» »

izbira procesorja za videoobdelavo

izbira procesorja za videoobdelavo

gorski volk ::

Sestavljam nov comp za videoobdelavo in renderiranje HD posnetkov ter za grafični program photoshop.Igrice me ne zanimajo. Rad bi sestavil čim boljši sistem in raje sedaj dam malo več, da bom zadovoljen.Kolebam ali izbrati med podnožjem 2011 ali 1155. Intel Core i7 3820 (3,60Ghz, 10MB) BOX, Intel Core i7 2700K (3,50Ghz, 8MB) BOX ali pa Intel Core i7 3770K (3,50Ghz, 8MB) BOX.
Ne vem kateri bo bolje opravljal svoje delo, verjetno zadnji I7 3770K. Hladilnik bi uporabil Noctua NH-D14, matično ploščo pa v rangu do okrog 300€, čipset Z68 mislim da bo najprimernejši-od Asus ali Gigabyte.ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 bi bila verjetno dobraizbira.Pomembno je, da ima čimveč sata3in usb3 vhodov.
Ram bi izbral glede na možnosti osnovne plošče- čimveč, vsaj 16GB mogoče 24GB. Za nalaganje sistema pa SSD disk, 120GB sata3, čimboljši. Ostalo imam vse dovolj kvalitetno: napajalnik,grafično, optično enoto, ohišje, diske.
Prosim za pomoč in mnenja, ker vem da marsikdo o tej temi ve in jo spremlja precej bolje kot jaz.

enTuzjast ::

Moje mnenje: Intel Core i7 3770K ker predpostavljam da boš navijal če misliš CPU hladit z Noctuo NH-D14. Vedi da je ta cooler ogromen (ga imam tudi sam), odlično hladi, pokrije pa dva ram socket-a. Glej da imaš primerno veliko ohišje. Moti me edino da sta ventilatorja na (moji) Noctui 3-pin in ne 4-pin in tako opcija powermanagement (regulacija obratov s strani matične glede na obremenjenost sistema) odpade. Kakšne sedaj ponujajo nevem. Če ne boš navijal je stock hladilnik dovolj.
Hi-Profile rami ne pridejo v poštev (rami z visokimi hladilnimi rebri). Plato bi jaz raje kako z Z77 chipsetom. ASUS P8Z77 Deluxe mogoče. Poglej pri dinokomp, tam imajo kar ugodne cene ali pa pogooglaj malo na npr. ceneje.si.

gorski volk ::

Ja, malo bi navil, sicer ne pretiraval.Noctua NH-D14 imam že sedaj, in vem da je velik. Mislim da imam 4-pinske ventilatorje. Ohišje imam zadosti veliko HAF932 Red edition.
Aha, plata Z77 je novejši čip od Z68.
Plus tega procesorja pa je še manjša poraba,kar tudi ni zanemarljivo. Le še za en SSD disk se moram odločit, da čimhitreje bere in piše. Mislim da bo 120 GB dovolj. Naj se odločim za OCZ Verteks3?

gorski volk ::

Sem gledal osnovne plošče ASUS P8Z77-V Deluxe, vendar ima še grafično, ki pa je ne rabim, ker imam že grafično Gainward GeForce GTX470 1280MB. P8Z77 Deluxe pa ne najdem.
Kaj pa ASUS Sabertooth Z77, bi bila ta v redu?

enTuzjast ::

ASUS P8Z77-V Deluxe.http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Grafična je že vgrajena v i7 3770K. Plata ima samo vhode za priklop monitorja v primeru da dodatne grafične ne koristiš. Nevem, meni osebno Sabretooth plošča zaradi te plastične zaščite ni všeč. So pa ti dve plošči skoraj identični. Sabretooth nima tega priklopa za monitor, mislim tudi da ima Deluxe malenkost boljši audio čip.

Tale od Gigabyte tudi ni slaba http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Izbira je tvoja

Edino plošče z Z77 chipsetom nimajo več PCI rež. Če imaš kako pci kartico je ne boš mogel priklopit(pci je stara tehnologija in počasi izumira).

Če vzameš OCZ Vertex 3 ali 4 ne zgrešiš nič.

gorski volk ::

Ja tud meni ni preveč všeč SabertoothZ77, tista zaščita. ASUS P8Z77-V Deluxe bo pol dobra izbira, ker imam dobre izkušnje z Asusom. Nekje sem zasledil, da je odlična plata EVGE Z77 FTW. Za PCI reže pa tako ne rabim, tako da to ni tak problem.

gorski volk ::

Tale pa res ni slaba.
http://www.evga.com/articles/00677/ i like this one :)

enTuzjast ::

Ni slaba ne. Namenjena za ektremno overclockanje. Žal se je ne da še dobit, ampak mislim da bo kmalu zunaj. 330$ sem zasledil na njihovi strani, torej 330+ € pri nas.

Moraš pa malo razmislit če se ti sploh splača toliko dat za matično. Ne bo pohitrila videoobdelave in renderiranje HD posnetkov ter za grafičnega programa photoshop za kar bo PC rabil.
Je to hobi ali od tega živiš?

gorski volk ::

Ja, bo res prehuda cena in za moje delo bo asuska dobra, ker res ne delam to profesionalno.

Dragi ::

Sam sem vzel i7 3820, socket 2011
2011 socket plato lahko ponucas cez par mesecev kot nadgradnjo z 6imi jedri.
12 niti. To bo sibalo.

Naslednja stopnicka so pa xeoni, sam tam je ECC ram in je drago ko prasica hitro.


Sam sem sestavil 64GB corsair 8x8 palcke. Vsaka me je prisla 42 eurov.
Za primarni c:\ imam 128GB crucial m4, za scratch disk pa ponovno se enega.

Hotel sem ju ponucati za raid, pa ni slo. Glupi msi ni podal pravih gonilnikov za F6 driver install pri windowsih.

Stvar je hitra kot svinja. V after effects lahko butnem 2 minute videa v full quality in je se vedno 45GB rama prosto. Zrendira pa v parih sekundah (z lahkimi efekti).
Trenutno imam graficno kartico 5700HD neki in je za en drek. CS6 suite je MOCNO izboljsal render engine z vsemi programi in sedaj za spremembo prej od nvidinega cuda uporabljajo atijev OpenCl in dejansko tudi opengl deluje ok kot bi moral od vsega zacetka.

Vzemi dobro grafiko karkoli delas. Se splaca sedaj.

Drugace pa nasvet, ce imas denar investiraj v vodno hlajenje.
Pri video obdelavi se dobro navijanje lepo pozna in TIHA, mocno navita 100% stabilna masina zlahka odtehta ceno vodnega hlajenja.

Sam ga vzamem naslednji mesec verjetno.

Drugace pa lepo vidit, da se še nekdo tu ukvarja z multimedijo. Pozdrav! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528570 (3582) Gox89
»

Katero 1155 maticno?

Oddelek: Kaj kupiti
444174 (2882) Dr_M
»

Gaming comp. build, kupujem že jutri.

Oddelek: Kaj kupiti
475568 (4642) strup121
»

Nov komp za max 1700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586156 (5525) AlienRR
»

Nakup PC-ja (spet)

Oddelek: Kaj kupiti
5761 (656) kamuee

Več podobnih tem