» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
24 / 91
»»

Karaya 52 ::

Problem je v mladih diplomantih, ki so se vpisali na faks ko je bilo povprasevanje veliko in ga koncali ob totalnem zasicenju. Tisti, ki so se uveljavili pred tem obratom jim gre relativno dobro. Seveda javni sektor zivi na luni, tako da nima pojma kaksna vojna se odvija na trgu, vidim pa, da se to spreminja. Koncno.

trnvpeti ::

Kriza je.
Nihce v JU ne sme imeti vecje place kot recimo 2 jurja(prvi mora to pokazati prav Jansa).
To je prvi ukrep.

Ambasade na polovico.
Razna ustanove pri sosednjih drzavah, stran.

Seznam uradov, koliko zaposlenih, koliko porabijo.
Ta seznam se krci, na 30% recimo.

Regresa ni, za vse.

Potni stroski, max je lahko 20% od plače.

Dnevnic in potnih stroskov, sejnin v upravnih odborih ni.

Upravni odbori se skrcijo na polovico.

Ce se zmanjsajo place, se zmanjsajo tudi pokojnine.
Visje pokojnine (ce se) , se vec kot manjse.

Gospodje, tudi ce se bo to poznalo za pič... (recimo 1mio pri stroskih za sejnine)dim, se to naredi.

Dvigne se ddv, tudi ce je 250mio pickin dim.

Stevilo poslancev se zmanjsa na polovico.

Prehrana(subvencionirana, poceni, kakorkoli) v parlamentu se ukine.
Prvo to, mogoce se kaksen ukrep, pol naj razmislijo kako bodo ukinili brezplacno prehrani v solah.

Poslancem se ukinejo potni stroski v celoti.
Stroski za mobilno telefonijo krijejo sami poslanci.

....

dronyx ::

Karaya 52 je izjavil:

Problem je v mladih diplomantih, ki so se vpisali na faks ko je bilo povprasevanje veliko in ga koncali ob totalnem zasicenju.

Še enkrat samo LOL. Raja pri nas se od nekdaj najraje vpisuje na fakse, kjer je trg že tako ali tako povsem zasičen in niti ni bilo nikdar kakšnega velikega povpraševanja na trgu (noben trg ne rabi 500 diplomantov primerjalne književnosti in 5000 diplomantov ekonomije). Se pa danes večinoma vpisuje na fakse za papir in status.

Karaya 52 ::

Pisem o poklicih, ki dajo uporabno znanje. Primerjalna knjizevnost in ostali FDV izumi so itak izvzeti iz resne debate.

Matako ::

Poleg tega imajo slovenske fakultete mislim da pbl. 3x študentov kot leta 1992. Kar je čudno, saj bi saj demografsko gledano moral vpis celo pasti - že takrat ravno nismo vlejali za podpovprečno izobraženo deželo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Jah, trg bo naredil selekcijo, hoces noces. Dobri diplomanti bodo lahko delali na svojih podrocjih, ostali bodo pa riti brisali z dvoslojnim papirjem. Seveda javni sektor sliko krivi, ker je kot goba za ves crap, ki se cedi s fakultet. Seveda imam tudi sam v familiji javno sektorske delavce, samo jim je jasno, da tako kot do sedaj naprej vec ne bo slo. Enim je jasno, drugim ni.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karaya 52> Primerjalna knjizevnost in ostali FDV izumi so itak izvzeti iz resne debate.

A si ti mal neizobražen? Primerjalna književnost in slavistika sta domena FF. FDV diplomanti praviloma končajo kot strokovnjaki za uporabniško izkušnjo, marketing in poslovne odnose v podjetjih, ki največ poslujejo s tujino.

Okapi ::

Potni stroski, max je lahko 20% od plače.
Če misliš s tem stroške za prevoz na delo, ti je tu ven udaril stari dobri komunizem>:D Ker drugače bi zapisal, da se jih preprosto ukine. Ukine se tudi pol plačane ure za malico, in dodatek za prehrano. Tega ne poznajo v nobeni normalni kapitalistični državi in zmanjšuje konkurenčnost naših podjetij, poleg tega pa, ker se ne šteje v dohodnino, zmanjšuje prihodke v proračun.

O.

trnvpeti ::

Okapi je izjavil:

Potni stroski, max je lahko 20% od plače.
Če misliš s tem stroške za prevoz na delo, ti je tu ven udaril stari dobri komunizem>:D Ker drugače bi zapisal, da se jih preprosto ukine. Ukine se tudi pol plačane ure za malico, in dodatek za prehrano. Tega ne poznajo v nobeni normalni kapitalistični državi in zmanjšuje konkurenčnost naših podjetij, poleg tega pa, ker se ne šteje v dohodnino, zmanjšuje prihodke v proračun.

O.


evo, tudi tako
ampak ne prej, ko ukinejo kuhinjo v parlamentu

darkolord ::

ampak ne prej, ko ukinejo kuhinjo v parlamentu
Ja, tja odtekajo milijarde.

Okapi ::

ampak ne prej, ko ukinejo kuhinjo v parlamentu
Saj kuhinja je lahko še naprej, po ekonomskih cenah.

Mimogrede, še v ex-jugi sem prek študentskega servisa 2x ali 3x poleti po en mesec delal v parlamentu, ko so imeli redno prenavljanje, pleskanje in podobne zadeve (vsako leto eno nadstropje). In so zelo dobro plačali, od oka recimo 50% več kot je bilo za podobna dela plačano drugje. In malica v parlamentarni restavraciji je bila odlična in poceni, če se prav spomnim, je bil pir celo malo cenejši kot v trgovini.;)

O.

dronyx ::

Matako je izjavil:

Poleg tega imajo slovenske fakultete mislim da pbl. 3x študentov kot leta 1992. Kar je čudno, saj bi saj demografsko gledano moral vpis celo pasti - že takrat ravno nismo vlejali za podpovprečno izobraženo deželo.

Ne vem če sem si natančno zapomnil podatek, ampak pri nas naj bi se vpisalo na fakse 80% populacije, ki konča srednjo šolo, v razvitih skandinavskih državah pa samo 40%. Torej to, kar bluzi Štrukelj, da nas bo armada šolajočih rešila iz težav in naj bi bila celo konkurenčna prednost je preprosto demagogija. Moje mnenje je, da to kar mi počnemo je dejansko kontraproduktivno, saj se na tak način iz fakultet dela neke večerne šole brez prave tržne vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Timurlenk ::

oh ja, kaj je že džodrževič včeraj nekaj pizdil glede pahorja in trošarin?

kaj pa bo janša ukrenil? ja nič, isto kot pahor, višal jih bo, ker rabi keš

trnvpeti ::

darkolord je izjavil:

ampak ne prej, ko ukinejo kuhinjo v parlamentu
Ja, tja odtekajo milijarde.

ne odtekajo, sam ves
ampak , da ukinejo brezplacno malico za solarje, sami pa...

si skapiral?

Okapi ::

Pa glede parlamentarne restavracije, včasih (sedaj nisem več na tekočem) so se novinarji hudo grebli za akreditacijo za poročanje iz parlamenta, tudi če niso imeli namena ene vrstice napisati o njem. Ker si z akreditacijo lahko hodil v njihovo restavracijo.;)

O.

trnvpeti ::

dronyx je izjavil:

Matako je izjavil:

Poleg tega imajo slovenske fakultete mislim da pbl. 3x študentov kot leta 1992. Kar je čudno, saj bi saj demografsko gledano moral vpis celo pasti - že takrat ravno nismo vlejali za podpovprečno izobraženo deželo.

Ne vem če sem si natančno zapomnil podatek, ampak pri nas naj bi se vpisalo na fakse 80% populacije, ki konča srednjo šolo, v razvitih skandinavskih državah pa samo 40%. Torej to, kar bluzi Štrukelj, da nas bo armada šolajočih rešila iz težav in naj bi bila celo konkurenčna prednost je preprosto demagogija. Moje mnenje je, da to kar mi počnemo je dejansko kontraproduktivno, saj se na tak način iz fakultet dela neke večerne šole brez prave tržne vrednosti.

vpisnih mest na srednje sole 17k, vpisnih mest na fax 21k
koliko je vpisanih pa ne vem

in kako to spremeniti?

Okapi ::

Preprosto. Ukiniti je treba študentski delo (ki ga itak poznamo samo pri nas).

O.

Timurlenk ::

Okapi je izjavil:

Preprosto. Ukiniti je treba študentski delo (ki ga itak poznamo samo pri nas).

O.

saj so ga želeli, pa je bil janša proti, s tem pa tudi njegovi jajcelizci

dronyx ::

@trnvpeti: V vsesplošnem lovu na parazite je treba vedeti, da je izjemno drago financirati vse te fakultete in vpisna mesta za študente samo zato, da imajo status in lahko delajo prek študentskih napotnic! Če potrebujemo samo 40% obstoječih diplomantov, potem je to, kar se gremo mi, čisto navadno parazitsko razmetavanje denarja iz večih vidikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

-valvoline- ::

trnvpeti je izjavil:

dronyx je izjavil:

Matako je izjavil:

Poleg tega imajo slovenske fakultete mislim da pbl. 3x študentov kot leta 1992. Kar je čudno, saj bi saj demografsko gledano moral vpis celo pasti - že takrat ravno nismo vlejali za podpovprečno izobraženo deželo.

Ne vem če sem si natančno zapomnil podatek, ampak pri nas naj bi se vpisalo na fakse 80% populacije, ki konča srednjo šolo, v razvitih skandinavskih državah pa samo 40%. Torej to, kar bluzi Štrukelj, da nas bo armada šolajočih rešila iz težav in naj bi bila celo konkurenčna prednost je preprosto demagogija. Moje mnenje je, da to kar mi počnemo je dejansko kontraproduktivno, saj se na tak način iz fakultet dela neke večerne šole brez prave tržne vrednosti.

vpisnih mest na srednje sole 17k, vpisnih mest na fax 21k
koliko je vpisanih pa ne vem

in kako to spremeniti?

PAY 4 COLLEGE !!! Milijarda+ manj iz proračuna vsako leto.To je to.Edina rešitev.

trnvpeti ::

Okapi je izjavil:

Preprosto. Ukiniti je treba študentski delo (ki ga itak poznamo samo pri nas).

O.

evo se en ukrep

sam jansa to ni imel casa postudirat (10+100 samo marketinski oz PR?)

jype ::

-valvoline-> PAY 4 COLLEGE !!! Milijarda+ manj iz proračuna vsako leto.To je to.Edina rešitev.

Sine, za faks plačujem bistveno več kot sem porabil.

trnvpeti ::

jype je izjavil:

-valvoline-> PAY 4 COLLEGE !!! Milijarda+ manj iz proračuna vsako leto.To je to.Edina rešitev.

Sine, za faks plačujem bistveno več kot sem porabil.

jz tudi, pa kaj

Jansa naj razmislja, dobi fajno plačo, da bi to pocel.
Pa ne vem, kaj pocne

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

PAY 4 COLLEGE !!! Milijarda+ manj iz proračuna vsako leto.To je to.Edina rešitev.

Zame normalno bi bilo, da država razpiše neko razumno število vpisnih mest ki so brezplačna, vsi, ki niso sprejeti (ko sem se jaz vpisoval na elektro faks je bilo 800 vpisanih, 400 so jih sprejeli, v 2 letnih nas je prišlo 200), pa seveda lahko študirajo kar hočejo, samo ob plačilu. To se mi zdi nekako logično.

Absolutno NUJNO!!! in takoj pa je potrebno ustaviti video smešnico z magisteriji in doktorati, ker te nazive pa v tej državi lahko pridobi praktično vsak prodajalec zelenjave, ki naredi par grafov v excelu na podlagi nekih izmišljenih številk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Timurlenk ::

podpiram plačevanje faksa za tiste, ki niso sposobni redno delat


potem pa se vlačijo naprej z raznoraznimi pogojnimi vpisi in takšnim sranjem, pa pridejo z manj dela skoraj isto skoz, kot jaz, ki vse redno opravim

trnvpeti ::

In zakaj se Janša ni lotil zdravstva(Urška?)?
Tam je tudi ogromno rezerve.

Timurlenk ::

janša se ni lotil ničesar, kaj si pa mislil

saj se že v obdobju 2004-2008 ni ničesar lotil

trnvpeti ::

Timurlenk je izjavil:

janša se ni lotil ničesar, kaj si pa mislil

saj se že v obdobju 2004-2008 ni ničesar lotil

Ja res je.
Zerjav, Bizjak, Erjavec, pa se drugi v vladi, za kaj so strokovnjaki? Na katerih področjih?

dronyx ::

Ne morem verjet! mag. Andrej Vizjak je magister elektrotehnike (stopnička nad mano), diplomiral je pa izgleda z nalogo Merjenje pretoka tekočin (ne piše, ali gre za pivo). :D

Tole je pa tipična zgodba downfalla nekega slovenskega inženirja:

Njegova prva zaposlitev je bila v tovarni Litostroj v Ljubljani, nato pa je kot mladi raziskovalec delal na Institutu Jožef Stefan. Sodeloval je pri razvojno raziskovalnih projektih s področja računalniške avtomatizacije industrijskih procesov za potrebe tovarne celuloze in papirja Videm Krško.

Vizjak se je leta 1994 kot inšpektor za delo zaposlil na Inšpektoratu RS za delo v enoti Krško. V letu 2000 je bil državni sekretar za področje zaposlovanja na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, istega leta pa je bil na volitvah v državni zbor izvoljen za poslanca in prevzel vodenje poslanske skupine SDS.

Zdaj mi je jasno, zakaj ga je Bratovškova včeraj tako povozila. Očitno ni prav pozorno poslušal Osnove ekonomije prof. Mihelčiča. ;(

Timurlenk ::

trnvpeti je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

janša se ni lotil ničesar, kaj si pa mislil

saj se že v obdobju 2004-2008 ni ničesar lotil

Ja res je.
Zerjav, Bizjak, Erjavec, pa se drugi v vladi, za kaj so strokovnjaki? Na katerih področjih?


žerjav je strokovnjak za nacionalni interes, erjavec za drek mešat, andrej s štajerske pa je top ekonomist in dr. gospodarskih znanosti

Okapi ::

To se mi zdi nekako logično.
Tebi se torej zdi logično, da vsi plačujemo enake davke, storitve, ki so iz tega financirane, pa lahko koristijo samo izbranci?

O.

trnvpeti ::

Hecno je, da dajo predloge, ki niso podprte s stevilkami.
Opozicija maha z vsaj 50% razlikami pri izračunih , ki jih je naredila vlada.

A Zerjav(SLS) vodi vse skupaj, vodi to Jansa?
Koliko % volilcev je dobil Zerjav?

Kaj je s Turkom? On je strokovnjak za?

dronyx ::

Okapi je izjavil:

Tebi se torej zdi logično, da vsi plačujemo enake davke, storitve, ki so iz tega financirane, pa lahko koristijo samo izbranci?

Saj tudi vsi teoretično participiramo k demokraciji, pa se ne moremo vsi drenjati v parlamentu, se ti ne zdi? Zakaj sedi v parlamentu samo 90 izbrancev?

Nobeden izmed študentov še ne plačuje nobenega davka (razne nekaj malega morda ob zaradi dela na napotnice), tako da se njihov študij financira iz davkov drugih. Torej to ni isto kot pravica do pokojnine, ali zdravstveno zavarovanje. Druga možnost seveda je ta, da vsi študentje plačajo šolnino, vendar to pri nas po moje ne bi delovalo, ker nismo ZDA in bi šli v drugo skrajnost, da bi fakultete potem samevale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Timurlenk ::

saj v zda imajo državne fakultete tudi, če morda nekateri ne veste

Okapi ::

nato pa je kot mladi raziskovalec delal na Institutu Jožef Stefan. Sodeloval je pri razvojno raziskovalnih projektih s področja računalniške avtomatizacije industrijskih procesov za potrebe tovarne celuloze in papirja Videm Krško.
To je bil verjetno značilen primer mladega raziskovalca "za pretok", kot se je takrat reklo. Neka proizvodna firma ti je dala izjavo, da potrebuje magistra in/ali doktorja znanosti (če ga je potrebovala ali ne - z malce iznajdljivosti je vsakdo lahko kakšnega direktorja prepričal, da mu je napisal takšno potrdilo) in s tem potrdilom te je v službo do magisterija/doktorata vzel en od inštitutov, ki mu je država plačala plačo mladega raziskovalca + nekaj dodatnega denarja, ki naj bi pokril stroške, ki jih je imel inštitut z izobraževanjem. V praksi pa je to zgledalo tako, da so inštituti vlekli denar na račun mladih raziskovalcev za pretok, kaj so ti zares odnesli od tega in kdo jih je potem vzel ali ni vzel v službo, pa ni več nikogar brigalo.

Zakaj sedi v parlamentu samo 90 izbrancev?
Ker je hudo nepraktično narediti dvorano za milijon poslancev.>:D

Tvoj predlog z omejevanjem vpisa na faks je enak predlogu, da lahko na referendumu sodeluje samo četrtina davkoplačevalcev (ker bi bili tako referendumi cenejši).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dronyx ::

Timurlenk je izjavil:

saj v zda imajo državne fakultete tudi, če morda nekateri ne veste

To so faksi za reveže. Tisti, ki imajo bogate starše, ali lahko dobijo soliden kredit, se vpišejo na renomirane zasebne fakultete. Možnosti za kariero so potem povsem druge. Pri nas je pa ravno obratno. Čisto vse zasebne fakultete veljajo za neko štancanje papirjev in potrdil, ki jih sprejmejo samo v javnem sektorju, v gospodarstvu pa so vredni nič (z besedo nič!). >:D

Timurlenk ::

saj pravim, pri nas nihče ne bi hotel plačevat desettisočev eurov, če lahko gre zastonj nekam


slovenci pač


zasebni faksi pa so zaenkrat sami šnel kursi, kjer z 4 opravljenimi izpiti dobiš naziv uni. dipl. pravnik in podobno

Zgodovina sprememb…

BlaiseM ::

Kljucni korak (v tako majhni drzavi) bi bil ukinitev strank in neposredna izvolitev (v parlament).

Timurlenk ::

točno tako


zdaj bi jih raje plačevali 9 ali 10, saj vsi poslanci stalno dvigujejo roke tako, kot jim naroči stranka oz. predsednik


brezveze plačujemo 90 robotov

Okapi ::

To so faksi za reveže.
Čeprav v resnici ameriško ekonomijo poganjajo prav diplomiranci s teh faksov za reveže. NASA, lepotne klinike, stotine odvetniških pisarn in bonitetne agencije, kjer delajo tisti iz elitinih, jo namreč ne.

O.

jype ::

onyx> To so faksi za reveže.

Ja, tko kot so vsi faksi pri nas.

Če se doda še par zasebnih bo vse kul, pravi -valvoline-.

Buggy ::

Timurlenk je izjavil:

točno tako


zdaj bi jih raje plačevali 9 ali 10, saj vsi poslanci stalno dvigujejo roke tako, kot jim naroči stranka oz. predsednik


brezveze plačujemo 90 robotov


:D...sam resno, je morda bil kdo pozoren pri Pogledih Slovenije ko je Vizjak proti koncu oddaje pod mizo operiral s telefonom in v tisto ze tako rdeco laznjivo faco, dobil nek zaskrbljeno-skoncentriran pogled...verjetno je bral dekret od plesastega poveljnika...zal pa mu je za samo izpeljavo narocenega zmanjkalo casa :D

dronyx ::

jype je izjavil:

Ja, tko kot so vsi faksi pri nas.

Mi zna prosim kdo razložit, zakaj pri nas zasebne fakultete ne veljajo za neko elito? Je morda to kaj povezano s tem, da gre za podobno zadevo kot zdravniki s koncesijami, torej da je študij na teh fakultetah dejansko za študente zastonj, kar pomeni, da ni nobene razlike glede na državne fakultete.

BlaiseM ::

dronyx je izjavil:

Timurlenk je izjavil:

saj v zda imajo državne fakultete tudi, če morda nekateri ne veste

To so faksi za reveže. Tisti, ki imajo bogate starše, ali lahko dobijo soliden kredit, se vpišejo na renomirane zasebne fakultete. Možnosti za kariero so potem povsem druge. Pri nas je pa ravno obratno. Čisto vse zasebne fakultete veljajo za neko štancanje papirjev in potrdil, ki jih sprejmejo samo v javnem sektorju, v gospodarstvu pa so vredni nič (z besedo nič!). >:D

Kot da znesek solnine samodejno o(ne)mogoca znanje. Tudi $10^5 solnine ti ne pomaga s kompleksno analizo ... ni kraljevske poti do znanja. In to bi morala biti tudi definicija znanja: kar se s trudom pridobi ... vse ostalo si ljudje sami sebi lazejo; debil je debil, lahko z diplomo ali brez.

Tu je ves problem (tudi samo-unicenja) ... ne samo Slovenije, ampak te rakete Zemlja: pri 30 km/s njene lokalne module (drzave) upravljajo analfabeti in inumerati.

Vec tukaj.

darkolord ::

Mi zna prosim kdo razložit, zakaj pri nas zasebne fakultete ne veljajo za neko elito? Je morda to kaj povezano s tem, da gre za podobno zadevo kot zdravniki s koncesijami, torej da je študij na teh fakultetah dejansko za študente zastonj, kar pomeni, da ni nobene razlike glede na državne fakultete.
Seveda - problem je v denarju.

dronyx ::

Šolnine imajo neke veliko prednost in sicer, da obstaja na tak način "povratna zanka". Če jaz za šolanje plačam dober denar, pridobljeno znanje pa ni vredno na trgu nič, potem bo taka privatna fakulteta hitro zagrizla v tla in zaprla vrata. Naše zasebne fakultete pa mirno štancajo diplome, saj ni za študij na jih praktično nihče nič plačal, torej tudi nič izgubil. Še časa se ne izgubi skoraj nič, ker se da danes skoraj vse opraviti na daljavo prek dropboxa in facebook profilov profesorjev.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Daedalus ::

Mi zna prosim kdo razložit, zakaj pri nas zasebne fakultete ne veljajo za neko elito?


Ker se ustanavljajo na željo folloverjev političnih elit. Še vsaka do zdaj se je. In pol z raznimi triki malo rinejo h koritu, večinoma pa nimajo za burek.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...

"Novice.Dnevnik.si Novice/Slovenija
Peterle: Varčevalni ukrepi so prenizko zastavljeni, predlagati bi morali bolj drastične



"Splošno gledano se mi zdi, da so varčevalni ukrepi prenizko zastavljeni. Morali bi iti globlje, da bi prišli na zdravo osnovo," je danes na tradicionalnem zajtrku z novinarji povedal evropski poslanec Peterle. Menil je tudi, da je Slovenija na različnih področjih predraga, da bi lahko bila gospodarsko konkurenčna."

Car, tale Peterle.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Z njegovo plačo in kot poslanec Evropskega parlamenta bi tudi jaz bil pameten, kako je treba varčevati.

Haha:
http://www.radiostudent.si/article.php?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kmetek ::

Ma dej celotna Evropska Unija in vsi instrumenti imajo vsaj 5x previsoke plače, kam to pelje?
««
24 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746590 (40710) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137798 (129096) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782338 (77922) lexios

Več podobnih tem