postanejo vizija slovenske mase.

Pa ljudje bozji, kako ste se pa vi do sedaj solali, kako so starsi resevali vase zdravstvene in eksistencne tezave, ce ne s pomocjo drzave, ki je imela socialni cut. Se zavedate, ceprav se vam zdijo stvari trenutno nepotrebne, samoumevne in odvec, da boste slej ko prej tudi vi potrebovali te usluge, ki jih zelite sedaj krciti oz. privatizirati?

Se pravi kvalitetno solanje bo zgolj za otroke bogatih, zdravnika boste obiskali namesto dopusta z otroki in ko ne boste vec zmozni delat boste financno potopili otroke, da vas vzdrzujejo oz. naredili samomor, ce bo v vas dozorel oz. ostal kancek krivde?

..seveda ko bomo popravili vse "vase krivice" bo gospodarstvo kar naenkrat ozivelo in vse bo kot v pravljici :S

mimogrede me se zanima, po kaksni logiki se v zgubaskih podjetjih (NLB, SZ,...) z vecinskim drzavnim delezem sedaj pregovarjajo o visini regresa v isti sapi ko ga v JS rezejo?

ne vem no :(

gendale ::

>mimogrede me se zanima, po kaksni logiki se v zgubaskih podjetjih (NLB, SZ,...) z vecinskim drzavnim delezem sedaj pregovarjajo o visini regresa v isti sapi ko ga v JS rezejo?
don't bother
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

oldguy ::

Ce sem cisto posten me je zelo strah za prihodnost mojih otrok, ce take ideje dejansko predstavljajo in postanejo vizija slovenske mase.

Pa ljudje bozji, kako ste se pa vi do sedaj solali, kako so starsi resevali vase zdravstvene in eksistencne tezave, ce ne s pomocjo drzave, ki je imela socialni cut. Se zavedate, ceprav se vam zdijo stvari trenutno nepotrebne, samoumevne in odvec, da boste slej ko prej tudi vi potrebovali te usluge, ki jih zelite sedaj krciti oz. privatizirati?


Kratkoviden je vsakdo, ki meni, da se da preživet z letnim pufom v višini 25% prihodkov. Zavedaj se, da bo socialni čut ob takem zadolževanju prvi, ki bo šel v maloro. Če zares želiš preprečit propad sistema, katerega zagovarjaš, pri zdravi pameti ne moreš zagovarjat take porabe, kot jo imamo sedaj - no, razen če je za prihodnost tvojih otrok vseeno - tebi.

mimogrede me se zanima, po kaksni logiki se v zgubaskih podjetjih (NLB, SZ,...) z vecinskim drzavnim delezem sedaj pregovarjajo o visini regresa v isti sapi ko ga v JS rezejo?


To je perverzno, se strinjam. Že lani je bilo. Letos se o tem vsaj pogovarjajo, lani so ga samo izplačali v isti sapi, ko so nam vsem pokradli 400 (al koliko že) miljonov.

Ob tem, da se je treba zavedat, da se tega ne da spremenit z danes na jutri. Treba je spremenit pogodbe zaposlenim, drugače so tožbe in sitnica z odškodninami. A prav bi bilo, da se to, da gre denar iz žepa države v zasebno/javno banko na tak način, zrihta, in to hitro. Točno zato je hitra prodaja NLB v interesu vseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

lonz ::

Madona kolk polemik. Upam da je naslednje vsem jasno:

Shiran konj ne mora nosit debeluha; al bo debeluh shujšal ali pa bo moral pomagat konju da se okrepi.

Simple as that.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Buggy ::

Kratkoviden je vsakdo, ki meni, da se da preživet z letnim pufom v višini 25% prihodkov. Zavedaj se, da bo socialni čut ob takem zadolževanju prvi, ki bo šel v maloro. Če zares želiš preprečit propad sistema, katerega zagovarjaš, pri zdravi pameti ne moreš zagovarjat take porabe, kot jo imamo sedaj - no, razen če je za prihodnost tvojih otrok vseeno - tebi.


oldguy, saj mislim da je to popolnoma jasno vsem. Problematicne so prioritete in ritolazenje trenutne vlade bruseljskim veljakom. Nacin, kako in kje se stvari lotiti, jo predstaviti in kako rigorozno (zakaj) je IMHO napacen. Trenutno je vsa energija brezplodno usmerjena v krcenje drzavnega servisa, med tem, ko perspektivna podjetja propadajo zaradi nelikvidnosti, druga pa kanalizirajo svoj (se) obstojec kapital in proizvodnjo ven, kjer nam nic ne koristi.
JS je dalec od optimalnega in je potrebna dolocena reorganizacija, a zal to v pravem pomenu besede ne more narediti ne ta vlada ne kaka drugace usmerjena, ker je zal na tistih mestih, kjer je resnicen srz problema (fikusi ter nezmoznost odpuscanja) se vedno prevec politicnega interesa.
Gospodarstvo po drugi strani pa ni delezno popolnoma nobenih stabilizaciskih ukrepov, pa sem preprican, da bi kaksno od postavk iz knjige s 100+10 stranmi, ki so jo tako opevali pred volitvam lahko, ce ne drugega vsaj upostevali, ce ne ze korigirali, sedaj ko vidijo da pravljica resnicno ni mozna :(

noraguta ::

Buggy je izjavil:

Kratkoviden je vsakdo, ki meni, da se da preživet z letnim pufom v višini 25% prihodkov. Zavedaj se, da bo socialni čut ob takem zadolževanju prvi, ki bo šel v maloro. Če zares želiš preprečit propad sistema, katerega zagovarjaš, pri zdravi pameti ne moreš zagovarjat take porabe, kot jo imamo sedaj - no, razen če je za prihodnost tvojih otrok vseeno - tebi.


oldguy, saj mislim da je to popolnoma jasno vsem. Problematicne so prioritete in ritolazenje trenutne vlade bruseljskim veljakom. Nacin, kako in kje se stvari lotiti, jo predstaviti in kako rigorozno (zakaj) je IMHO napacen. Trenutno je vsa energija brezplodno usmerjena v krcenje drzavnega servisa, med tem, ko perspektivna podjetja propadajo zaradi nelikvidnosti, druga pa kanalizirajo svoj (se) obstojec kapital in proizvodnjo ven, kjer nam nic ne koristi.
JS je dalec od optimalnega in je potrebna dolocena reorganizacija, a zal to v pravem pomenu besede ne more narediti ne ta vlada ne kaka drugace usmerjena, ker je zal na tistih mestih, kjer je resnicen srz problema (fikusi ter nezmoznost odpuscanja) se vedno prevec politicnega interesa.
Gospodarstvo po drugi strani pa ni delezno popolnoma nobenih stabilizaciskih ukrepov, pa sem preprican, da bi kaksno od postavk iz knjige s 100+10 stranmi, ki so jo tako opevali pred volitvam lahko, ce ne drugega vsaj upostevali, ce ne ze korigirali, sedaj ko vidijo da pravljica resnicno ni mozna :(

ja si izpostavil problem. samo zakaj se kapital "kanalizira" oz odvaja od države. tudi tu so povsem ekonomski razlogi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

oldguy ::

oldguy, saj mislim da je to popolnoma jasno vsem. Problematicne so prioritete in ritolazenje trenutne vlade bruseljskim veljakom. Nacin, kako in kje se stvari lotiti, jo predstaviti in kako rigorozno (zakaj) je IMHO napacen. Trenutno je vsa energija brezplodno usmerjena v krcenje drzavnega servisa, med tem, ko perspektivna podjetja propadajo zaradi nelikvidnosti, druga pa kanalizirajo svoj (se) obstojec kapital in proizvodnjo ven, kjer nam nic ne koristi.
JS je dalec od optimalnega in je potrebna dolocena reorganizacija, a zal to v pravem pomenu besede ne more narediti ne ta vlada ne kaka drugace usmerjena, ker je zal na tistih mestih, kjer je resnicen srz problema (fikusi ter nezmoznost odpuscanja) se vedno prevec politicnega interesa.
Gospodarstvo po drugi strani pa ni delezno popolnoma nobenih stabilizaciskih ukrepov, pa sem preprican, da bi kaksno od postavk iz knjige s 100+10 stranmi, ki so jo tako opevali pred volitvam lahko, ce ne drugega vsaj upostevali, ce ne ze korigirali, sedaj ko vidijo da pravljica resnicno ni mozna :(


Hja, kot sem že prej nekomu odgovoril, vsi vidijo samo znižanje plač v JS, nihče pa ostalih ukrepov. Sindikati so tu najbolj glasni, obenem pa predlagajo nemogoče ukrepe in dajejo nerealne predloge. Način je zato glede na stanje povsem dober, ker omogoča hitro krčenje izdatkov brez prevelikih napak, ki bi se lahko ob tem pojavile. Me zanima, kako boš v dveh mesecih našel učinkovit način za optimizacijo in reorgarnizacijo JS, ki bi dal podobne učinke.

Šušterčič je tudi povedal, in tu se lahko z njim samo strinjam - naloga države ni vlaganje v firme in pomoč v obliki kapitalizacij propadlih poslov - naloga države je vzpostaviti ugodno poslovno okolje v katerem firme prosperirajo. Samo z višjimi davki tega zagotovo ne boš dosegel.

Glede bruseljskih veljakov, jim imajo za kaj v rit lesti - če se zamerimo evropskim bankam, ki so edine ki nam sploh še dajejo pufe, smo down. Krivično, pravično, tako je. Jemanje pufov je pač enako izgubi suverenosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

WarpedGone ::

Problematicne so prioritete in ritolazenje trenutne vlade bruseljskim veljakom. Nacin, kako in kje se stvari lotiti, jo predstaviti in kako rigorozno (zakaj) je IMHO napacen.

Že čeliš, da ti posodim dve milijarde, boš pač malo lizal mojo rit al pa denarja ne boš dobil.
Kaj boš torej naredu? Lizal rit in dobil vsaj eno milijardo, al pa špilal frajerja in ostal brez obeh in še česa zraven?

Pravličarjev ne zmanjka. In ob tem drugi pravljičarji trabunjajo kako bi moral že ful nazaj to pa to. Moral bi, a je še sedaj to skorajda nemogoče zaradi levakarskih pravličarjev ki bi še vedno žrli več kot pa zrase. Od kje vzet, ne znajo povedat. Jih tut ne zanima, samo da trabunjajo in so pametni. Kao.
Zbogom in hvala za vse ribe

Timurlenk ::

no, zdaj spet vemo bistvo


moramo poslušati banke, izvoljeni predstavniki ne veljajo 0
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

oldguy ::

Ja, tudi to je ena plat medalje. Ampak nam ni noben tiščal pištole na glavo, ko smo volili bedake, ki so te pufe tako lahkomiselno jemali.

Okapi ::

Od kje vzet, ne znajo povedat.
In zakaj lažeš?

O.

WarpedGone ::

Okapi je eden izmed teh pravličarjev. Žal.
Zbogom in hvala za vse ribe

gendale ::

prvi ukrep bi moral bit zamrznitev odplačevanja dolgov

drugi pa prenehanje financiranja zpiza iz proračuna
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Buggy ::

bi vas prosil se za ene par pojasnil...

kdaj oz kaj je "trigger", da bi/bo EU "pomagala" s podobnimi financnimi ukrepi, kot je to storila Grciji, Italiji, Spaniji.

Je pri nas premalo tujih investicij oz kreditov, ker smo toliko tupi, da imamo nacionalno kravo molznico NLB, ki jo veckrat na leto dokapitaliziramo in se ji to seveda ne splaca, dokler se je to ne pritice na financnem podrocju?

Bo samo opazovala reprizo, ki jo lahko spremlja v Grciji zadnje dve leti, saj krizne ukrepe imamo popolnoma iste s to razliko, da si mi sami med sabo krempljamo oci ..tam so se vsaj nastrojili proti zunanjemu "sovrazniku" in ji je to cist kul?

Zakaj si Hrvaska se vedno zeli vstopiti v ta ekonomski kaos oz. pogledano z druge strani, zakaj se vedno novacijo take clanice, kjer je ze pred njihovim vstopom jasno, da so kazalci usmerjeni globoko proti krizi?

hvala

D-PaX ::

Ko bo celotna vlada imela mesečno plačo neto. 1000€ bom za varčevanje.
Čisto nič jih ni udarilo po žepu še vedno imajo nad 2500€ plače.
Paxy

Karaya 52 ::

Je kdo vedel, da del mesarjev sodi med javni sektor? 8-O bananarepublikapress

lexios ::

Trenutno je vsa energija brezplodno usmerjena v krcenje drzavnega servisa, med tem, ko perspektivna podjetja propadajo zaradi nelikvidnosti, druga pa kanalizirajo svoj (se) obstojec kapital in proizvodnjo ven, kjer nam nic ne koristi.
JS je dalec od optimalnega in je potrebna dolocena reorganizacija, a zal to v pravem pomenu besede ne more narediti ne ta vlada ne kaka drugace usmerjena, ker je zal na tistih mestih, kjer je resnicen srz problema (fikusi ter nezmoznost odpuscanja) se vedno prevec politicnega interesa.
Gospodarstvo po drugi strani pa ni delezno popolnoma nobenih stabilizaciskih ukrepov, pa sem preprican, da bi kaksno od postavk iz knjige s 100+10 stranmi, ki so jo tako opevali pred volitvam lahko, ce ne drugega vsaj upostevali, ce ne ze korigirali, sedaj ko vidijo da pravljica resnicno ni mozna :(


Se strinjam, a za razliko od alternative na volitvah vsaj bedastih "protikriznih ukrepov" ala "omejitev gotovinskega poslovanja na 50 eurov" zaenkrat še ne izvajajo!>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

kmetek ::

D-PaX je izjavil:

Ko bo celotna vlada imela mesečno plačo neto. 1000€ bom za varčevanje.
Čisto nič jih ni udarilo po žepu še vedno imajo nad 2500€ plače.


Ne samo oni, celotni državni zbor, državni svet itd....celotna politika več kot 2000€ bruto nima kaj imeti!

Buggy ::

se nekaj me muci....

kaj za vraga dela ta trenutek opozicija?!? V medijih poslusam in spremljam zgolj in samo sindikalne glasnike.
Je to tiho strinjanje z ukrepi (konstruktivno sodelovanje, kot so govorili?) ali skriti manever, ki se ga posluzuje tudi sam veliki IJJ, da se ko je ozracje vroce ne konfrontiras, spustis pa svoje vojake na prvo bojno crto in ko so "okuzeni" le te odstranis z vrelisca ter zamenjas z novimi...in v javnosti zopet stabiliziras klimo?

tale "mlacnost" opozicije me malce bega :S

Okapi ::

Opozicija opazuje, kako koalicija potaplja samo sebe. Zakaj bi se vmešavala?

O.

BlueRunner ::

Oziroma se je neumnost izpostavljat na kateri koli strani, če tudi sam nimaš boljših odgovorov.

Plus to, da točno vedo kakšna kajla bi jih čakala: "kaj ste pa vi 3 leta delali?" Samo potem ne bi več nihče poslušal njihovega odgovora, da so med drugim tudi trpeli sabotaže, ki so bile same sebi namen.

oldguy ::

Ne samo oni, celotni državni zbor, državni svet itd....celotna politika več kot 2000€ bruto nima kaj imeti!


Človek, ki upravlja z miljardami, naj bo plačan kot snažilka. Pametnen predlog, ni kaj.

Opozicija opazuje, kako koalicija potaplja samo sebe. Zakaj bi se vmešavala?


Ne vem, če je ravno tako. Vsekakor dela pametneje kot prejšnja opozicija z neminiranjem reform.

Mr.B ::

Odvisno, verjetno za ne odgovarjanje za njihovo delo, bi bilo verjetno vseeno, če bi bili plačani kot snažilke.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

oldguy ::

Odvisno, verjetno za ne odgovarjanje za njihovo delo, bi bilo verjetno vseeno, če bi bili plačani kot snažilke.


E, to je pa druga stvar. Odgovornost je treba terjat od onih na najvišjih mestih, ne pa zmanjšanja plač ministrom.
««
51 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745858 (39978) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531136953 (128251) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782007 (77591) lexios

Več podobnih tem