» »

ford mondeo mk3 2.2 2000-2007 ste že imeli isti problem?

ford mondeo mk3 2.2 2000-2007 ste že imeli isti problem?

Sony2012 ::

Pozdravljeni pišem vam za ford mondeo karavan 2.2 2006

začela mi je nagajat prva prestava in vzratna. Menjal sem sklopko vztrajnik in potisni lezaj (ker je bilo ze potrebno). potem sem bral po internetu da je problem v prestavnih zajlih sem jih nastavil in sedaj mi ne dela 2 in 3 prestava. ( ko dam v 2 ali 3 prestavo ko spuščam sklopko začne škrtat kod da grejo zobniki skupi.) sem se peljal in če močno tak, da bi hotel nabit v 2 al 3 prestavo potem gre in se lahko peljem v 2 ali 3 prestavi (vse druge prestave delajo normalno),naj bi bil problem v zajlih da jih je potrebno namestiti. je že kdo imel podoben problem kaj bi lahko še naredil ali če zna kdo to porpaviti?

LP

darkolord ::

Lahko daš normalno v 2 ali 3 prestavo, ko je avto ugasnjen?

Sony2012 ::

"ko je avto ogasjen dam v 2 škrta ko dam pa v 3 pa spustim kuplango ni nic ko pa potisnem se mal bol naprej v 3 prestavi pa spuscam kuplango pa zaškrta tako da ne da čist v prestavo da je komi na polovici"

MihaK3 ::

Načeloma ti simptomi opisujejo obrabljene sinhrone, čeprav zdaj si nejasno napisal glede nastavljanja zajl - je bil ta problem prisoten že prej ali se je pojavil šele, ko si nekaj prčkal s temi zajlami? Ker v slednjem primeru si pač nekaj zašuštral tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Sony2012 ::

MihaK3 je izjavil:

Načeloma ti simptomi opisujejo obrabljene sinhrone...

sam če je sinhorn obrabljen ponavadi meče iz prestave jaz pa v prestavo ne morem dat. Ker ko normalno prestavljam ne gre ko pa na silo tak da bi ga hotel zabit npr v 2 ali 3 prestavo pa skoci notr sam prvo mal zaskrta ko je pa v prestavi je pa ok sam ko dam z prestave spet ne gre nazaj morem nabit. kaj predlagaš ?

MihaK3 je izjavil:

Načeloma ti simptomi opisujejo obrabljene sinhrone, čeprav zdaj si nejasno napisal glede nastavljanja zajl - je bil ta problem prisoten že prej ali se je pojavil šele, ko si nekaj prčkal s temi zajlami? Ker v slednjem primeru si pač nekaj zašuštral tu.


pred tem predn sem zacel me je pa za zafrkavala 1 in vzratna prestava. "V prvo prestavo ni slo ko sem dal pa v vzratno prestavo je bla pa 1 prestava (tako da vzratne ni blo)"
to mi je zacel samo od sebe nagajat pol sem zacel pa z zajlami ko se štela mi pa zdej 2 in 3 nagajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sony2012 ()

Sony2012 ::

mogoce kdo ve kje bi lahko dobil rabljen menjalnik ? 6 prestavni? ali bi še mogoče paso od kirga drugega avta ?

Sony2012 ::

smešno mi je da prej me je zafrkavala 1 in vzratna prestava okar smo odklopl zajle in zamnejali sklopko pa pa delajo vse prestave zdej pa nagajajo 2 in 3 to se mi zdi da se lahka sam pr fordu nardi ...

xda develope ::

Sony2012 je izjavil:

smešno mi je da prej me je zafrkavala 1 in vzratna prestava okar smo odklopl zajle in zamnejali sklopko pa pa delajo vse prestave zdej pa nagajajo 2 in 3 to se mi zdi da se lahka sam pr fordu nardi ...

Hiter search pa sem našel tegale. Morda lahko pokličeš pa vprašaš https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Leprechaun ::

Pelji do mehanika, pa naj ti pogleda/nastavi. Z menjavo menjalnika ni malo dela, sploh, ker je običajno vse natlačeno in težko prideš zraven. Sem pred nekaj mesci menjal menjalnik na Alhambri 98 (mislil, da je fuč ležaj v menjalniku in šele po menjavi ugotovil, da je bil v resnici za hrup kriv kolesni ležaj :D ). Kakorkoli, ni variante, da zamenjaš sam, računaj vsaj na par ali bolje 2 dodatnih rok.
*************************************************************

Sony2012 ::

Leprechaun je izjavil:

Pelji do mehanika, pa naj ti pogleda/nastavi. Z menjavo menjalnika ni malo dela, sploh, ker je običajno vse natlačeno in težko prideš zraven. Sem pred nekaj mesci menjal menjalnik na Alhambri 98 (mislil, da je fuč ležaj v menjalniku in šele po menjavi ugotovil, da je bil v resnici za hrup kriv kolesni ležaj :D ). Kakorkoli, ni variante, da zamenjaš sam, računaj vsaj na par ali bolje 2 dodatnih rok.




hehe vem vem sem delal velik servis in sam sem menjal sklopko in potisni lezaj. res mi pa ne gre v glavo zakaj bi zdej jebala 2 in 3 prestava ko prej niso ce potisnes nasilo pa gre v 2 in 3 in se lahka vozis v brzini sam mors na silo...

xda develope je izjavil:

Sony2012 je izjavil:

smešno mi je da prej me je zafrkavala 1 in vzratna prestava okar smo odklopl zajle in zamnejali sklopko pa pa delajo vse prestave zdej pa nagajajo 2 in 3 to se mi zdi da se lahka sam pr fordu nardi ...

Hiter search pa sem našel tegale. Morda lahko pokličeš pa vprašaš https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...




hvala bom poklical :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sony2012 ()

WizzardOfOZ ::

Sony2012 je izjavil:

...res mi pa ne gre v glavo zakaj bi zdej jebala 2 in 3 prestava ko prej niso ce potisnes nasilo pa gre v 2 in 3 in se lahka vozis v brzini sam mors na silo...


Ko si vodila nastavljal, si narobe nastavil in sedaj ti, ko šaltaš v drugo, hoče prestavit v tretjo (je nekje na pol zobnika in boš vse uničil, če se boš tako vozil), ko pa daš v tretjo, pa ne doseže zobnika, ker si za drugo preveč navil vodilo.

Sony2012 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sony2012 je izjavil:

...res mi pa ne gre v glavo zakaj bi zdej jebala 2 in 3 prestava ko prej niso ce potisnes nasilo pa gre v 2 in 3 in se lahka vozis v brzini sam mors na silo...


Ko si vodila nastavljal, si narobe nastavil in sedaj ti, ko šaltaš v drugo, hoče prestavit v tretjo (je nekje na pol zobnika in boš vse uničil, če se boš tako vozil), ko pa daš v tretjo, pa ne doseže zobnika, ker si za drugo preveč navil vodilo.



nekako tako. ampak ko na silo potisnem v 2 gre v 2 prestavo in se v drugi pelem ne potisne v tretjo... in ko potisnem v 3 gre v 3 ne menjava prestav in sem nastelo da gre v vse pravline prestave ampak recimor ko devam v 2 morem velik bol potisnat v drugo res z mocjo al pa ga ruknat v 2 da 2 prestava prime ...ali 3

Sony2012 ::

danes bom probal še nekaj in vam sporočim rešitev


LP

menjalnik v okvari tulk da vete

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sony2012 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugasnjen avto v prestavi leze naprej

Oddelek: Na cesti
366394 (4367) mikhaair
»

Težave z menjalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018063 (13901) bambam20
»

Uravnavanje prestav

Oddelek: Na cesti
81749 (1485) Map
»

Ročna zavora - vrgli so me na tehničnem. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15944872 (41301) šernk
»

Se avto res matra? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10724507 (22240) energetik

Več podobnih tem