» »

Simptomi za okvaro menjalnika

Simptomi za okvaro menjalnika

jalovec09 ::

A mogoče kdo ve kakšni so prvi znaki za okvaro menjalnika, mi ne tuli, ampak včasih pa kr noče it v prestavo, potem spusti je nekaj časa mir, s emi pa to sedaj dogaja vsakih 50km, ko pridem v kak mest, nova sklopka, žica...je pa tamal menjalnik od vw k so pogosto c*koval.

DimmniBurek ::

Menjalnik ponavadi ne crkne kr naenkrat. Ponavadi začne škrtat-potrebna menjava teflonov.
Drugače pa pelji k mehaniku in naj ti preveri nivo olja in naj ga zamenja v kolikor še ni bilo menjano in imaš veliko km, če ne pa naj malo dolije.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Brane2 ::

Po moje se je kaj premaknilo ali dotrajalo v prenosih ( ročice, zglobi itd).

Pa olje bi blo fajn zamenjat, če že od novega ni bilo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

francek1 ::

DimmniBurek je izjavil:

Menjalnik ponavadi ne crkne kr naenkrat. Ponavadi začne škrtat-potrebna menjava teflonov.
Drugače pa pelji k mehaniku in naj ti preveri nivo olja in naj ga zamenja v kolikor še ni bilo menjano in imaš veliko km, če ne pa naj malo dolije.

Hm, kje pa so tefloni v menjalniku?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Brane2 ::

MIslim da govori o pušah, skozi katere se pomika sistem ročic od tvoje ročke do menjalnika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

RejZoR ::

VW menjalnik. That explains everything. Ni ne prvi in verjetno ne zadnji menjalnik, ki je začel zajebavat. Ni mi jasno kako menjalnik sploh crkne, razen če ga voziš kot drvak in se kar naprej zašaltaš, da ruži pri vsakem tretjem speljevanju. To je praktično doživljenska stvar madona no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venomus ::

S tvojimi vožnjami po njivah, gozdovih in travnikih in popravljanjem ''le glavnih stvari'' in tvojim odnosom do avtomobila se sploh ne čudim, da ti je crknil.

Boš drugič vsaj malo razmislil, če se tako vozi avto. Ampak verjetno nisi sposoben tega...

Mesar ::

Verjetno bo ga potrebno komplet menjat in ti bo kmalo komplet zružo. Raje ga prej popravi, drugače boš mel škodo dost večjo.
Your turn to burn!

-valvoline- ::

Če noče v prestavo je verjetno nekaj narobe z sklopko in ne menjalnikom,rekel bi od oka 90% možnost da je potisna plošča ali 10% da je potisni ležaj hin. Vprašanje je kaj so ti menjal ko so ti rihtal sklopko. Kaksen sistem je al mehanski na zajlo al pa ima hidravlični cilinder. Če je hidravlika obvezno preverit še cilinder.

Zgodovina sprememb…

compaq ::

Kolikor jaz vem, ponavadi ne gre v prestavo, če ne pritisneš dovolj na sklopko.


L.p

nUUb ::

Meni tudi občasno ne gre v 1,2 prestavo, sklopko spustim, pritisnem in potem gre. Res pa je da ruži, če nisi čisto pri miru, ko menjaš za v rikverc.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

amigo_no1 ::

Kateri avto in letnik voziš ?
Ne vem kje je fora da nekaj na splošno sprašuješ, če imaš točno določen problem.

Pri eni avtošoli so imeli Golfe 4 sdi, kjer je kandidatki uspelo dali v vzvratno brez sklopke, mislim da celo med vožnjo naprej, menjalnik je preživel :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdržljivost sklopk izven mesta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
597071 (5300) IL_DIAVOLO
»

ford mondeo mk3 2.2 2000-2007 ste že imeli isti problem?

Oddelek: Na cesti
121801 (1513) Sony2012
»

Težave z menjalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018064 (13902) bambam20
»

Zrak v sistemu hidravlične sklopke

Oddelek: Na cesti
137332 (6941) negotiator
»

"Šparanje" sklopke na avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15144569 (32792) INSIDE

Več podobnih tem