» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
4 / 41
»»

jype ::

http://www.zephyr-technology.com/consum... in doma skupaj spacano programje.

Daedalus ::

Kakšne naprave pa kaj uporabljate za merjenje srčnega utripa?


Uro in senzor, kupljeno v Tušu, vse skup je stalo 20€... ne rabim nekih extra funkcij, sam informacijo o utripu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

energetik ::

Uro s prsnim trakom nabavil v Hoferju za 30€. Po zamenjavi traku v garanciji sedaj vse deluje brezhibno že nekaj let. Samo menjave baterij.

Okapi ::

Jaz imam najcenejšo možno uro iz Hoferja, za 15 evrov;) S tem da zraven uporabljam prsni trak od Polarja.

O.

Wox ::

Ja.
Commodore 64

LeQuack ::

Greš kukr te noge nesejo, telo ti že pove kdaj popustit.
Quack !

jype ::

LeQuack> Greš kukr te noge nesejo, telo ti že pove kdaj popustit.

Če se bašeš s preveč beljakovinami veliko lažje preteraš srce in ožilje.

erkgheoruugh ::

jype je izjavil:

matajur> Bolje se umakniti, pa biti živ, kot dokazati svoj prav in končati pod kolesi nekoga, ki se mu fučka za to.

A ti si moj odgovor Timurlenku

Timurlenk> se 2 kolesarja pogovarjata v posmrtnem življenju
Timurlenk> pa 1. vpraša 2.: kaj je bilo?
Timurlenk> pa mu 2. odgovori: imel sem prednost!!
jype> Nemogoče. Za kolesarje prometni predpisi ne veljajo, zato ne moremo govoriti o prednosti.

razumel drugače kot tako, da kolesar nikjer in nikdar nima prednosti, ker je daleč preveč ranljiv, da bi si lahko privoščil predvidevat, da bo kdorkoli drug upošteval katerikoli predpis?


Ha, ha. Sej pravim, da si nenadkriljiv. Zato bodi dovolj za mojo dnevno dozo jypa.

Sicer pa uporabljam Garmina 310xt skupaj s softwarejem SportTracks.

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Ker je trenutno spet nekoliko bolj "mraz" če lahko temu tako rečemo :)), si moram kupiti neko vetrovko/anorak da ga bom imel na sebi med spusti, ker drugače mi moja predraga mati ne pusti na kolo :D ;) Pa me zanima ali je kakšna razlika med najcenejšim (primer) in nekoliko dražjim (primer), poleg zunanjosti seveda.

DOOM_er ::

bl ni, čeprov glej da ti je bolj oprijeta sicer boš klel k boš v kontra veter gonu :))
Robots will steal your job. But that's OK

kitewing ::

Anorak mora biti čim bolj oprijet in čim tanjši, da gre v zadnji žep na majici.

@nny ::

Huh, v primerjavi s silnimi športniki tukaj uporabljam kolo za vsakdanje opravke. Pomoč Bolhe za lastno mobilno sredstvo ni bila potrebna. Na podstrešju sem našla svoje staro kolo v boljšem stanju, kot sem ga imela v spominu. Nastaviti je bilo potrebno zavore, napihniti zračnice, odvijačiti en otroški sedež 8-), povezati kable za luč, namestiti ščitnik za verigo (hvala, yupe!) in oprati centimetrsko plast prahu z visokotlačnim čistilcem. Najboljši del je pa homemade veriga s ključavnico, ki zbuja spoštovanje morebitnih tatov. Prilepim sliko, ko pridem domov. ;)

jype ::

A tkole:

@nny ::

jype je izjavil:

A tkole:



Nekaj takega, ja. Vseeno sem včeraj v počasnem kasu naštepala kar 43 km.

Yugos ::

jype je izjavil:

A tkole:



A to si ti đajp?

jype ::

Ne, valda da ne. Js nisem tok kul.

Mesar ::

Maš pa to neki penzionistični bajk... tam kažeš neke gorske hardcore pecikle pol pa se okoli voziš ko stara babica? Hudooo
Your turn to burn!

jype ::

Mhm.

D3m ::

Grozno ti škripa kolo. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Kakor katero. V eno garažo gre precej več biciklov kot avtomobilov, potem se pa lahko vsak dan kot kakšna princeska sprašuješ, kateri danes najbolj pristoji klobuku in hlačam.

Yugos ::

jype je izjavil:

Mhm.



1:28 WIN

Mesar ::

jype je izjavil:

Mhm.



Um, pa od kdaj se s kolesom vozi ZRAVEN kolesarske proge? To bi bilo treba kaznovati, ker se s tem delaš norca iz tistih, ki spoštujejo prometne predpise.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Um, pa od kdaj se s kolesom vozi ZRAVEN kolesarske proge? To bi bilo treba kaznovati, ker se s tem delaš norca iz tistih, ki spoštujejo prometne predpise.

Vedno, ko je to varneje kot vožnja po kolesarski stezi. Kaznuje se nikoli:



Še malo vožnje ZRAVEN:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

A20 gate ::

@jype: katero algoritme, iskalnik, programsko opremo uporabljas za:
    *iskanje vzorcev iz slik(recimo poisci mi policista v filmu)

    *avtomatizirano delanje zanimivega video posnetka iz filma(recimo naredi mi tak posnetek kot je tale, ki si ga nazadnje prlimal) in izbira melodije glede na narejen posnetek

    *avtomatizirano delanje zanimivih slik iz filma(recimo naredi mi 10 najbolj zanimivih slik)


Zanimajo me predvsem odprtokodna orodja, ki se integrirajo z Apache Lucene in OpenCV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A20 gate ()

jype ::

Za nič od tega v resnici še nisem imel časa, pa nisem prepričan kje bi Lucene tu prav prišel - v računalniškem vidu se reči ne opisujejo s tekstovnimi zapisi. Tudi kvaliteta posnetkov za iskanje policistov (razen policijskih avtomobilov) zelo verjetno ne zadostuje.

Reči zgoraj so bile narejene "na roke" (naklikane v kdenlive).

Z OpenCV sem sicer že naredil "iskalnik tresenja", ki je poiskal dele videa, v katerih se je kamera ekscesno zatresla, a se je izkazalo, da je še boljša metoda iskanje po zvočnem zapisu (zavore in sunkovite manevre se zelo dobro sliši, ker je kamera togo pritrjena na okvir in mikrofon zelo učinkovito pobira vibracije). Ker je dekodiran zvočni zapis precej primitivna reč, se jo da analizirat kar z NumPy in SciPy.

A20 gate ::

Kako si pa oznacis kateri deli v filmu so zanimivi?
Pritisnes knof na telefonu pa si zapise transcript.

jype ::

A20 gate> Kako si pa oznacis kateri deli v filmu so zanimivi?

Hm... Spominjam se, potem pa približno enkrat na teden točno poiščem tiste dele in zapišem timestampe.

A20 gate> Pritisnes knof na telefonu pa si zapise transcript.

Na biciklu v mestu je to malce težje storiti kot se nemara zdi.

energetik ::

Po vseh teh debatah sem danes sanjal, da smo šli z Jypetom in še ene 10 s Slo-Techa (pa nimam pojma kako zgledate :)) z biciklom v Rim. Jaz celo z mojim starim Ponyjem. To je že prav travmatično. :D

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

To Jype sigurno kakšna subliminalna sporočila popa v tiste svoje filmčke.>:D

O.

D3m ::

Jype bi lahko vsaj zakril nekaterim obraze. Pravica do zasebnosti!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shkorc ()

oemdzi ::



Kot otroku so mi bile kar vsec tovrstne knjige, mogoce je cas da jype napise nadaljevanje :D

jype ::

D3m> Jype bi lahko vsaj zakril nekaterim obraze. Pravica do zasebnosti!

Dokler se po cesti sprehajajo nej si jih kr sami zakrivajo.

dolenc ::

Kolk si jih že povozu?

jype ::

Pešca še nobenega, kolesarko sem pa eno zbil pred 15 leti, ko je zavila preko dvojne polne črte na Dolenjski cesti ne da bi pogledala nazaj, jaz sem pa ravno takrat gonil 50 v isti smeri. Imela je srečo, da nisem vozil avtomobila.




Tega je ogromno.

@nny ::

oemdzi ::

Jype ?

Okapi ::

Podnapisi manjkajo.:))

O.

dolenc ::

Tale pa je legenda..

Jype ne more bit, ker koker ma on srečo bi mu policaj pot zapru :)

@nny ::

Ta video me je pa spravil v smeh! :))
Sploh konec: ko policisti umolknejo, kolesar pa ponikne v grmovje! :))

jype ::

Sej reče "Ale v prdely!"

Jst ::

"kurwa zejdź z tego koła" ;d


Eden izmed komentarjev. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::



Če živiš v Ljubljani potrebuješ velik avto, ker sicer težko dovolj opazno narobe parkiraš.

LeQuack ::

Pa še na pločnikih lahko enostavno parkiraš.
Quack !

Mesar ::

jype je izjavil:



Če živiš v Ljubljani potrebuješ velik avto, ker sicer težko dovolj opazno narobe parkiraš.


Iz slike ni razvidno če je gor bil parkiran al je zapeljal samo gor in dol, ali pa zapeljal gor in obranil. Tako, da ne nabijat prosim.
Your turn to burn!

jype ::

LeQuack ::

Mesar je izjavil:

jype je izjavil:



Če živiš v Ljubljani potrebuješ velik avto, ker sicer težko dovolj opazno narobe parkiraš.


Iz slike ni razvidno če je gor bil parkiran al je zapeljal samo gor in dol, ali pa zapeljal gor in obranil. Tako, da ne nabijat prosim.


Nima kaj delat na pločniku in the first place.
Quack !

Mesar ::

Že od daleč se vidi, da je imel blinker potem takem ni bil parkiran in je verjetno samo zapeljal gor, da vpraša mimoidoče kje se nahaja, ker se je izgubil ali pa kaj podobnega.

LeQuack je izjavil:

Mesar je izjavil:

jype je izjavil:



Če živiš v Ljubljani potrebuješ velik avto, ker sicer težko dovolj opazno narobe parkiraš.


Iz slike ni razvidno če je gor bil parkiran al je zapeljal samo gor in dol, ali pa zapeljal gor in obranil. Tako, da ne nabijat prosim.


Nima kaj delat na pločniku in the first place.


Boljše kot na avtobusni, vemo kake nesreče so z busi je bla ena pred kratkim

parkiran v glavnem ni bil! razen če se v LJ parkira z 1 blinkerom...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Že od daleč se vidi, da je imel blinker potem takem ni bil parkiran in je verjetno samo zapeljal gor, da vpraša mimoidoče kje se nahaja, ker se je izgubil ali pa kaj podobnega.

Po pšanca se je ustavu, ki ga tam prodajajo (pa parkiran je bil, preden se je odloču dol zapelat).

Mesar> Boljše kot na avtobusni

Kaj če bi jaz bil slep in bi po kolesarski prinorel 50? Lahko bi me ubil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mesar ::

Kak to veš, če se že od daleč blinker vidi?

Kolikor vem je omejitev za vožnjo s kolesom 25kmh... smo že enkrat šli čez to. In če ne zmoreš voziti po omejitvah s kolesom potem se raje ne vozi, ker s tem ogrožaš druge.

50% prekoračitev z avtom je odvzem mimogrede... sej sam veš.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Kolikor vem je omejitev za vožnjo s kolesom 25kmh...

Veš narobe.

Mesar> In če ne zmoreš voziti po omejitvah s kolesom potem se raje ne vozi, ker s tem ogrožaš druge.

Ne tolk kot idioti, ki kar malo levo pa desno pa po pločniku pa po cesti počnejo z dvotonskimi kupi pleha.
««
4 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220200 (13027) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549503 (42792) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957785 (50975) jype

Več podobnih tem