» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
23 / 91
»»

-valvoline- ::

Realno je 80% državnih parazitov v JS na precej višjem položaju na delovnem mestu kot ga v bistvu samo delovno mesto realno zahteva,nepotrebno umetno avtomatično napredovanje samo dodatno prenapihne itak že orenk prenapihnjene plače.

BALAST ::

Seveda je prenapihnjeno, zakaj pa misliš da imajo tajnice 1200€ neto, zato ker ima njihov šef 1800€...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

donfilipo ::

Iz strežnika so bile prejete podvojene glave


Če klikneš na gornjo sliko.

E vam povem ko meni zlodej takole namigne, stari pristaš spiritusa sanctusa takoj ve, da se pa tokrat zna celo res malo zaplesti. Namigi so na realno politično gospodarsko situacijo, admin pa naj pogleda hrčke za tole tehnično virtualno8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

-valvoline- ::

dronyx je izjavil:

@jernejl: Ja, ta grafikon dejansko pokaže, zakaj je slovenija praktično povsem na dnu. Če pogledaš t.i. realni sektor, je večina pri plačah v spodnji polovici. Ampak zakaj? Zato, ker tole ni Nemčija, ampak država, kjer se dela samo še neke nizkocenovne dodelavne posle za zahod. Mi smo z drugo besedo postali EU Kitajci. Moraš pa seveda ta graf ustrezno povezati z grafom stopnje izobrazbe, kjer se žal izkaže, da je izobrazba javnem sektorju bistveno višja v povprečju kot v zasebnem. Pri nas je gospodarstvo res katastrofalno in krivci bi morali za to sedet!

Te pa bomo pozaprli vseh tajkunčkov in podobnih. In kaj potem? Al misleš da se bo kr naenkrat začelo cediti med in mleko?
Še precej slabše bo. Ker delam v gospodarstvu vem kakšna je situacija,in vam pravim še VELIKO slabše bo kot je sedaj.

Zgodovina sprememb…

Timurlenk ::

-valvoline- je izjavil:

Realno je 80% državnih parazitov v JS na precej višjem položaju na delovnem mestu kot ga v bistvu samo delovno mesto realno zahteva,nepotrebno umetno avtomatično napredovanje samo dodatno prenapihne itak že orenk prenapihnjene plače.

če bi dobro pogledal grafe, bi videl, da niso plače nič prenapihnjene


edino za vodstvene kadre, ki dobivajo krepko prek 2000 € in zato je potem tudi povprečje tako nenormalno (razni direktorji zdravstvenih domov in podobna zalega, ki služi preko 10k lol, direktorji raznih državnih firm, ki služijo preko 10k lol, to pa je ta prava banda, ne pa večina zaposlenih v JU)

dronyx ::

Pri tistem grafu je potrebno še upoštevati, da je pri nas baje sive ekonomije za 25% BDP in siva ekonomija je praktično v celoti zabava zasebnega sektorja, ki v teh uradnih statistikah ni prikazana. Če bi bila, bi bil graf kar precej drugačen.

Bom pa podal konkreten primer iz realnega življenja.

Ženska dela s 3 letno poklicno šolo kot natakarica in za to dobi pri privatniku 1200 € po sistemu keš na roko. za državo je uradno nezaposlena in dobi še 250 € na mesec razne socialne pomoči, plus riž in moko na rdečem križu. Torej njen mesečni prihodek je dejansko 1450 €! Če bi delala v JS, bi bila s to izobrazbo v 16 plačnem razredu, kar je plača ranga 600 € neto. Ampak seveda ženska ni budala in se pač znajde. :D

darkolord ::

edino za vodstvene kadre, ki dobivajo krepko prek 2000 € in zato je potem tudi povprečje tako nenormalno (razni direktorji zdravstvenih domov in podobna zalega, ki služi preko 10k lol, direktorji raznih državnih firm, ki služijo preko 10k lol, to pa je ta prava banda, ne pa večina zaposlenih v JU)
V bistvu so taki še najmanjši problem, ker jih lahko prešteješ na prste (poleg tega da imajo bolj odgovorno delo).

-valvoline- ::

dronyx je izjavil:

Pri tistem grafu je potrebno še upoštevati, da je pri nas baje sive ekonomije za 25% BDP in siva ekonomija je praktično v celoti zabava zasebnega sektorja, ki v teh uradnih statistikah ni prikazana. Če bi bila, bi bil graf kar precej drugačen.

Bom pa podal konkreten primer iz realnega življenja.

Ženska dela s 3 letno poklicno šolo kot natakarica in za to dobi pri privatniku 1200 € po sistemu keš na roko. za državo je uradno nezaposlena in dobi še 250 € na mesec razne socialne pomoči, plus riž in moko na rdečem križu. Torej njen mesečni prihodek je dejansko 1450 €! Če bi delala v JS, bi bila s to izobrazbo v 16 plačnem razredu, kar je plača ranga 600 € neto. Ampak seveda ženska ni budala in se pač znajde. :D

LOOOL,si me fajn nasmejal.
Ko da državni paraziti nič ne šmuglajo na črno,čeprav so ob dveh doma,uradno delo v sobotah in nedeljah sploh ne poznajo.

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

V bistvu nekatera delovna mesta za katera je zahtevana VŠ izobrazba bi lahk kamot opravljal folk z osnovnošolsko izobrazbo.Sploh pa pr upravnih enotah.

Prosim naštej seznam držav v EU, kjer se zahteva za taka delovna mesta osnovnošolska izobrazba?

Zadnjič sem nekaj delal z nekom, ki je imel mislim da neko poklicno šolo. V treh urah nisva uspela na daljavo rešiti nečesa, kar običajno traja 15 minut. Jaz sem mislil, da bom moral vzeti pomirjevala, ker sem parkrat že skoraj vrgel računalnik skozi okno. Tako da mi ti ne nabijaj, kaj vse se da počet z osnovno šolo! ;)

Jaz trdim, da naše gospodarstvo s tako izobrazbeno strukturo nima druge možnosti, kot životarjenje in umiranje na obroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

-valvoline- ::

dronyx je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

V bistvu nekatera delovna mesta za katera je zahtevana VŠ izobrazba bi lahk kamot opravljal folk z osnovnošolsko izobrazbo.Sploh pa pr upravnih enotah.

Prosim naštej seznam držav v EU, kjer se zahteva za taka delovna mesta osnovnošolska izobrazba?

Zadnjič sem nekaj delal z nekom, ki je imel mislim da neko poklicno šolo. V treh urah nisva uspela na daljavo rešiti nečesa, kar običajno traja 15 minut. Jaz sem mislil, da bom moral vzeti pomirjevala, ker sem parkrat že skoraj vrgel računalnik skozi okno. Tako da mi ti ne nabijaj, kaj vse se a počet z osnovno šolo! ;)

Šola z sposobnostjo nima nič skupnega. Nekdo lahko konča 5 faksov,pa te lahko še vedno jebe na daljavo k un poklicni retardiranec,sem prepričan da velja tudi obratno.
:D

dronyx je izjavil:

Pri tistem grafu je potrebno še upoštevati, da je pri nas baje sive ekonomije za 25% BDP in siva ekonomija je praktično v celoti zabava zasebnega sektorja, ki v teh uradnih statistikah ni prikazana. Če bi bila, bi bil graf kar precej drugačen.

Bom pa podal konkreten primer iz realnega življenja.

Ženska dela s 3 letno poklicno šolo kot natakarica in za to dobi pri privatniku 1200 € po sistemu keš na roko. za državo je uradno nezaposlena in dobi še 250 € na mesec razne socialne pomoči, plus riž in moko na rdečem križu. Torej njen mesečni prihodek je dejansko 1450 €! Če bi delala v JS, bi bila s to izobrazbo v 16 plačnem razredu, kar je plača ranga 600 € neto. Ampak seveda ženska ni budala in se pač znajde. :D

Jaz pa poznam primer ko so enga gostinca zarad tega inšpektorji dobil in lepo opalil po žepu,ob tem da so mu gostilno zaprli kazensko za en mesec. Mislim da je dobo okol 20 tisočaka kazen zarad kelnarce na črno. Zdej pa delaj tko če si upaš.
p.s. Osebno bi zakonodajo spremenil tako da bo tudi kelnarca kaznovana zato ker zavestno dela na crno.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

dronyx je izjavil:

in siva ekonomija je praktično v celoti zabava zasebnega sektorja

Ljudje iz javnega sektorja niso nič bolj imuni na sivo/črno delo kot ljudje iz zasebnega.

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

Šola z sposobnostjo nima nič skupnega. Nekdo lahko konča 5 faksov,pa te lahko še vedno jebe na daljavo k un poklicni retardiranec,sem prepričan da velja tudi obratno.

Po tej logiki bi seveda lahko Krka v razvoju novih zdravil zaposlila sposobne ljudi s končano osnovno šolo namesto doktorjev kemije in farmakologije. Je pa seveda res, da je človek lahko sposoben ali nesposoben v kateremkoli poklicu.

-valvoline- ::

dronyx je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Šola z sposobnostjo nima nič skupnega. Nekdo lahko konča 5 faksov,pa te lahko še vedno jebe na daljavo k un poklicni retardiranec,sem prepričan da velja tudi obratno.

Po tej logiki bi seveda lahko Krka v razvoju novih zdravil zaposlila sposobne ljudi s končano osnovno šolo namesto doktorjev kemije in farmakologije. Je pa seveda res, da je človek lahko sposoben ali nesposoben v kateremkoli poklicu.

Ne pretiravaj. No pol pa dejmo za zidarje zaposlit gradbene ingenirje z magisterijem.Prav to se dogaja v javnem sektorju.Primerjava je povsem na mestu.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zdaj je tako nekako kot tisti vic, ko mož hodi po isti poti v službo, pa vsakič sreča istega klošarja in mu da 2 evra. En dan pa mu da samo 1 evro. Klošar začuden, mož odgovori "malo bolj sem na tesnem z denarjem, sin je šel študirat pa hišo gradimo.."
Ja, točno tako je, ker zdravniki, medicinske sestre, učitelji, policisti ... so klošarji, ki jim pač šenkamo nekaj denarja, da ne pocrkajo, ne?

Ko boš naslednjič poklical vodovodarja, ali šel v oštarijo na pir, poskusi plačati 15% manj in razloži, da je kriza in nimaš denarja. Potem pa poročaj, kako se je končalo.>:D

O.

dronyx ::

jernejl je izjavil:

Ljudje iz javnega sektorja niso nič bolj imuni na sivo/črno delo kot ljudje iz zasebnega.

Poznam veliko ljudi, ki delajo v JS in še nisem slišal, da bi kdo dobil del ali v celoti plačo izplačano kar na roko. Vsak cent je v JS prikazan na plačilnih lističih.

Moram pa tokrat res pohvalit Gorenaka, ki je omenil, da bodo po novem zakonu zavarovalnice policiji plačevale za poročila iz ogledov manjših prometnih nesreč. Pravilno! Pa še za kaj drugega bi morali zahtevati plačila. Recimo to, ko novinarji neprestano zahtevajo neke podatke po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja bi se moralo absolutno zaračunati po številu opravljenih ur. Včasih te podatke paraziti zbirajo tudi par dni ali še dlje, dejansko pa potem novinarju na račun davkoplačevalcev praktično napišejo članek.

-valvoline- ::

Okapi je izjavil:

Zdaj je tako nekako kot tisti vic, ko mož hodi po isti poti v službo, pa vsakič sreča istega klošarja in mu da 2 evra. En dan pa mu da samo 1 evro. Klošar začuden, mož odgovori "malo bolj sem na tesnem z denarjem, sin je šel študirat pa hišo gradimo.."
Ja, točno tako je, ker zdravniki, medicinske sestre, učitelji, policisti ... so klošarji, ki jim pač šenkamo nekaj denarja, da ne pocrkajo, ne?

Ko boš naslednjič poklical vodovodarja, ali šel v oštarijo na pir, poskusi plačati 15% manj in razloži, da je kriza in nimaš denarja. Potem pa poročaj, kako se je končalo.>:D

O.

Greš v cenejšo luknjo po pir in pokličeš cenejšega vodovodarja,al pa če si vsaj malenkost sposobn tud sam porihtaš.kapitalizem deluje.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Recimo to, ko novinarji neprestano zahtevajo neke podatke po zakonu o dostopu do informacij javnega značaja bi se moralo absolutno zaračunati po številu opravljenih ur. Včasih te podatke paraziti zbirajo tudi par dni ali še dlje, dejansko pa potem novinarju na račun davkoplačevalcev praktično napišejo članek.
Ja, bravo. Ko se boš naslednjič pritoževal, da država skriva kakšne podatke, se spomni na to. Ali ko boš hotel izvedeti kaj za tebe pomembnega, pa ti bo uradnik rekel, da moraš plačati 500 evrov.

O.

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

Greš v cenejšo luknjo po pir in pokličeš cenejšega vodovodarja,al pa če si vsaj malenkost sposobn tud sam porihtaš.kapitalizem deluje.

Tumor v glavi boš bolj težko samo porihtal, ne glede na briljantne sposobnosti. Pa tudi mulca boš zelo težko sam doma učil osnove robotike in teorije nelinearnih sistemov. :))

Predlagam, da debato ohranimo na nekem nivoju, saj nismo komunisti, ki vse zbanalizirajo in do skrajnosti poenostavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Timurlenk ::

dragi valvoline, žal te moram razsvetliti ,da so največji proizvajalci dela na črno privatniki


zadnja leta se je seveda razsrastla tudi nova epidemija: izplačila minimalcev v zasebnem sektorju, da so statistike že tako ali tako povsem lažne, ostalo pa izplačilo na roko, plačilo nadur na roko, ali pa grem do lokalnega avtoličarja, pa reče 150 € na roko, ali pa z računom 280 €, pol ga pa skor kap, če omeniš davkarijo



ali pa gostinci, ki so sposobni račun za 500 e hrane in pijače spremeniti v račun za 2 deci radenske in 1 pivo

-valvoline- ::

Na črno igrajo tudi zaposleni v JS. Naprimer mam strica ki dela pr geodetski upravi če se ne motim,doma pa na črno tiska vizitke,prodaja vino in šnopc ter nekaj meda.Vse na črno brez nobenga racuna of course.

dronyx ::

@Timurlenk: Jaz sem pred leti naročil enemu privatniku podiranje nekih dreves in ko sem mu po opravljenem delu omenil račun me je skoraj užgal na gobec, češ, kaj se jaz to grem, saj se vendar ve, da je taka cena mišljena brez računa!

V začetku tranzicije smo pri nas namerno minirali pravosodje, da se je lahko nekaznovano kradlo. Sedaj vidim je trend miniranje davkarije, da lahko "gospodarstvo svobodno zadiha". Ko pa zazija ogromna luknja v prihodkovni strani proračuna pride pa janša s projektom -15% za parazite. Kako fucking preprosto je življenje slovenskega politika! :|

Timurlenk ::

-valvoline- je izjavil:

Na črno igrajo tudi zaposleni v JS. Naprimer mam strica ki dela pr geodetski upravi če se ne motim,doma pa na črno tiska vizitke,prodaja vino in šnopc ter nekaj meda.Vse na črno brez nobenga racuna of course.

ja, seveda

no, pa saj ti pustim tvoj prav, JU je večji problem glede dela na črno, kot zasebniki

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

Na črno igrajo tudi zaposleni v JS. Naprimer mam strica ki dela pr geodetski upravi če se ne motim,doma pa na črno tiska vizitke,prodaja vino in šnopc ter nekaj meda.Vse na črno brez nobenga racuna of course.

Človek se pač trudi preživet v težkih časih. Očitno ti ta stric ni preveč pri srcu. Kaj ti šnopc in med prodaja po tržni ceni? :))

Drugače on ko prodaja na črno šnopc to ne dela kot geodetska uprava, ampak je takrat del sive ekonomije zasebnega sektorja. Pravilno bi bilo, da odpre popoldanski s.p. in te prihodke prikaže državi, da mu ta odmeri davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Okapi ::

In to jamra nekdo, ki se hvali, da tanka kurilca.:))

O.

Matako ::

Že samo delo na črno in izogibanje davkariji je znano po tem, da se ga ne da kar tako zjebati z več inšpektorji, če imaš previsoke davke... so že drugi probali dostikrat za nas. Pač oportunitetni stroški. Višji davki pa samo še povečujejo občutek robinhoodovstva in imaš še več švindlarjev...

Tako da višji davki ne bodo nujno prinesli učinka na dohodkovni strani, kot si ga predstavljamo... Ne nujno! EDIT: plus na koncu bo nekdo povečanje plačal. Po mojem stranke.. govorim za pošten del zasebnega sektorja (edini ki štejejo v bistvu), ki gleda na vsak cent.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

Matako je izjavil:

Že samo delo na črno in izogibanje davkariji je znano po tem, da se ga ne da kar tako zjebati kaj dosti z več inšpektorji, če imaš previsoke davke... so že drugi probali dostikrat za nas. Pač opurtunitetni stroški. Višji davki pa samo še povečujejo občutek robinhoodovstva in imaš še več svindlarjev...

Tako da višji davki ne bodo nujno prinesli učinka na dohodkovni strani, kot si ga predstavljamo... Ne nujno!

ja, seveda ne, število inšpektorjev pač nima veze s tem



1 obisk na 10 let pri isti firmi je pač več kot dovolj za ustrezen nadzor zakonodaje :D

300 inšpektorjev za vsa področja je absolutno preveč, dajmo jih odreza, ostalim pa plače znižat

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Poznam privatnika, ki je brisal račune na blagajni za hrano in pijačo. Ko je nekdo izmed zaposlenih to prijavil inšpektorju je ta takoj izblebetal privatniku, kdo ga je prijavil. Seveda je prijavitelj ostal brez službe takoj, privatnik dobil le opomin, inšpektor pa dobil modro kuverto.


Toliko o tem koliko ljudje v JS nategujejo goljufivce, so pa še sami največji...
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

dronyx ::

@Matako: Pregona sive ekonomije se lahko lotiš aktivno ali pasivno, tako kot kriminala. Saj policija zna komu tudi označiti denar in ga posneti, ko prejme podkupnino. Taki primeri so ponavadi na sodiščih čistih in je obramba skoraj nemogoča, ker so ga dobili in flagranti.

Se mi pa nikakor ne zdi pošteno do konkurence, če država tolerira, da nekdo brez računov podira drevesa, medtem ko nekdo dela vse po predpisih in je zato nekonkurenčen s ceno.

Timurlenk ::

BALAST je izjavil:

Poznam privatnika, ki je brisal račune na blagajni za hrano in pijačo. Ko je nekdo izmed zaposlenih to prijavil inšpektorju je ta takoj izblebetal privatniku, kdo ga je prijavil. Seveda je prijavitelj ostal brez službe takoj, privatnik dobil le opomin, inšpektor pa dobil modro kuverto.


Toliko o tem koliko ljudje v JS nategujejo goljufivce, so pa še sami največji...

ja, jaz ti pa to 100 % verjamem :D

Matako ::

dronyx je izjavil:

@Matako: Pregona sive ekonomije se lahko lotiš aktivno ali pasivno, tako kot kriminala.


In pri obojem je bila Slovenija zgodovinsko neuspešna in sploh nima tradicije "zajebane (davčne) policije" - tisti brkati strici, ki so štrudlali študente in pijančke v SFRJ niso imeli za burek in njihovi nasledniki takisto. Enostavno ni teh veščin.

Kaj ni enkrat Jajo (ali je bil Rop?) poizkušal odvečne carinike prekvalificirati v davčno policijo? Itak ni delalo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Timurlenk ::

Kaj ni enkrat Jajo (ali je bil Rop?) poizkušal odvečne carinike prekvalificirati v davčno policijo? Itak ni delalo.


niso niti poizkušali


in zdaj s cariniki nimajo kam, pa so jih natrpali v pisarne na DURSU, kjer štejejo ovčice, davčne policije pa še vedno nimamo in verjetno je nikoli ne bo, ker politika tega ne bo dopustila

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

...in pokličeš cenejšega vodovodarja,al pa če si vsaj malenkost sposobn tud sam porihtaš.kapitalizem deluje.


Tole ne drži. Po pravilih ti sam nebi smel nič popravljat, ampak bi moral poklicat vodovodarja, ta pa bi moral plačat davek na storitev državi.

In to je tisti del sive ekonomije, ki bo pokopal gospodarstvo. Če bi vsi delali tako kot govorite, da bi se moralo, ne pa tako kot se sedaj dela, tudi država nebi bila v k***.

V tujini si mizar ne naredi svojega pohištva, če pa že, pa plača od tega davek. In tako država zato tudi nekaj dobi. Pri nas se pa vse dela pod mizo in na roko. Zato pa smo tam, kjer smo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Timurlenk ::

in če bi se država lotila tega, bi jo ljudje tudi podrpli


ne pa, da se odloči, da bo samo vzela ljudem, problemo, ki so nas pripeljali sem, pa se ne bo niti dotaknila

dronyx ::

Z našo mentaliteto so tisti, ki delajo na črno pravi carji, ker ne "futrajo javnoskledarskih parazitov". :))

Samo raja ni sposobna razumet, da imajo zato vsi ostali manj, oziroma morajo več prispevat v proračun, da sistem deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

krneki0001 ::

Timurlenk je izjavil:

in če bi se država lotila tega, bi jo ljudje tudi podrpli


ne pa, da se odloči, da bo samo vzela ljudem, problemo, ki so nas pripeljali sem, pa se ne bo niti dotaknila


To je največji problem naših vrlih idiotov na oblasti. Gasijo že pogorelo stavbo, namesto da bi odkrili kdo je zakuril še sosednjo in pravočasno ustavili požar drugje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Daedalus ::

Po pravilih ti sam nebi smel nič popravljat, ampak bi moral poklicat vodovodarja, ta pa bi moral plačat davek na storitev državi.


Vodovod v lastni bajti lahko magari iz sten skoplem, če se mi zahoče. Da bi za menjavo pipe v kuhinji klical vodovodarja? Bodi resn, no.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matako ::

V bistvu bi bilo treba malo preveriti tudi uslužbence DURS, ko si izpolnjujejo davčne napovedi (sami sebi svetujejo, ziher!) in medicince, ko si "predpišejo" aspirin ali vtaknejo svečko v rit. Pa seveda učitelje, ko odgovarjajo kaj v zvezi s frocovo domačo nalogo doma - naj si dobijo inštrukcije!
/\/\.K.

dronyx ::

Tule piše, da smo lani pridelali 1.112 € minusa na državljana. Jaz sem svoj minus pripravljen takoj pokriti, če mojemu zgledu sledita vsaj še telebanc in valvoline! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

-valvoline- ::

dronyx je izjavil:

Tule piše, da smo lani pridelali 1.112 € minusa na državljana. Jaz sem svoj minus pripravljen takoj pokriti, če mojemu zgledu sledita vsaj še telebanc in valvoline! :D

Pokrijejo naj tisti k so luknjo povzročili. Torej po 5-10.000e iz vsakega državnega parazita.

Zgodovina sprememb…

jype ::

-valvoline-> Pokrijejo naj tisti k so luknjo povzročili.

To si ti, ker si tankal kurilca (in si očitno tudi preveč plačan za svoje ničvredno delo, glede na to da ga kitajci lahko opravijo bolje in bistveno ceneje).

Matako ::

Nekaj je jasno. Kar prihaja ne bo boj ampak mesarsko klanje. Parazit bo bil parazita-brata. Javni paraziti, ki lenuharijo po cele dneve medtem, ko doma kuhajo šnops se bodo udarili z zasebnimi paraziti, ki utajajo davke in si sami popravljajo pipe!

V teh temnih dnevih me veseli edino to, da bo končno izšla Kunstljeva knjiga. Tokrat pri uradni založbi, ki bo prevzela stroške, ki jih Miki ne zmore več. Vse po pravilih - v državno blagajno bo tako kapnila čedna davčna vsota od prodanih uspešnic. Jajo pa bo seveda zaradi v knjigi razkritih zločinov romal v zapor, Borovnica bo lahko spet svobodno zadihala!
/\/\.K.

dronyx ::

@-valvoline-: Krivec si tudi ti, ki si javnosektaškim parazitom dovolil, da se tako obmetavajo z denarjem posojilodajalcev (če bi se s tvojim, bi bila zadeva kaj hitro končana - LOL!). Poleg tega je v članku omenjeno, da je država porabila za dokapitalizacijo svojih izgubaških firm cca. 460 milijonov. Zakaj pa nisi šel na ulice in protestiral proti temu? Sedaj pa plačaj! Pare na svetlo, če te je kaj v hlačah! :D

Tudi če nič ne narediš, ko gredo stvari hudo narobe, si zame kriv!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

-valvoline- ::

jype je izjavil:

-valvoline-> Pokrijejo naj tisti k so luknjo povzročili.

To si ti, ker si tankal kurilca (in si očitno tudi preveč plačan za svoje ničvredno delo, glede na to da ga kitajci lahko opravijo bolje in bistveno ceneje).

Jaz zase vem da brez kruha ne bom ostal.Slišal se bomo čez par let k bo najmanj polovica folka izšolanih tezkih racunalnicarjev,bos ze vidu kolk je tvoje delo vredno.Število se baje jnajmanj potroji vsako leto.
Ne bom ti posebej razlagal moje mnenje o lopovskih trosarinah mislim da si prevec maloumen al pa delas v javnem sektorju in tega ne kapiras.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

.Število se baje jnajmanj potroji vsako leto.
Potem se je v zadnjih desetih letih število najmanj podevetinpetdesetisočerilo (59000-krat), pa še zmeraj lahko spodobno konkurenco preštejem na prste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

lopovskih trosarinah
:)) Jasno, trošarina je hrana za parazite in valvolinovo tankanje kurilca je v resnici herojsko dejanje, ki bi ga morali vsi posnemati, če se hočemo znebiti parazitov. Odrežemo jim vir hrane in bodo pocrkali.

O.

-valvoline- ::

Okapi je izjavil:

lopovskih trosarinah
:)) Jasno, trošarina je hrana za parazite in valvolinovo tankanje kurilca je v resnici herojsko dejanje, ki bi ga morali vsi posnemati, če se hočemo znebiti parazitov. Odrežemo jim vir hrane in bodo pocrkali.

O.

Eto vidis,nekdo že razume.
:D

Karaya 52 ::

darkolord je izjavil:

.Število se baje jnajmanj potroji vsako leto.
Potem se je v zadnjih desetih letih število najmanj podevetinpetdesetisočerilo (59000-krat), pa še zmeraj lahko spodobno konkurenco preštejem na prste.


Te stvari se slej ali prej poglihajo, moj profil je bil pred krizo najbolj iskan, danes je ravno obratno. Seveda, js ne tisim rilca k drzavnemu koritu in z veseljem cakam kol, ki se bo lomil na lopovih javnega sektorja.

-valvoline- ::

darkolord je izjavil:

.Število se baje jnajmanj potroji vsako leto.
Potem se je v zadnjih desetih letih število najmanj podevetinpetdesetisočerilo (59000-krat), pa še zmeraj lahko spodobno konkurenco preštejem na prste.

Zadnjih par let je tapravi naval,vcasih konkurence sploh ni bilo,zdaj se že tepejo-te za varne drzavne stolcke tako k Onyx.

Zgodovina sprememb…

jype ::

-valvoline-> Slišal se bomo čez par let k bo najmanj polovica folka izšolanih tezkih racunalnicarjev,bos ze vidu kolk je tvoje delo vredno.

Jaz nisem izšolan "težki računalničar", temveč gimnazijski maturant.

-valvoline-> Število se baje jnajmanj potroji vsako leto.

Pa še vedno ne moremo dobiti nobenega, ko ga dejansko potrebujemo, čeprav jih mora biti glede na številke ki jih ponujaš najmanj 20 milijard.

darkolord ::

Te stvari se slej ali prej poglihajo, moj profil je bil pred krizo najbolj iskan, danes je ravno obratno.
Seveda ne smeš sedeti na lovorikah - moraš se izpopolnjevati, tako da vzdržuješ svojo glavo visoko nad množico.
««
23 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746579 (40699) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137755 (129053) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782327 (77911) lexios

Več podobnih tem