» »

IBM system x integrated management module

IBM system x integrated management module

Isotropic ::

mi zna kdo na hitro opisati, kaj je to in čemu služi? oddaljena administracija streznika prek mreze? (dodaten) nadzor omrezja?
cudno mi je pa tudi zato, ker nimamo ibm serverja, ampak navaden racunalnik v ta namen.

levaky ::

Verjetno je to KVM-over-Ethernet(poglej na wikipedio).

Na zadevo se preko web browserja priklopiš in lahko nadzoruješ strežnik(reset, shutdown, power on, pogledaš stanje HWja, lahko se priklopiš na konzolo in upravljaš z pcjem,...)

Matej

ABX ::

Če je to standalone kartica (s temi imeni ne sledim več kaj je kaj), potem ti to omogoča da se po TCP/IP mreži povežeš na njo in vidiš kaj se dogaja s mašino.

Recimo da je strežnik nedosegljiv, če je še vedno pod napajanjem, potem lahko po mreži greš na to kartico in izvajaš osnovne funkcije. Monitor, tipkovnica, reboot ,...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fireX88 ::

sprva sploh nism razumel kaj je tole,sele potem ko sm prebral tvoj post se mi je posvetilo da je to kar sta napisala levaky in ABX...recimo iz mojega sihta (el lj) ti lahko povem primer da dejansko vse preko brskalnika nazdorujemo switche routerje za opticno omrezje in streznike za omrezje podjetja,tako da je le se problem ko stvar dokoncno cekne mores fizvno na mestu resit zadevo. IBM sistem je verjetno na podoben nacin le da imajo nekaj svojega, da lahko to potem trzijo..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Invictus ::

V bistvu je to samostojen računalnik, ki nadzoruje celoten strežnik. Ima pa remote dostop, tako da ti ni treba fizično do serverja če hočeš kak knof stisnit na njem.

Precej več kot KVM.

Sicer je pa stric google vedno prijazen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396359 (5485) Isotropic
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687499 (5071) Blisk
»

Dva sistema na eni plošči

Oddelek: Novice / Matične plošče
444499 (2901) MacQ
»

Intervju z Joanno Rutkowsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
548476 (6657) c3p0
»

Priklop dveh mašin na en monitor eno miš in eno tipkovnico - možno?

Oddelek: Strojna oprema
222431 (1890) luka66_6

Več podobnih tem