» »

HP - primerjave

HP - primerjave

«
1
2

megy ::

A mi lahko kdo pomaga, kje bi lahko naredili primerjavo med temi prenosniki:

HP G7-1220 EM
HP G7-1300 E
HP G7-1301 EM
HP G7-1303 E
LENOVO IDEAPAD G770G

Vem, da se prenosniki razlikujejo v malenkostih, vendar bi vseeno želeli malo pogledati primerjavo.
Katerega od navedenih bi vi priporočili in zakaj???
Hvala

SLO_Matej ::

Če že samo od teh, potem Lenovo in to samo zato, ker ni HP. :)

koyotee ::

+1, stran od hpja
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mesar ::

Stran od plastične lenovotove jajce pa si HPja kupi če hočeš računalnik ne pa kup plastike.
Your turn to burn!

BALAST ::

Jaz bi se odločil za lenovo g700g.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Stran od plastične lenovotove jajce pa si HPja kupi če hočeš računalnik ne pa kup plastike.

Naj te popravim, če hoče računalnik in tudi radiator. ;)

Mesar ::

SLO_Matej je izjavil:

Mesar je izjavil:

Stran od plastične lenovotove jajce pa si HPja kupi če hočeš računalnik ne pa kup plastike.

Naj te popravim, če hoče računalnik in tudi radiator. ;)


Ti sebe popravlji... ne mene! HP ti dela boljše prenosnike dalj časa kot Lenovo. Proti HPju je Lenovo samo muha, ki je prišla na trg z malce nižjimi cenami na račun kvalitete.
Your turn to burn!

dogo ::

Mesar je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Mesar je izjavil:

Stran od plastične lenovotove jajce pa si HPja kupi če hočeš računalnik ne pa kup plastike.

Naj te popravim, če hoče računalnik in tudi radiator. ;)


Ti sebe popravlji... ne mene! HP ti dela boljše prenosnike dalj časa kot Lenovo. Proti HPju je Lenovo samo muha, ki je prišla na trg z malce nižjimi cenami na račun kvalitete.


Daj ne trolaj tu, Lenovo je nastal iz bivše IBM laptop divizije. Iz osebnih izkušenj lahko povem, da sem bil skrajno nezadovoljen s hp, lenova nisem imel, le vrsto ibm-ovih, ki še danes delajo brez problema (vem da lenovo ni ibm, preden kakšen trol ponovno kaj napiše).

Mesar ::

dogo je izjavil:

Mesar je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Mesar je izjavil:

Stran od plastične lenovotove jajce pa si HPja kupi če hočeš računalnik ne pa kup plastike.

Naj te popravim, če hoče računalnik in tudi radiator. ;)


Ti sebe popravlji... ne mene! HP ti dela boljše prenosnike dalj časa kot Lenovo. Proti HPju je Lenovo samo muha, ki je prišla na trg z malce nižjimi cenami na račun kvalitete.


Daj ne trolaj tu, Lenovo je nastal iz bivše IBM laptop divizije. Iz osebnih izkušenj lahko povem, da sem bil skrajno nezadovoljen s hp, lenova nisem imel, le vrsto ibm-ovih, ki še danes delajo brez problema (vem da lenovo ni ibm, preden kakšen trol ponovno kaj napiše).


Iz tistega IBMa, ki je še diske delal take da so "korenčke stružli" in crkovali vse povrsti...
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Če si samo Pomoč in nasveti na Slo-Techu gledal zadnji mesec, je bilo kar nekaj tem o HP pregrevanje, težava, servis ... ;)

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Seveda, čer bi se Lenovotov prodalo 100x več kot HPjev pa bi pa bilo toliko tem za Lenovo.
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Se mi zdi, da malo podcenjuješ Lenovo, ki slovijo za ene najboljših poslovnih prenosnikov (sploh ThinkPadi) ter njihovo podporo za podjetja.

Mesar ::

SLO_Matej je izjavil:

Se mi zdi, da malo podcenjuješ Lenovo, ki slovijo za ene najboljših poslovnih prenosnikov (sploh ThinkPadi) ter njihovo podporo za podjetja.


Kdo kaj podcenjuje. Sem imel že v rokah starega IBMa, ki ni bil nič posebnega in nove lenovote, ki jih je treba pucat na pol leta ohišje pa sem jim tak zvija, da je smešno. Crkujejo vezja, ki bi morala držati 5 let+ ... na mojih HPjih starih po 5+ let pa vse dela kot prvi dan.

Sej vsaka serija ima kakšno fail serijo kompov, samo jaz sem imel že več različnih Lenovotov v rokah pa so vsi FAIL.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

logit ::

HP G7-1303 E
Ima boljši procesor (i3) in večji disk (640GB). Za razliko od Lenova ima še ločeno grafično kartico.

solatko ::

Mesar - ti si sigurno zaposlen pri HP, sicer bi ti bilo jasno (verjetno tudi je), da taka jajca, kot jih dela HP, bi težko drugje dobil.
Konstrukcijske napake, zaradi katerih je gretje na nekaterih delih, dosti večje kot na drugih - posledično odletavajo plate na 2+ leto starih prenosnikih.
Najtanjše matične plošče - posledica, zvijanje plošč pri odpiranju in zapiranju prenosnika - odletavanje, oziroma nastajanje lomljenih lotov - crkovanje.
Servisna dejavnost pod kritiko.
Lestvice prijavljenih napak po svetu, uvrščajo HP na zadnje mesto med bolj popularnimi prenosniki in to z naskokom.

Skratka, nekaj let, delajo pri HP večja jajca, kot je večina n.n. prenosnikov s Kitajske.
Delo krepa človeka

Mesar ::

solatko je izjavil:

Mesar - ti si sigurno zaposlen pri HP, sicer bi ti bilo jasno (verjetno tudi je), da taka jajca, kot jih dela HP, bi težko drugje dobil.
Konstrukcijske napake, zaradi katerih je gretje na nekaterih delih, dosti večje kot na drugih - posledično odletavajo plate na 2+ leto starih prenosnikih.
Najtanjše matične plošče - posledica, zvijanje plošč pri odpiranju in zapiranju prenosnika - odletavanje, oziroma nastajanje lomljenih lotov - crkovanje.
Servisna dejavnost pod kritiko.
Lestvice prijavljenih napak po svetu, uvrščajo HP na zadnje mesto med bolj popularnimi prenosniki in to z naskokom.

Skratka, nekaj let, delajo pri HP večja jajca, kot je večina n.n. prenosnikov s Kitajske.


Ena tvoja slaba izkušnja še ne pomeni, da so HPji slabi.
Your turn to burn!

solatko ::

Mesar - slučajno se ukvarjam s servisiranjem in ti lahko povem, da osebno slabih izkušenj nimam, z nobeno firmo, ki jo uporabljam sam. Nikoli pa ne bom stranki priporočal firme, ki se statistično ponaša z največ napakami na svojih proizvodih, firme, ki ne daje nič ali zelo slabo poprodajno aktivnost, firmo, ki ne popravi svojih zgrešenih projektov........

Trenutno so prenosniki HP velika jajca, ki niso vredne svoje cene.
Na lovorikah lahko živiš nekaj časa, potem pa moraš naredit spremembe ali pa firmo zaprt.

Lenovo računalniki ponujajo vsaj toliko, kolikor za njih odšteješ, pa tudi servisi so na dosti višjem nivoju, ravno tako zamenjava artiklov...., celo nekdaj zelo nekvaliteten in slabo podprt Acer, je na vseh segmentih boljši kot HP.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mesar ::

Spet nabijaš nekaj brez podlage, račun je sila preprost...

če se proda
10 Lenovo prenosnikov in 1 crkne, ni sile ker je samo en crkno?
1000 HP prenosnikov in jih 100 crkne pa je HP največji šrot?

lepo te prosim no...
Your turn to burn!

krneki0001 ::

Imam IBM thinkpad T60(centrino 1.8GHz) in lenovo S10e(atom N270 1.6GHz), oba imata po 2Gb rama in wd scorpio 160Gb. Noben od njiju se ne pregreva in nima problemov, niti se plastika ne krivi, kot nekateri tukaj nakladate.

Imel sem pa 3 HP-je (compaq), ki pa so ali crknili prej kot v dveh letih (compaq N800, zaradi pregrevanja odletel procesor), ali pa bili prepočasni za specifikacije. Compaq N600c s P3-1000MHz je delal počasneje kot compaq armada s P3-500 (sistem je bil isti - windows 2000 in isto rama - 384Mb). Na servisu so trdili, da je to normalno za ta model.

Tretji model HP-ja sem dobil nedavno kot službeni računalnik. Notri naj bi bil I5 procesor in 3Gb rama, ter 250Gb disk.
Salva smeha je padla, ko sem zraven postavil svojega v nulo spedenanega S10e z atom N270 procesorjem in 2Gb rama in smo štartali mašini. Mali atom procesor je windows 7 ultimate 32 bit štartal celih 40 sekund prej, celo izvajanje programov je bilo hitrejše. Mašino smo odnesli nazaj na servis in jo pustili tam, pa naj sedaj novo pošljejo. Ne morejo prodajat takega šrota od hardwera.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Mesar - 10%- ni šrot, ni lep pokazatelj za nobeno firmo - Lenovo ima okoli 2% napak (v eni od tem na S-T imaš grafikon, meni se ga ne ljubi iskat).
Ni pa toliko pomembno to, da nek stroj crkne, za vsak proizvod je še bolj pomembno, kakšna je poprodajna podpora, se z lahkoto slab izdelek zamenja z drugim ali si v enem letu nekaj mesecev brez mašine, ker je na popravilih v slabem servisu.

Pri večini HP prenosnikov ne moreš držati leve roke na tipkovnici, saj se tisti del greje do 60+ stopinj.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Zheegec ::

joj, jaz se tako zabavam ob tej debati :)
nekdo primerja Thinkpada T serijo s compaqom, drugi dela na osnovi enega crknjenega celo statistiko :)
HP G7 serija in pa lenovo G770 sta najbrž narejeni v isti tovarni od Quante, ima pa G770 boljše ohišje. Če ne rabiš dobre grafične poglej še HP 4730S ki se ga dobi od nekje 700eur dalje in je za svojo ceno bistveno boljši od HP G7 in Lenovo G770.

solatko ::

ALIEn3001 - link do statistike okvar prenosnikov je bila v eni od tem v ST. HP serije so lahko lepe za pogledat, imajo dobre karakteristike HW, problem je v njihovi konstrukciji, saj se nekateri deli močno grejejo. Najbolj opazno je gretje levega dela tipkovnice. Povprečna doba delovanja HP računalnikov brez hujših napak je, cca 2 leti ali manj. Glede na to, da je garancija eno leto, je to sila slab nakup.
Vsi drugi prenosniki se segrevajo bolj enakomerno po celotni površini, torej so konstrukcijsko bolje rešili hlajenje v tako omejenem prostoru, zato so enostavno boljši in se manj kvarijo.
Po navadi se iz servisov pošiljajo povratne informacije proizvajalcu (verjetno je tako tudi pri HP), vendar ne reagirajo dovolj učinkovito. Morda so z debelino matičnih plošč (tudi eden od vzrokov za napake) prišparali nekaj $ pri vaki mašini, so pa izgubili na kvaliteti.
Verjetno se jim to izplača, saj živijo od stare slave, ki pa bo hitro minila s tako politiko.

Malo v razmislek in podporo pri odločanju za nakup:
http://www.monitor.si/testi.php?cat=1&a...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SLO_Matej ::

http://slo-tech.com/novice/t430769 - ni ravno najnovejša novica, a se je stanje kazalo že takrat.

Skratka, mislim da ne poznam nobenega HP uporabnika, ki se ne bi pritoževal, da se mu njegov prenosnik ful greje ali celo pregreva in posledično tudi ugasne.

Kako se moj, sedaj že dve leti star Asus, nikoli ni pregreval in se še sedaj ne? V bistvu se sploh ne segreva - tisti del, kjer se rokuješ z njim, torej tipkovnica, touchpad in ta del je vedno hladen. In ti šment, nikoli ga še nisem odprl in spihal, zamenjal termalne paste na CPU-ju, niti tega ne nameravam, ker zadeva just works in to še zelo prijetno za uporabnika, za kar se gre zahvaliti Asusovi izjemni tehnologiji hlajenja, ki se ji reče Ice Cool palm rest.

Pa da ne bo kdo slučajno kaj zamešal. Jasno, če ga obremenjuješ iz rež za hlajenje zadaj tudi piha bolj toplo, vendar se ne pregreva oz. segreva ohišje prenosnika (sploh tisti del, kjer se rokuješ z njim). ;)

Zheegec ::

moj 3+ leta star probook se ne greje in deluje res super. Baterija še nekje ura in pol.
Ampak, kot rečeno. Premajhen vzorec. Jaz lahko gledam procent okvare 3 leta ali 5 let po nakupa in je praktično isti ne glede na znamko, naj bo apple ali hp ali lenovo. So pa kar razlike v serijah, recimo probook se kvari manj, kot pavillion. Lenovo thinkpad pa manj, kot G5xx serija ali G7xx serija...

Duhec ::

Novejši podatki za leto 2011:
http://www.pcworld.com/article/244419/l...

Zheegec ::

Duhec je izjavil:

Novejši podatki za leto 2011:
http://www.pcworld.com/article/244419/l...

Kje? jaz vidim samo customer satisfaction survey... Napačen link?

Mesar ::

Gretje je odvisno predvsem o (malo)marnosti lastnika in okolja. Moji HPji so vsi hladni kot špricerji.
Your turn to burn!

krneki0001 ::

Lenovo S10e se uporablja povsod, pa se z njim dela ko svinja z mehom. Od tega da je na avtosedežih (ko se ukvarjam z diagnostiko avtomobilov), kjer pobira svinjarijo in prah, do tega da dela v delavnici, kjer je ogromno prahu, pa dela že skoraj 5 let brez problemov in brez pregrevanja. Pa uporabljam ga kot računalnik na faksu, ker se mi ne da uporabljat šolskih, ki so ponavadi okuženi.

Ob tem da je stalno vklopljem maximum performance in ventilator deluje na polno.

Pa da ne bo kdo rekel, da je na mašini česa premalo
- windows 7 ultimate
- microsoft office 2003
- libre office
- eclipse J2EE (faks)
- visual studio team system 2008
in še kar nekaj programov za avtodiagnostiko, testiranje mreže in podobnih zadev
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Kaj bi rad s tem povedal? lahko bi enako delal s HPjem, samo bi ti verjetno zaradi kvaltiete HP držal dalj časa ne...
Your turn to burn!

Zheegec ::

Demo Elitebooka sem tepel pa sedel na njemu pa se mu ni poznalo... Kakor je pač kateri prenosnik narejen ane...

McLuzo ::

Če je HP tok oh in sploh kolikor nabijaš, zakaj ima večina HP prenosnikov zgolj 1 leto garancije? Bi rekel da zato, ker se HPju po enem letu ne da več ubadati s problemi, ki nastajajo...

Mesar ::

Zato, da ga lahko ceneje kupiš, pa ker več ko 1 leto garancije ne rabi, ker tak nič ne crkne, drugače pa lahko leto ali dve garancije dokupiš za taki drobiž, da je res smešno.
Your turn to burn!

solatko ::

Mesar - Dej nehi že reklamo delat za šrot od HP-ja. Tudi Moskvich je bil super avto za svojo ceno - kar vprašaj tiste, ki so jih imeli.
Večina prenosnikov na trgu je veliko boljših tako po vzdržljivosti, kakovosti in stabilnosti, kot je trenutno HP (3-5 let).
Delo krepa človeka

Zheegec ::

McLuzo je izjavil:

Če je HP tok oh in sploh kolikor nabijaš, zakaj ima večina HP prenosnikov zgolj 1 leto garancije? Bi rekel da zato, ker se HPju po enem letu ne da več ubadati s problemi, ki nastajajo...

Kdo je to rekel? Sem napisal - odvisno od serije.
Če toliko crkuje, misliš da bi Bigbang in ostali prodajali podaljšano garancijo na 3 leta za pičlih 35€? Najcenejša okvara je adapter, ki je 40€, pa so že v minusu. če jih pa TOLIKO crkne je v vsaj 1/2 primerov kakšna dražja stvar (matične so 250€+) in je podaljšana garancija hud minus.
Ampak dejansko je procent okvare podoben, so pa razlike glede na serijo, kot pri konkurenci.
Pa ne Compaqa primerjati z lenovo Thinkpad T serijo no, 4 compaqi so ravno za enega Thinkpada...

McLuzo ::

Moj post je letel na Mesarja.

JanK ::

Mesar je izjavil:

Gretje je odvisno predvsem o (malo)marnosti lastnika in okolja. Moji HPji so vsi hladni kot špricerji.


Te buce mi je hotel ze zadnjic nekdo prodati, ampak ne bo slo.

V identicnem okolju, to je, v okolici mene delujejo:
- Od leta 2005 domaci Acer Aspire 3000. Edini poseg je bil menjava crknjenega RAMa lani. Temperature so normalne.
- Od leta 2008 HP Compaq 6820s, ki so mu 2009, dva tedna pred iztekom garancije morali menjati mamaplosco zaradi nekih tezav z zvocno kartico. Temperature so normalne.
- Od 2010 jeseni HP EliteBook 2540p z i7 in SSD, ki se pregreva in zaradi tega ugasa.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Mesar ::

Ja a ni lepo napisal, da lahko ima tudi HP kako slabo serijo vmes, ampak povprečno gledano vseeno rula.
Your turn to burn!

floyd1 ::

Kot je rekel ALIEn3001, odvisno katerega kupiš.
Sem zelo zadovoljen uporabnik HP Probooka 6540b, star je leto in pol. Nikoli nobenih težav, pregrevanja. Se ne spomnim nobenega bluescreena, reseta. Kolega je mesec kasneje kupil identičnega (je zaupal moji izbiri) in tudi dela ko šus. Ob tem, da mu je že letel po tleh, itd. Prenaša ga tudi večkrat na dan, pa to plastihk fantastik ohišje kar lepo drži. Edina moja pripomba pri tej mašini pa leti na senzorske tipke zgoraj, 1cm od tipkovnice. Dokler se ne navadiš, večkrat pomotoma stisneš kako tipko in s tem ali izklopiš wireless, ali vklopiš e-mail, www browser, skratka zelo nadležno. Tipke na dotik tu po mojem nimajo kaj iskati.
Ob izbiranju prenosnika sem hotel 15 inčni mat zaslon z malo boljšo resolucijo, kot jo imajo "običajni" laptopi te velikosti. Ni mi ostalo prav veliko izbire - ta je takrat edini imel koliko-toliko normalno ceno.
Veliko pripomb pa leti na HP-Compaq laptope, ki so pa (v povprečju) cenejši modeli. Seveda to ni opravičilo za crkovanje, a vendar - malo denarja, malo muzike.

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Zato, da ga lahko ceneje kupiš, pa ker več ko 1 leto garancije ne rabi, ker tak nič ne crkne, drugače pa lahko leto ali dve garancije dokupiš za taki drobiž, da je res smešno.

Nevem no, ampak teme na Slo-Techu to tvojo objavo malo negirajo. Poglej pod Pomoč in nasveti. ;)

Mesar ::

Zato ker je Lenovotov dosti manj, kaj ni to logično, 2x sem že to napisal... vsej.
Your turn to burn!

jest10 ::

In si ziher, da jih je toliko manj?

Zheegec ::

V večjih Slo trgovinah je razmerje nekje 2:1 v prid HP v zadnjem letu/letu in pol.
Pred tem je bilo razmerje tudi 4:1 če ne še več...

koyotee ::

Zheegec je izjavil:

McLuzo je izjavil:

Če je HP tok oh in sploh kolikor nabijaš, zakaj ima večina HP prenosnikov zgolj 1 leto garancije? Bi rekel da zato, ker se HPju po enem letu ne da več ubadati s problemi, ki nastajajo...

Kdo je to rekel? Sem napisal - odvisno od serije.
Če toliko crkuje, misliš da bi Bigbang in ostali prodajali podaljšano garancijo na 3 leta za pičlih 35€? Najcenejša okvara je adapter, ki je 40€, pa so že v minusu. če jih pa TOLIKO crkne je v vsaj 1/2 primerov kakšna dražja stvar (matične so 250€+) in je podaljšana garancija hud minus.
Ampak dejansko je procent okvare podoben, so pa razlike glede na serijo, kot pri konkurenci.
Pa ne Compaqa primerjati z lenovo Thinkpad T serijo no, 4 compaqi so ravno za enega Thinkpada...


hp care pack dobiš za 35€? Daj link!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SLO_Matej ::

Hladilnik za prenosnik - tipično, ravnokar odprta tema. Še en revež se je rahlo uštel pri nakupu. Sej se bodo počasi naučili, upam. :)

jest10 ::

Zheegec je izjavil:

V večjih Slo trgovinah je razmerje nekje 2:1 v prid HP v zadnjem letu/letu in pol.
Pred tem je bilo razmerje tudi 4:1 če ne še več...

No, torej jih ni 10x manj

krneki0001 ::

Mesar je izjavil:

Kaj bi rad s tem povedal? lahko bi enako delal s HPjem, samo bi ti verjetno zaradi kvaltiete HP držal dalj časa ne...


To bi rad povedal, da HP ne zdrži en teden v moji delavnici v kateri lenovo dela že skoraj 5 let.

HP dela šrot že dlje časa in njihove mašine so zanič. Nekvalitetni, pa še grdo zgledajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

krneki0001 je izjavil:

To bi rad povedal, da HP ne zdrži en teden v moji delavnici v kateri lenovo dela že skoraj 5 let.

HP dela šrot že dlje časa in njihove mašine so zanič. Nekvalitetni, pa še grdo zgledajo.

In ko sem že mislil, da diskutiram na Slotech-u...

Mesar ::

To, da so grdi je samo tvoje subjektivno mnenje nebivedu, meni recimo so všeč, pa so mi Lenovoti grdi.
Your turn to burn!

krOOokO ::

Katerikoli drug prenosnik samo HP ne. Imam ZELO slabe izkušnje z njimi. Takoj so vroči, glasni, in baterija je v K. Najbolj ti priporočam Toshibo.

Zheegec ::

krOOokO je izjavil:

Katerikoli drug prenosnik samo HP ne. Imam ZELO slabe izkušnje z njimi. Takoj so vroči, glasni, in baterija je v K. Najbolj ti priporočam Toshibo.

Mi lahko predlagaš Toshibo s 5ur avtonomije za 800€, 15 ali 17" pa mat ekran? Fino tudi če je kovinsko ohišje pa kakšen USB 3.0. tudi prav pride.
Lahko tudi kakšnih 100€ več ali kaj takšnega...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320266 (16782) MrNighthawk
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814436 (7011) Red_Mamba
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387471 (6310) 34054
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313387 (2943) spirit
»

V premislek pred nakupom novega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
417479 (5698) zmaugy

Več podobnih tem