» »

Glasbeni portal

Glasbeni portal

hollowbone ::

Lep pozdrav,

Mene pa zanimajo mnenja ter predlogi, za slovenski glasbeni portal, kajti v projektu imamo eno veliko zadevo, ki je trenutno še v povojih in smo se odločili še vprašati za mnenja drugih,.. koliko se vam zdi potrebno imeti dober portal za slovenske izvajalce,.. in s tem ne mislim samo za novice ker teh je malo morje, ampak konkretno stran z video vsebinami, mp3ji, socialnim omrežjem, forumi, blogi skrata vsem..

Zanimajo nas predvsem predlogi, kaj bi blo dobro da je, kaj se vam zdi brezveze itd.

Kmalu bodo na voljo tudi osnutki, ampak o tem kdaj drugič...

Najlepša hvala vnaprej,
LP

para! ::

A to delate glasbeno trgovino al info portal?
Death before dishonor!

hollowbone ::

Prav glasbeni portal, za uporabnike ne za informacije. Trgovina bo tud zraven kasneje da lahko izvajalci prodajajo svoje izdelke itd.

MrBrdo ::

Ja kakšen je pa poslovni model? Kako mislite služit?
MrBrdo

hollowbone ::

Oglasi, priporočeni izvajalci, majhen delež od trgovine,... mogoče tudi članarina na količino nalaganja ali nalaganja samega... ampak to je še v oblakih, trenutno se dela na tem da bo posameznik imel svoj prostor na katerem bo lahko objavil vso svoje delo itd., podobno kot facebook, le da bo uporabnik tukaj imel še zraven en velik prostor za multimedijo. Na samo služenje denarja ne dajemo poudarka, kajti delamo vse skupaj bolj za to da ponudimo en konkreten prostor za izvajalce tudi ker si sami želimo ustvariti nekaj takšnega in ne za to da jim pobiramo zraven še denar... to bo bolj opcijsko.

Gre pa za en večji projekt, zato so vsa mnenja, predlogi več kot dobrodošli.

MrBrdo ::

A to misliš na izvajalce, ki bodo zastonj nalagali svoje avtorsko delo? Ali misliš nalaganje slovenske avtorske glasbe... Ker to potem ne bi bilo čisto legalno.

PS: Ne more it za večji projekt, če nimate poslovnega modela / denarja :) Od oglasov ne boš kaj dosti zaslužil, tako da na to ne računaj.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

hollowbone ::

Ja, vsak izvajalec bo moral svoje nalagati sam, mi ne bomo nalagali ničesar od drugih. Najenostavnejša razlaga je myspace... oz. na tem principu, vendar z več funkcijami.

Saj pravim da je to glede denarja še v oblakih, trenutno je cel fokus na sami izdelavi in funkcionalnosti... o ostalih stvareh bomo razmišljali ko bomo zadevo ponudili v beta različici ki bo dostopna samo preko povabila iz naše strani... dokončne odločitve bodo pa sprejete pred dejanskim zagonom za vse.

Zgodovina sprememb…

neres ::

Predlog: poleg MP3jev dejte ponudit v trgovini še FLAC format.

Poleg tega, da boš razveselil audiofile, se lahko s tem mogoče tudi izogneš plačevanju licenc za MP3. Kako? En prodajalec npr. v svoji trgovini ponuja ob nakupu album v FLAC in v MP3 (ista cena za oba). Glede licenc pa je nekje omenil, da on v svoji glasbeni trgovini 'uradno' prodaja samo FLAC, MP3 format pa je zraven zgolj kot 'darilo' ob nakupu - torej MP3ji se 'uradno' ne prodajajo in zato ne rabi plačevat licence. V praksi kupec ob nakupu glasbo prenese v formatu, ki ga želi (ali v obeh formatih) in se s temi uradnimi zadevami sploh ne ukvarja.
Ne me držat za besedo da to 100% deluje, zgolj ideja.

hollowbone ::

Ja saj glasba in videi bodo na voljo za prenos v vseh možnih formatih ampak le če bo izvajalec/oseba ki je zadevo naložila to dovolil,.. velja za albume, posamezne komade ter video pač... Skratka vsak bo lahko sam izbral kaj bo vidno, na voljo za prenest in kaj ne, bo pa seveda vse potrebno skrbno napisano v pogojih uporabe, pred samo registracijo na strani.

datoteke se bodo pa ob izbranem formatu za download potem tudi same pretvorile v tisti format... primer: naložiš mp3.. nekdo pa hoče 3gp za telefon in če bo kliknil na 3gp mu bo pač pretvorilo in preneslo v tem formatu.

Zgodovina sprememb…

drola ::

neres je izjavil:

Predlog: poleg MP3jev dejte ponudit v trgovini še FLAC format.

Poleg tega, da boš razveselil audiofile, se lahko s tem mogoče tudi izogneš plačevanju licenc za MP3. Kako? En prodajalec npr. v svoji trgovini ponuja ob nakupu album v FLAC in v MP3 (ista cena za oba). Glede licenc pa je nekje omenil, da on v svoji glasbeni trgovini 'uradno' prodaja samo FLAC, MP3 format pa je zraven zgolj kot 'darilo' ob nakupu - torej MP3ji se 'uradno' ne prodajajo in zato ne rabi plačevat licence. V praksi kupec ob nakupu glasbo prenese v formatu, ki ga želi (ali v obeh formatih) in se s temi uradnimi zadevami sploh ne ukvarja.
Ne me držat za besedo da to 100% deluje, zgolj ideja.


Glede lincenc v EU itak ni problema, ker nimamo programskih patentov...
https://drola.si

MrBrdo ::

Ja no sam pazi, da se ti ne bo zadeva izrodila v nalaganje avtorske glasbe (npr. da bo nekdo naložil album od Jana Plestenjaka). Sej si načeloma zavarovan (varni pristan pa to), ampak brisat boš pa vseeno mogel.
MrBrdo

hollowbone ::

Ja to bomo pa z odvetnikom sestavili takšne pogoje uporabe, da bo vsak uporabnik sam odgovarjal za nalaganje,.. ker namen same strani je da si lahko vsak uporabnik naloži gor izključno svoje stvari in če bo nalagal stvari od drugih bo tud v primeru prijave sam odgovarjal za to. Pogoje pa bo moral sprejeti če se bo hotel registrirati. Bomo pa seveda tudi spremljali vsebino in pošiljali kakšna opozorila, izključitve profila itn.

Kot sem pa že napisal me pa najbolj zanimajo kakšni predlogi za samo stran, da vidimo če smo pozabili na kaj pomembnega itn., čeprav osebno mislim da bo zadeva kar dobra.

In tudi vsak se bo lahko sam odločil če bo delil vsebino z drugimi ali bo imel vse zasebno, ali samo za dodane prijatelje itd.

Zgodovina sprememb…

MrBrdo ::

Ja glede pravne varnosti te nima toliko za skrbet ker imaš "varni pristan", dokler sam ne uploadaš stvari. Stvar je samo v tem da moraš imet ljudi, ki pregledujejo pritožbe (npr. od SAZASa ali kakorkoli že) in brišejo.

Glede same strani je pa tako, če imaš ekipo ki je kaj vredna potem bo verjetno že vredu, če nimaš pač iz tega ne bo nič. Kaj več ti bo kdo lahko svetoval šele potem ko boš pokazal izdelek. Trenutno lahko dobiš samo ideje... Zame osebno taka stvari ni preveč uporabna, edina stvar ki bi me potencialno zanimala je če bi lahko "followal" nekoga, ki bi sestavljal/updejtal playlisto za neko določeno zvrst (npr. house) in bi pač tako lahko bil na tekočem z dobrimi/novimi komadi in po možnosti da bi lahko poslušal npr. 10 sekundni sample tega komada. Če pa bo gor samo slovenska glasba pa si s tem nimam kaj pomagat.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

hollowbone ::

Saj,

Ja, ko bo pripravljeno za testiranje se bo lahko sprobalo. Glede playlist pa tega je pa vse razvrščeno v zvrsti. Recimo izbereš Rock, pa ti bo pokazalo celo stran za rock, torej slike(posameznikov, koncertov itd.), glasbo, videe, bloge, priporočene prijatelje, novice, priporočene artiste,... privzeta zvrst uporabnika se bo pa izbrala pri reg. . Po prijavi v sistem pa lahko potem vsak izbere/pogleda druge zvrsti.

MrBrdo ::

Ja no od tega kar si naštel mene osebno ne zanima nič razen to kar sem napisal :) Torej komade, ki mi jih nekdo priporoči, ker tisti "top 50" so ponavadi najbolj pop komadi ki mi niso nujno najbol vsec. Sicer si pa predstavljam da je podobnih portalov že malo morje (v eng). Morda pa je na splošno med ljudmi zanimanje za takšno zadevo, povem samo moje osebno mnenje. Bojim se tudi da si si preveč na široko zastavil, ponavadi se ne obnesejo dobro portali kjer je malo morje vsega, ampak raje bolj ciljano na neko določeno funkcionalnost (dober primer je Twitter, kjer so vzeli izmed vseh funkcij Facebooka samo eno, jo še dodatno okrnili in zdaj imajo eno bolj uspešnih soc. omrežij). Dober primer je tudi MySpace ki je med drugim ravno zaradi tega propadel, ker so hoteli "vse".
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

garaza ::

Mi smo že naredili podoben portal... http://garaza.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba mp3 v cd kvaliteto

Oddelek: Zvok in slika
459520 (3727) kuall
»

Lossless (glasba)

Oddelek: Zvok in slika
112759 (2408) gazibo
»

Primerjava dveh zvočnih formatov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
343931 (2329) Jst
»

Odpira se največja spletna glasbena trgovina pri nas...

Oddelek: Loža
463575 (2053) Gandalfar
»

Nova spletna glasbena trgovina pri nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
878520 (8520) Pithlit

Več podobnih tem