» »

Za koga imate avto?

Za koga imate avto?

1
2
3

murmur ::

Tezko recem da imam avto za sebe ker ga prakticno ne uporabljam. Sem pa pred casom zamenjal navadne gume za malo bolj siroke feltne v bistvu sem malo pretiraval tako da opazam da vcasih na neravnih cestah malo drgnejo in piskajo. Problem zatemnjenih sip sem pa resil kar z duck tejpom in sploh ni slabo. Veckrat opazim mimoidoce kako se malenkost ustavijo in neocitno nekaj opazujejo. Mislim da je to zaradi mojega avta. Super je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Zheegec ::

Zase za v službo, pa včasih malo za uživanje :)
Dostikrat tudi za prevoz 3+ oseb in pa kakšnega invalidskega vozička...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

detroit je izjavil:

da da ok, kateri je to avto me zanima, ker moj gre proti koncu počas. Iščem pa neki tazga s porabo zipota.


Suzuki splash 1.3 diesel. Poraba je tam med 4,2 - 4,4 pri čemer gre za 99% relacijske vožnje, po mestu in za kratke relacije ga praktičnost ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

black ice ::

Zakaj imam avto? Da so mi lahko drugi nevoščljivi, ker si ga ne morejo privoščiti. Tudi Jure.

blue ::

zase
brez litih felt (brez rad kap),
brez zatemnjenih šip,
brez fancy radia (samo, da je line in),
brez smrdljivih dišav,
basic oprema

Edina stvar, ki je fancy so dobre, kvalitetne gume.

St235 ::

black ice je izjavil:

Zakaj imam avto? Da so mi lahko drugi nevoščljivi, ker si ga ne morejo privoščiti. Tudi Jure.


majhni ljudje, majhni problemi se temu reče.

s51as ::

Vprašanje za tiste ki imate "kripe" in ste seveda ponosni nanje. Si dejansko lahko privoščte kak boljši avto, pa tega ne storite ker ga ne rabite? Pa ne mislim zdaj da boste nadaljnih 15 živeli ob krugu in vodi ampak pač da se furate z 10 let staro corso, komot bi se pa z novo insignio.
It's just me myself and I

l0g1t3ch ::

Moj avto me je stal 8 mojih neto plač. Je nov, ni posebaj atraktiven ali izstopajoč, ma me pripelje povsod kamor želim.
Za naslednjih 10 let bo OK, potlej pa nekaj električnega. Verjetno.

Buggy ::

Edina stvar, ki je fancy so dobre, kvalitetne gume.

...in to, poleg zanesljivih bremz ter zdrave pameti, je vse kar rabis.

jype ::

s51as> Si dejansko lahko privoščte kak boljši avto, pa tega ne storite ker ga ne rabite?

Če bi si želel privoščit nekaj, česar ne potrebujem, potem bi raje investiral v letalo. Morda, ko bo kup denarja za otroke (njihovo izobrazbo, začetek biznisa al pa avto, karkoli jih bo pač osrečilo) dovolj velik, da ne bo imelo več smisla metat nanj.

Avto je tako dolgočasna naprava.

St235 ::

s51as je izjavil:

Vprašanje za tiste ki imate "kripe" in ste seveda ponosni nanje. Si dejansko lahko privoščte kak boljši avto, pa tega ne storite ker ga ne rabite? Pa ne mislim zdaj da boste nadaljnih 15 živeli ob krugu in vodi ampak pač da se furate z 10 let staro corso, komot bi se pa z novo insignio.


Avto gledam skozi enostavno računico in sicer koli ko €me stane na mesec (gorivo, potrošni material, nakupna cena...). In to je to. Vozil sem staro škodo favorit, pa nisem bil nič kaj posebej ponosen zaradi tega, tako da predvidevam ,da večina ljudi ki vozi neatraktivne/starejše avtomobile nima čustvene komponenete vključene ko vidi avto. Tako ,da vprašanje tisti, ki vozite kripe in ste seveda ponosni nanje jasno kaže na to, da ti na pleh ne gledaš tako.

Kakšen avto bi si teoretično lahko privoščil? Ne vem, če pogledam koliko dajem zdaj na stran vsak mesec je mora ocena, da bil brez večjih odrekanj lahko namenil 500€ za kredit za avto. OB predspistavki, da dam zraven še polovico tega kar imam shranjenjega in vzamem kredit na 5 let to pomeni nekaj tja v rangu do 50.000€. Ampak mi tak avto ne pomeni popolnoma nič in dalje vozim jajček, ki je na avto.netu vreden 10% tega. Pa čez pet let ko bo vreden še pol manj ga bom še vedno vozil. Nekateri, pa naj bo to v sloveniji še tako težko razumet, pač ne damo na avto nič. Ne na to kako zgleda, ne na to katere znamke je, ne na to kaj vozijo sosedi. Pač imamo vozilo, ki mora izpolnjevat neka racionalna pričakovanja (da mene/naju skupaj z prtljago spravi na željeno destinacijo, ko to želiva) in to je to.

Sem si pa tudi postavil, da avto razen v ekstremnih okoliščinah ne bom nikoli kupoval na kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Buggy ::

...tako da predvidevam ,da večina ljudi ki vozi neatraktivne/starejše avtomobile nima čustvene komponenete vključene ko vidi avto.


hm...se ne strinjam cisto s tem, da stare kripe nimaje vkljucene custvene komponente...ravno nasprotno. Jaz imam pred hiso se vedno 46 let starega VW hrosca, ki sem ga pred 15 leti kupil s takrat prvo placo in pol.
Na ta avto me veze kar nekaj lepih spominov, poleg tega pa je sedaj se vec vreden, kot takrat ko sem ga kupil :D
Ta oldtimer bo v kratkem (upam) sel tudi v popolno restavracijo in ga bodo (lahko) vozili moji otroci, ce ga bodo seveda zeleli.

kixs ::

s51as je izjavil:

Vprašanje za tiste ki imate "kripe" in ste seveda ponosni nanje. Si dejansko lahko privoščte kak boljši avto, pa tega ne storite ker ga ne rabite? Pa ne mislim zdaj da boste nadaljnih 15 živeli ob krugu in vodi ampak pač da se furate z 10 let staro corso, komot bi se pa z novo insignio.


Lani poleti sem zamenjal staro kripo (11 let) za malo manj staro "kripo" (6 let). Glede cene avta se drzim nekega razmerja med placo in ceno, ki pri zadnjih nabavah avtov velja, da ne vec kot stiri place (vse kar dobis na racun) za avto.

Tak je moj nacin. Kar pomeni, da mi ostane vec kot dovolj za normalno zivljenje in varcevanje. Je pa res, da tudi, ce bi hotel dati vse v avto, si ne bi mogel privosciti kaksnega luksuza.

lp

detroit ::

St235 je izjavil:

detroit je izjavil:

da da ok, kateri je to avto me zanima, ker moj gre proti koncu počas. Iščem pa neki tazga s porabo zipota.


Suzuki splash 1.3 diesel. Poraba je tam med 4,2 - 4,4 pri čemer gre za 99% relacijske vožnje, po mestu in za kratke relacije ga praktičnost ne uporabljam.

didnt hurt a bit right;)
Me zanima kolk ma to kil..anyhow grem googlat ciao
Skero

St235 ::

Buggy je izjavil:

...tako da predvidevam ,da večina ljudi ki vozi neatraktivne/starejše avtomobile nima čustvene komponenete vključene ko vidi avto.


hm...se ne strinjam cisto s tem, da stare kripe nimaje vkljucene custvene komponente...ravno nasprotno. Jaz imam pred hiso se vedno 46 let starega VW hrosca, ki sem ga pred 15 leti kupil s takrat prvo placo in pol.
Na ta avto me veze kar nekaj lepih spominov, poleg tega pa je sedaj se vec vreden, kot takrat ko sem ga kupil :D
Ta oldtimer bo v kratkem (upam) sel tudi v popolno restavracijo in ga bodo (lahko) vozili moji otroci, ce ga bodo seveda zeleli.


mislim, da pri odltimerji govorimo o čisto nečem drugem.

Vprašanje se je nanašalo predvsem na to, ali se ljudje vozijo v neatraktivnih 10 let starih avtomobilih zato, ker si ne morejo privoščit boljšega ali jim je dejansko vseeno.

detroit je izjavil:

St235 je izjavil:

detroit je izjavil:

da da ok, kateri je to avto me zanima, ker moj gre proti koncu počas. Iščem pa neki tazga s porabo zipota.


Suzuki splash 1.3 diesel. Poraba je tam med 4,2 - 4,4 pri čemer gre za 99% relacijske vožnje, po mestu in za kratke relacije ga praktičnost ne uporabljam.

didnt hurt a bit right;)
Me zanima kolk ma to kil..anyhow grem googlat ciao


Če bi takoj za avto vprašal :) Teža mislim, da je okol 900 kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

para! ::

Podobno kot Loooooka, zaradi neodvisnosti od drugih in neučinkovitih javnih prevozov. Sicer stock avto, ampak polna oprema. Je pa star več let in umazan, tako da za imidž lih ni.

lp
Death before dishonor!

s51as ::

jype luštne prioritete :)

meni osebno avti niso dolgočasni, vse v zvezi z avtomobilizmom mi je zelo zanimivo. Se mi zdi da je to ena taka celota različne tehnike in znanja na kupu, da ga skoraj težko najdeš drugje. Pa ne samo tehnike tudi umetnosti.

avijoni so tud fajn nič ne rečem samo me niti ne mikajo tolko letala kot dozivetje letenja...
It's just me myself and I

Pixy222 ::

Avto imam večinoma zase, ker ga enostavno rabim za prevoz do faxa.

s51as ::

Lakotnik... z ženo sva skorej jokala ko sva prodala 12 let staro "žabico", R Clio 1.4 RT zelene barve... Ma je bil lep in fajn, ni bil kripa :D
It's just me myself and I

amigo_no1 ::

St235 je izjavil:

detroit je izjavil:

da da ok, kateri je to avto me zanima, ker moj gre proti koncu počas. Iščem pa neki tazga s porabo zipota.


Suzuki splash 1.3 diesel. Poraba je tam med 4,2 - 4,4 pri čemer gre za 99% relacijske vožnje, po mestu in za kratke relacije ga praktičnost ne uporabljam.

Kje si dobil dizla ? Na avtonetu in slovenskih prodajalcih imajo samo bencinarja
http://suzuki.avto-aktiv.si/prodaja-voz... , http://www.suzuki.si/sl/Tehnika_1/

St235 ::

Zanimivo, zgleda da jih več ni. Kupil sem ga drugače pri suzuki Odar, mislim da leta 2008 in takrat so bli 1.3 dizli.
http://www.honestjohn.co.uk/road-tests/...
Suzuki Splash @ Wikipedia

The car was launched with two petrol engines, a 3-cylinder 1.0-litre and 4-cylinder 1.2-litre Family 0, and a 4-cylinder version of Fiat's MultiJet diesel engine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tezaab ::

Avto imam zase, za prevoz od tocke A do tocke B.

s51as ::

Kaj je v teh točkah A pa B da vsi rinete od ke do tja? Jaz pa vedno od doma v službo, brezveze...
It's just me myself and I

Blinder ::

veste da nekateri si sposodijo avto ko grejo na zmenek s punco? zato da ona misli da človek ima dober avto...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isotropic ::

Blinder je izjavil:

veste da nekateri si sposodijo avto ko grejo na zmenek s punco? zato da ona misli da človek ima dober avto...

ene par se jih pa najde, k vzamejo bmw na rent-a-car za cez vikend, ko gredo v bivsega globala... pa potem ven v druzbi seveda

jype ::

Blinder> veste da nekateri si sposodijo avto ko grejo na zmenek s punco? zato da ona misli da človek ima dober avto...

Fino.

loki3000> ene par se jih pa najde, k vzamejo bmw na rent-a-car za cez vikend, ko gredo v bivsega globala... pa potem ven v druzbi seveda

Precej ceneje kot če bi avto dejansko kupil in moral potem vzdrževat tudi preostanek tedna, čeprav ga ne potrebuješ.

Isotropic ::

vem
isto velja za na morje

RejZoR ::

Če ga vzameš zato ker bi šel rad sam z avtom ampak imaš svojega premajhnega in premalo udobnega za toliko ljudi in prtljage, potem je to čist fajn ideja. Če pa ga vzameš samo zato da poziraš z njim v stilu "lejte ljudi, imam BMW-ja", to je pa mal mimo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Isotropic je izjavil:

Blinder je izjavil:

veste da nekateri si sposodijo avto ko grejo na zmenek s punco? zato da ona misli da človek ima dober avto...

ene par se jih pa najde, k vzamejo bmw na rent-a-car za cez vikend, ko gredo v bivsega globala... pa potem ven v druzbi seveda


boljše to kot pa, da se zakreditiraš in potem tistega BMWja gledaš na parkirišču pred hišo, ker ga v bistvu nič ne rabiš.

DeFacto21 ::

Avto mam zase. Rabim ga pa za službo, in seveda za privatne namene :)

jype ::

RejZoR> Če pa ga vzameš samo zato da poziraš z njim v stilu "lejte ljudi, imam BMW-ja", to je pa mal mimo.

Zakaj? Eni se pač na tak način zadovoljujejo.

chucki ::

Avto imam zase in za svoj hobi, uživanje zgoraj brez! Star je 16 let in ga ne zamenjam za nobenega. :D

AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jericho ::

Tud jaz mam avto večinoma za peljat mojo in malega + sebe v službo/šolo in nazaj. Tko nekak 80% familija /20% zase. Mam pa tud jaz navadne in lite felge, pač lahko sam premontiram. Avto pa dejansko res lepši zgleda z litkami. Nimam zatemnjenih šajb.
Je pa karavan in dizl.

Aja še slika:
 Stilo Uproad

Stilo Uproad

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jericho ()

jype ::

chucki> Avto imam zase in za svoj hobi, uživanje zgoraj brez! Star je 16 let in ga ne zamenjam za nobenega. :D

Parkirat pa ne znaš najbolš, ane.

Relanium ::

Ja za sebe, zakaj pa drugega.
Da smo tudi tisti ki nismo mestne srajce povezani s svetom.
Pa ne mi z biciklom prosim, pa tud z javnim prevozom ne.
Če bi se že tega posluževal bi rabil bicikel 4km do postajališča, kjer avtobus še vsako uro ne gre - včasih na uro včasih pa 2 ali 3 uri.
Ponoči niti slučajno.

Tako da vse drugo kot avto (in ob lepem vremenu moped/motor/bicikel-za bližnjo okolico) pač odpade!

@chucki: si ti na BMWslo ? :)

chucki ::

A ne vidiš, da sem ga slikal, ne bit tako občutljiv.. :) Drugače pa parkiram daleč stran od ostalih, da mi ga ne pobutajo pa magari se sprehodim 100 ali več m.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jype ::

Relanium> Tako da vse drugo kot avto (in ob lepem vremenu moped/motor/bicikel-za bližnjo okolico) pač odpade!

Predsodki.

St235 ::

Glede na to, da maš probleme z tem, da zadeneš en boks bi človek prej rekel, da parkiraš 100m stran zato, da drugim ne pobutaš avtov :)

chucki ::

Relanium je izjavil:

Ja za sebe, zakaj pa drugega.
Da smo tudi tisti ki nismo mestne srajce povezani s svetom.
Pa ne mi z biciklom prosim, pa tud z javnim prevozom ne.
Če bi se že tega posluževal bi rabil bicikel 4km do postajališča, kjer avtobus še vsako uro ne gre - včasih na uro včasih pa 2 ali 3 uri.
Ponoči niti slučajno.

Tako da vse drugo kot avto (in ob lepem vremenu moped/motor/bicikel-za bližnjo okolico) pač odpade!

@chucki: si ti na BMWslo ? :)


DA ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Relanium ::

jype je izjavil:

Relanium> Tako da vse drugo kot avto (in ob lepem vremenu moped/motor/bicikel-za bližnjo okolico) pač odpade!

Predsodki.

Če sem ti zgoraj napisal situacijo, a ne znaš brat?

Ok, morda še pride kak helikopter v upoštev, ampak to ni za nas smrtnike.
Pa nisem v takih rovtah doma.

Če pa imaš kako boljšo idejo, kako biti mobilen, pa kar na dan z njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

jype ::

Relanium> Če sem ti zgoraj napisal situacijo, a ne znaš brat?
Relanium> Ok, morda še pride kak helikopter v upoštev, ampak to ni za nas smrtnike.

Nisem prepričan če se zavedate tega, ampak konkurenčnost slovenskega gospodarstva je na psu tudi zato, ker se tako obsceno visoke stroške dela s transportom enega človeka z enega na drug kraj. Mobilnost pomeni, da se lahko tudi preseliš, ko se to izkaže za smotrno rešitev.

Relanium> Če pa imaš kako boljšo idejo, kako biti mobilen, pa kar na dan z njo.

Rolerje si kupi.

oemdzi ::

Sj ma jype prav, v LJ se je norost rinit z avti, mene ko grem na izpit bolj skrbi kje bom parkiral kot pa kako mi bo slo na izpitu ;((

Edino mi ni jasno jype kako hodis v nabavo po trgovinah ? Vsak dan po malem ? Na bus z zeno in vsak 4 vrecke ?

jype ::

oemdzi> Edino mi ni jasno jype kako hodis v nabavo po trgovinah ? Vsak dan po malem ? Na bus z zeno in vsak 4 vrecke ?

Enkrat na par mesecev z družinskim avtomobilom po velike reči (pralne praške, lubenice in podobne reči), po malenkosti pa z biciklom. Mal pomaga to da imamo doma resno klet, lastno moko, kruh, sadje in zelenjavo. Z njive pridelke pripeljemo z družinskim avtomobilom, vsake tolk pa tut kdo kakšno bučo ali dve z biciklom :)

DragonHeart ::

no ja. Ni treba bit tako tipično ljubljanski. Ne vrti se namreč vse okoli Ljubljane.

Daj pojdi živet v kakšno vas in se vozi s kolesom do trgovine in v službo:D Preseli se recimo v kakšen Kobarid....boš videl da s kolesom ne prideš prav daleč:D
No ja saj kakšen unec ni bistveno boljši. In veliko je še takšnih krajev.

Je pa res da Ljubljančani so butasti k ne uporabljajo vsi kolesa. Tam je pa res vse stran nekaj minut vožnje s kolesom. Vseeno so mi extremno smešni tisti ki ne gredo nikoli iz ljubljane ven in niti avta nimajo.
Jaz bi v ljubljani živel izključno samo če bi imel neko možnost imeti privat parkirni prostor. Hiša z dovozom recimo. Ostalo je patetično. Iskati parnirni prostor vsakič ko bi šel v trgovino..heh. Zaradi takih malenkosti ljubim življenje izven Ljubljane.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Za po mestu je avto res obup, sploh ce se moras vsak dan vozit okol. Cim gres iz mesta ven, je edina opcija avto, poleti se kaksen moped..

jype ::

DragonHeart> Daj pojdi živet v kakšno vas in se vozi s kolesom do trgovine in v službo:D Preseli se recimo v kakšen Kobarid....boš videl da s kolesom ne prideš prav daleč:D

Morda bom, ko se bom upokojil. Lahko bi se tudi preselil v Omsk in se vsak dan vozil v New York v službo.

DragonHeart ::

jype je izjavil:

DragonHeart> Daj pojdi živet v kakšno vas in se vozi s kolesom do trgovine in v službo:D Preseli se recimo v kakšen Kobarid....boš videl da s kolesom ne prideš prav daleč:D

Morda bom, ko se bom upokojil. Lahko bi se tudi preselil v Omsk in se vsak dan vozil v New York v službo.


Torej ti je vzor tisti slovenski policist, ki je v 1 mesecu nabral za kakih 19 svojih plač potnih stroškov...če ne še več:D
http://cekin.si/clanek/kariera_in_izobr...


V glavnem avto ima vsak, ki ga potrebuje. Nimajo ga le tisti, ki so tako trapasti, da svoje riti ne premakne iz Ljubljane..oziroma to storijo 2x na leto...enkrat ko gredo smučat drugič pa ko gredo na morje.

Imajo pa nekateri probleme s samozavestjo in le to nadomeščajo s fake xenon lučkami, 12039182390 wattnim ozvočenjem v avtu, spojlerji, platišči ki so vredna več kot avto itd itd itd. Ma avto kot tak pa enostavno mora imeti vsak ki noče biti 10000% odvisen od drugih.

Zgodovina sprememb…

jype ::

DragonHeart> Torej ti je vzor tisti slovenski policist, ki je v 1 mesecu nabral za kakih 19 svojih plač potnih stroškov...če ne še več:D

Glede na to da nisem še prijavil stalnega prebivališča v Invercargillu... Očitno nisem njegov ventilator.

DragonHeart> ki so tako trapasti, da svoje riti ne premakne iz Ljubljane

Kam pa naj premikam svojo rit iz Ljubljane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DragonHeart ::

kamorkoli. samo pojdi kdaj ven iz tiste betonske džungle. Pojdi hodit v gore. karkoli in kamorkoli. Na sprehod na Bled ali v Portorož...ni edina možnost zabave ta da se gre s priajtelji na kavico in sprehod ob kanalizaciji...pardon...Ljubljanici, ali pač v kino.

no, ti me sicer ne skrbiš saj kolesariš. sklepam da greš s kolesom tudi ven iz Ljubljane...ma večina drugih pa nonstop samo tam tiči in misli kako je Ljubljana super.

Vem za nekaj "modelov", ki nimajo niti izpita za avto. Stalno se štulijo prijateljem ko kam gredo.....če sploh kam gredo. večinoma so stalno le po Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Vprašanje za tiste ki imate "kripe" in ste seveda ponosni nanje. Si dejansko lahko privoščte kak boljši avto, pa tega ne storite ker ga ne rabite?


Jaz dam za nakup avtomobila cca. 1 mesečni dohodek, raje manj. Sem petrol head ampak nesmiselno se mi zdi kupovati drage avtomobile, ker je dovolj poceni, zanimivih in vseeno čisto spodobnih "krip".

Mi je pa vseeno, kaj si o mojih avtomobilih mislijo drugi, zato tudi večinoma vozim "čudne" avtomobile :) Poleg tega pa na pleh nisem čustveno navezan. Če daš za avto 12 mesečnih plač je malo težje ostati hladen, ko po njem pada toča ali, ko ti ga kdo podrsa na parkirišču. Če imaš poceni avto se pa samo nasmehneš in greš dalje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izguba na novejših vozilih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28955507 (48610) Mavrik
»

Kateri avto do 1000€

Oddelek: Na cesti
418019 (7138) freesty
»

slovenski vozniki - posnetki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13315845 (13571) Mesar

rode

Oddelek: Loža
181654 (1012) DragonHeart
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712692 (11251) andromedar

Več podobnih tem