» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
2 / 91
»»

Matako ::

Arto je izjavil:

Sej mogoče je bedasto in preveč popreproščeno vprašanje, ampak - po kakšni logiki varčevanje privede do zagona gospodarstva? Meni se zdi, da povzroči ravno nasprotno.


Predpostavljaš, da keš je samo da ga "tajkuni ne dajo". Narobe, keša ni več.

Logika je pa ta: če nimaš keša za sladoled, to jed pač do nadaljnega črtaš z jedilnika. Ne pa da jamraš, da dokler ga eni jejo, ga bomo vsi.
/\/\.K.

Mr.B ::

Fizikalko, milsim da je bilo v financah izračun kaj pomeni dvig DDV-ja na 23% pomeni na končni račun. Izkazalo se je da je to cca 80 miljonov €. To je glede na cene v trgovinah če bi hotele le te ostati konkurečne, ter sposobne odplačevanja kreditov, morale zniževati svoje marže, če bi hoteli preprečiti splošno romanje v Italijo in Avstrijo. Cene so že tako in tako višje kot v kakšni avtriji in italiji... Zelo težko pa vrjamem da se ne bo stiskalo proizvajalcev s strani trgovine. KAr pa je zadnja stvar, ki si jo želiš, saj so dejansko proizvajalci tisti ki generirajo "čisti" keš za državo in ne preprdajalci in trgovci....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Meni je dobra šala tudi ta, ko je janša dejal, da bo vlada začela varčevati najprej pri sebi in bo funkcionarske plače zmanjšala za 6%. Ostalim javnim uslužbencem pa bi zmanjšala za 15% in ukinila še regres. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

onyx ne odvračaj pozornosti. Ti trdiš oziroma se obnašaš, kot da je javni sektor generator BDP-ja. Kar pa pri nas ravno ni temu tako.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aston_11 ::

Se komu zdi, da kaj razmišljajo, ko dnevno te ukrepe objavljajo?

Take ukrepe lahko predlagamo tudi mi tukaj, ki nismo ekonomisti. Ukiniti otroški dodatek, ukiniti olajšave pri dohodnini na račun otrok, ukiniti malice in potne stroške, povečati dohodnino v vseh razredih za 2%. Povečati DDV. Regresi. Socialne pomoči - tu so jih že dobro postrigli. Bogi ljudje.

Dobro?

Ne še? Zmanjšati plače javnemu sektorju za 15%... malo morgen, niti 10% ne bodo spogajali, ko se bo sindikatom utrgalo. Nov referendum na obzorju.

Lotili so se na napačnem koncu. V gospodarstvo bi morali uliti 10 miljard, včeraj. Zagnati stroj, da bo spet delal. Ne pa ga ustaviti tako, da se vzame milijarda, ki je gospodarstvo ne bo videlo ter nato vsako leto naslednja milijarda. Kakšna država bo to? Še vedno servis državljanov ali sama zase nek kup dreka? Bi se selil, ma se nimam s čim. Prodal bom avto, ga bo kdo kupil? Soliden G VI 2.0 TDI. Nafta je draga.

Začaran krog bo tak, da bo vse propadlo še hitreje, kot bi po redni poti.

Tole z varčevanjem je za stare babe.

Javni sektor ni enako državna uprava.

Da ne govorimo, kaj bo to varčevanje potegnilo za sabo. Konec plačevanja kreditev. Zapadlost hipotek, ki jih ne bo mogoče realizirati. Sesutje bank.

Matako ::

Regres in vsi dodatki so itak, s sindikalnega stališča v resnici slabi za delavce. Sliši se noro, ampak... je res?

V nekem manj zapletenem svetu se za plačo pogajaš. Mesečni predlog pomnožiš z 12 in to ti je letni dohodek s katerim planiraš za vse obdobje - različni ljudje imajo različne potrebe ob različnih časih - kake nima delodajalca kaj brigati. Regres je zanikanje tega.

Z regresom dobiš dejansko eno dodatno komplikacijo, s katero se plača kvečjemu ZMANJŠUJE - "Plača ni velika, samo dobiš še regres pa malico, pa potne stroške... Aja, pol pa kul". BS.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Aston_11 ::

Matako je izjavil:

Regres in vsi dodatki so itak, s sindikalnega stališča v resnici slabi za delavce. Sliši se noro, ampak... je res?

V nekem manj zapletenem svetu se za plačo pogajaš. Mesečni predlog pomnožiš z 12 in to ti je letni dohodek s katerim planiraš za vse obdobje - različni ljudje imajo različne potrebe ob različnih časih - kake nima delodajalca kaj brigati. Regres je zanikanje tega.

Z regresom dobiš dejansko eno dodatno komplikacijo, s katero se plača kvečjemu ZMANJŠUJE ("Plača ni velika, samo dobiš regres! Aja, pol pa kul!!).



Res je, regresi so korektivi slabih plač. Plače so pa za en drek. In ko se je morda zdelo, da bodo vseeno kdaj boljše, jih bodo zreducirali za polovico v neto znesku. Realno so jih itak zreducirali že kdaj za polovico, pa to v slovniji še vedno ni dovolj. Pač, slovenija nima gopodarstvo, ni jasno, keri bog jo drži skupaj in pokonci.

Okapi ::

Svoj cas smo imeli nekaj starih profesoric, ki niso bile za nikamor zato danes ne znam najbolje nemscine
Ja, in z nižjo plačo in več učenci v razredu bodo postale šole pravi magnet za dobre učitelje, mar ne?>:D

O.

Nikec3 ::

Zmanjšati plače javnemu sektorju za 15%... malo morgen, niti 10% ne bodo spogajali, ko se bo sindikatom utrgalo.

Sindikati se Janše bojijo, če bi Pahor predlagal te ukrepe, bi zdaj granitne kocke letele v parlament.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

mtosev ::

koyotee je izjavil:

plače v javnem sektorju se bodo zmanjšale za do 15%!!!! kar je edino pravilno, saj 2/3 prebivalstva dobiva plačo manjšo od povprečne.

začasen ukrep
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Loocas ::

dronyx je izjavil:

Meni je dobra šala tudi ta, ko je janša dejal, da bo vlada začela varčevati najprej pri sebi in bo funkcionarske plače zmanjšala za 6%. Ostalim javnim uslužbencem pa bi zmanjšala za 15% in ukinila še regres. :))


to v bistvu sploh ni res.

1. funkcionarske plače se bodo znižale za 4%
2. v primeru sprejetja teh ukrepov, se bodo še dodatno za cca 11%, torej skupno 15%

Arto ::

Javni sektor niso samo neki uradniki na občinah k prekladajo papirje. Javni sektor so med drugim policaji, gasilci, učitelji, zdravstvo, vojska, itd. Mislim, da se eni tega sploh ne zavedate.

gendale ::

zanimivo da ni predloga o zmanjšanju števila občin, tuki bi se tudi dalo prihraniti dosti denarja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Pšenični ::

mtosev je izjavil:

koyotee je izjavil:

plače v javnem sektorju se bodo zmanjšale za do 15%!!!! kar je edino pravilno, saj 2/3 prebivalstva dobiva plačo manjšo od povprečne.

začasen ukrep


Če ne bo BDP šel gor, bo zadeva trajna. Bo treba vrnit obresti in 8000 milijonov....zadnjih 3 let.

Poleg tega, tole ne bo dovolj. Poleti bomo videli kaj bo. Če ne bo prilivov, bo hudič.

Matako ::

Aston_11 je izjavil:


Res je, regresi so korektivi slabih plač. Plače so pa za en drek. In ko se je morda zdelo, da bodo vseeno kdaj boljše, jih bodo zreducirali za polovico v neto znesku.


Ja saj. V bistvu je to ena stvar, ki mi je šla vedno na živce kjerkoli sem bil zaposlen. Če bi bilo po moje, bi dobil X evrov na mesec - ena jasna dobra cifra, brez mutenja. Kaj potem s tem denarjem delam čez leto, kako z njim pridem na šiht, kaj jem in sploh vse, je moj problem. Daj X na mesec in basta.
/\/\.K.

BlueRunner ::

dronyx je izjavil:

Meni je dobra šala tudi ta, ko je janša dejal, da bo vlada začela varčevati najprej pri sebi in bo funkcionarske plače zmanjšala za 6%. Ostalim javnim uslužbencem pa bi zmanjšala za 15% in ukinil še regres. :))

Če se želiš režati, potem se reži temu:

V javnem sektorju obstaja t.i. "plačni sistem", ki je pač seznam faktorjev s katerimi se množi od izhodiščne plače navzgor. Ta sistem pa, kolikor mi je znano, posredno določa plačo vsem od snažilke do vseh treh predsednikov (vlade, DZ in države).

To pomeni, da npr. sprememba izhodiščne plače za 15% zniža plačo vsem, od snažilke (5. plačni razred) do predsednikov (65. razred) za 15%. Če želiš različnim plačnim razredom plačo spremeniti za različen %, potem moraš spremeniti količnike ali pa se izmisliti nekaj tretjega, kar jih efektivno spremeni.

G. Virant bi moral vedeti nekaj malega o temu, glede na to, da je en cel mandar porabil za miritev vseh in vsakogar, ko se je te količnike nazadnje spreminjalo.

Me prav zanima kako bodo to popravljali, da sebi ne bodo plače toliko kot drugim in, da najslabše plačanim le te ne bodo znižali pod minimalno zajamčeno plačo.

Okapi ::

Plačni razredi so na spodnji strani itak šala, ker če se ne motim, je vse do 14. razreda izenačila minimalna plača.

O.

dronyx ::

Aston_11 je izjavil:

Da ne govorimo, kaj bo to varčevanje potegnilo za sabo. Konec plačevanja kreditev. Zapadlost hipotek, ki jih ne bo mogoče realizirati. Sesutje bank.

Verjetno se bo v naslednjih 5 letih pokazalo, da je bil evro povsem zgrešen projekt, ki je sicer parim državam v EU koristil, za večino pa bo kot kaže usoden. Gre pa po moje tu tudi za psihološki moment. Če imaš namreč svojo valuto in lahko tiskaš denar, potem v takih razmerah, kot smo sedaj, tiskaš denar ter dvigaš inflacijo in ljudje ne opazijo, da jim standard pada. Če pa se jim zmanjša plače v hipu za 20 ali 30% pa to še kako opazijo.

mtosev ::

Pšenični je izjavil:

mtosev je izjavil:

koyotee je izjavil:

plače v javnem sektorju se bodo zmanjšale za do 15%!!!! kar je edino pravilno, saj 2/3 prebivalstva dobiva plačo manjšo od povprečne.

začasen ukrep


Če ne bo BDP šel gor, bo zadeva trajna. Bo treba vrnit obresti in 8000 milijonov....zadnjih 3 let.

Poleg tega, tole ne bo dovolj. Poleti bomo videli kaj bo. Če ne bo prilivov, bo hudič.

dvig je GDPja je napovedan za naslednje leto. < statistični podatki EU
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jernejl ::

Mr.B je izjavil:

Fizikalko, milsim da je bilo v financah izračun kaj pomeni dvig DDV-ja na 23% pomeni na končni račun. Izkazalo se je da je to cca 80 miljonov €. To je glede na cene v trgovinah če bi hotele le te ostati konkurečne, ter sposobne odplačevanja kreditov, morale zniževati svoje marže, če bi hoteli preprečiti splošno romanje v Italijo in Avstrijo. Cene so že tako in tako višje kot v kakšni avtriji in italiji... Zelo težko pa vrjamem da se ne bo stiskalo proizvajalcev s strani trgovine. KAr pa je zadnja stvar, ki si jo želiš, saj so dejansko proizvajalci tisti ki generirajo "čisti" keš za državo in ne preprdajalci in trgovci....


Podatki iz leta 2010 so taki: država je pobrala za 4,8 milijarde eur domačih davkov na blago in storitve, od tega je bilo za 2,9 milijarde DDV-ja in 1,4 milijarde trošarin. Dvig DDV-ja iz 8,5% na 10% in iz 20% na 22% bi po nekih izračunih prinesel pribl. 250 mio eur.

Kar ni malo, in ja, to JE smiseln ukrep na kratki rok, ker začne učinkovati takoj. In kar precej držav EU je v času recesije zvišalo stopnje DDV. Poleg tega to obremeni vse državljane in ne samo nekaterih - res pa je, da bi učinek najbolj čutili najšibkejši.

Poleg tega bi lahko zvišali tudi trošarine, predvsem na alkoholne pijače in tobačne izdelke, ker gre za luksuzne dobrine in se mi zdi, da so ti izdelki pri nas (v primerjavi s tujino, recimo) precej poceni. V Avstraliji, ki jo ljudje tako opevajo in tja odhajajo v boljše življenje, stane škatlica cigaret okrog 15eur.

Pa kakšen davek na premoženje bi tudi lahko uvedli oziroma povišali, saj je premoženje pri nas trenutno zelo nizko obdavčeno (v primerjavi s plačami, ki so zelo obremenjene). Posledično bi se verjetno pocenile tudi parcele in nepremičnine (stanovanja, hiše).

Aston_11 ::

10 milijard naj vlijejo v gospodarstvo - kar je sicer protislovno, saj gospodarstva nimamo.

Matako ::

dronyx je izjavil:

Če imaš namreč svojo valuto in lahko tiskaš denar, potem v takih razmerah, kot smo sedaj, tiskaš denar ter dvigaš inflacijo in ljudje ne opazijo, da jim standard pada. Če pa se jim zmanjša plače v hipu za 20 ali 30% pa to še kako opazijo.


Ja saj. Zdaj pa to razloži ljudem, ki so prepričani, da je bilo najbolje v sistemu, ki je v manj kot desetletju pridelal 1000+% inflacijo.
/\/\.K.

Pšenični ::

dronyx je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Da ne govorimo, kaj bo to varčevanje potegnilo za sabo. Konec plačevanja kreditev. Zapadlost hipotek, ki jih ne bo mogoče realizirati. Sesutje bank.

Verjetno se bo v naslednjih 5 letih pokazalo, da je bil evro povsem zgrešen projekt, ki je sicer parim državam v EU koristil, za večino pa bo kot kaže usoden. Gre pa po moje tu tudi za psihološki moment. Če imaš namreč svojo valuto in lahko tiskaš denar, potem v takih razmerah, kot smo sedaj, tiskaš denar ter dvigaš inflacijo in ljudje ne opazijo, da jim standard pada. Če pa se jim zmanjša plače v hipu za 20 ali 30% pa to še kako opazijo.


Propad evra je malo verjeten. Sicer so bile neke nepreverjene inf. da se je Nemčija že pripravila da zamenja evro z dojč marko....ampak mislim, da dokler majo take koristi od evra in unije. Ne bo nič od tega. Imajo tržišče ki požira njihove avte, izdelke Simensa...in ostalih..

Seveda se plošča obrne, če koristi ne bojo "več tako izrazite".

Matako ::

Drugače trošarine na alko in tobak so bile ravnokar zvišane.

GLede davčne politike se tudi strinjam. Pri nas se preveč obdavčuje dohodek in promet, premalo pa dobiček in lastnino. To je bil strateški kiks in sedaj krave prihajajo mukati domov.
/\/\.K.

Karaya 52 ::

Matako je izjavil:

dronyx je izjavil:

Če imaš namreč svojo valuto in lahko tiskaš denar, potem v takih razmerah, kot smo sedaj, tiskaš denar ter dvigaš inflacijo in ljudje ne opazijo, da jim standard pada. Če pa se jim zmanjša plače v hipu za 20 ali 30% pa to še kako opazijo.


Ja saj. Zdaj pa to razloži ljudem, ki so prepričani, da je bilo najbolje v sistemu, ki je v manj kot desetletju pridelal 1000+% inflacijo.


Mogoce mu je vsec, ker bi po tem scenariju obdrzal ekonomsko pozicijo v druzbeni piramidi. Sicer bi vsi bili revnejsi ampak za enak odstotek. Zdj bodo pa kratko potegnili proracunski porabniki.

Aston_11 ::

Meni se vse tako dozdeva, da spet najbolj pada po tistih z najmanj denarja. Zakaj ne bi za spremembo opalili tiste, ki imajo največ. Solidarnost pač.

Mr.B ::

Zadeva je jasna in čisto enostavna. Zakaj pa pravim da je vlada Pussy, je pa čisto enostavno:

Vlada bi lahko izbrala čisto drastično post. požvižgala bi se na pozive o odstopu in referendumih. Karkoli se bi proceduralno izvedlo bi morala vlada obstati do naslednjih izrednih volitev, ki pa bi bile kvečemu konec leta ali v začetku spomladi 2013. Do takrat pa bi se pokazali prvi rezultati. Sedaj si ti. samooklicana levica, ne more privoščiti novih volitev, ker bi verjetno bili na slabšem kot sedaj. Vlada bi pa bi šla na vse ali nič. No razen če jo je res tako strah javnega sektorja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matako ::

Drugače pa sem dobil idejo za rešitev Slovenije. Vržimo dol Jajovo vlado in postavimo gor ekipo S-T! Imamo vse od gospodarstvenikov, znanstvenikov do parazitov. Prvi ukrep bi bil, da bi za Štruklja in prijatelje organizirali neko delovno ekskurzijo pod pretvezo, da gre za izobraževanje in žur (to imajo sindikalisti radi) . Plačana enosmerna vozovnica nekam. Po možnosti na ranč Breivikovega strica :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

dronyx ::

Pšenični je izjavil:

Če ne bo BDP šel gor, bo zadeva trajna. Bo treba vrnit obresti in 8000 milijonov....zadnjih 3 let. Poleg tega, tole ne bo dovolj. Poleti bomo videli kaj bo. Če ne bo prilivov, bo hudič.

Ti pa si humorist. Naslednje leto bodo prihodki v proračunu nižji vsaj še za naslednjih 500 milijonov evrov, BDP pa bo padel vsaj za 2%, kajti varčevanje se bo direktno odrazilo tudi na BDP. Ker denarja praktično ni več kje drugje vzet in če se bo res hotelo obdržati primanjkljaj pri 3% BDP (to je še vedno milijarda kreditov), bo potrebno plače javnih uslužbencev znižati vsaj še za 20%, kar v praksi pomeni, da bo cca. 60% zaposlenih bilo na minimalni plači, čez 1000 € neto pa bodo prišli samo politični funkcionarji in morda še kakšni zdravniki.

Vsi skupaj lahko samo upamo, da bo razpad monetarne unije in EU potekal brez prelivanja krvi oziroma da bodo žrtve čim manjše.

Karaya 52 ::

Aston_11 je izjavil:

Meni se vse tako dozdeva, da spet najbolj pada po tistih z najmanj denarja. Zakaj ne bi za spremembo opalili tiste, ki imajo največ. Solidarnost pač.


To je samo refleks, znan sirse, s posebno neznostjo pa gojen zlasti v slovenski kloaki.

Matako ::

Aston_11 je izjavil:

Meni se vse tako dozdeva, da spet najbolj pada po tistih z najmanj denarja. Zakaj ne bi za spremembo opalili tiste, ki imajo največ. Solidarnost pač.


Hja samo solidarnost je vedno dvosmerna. Če si prejemnik, moraš biti vedno pripravljen na vprašanje "Kaj si pripravljen žrtvovati" oziroma "si sploh pripravljen žrtvovati karkoli". Če je odgovor "nič, ker sem že itak revež in mi ni treba" je vse skupaj brezveze in solidarnost ni zate. Kruto, ampak resnično.
/\/\.K.

dronyx ::

Pšenični je izjavil:

Propad evra je malo verjeten. Sicer so bile neke nepreverjene inf. da se je Nemčija že pripravila da zamenja evro z dojč marko....ampak mislim, da dokler majo take koristi od evra in unije. Ne bo nič od tega. Imajo tržišče ki požira njihove avte, izdelke Simensa...in ostalih.. Seveda se plošča obrne, če koristi ne bojo "več tako izrazite".

Kaj pomaga, če Nemško gospodarstvo cveti, ko pa vse okrog njih propada? Tu sploh ni več vprašanje, kako izrazite so koristi, ampak ali države, kot je slovenija, lahko sploh še funkcionirajo znotraj monetarne unije. In samo Nemčija tega enostavno ne bo zmogla rešiti.

Daedalus ::

Vsi skupaj lahko samo upamo, da bo razpad monetarne unije in EU potekal brez prelivanja krvi oziroma da bodo žrtve čim manjše.


Trenutno je stanje v EU tako, da svinje (PIGSS) jebemo ježa, drugod pa jim ne gre preveč slabo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

In dokler bo precej ljudi mnenja, da zato nismo krivi sami, ga bomo še naprej. Ampak moram reči, da se tudi meni zdi, da gredo stvari v pravo smer. Če bo Janša še naprej tako premočrtno rinil naprej z dejanskimi ukrepi, se mi zna ta zlodej še prikupiti. Bogokletnost. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matako ::

Samo upaj, djorž, da ga Kunstelj ne zjebe s Knjigo! Menda bo naslednji teden!!
/\/\.K.

dronyx ::

djordjevic je izjavil:

In dokler bo precej ljudi mnenja, da zato nismo krivi sami, ga bomo še naprej. Ampak moram reči, da se tudi meni zdi, da gredo stvari v pravo smer. Če bo Janša še naprej tako premočrtno rinil naprej z dejanskimi ukrepi, se mi zna ta zlodej še prikupiti. Bogokletnost. :D

To, kar je Janša sedaj predlagal kot rešilni paket je dejansko copy/paste reševalnega paketa za Grčijo, ki so ji ga pripravili "zunanji svetovalci". Ampak kot uči primer Grčije tak reševalni paket ni v ničemer oživil njihovega gospodarstva, dvignil BDP ali pritegnil tujih investicij. Če se taka šok terapije ni obnesla v Grčiji, zakaj bi se pri nas?

Pšenični ::

djordjevic je izjavil:

In dokler bo precej ljudi mnenja, da zato nismo krivi sami, ga bomo še naprej. Ampak moram reči, da se tudi meni zdi, da gredo stvari v pravo smer. Če bo Janša še naprej tako premočrtno rinil naprej z dejanskimi ukrepi, se mi zna ta zlodej še prikupiti. Bogokletnost. :D


Tud meni ni vse všeč, kar se pripravlja. Sploh tisto z otroškimi dodatki in nadomestilom, ampak mislim da če so se tega lotili, da je situacija prekleto resna. Drgač se strinjam, da to še ni vse. Sploh če bo BDP še padel.

Da končam...tud meni se zdi, da se nekaj premika. Da se dogaja. Bojim se le, da bojo premal užgal po javni upravi. Zdej je prilka, in zdej je treba na vso moč. Da se ravnovesje med gospodarstvom in JU nekako spet ustvari. Če ga ne bo, bomo bankrotirali. Na račun določenega sloja, ki ma čudne privilegije.

No, da je Jajo operativec vemo vsi. Da je najboljši takrat "ko ga vsi jebejo". Tko da se zna tole za javn sektor slabo končat, za državo pa dobr.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Grčija je de facto parazitokracija (še grško se sliši!). Po domače, njim dejansko ni pomoči. Kako je v Sloveniji.. se bo kmalu pokazalo.
/\/\.K.

Phil ::

dronyx je izjavil:

djordjevic je izjavil:

In dokler bo precej ljudi mnenja, da zato nismo krivi sami, ga bomo še naprej. Ampak moram reči, da se tudi meni zdi, da gredo stvari v pravo smer. Če bo Janša še naprej tako premočrtno rinil naprej z dejanskimi ukrepi, se mi zna ta zlodej še prikupiti. Bogokletnost. :D

To, kar je Janša sedaj predlagal kot rešilni paket je dejansko copy/paste reševalnega paketa za Grčijo, ki so ji ga pripravili "zunanji svetovalci". Ampak kot uči primer Grčije tak reševalni paket ni v ničemer oživil njihovega gospodarstva, dvignil BDP ali pritegnil tujih investicij. Če se taka šok terapije ni obnesla v Grčiji, zakaj bi se pri nas?


Cilj ni oživitev gospodarstva, ampak izravnanje proračuna. Ker na kredo v nedogled pač ne gre.

Karaya 52 ::

Grcija AFAIK do decembra ni odpustila niti enega zaposlenega v JU niti jim ni znizala plac. Tko da je ta primerjava s to tvorbo zgresena, kdo bi se sploh zelel primerjati z evropskimi Somalijci?

Nikec3 ::

Pri nas se preveč obdavčuje dohodek in promet, premalo pa dobiček in lastnino.

Obdavčenje lastnine in dobička je po mojem mnenju v popolnem protislovju s kapitalizmom.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dronyx ::

Phil je izjavil:

Cilj ni oživitev gospodarstva, ampak izravnanje proračuna. Ker na kredo v nedogled pač ne gre.

No, če pa cilj ni oživitev gospodarstva, smo pa sploh ekonomsko propadli. Potem pa nas čaka samo še vsakoletni strm padec BDP in bodo čez nekaj let upokojenci umirali na cestah od lakote.

Daedalus ::

Mene zanima, kaj namerava vlada naresti z bankami. Ki so drugi hud problem, takoj za proračunom. NLB je v bistvu nasedla naložba. Tudi ostale, na dobra imena (prosto po Kordežu) posojila dajajoče, ali pa one, ki so sodelovale v rabotah RKC, niso v dobri kondiciji. Pa še zdaj ne vemo, s kako luknjo sploh imamo opravka. Vemo pa, da jim vloga kreditodajalk za gospodarsko, ne diši najbolj... so se pošteno opekle. S tem je neposredno povezan nepremičninski trg, ker so nepremičnine propradlih gradbincev romale k bankam. Ah ja, to bo še hec.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

djordjevic ::

Hej, Estonija je šla po isti poti, zdaj pa že en čas beleži konkreten vzpon gospodarstva. PM, ki so ga intervjuvali na eni letni terasi lokala v prestolnici (kamor je prišel s kolesom, brez varnostnika - si mislite?), je povedal, da so krčili, dokler niso izravnali porabe. Kako jim je uspelo? Izi. Estonci, tako on, so skromni ljudje in ker so bili že od prej vajeni skromnega življenja, so bili v zameno za svetlejšo bodočnost pripravljeni orenk zategniti pas. Kako vendar, če pa je to pot v pekel (baje)?
No grave is deep enough to keep us in chains.

BALAST ::

Gospodarstvo se da oživiti, vendar bo treba znižat plače na makedonske (policaj 250€ neto na mesec). :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

dronyx ::

Karaya 52 je izjavil:

Grcija AFAIK do decembra ni odpustila niti enega zaposlenega v JU niti jim ni znizala plac. Tko da je ta primerjava s to tvorbo zgresena, kdo bi se sploh zelel primerjati z evropskimi Somalijci?

Grčija je morala čisto mimogrede precej znižati plače javnih uslužbencev in pokojnine upokojencev, kar je pri nas še vedno tabu tema. Pa če sem prav zasledil so odpustili tudi precej javnih uslužbencev. Vendar kljub temu se je dolg samo povečal, BDP pa konstantno pada.

Mr.B ::

Ja samo to ne polni blagajne, saj od plač trga država za socialne transferje ok ter seveda tudi za plače Javnega sektorja....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aston_11 ::

Fantje, judo prijem, se bo treba sprijazniti, da je konec veselice in sedaj prihaja glavobol. Da bo ta čimmanjši, se je treba prilagoditi, vprašanje je samo, kako?

dronyx ::

BALAST je izjavil:

Gospodarstvo se da oživiti, vendar bo treba znižat plače na makedonske (policaj 250€ neto na mesec). :D

To bi verjetno res šlo, vendar je potrebno znižati vse plače, ne samo policijske. :D

Matako ::

Nikec3 je izjavil:

Pri nas se preveč obdavčuje dohodek in promet, premalo pa dobiček in lastnino.

Obdavčenje lastnine in dobička je po mojem mnenju v popolnem protislovju s kapitalizmom.


To je tvoje mnenje. V resnici pa države, ki jih pri nas smatramo za najbolj kapitalistične (100% kapitalističnih držav trenutno na tem planetu itak ni) bistveno bolj obdavčujejo dobiček (ne dohodek!) in lastnino kot promet in dohodek. Že v kaki VB znajo biti davki na nepremičnine prav zabavni.

Ideja je ta, da motiviraš ljudi da vlagajo in poslujejo, ne pa na denarju sedijo. Zato je tako zelo pomembna ta razlika med dohodkom in dobičkom. Pameten gospodar itak ne bo štartal na dobiček, ampak bo raje vlagal - in tukaj mu "kapitalistični davki" še kako pomagajo.

Jasno pa je davčna politika le del enačbe... samo je pa fino, da saj to funkcionira glede na to, da je to najlažje urediti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
««
2 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745842 (39962) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531136940 (128238) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782000 (77584) lexios

Več podobnih tem