» »

Moč napajalnika kriva za artefakte

Moč napajalnika kriva za artefakte

dajoker ::

Pozdravljeni!

Pri grafično zahtevnih igricah mi naključno sesuje špil, pojavijo se artefakti, ne pomaga drugo kot restart PCja. Zanima me če je temu kriv napajalnik LC550, še tista prva serija.

Konfiguracija:
Intel i5 2500
Gigabyte GA-PA65-UD3-B3
Gigabyte HD4870 512
2 x 4Gb 1333 Corsair RAM
1Tb Samsung F3

Zadeva je zezala že v stari konfiguraciji z AMD 3000xt in foxconn plato. Je možno da je kaj narobe z grafično kartico in kako to preveriti?

lp!
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

Blinder ::

Meni se je že zgodilo da je napajalnik proizvajal artefakte.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amigo_no1 ::

Grafični artefakti so posledica grafične (pregrevanje ?).
Če bi bil napajalnik bi se sistem bolj verjetno ugasnil ali bi dobil modri zaslon.

mr1two ::

Koliko je pa ta napajalnik star?
Predlagam investicijo v novejši pa malo močnejši/kvalitetnejši napajalnik.
Meni so ta stari 550 LC že 2 odleteli pri starosti recimo 4-5 let. Sem jih sicer kasneje usposobu, ampak ne dam roke v ogenj, da je bilokatera brezhibna.

mirancar ::

jaz imam sistem z lc550gp in radeon 4850
sem imel že probleme z artefakti, zamrzovanjem računalnika, ugašanjem in blue screeni

pol enkrat sem nabavu nov disk, na novo inštaliru sistem (win xp 64bit namesto 32 bit), spucu grafično (ta je laufala tud čez 100C), od takrat se še ni nikoli karkoli sesulo, resetiralo, ugasnilo
jaz bi preveril temperaturo grafične v CCC

GoodSatanist ::

Za artefakte je lahko kriv celo procesor.

dajoker ::

Grafična ima okol 60 stopinj, ko pa špil zalaufaš pa požene on ventilatorček na obrate :)- bi dal druge hladilne rebre gor? Napajalnik je star sigurno 5 let, če ne več. Grafa kakšne 3 leta. Ostalo novo, cca 6 mesecev. Tudi sam cvikam da je pregrevanje, ampak ta grafa naj bi mela tako visoko temperaturo. Bi jo lahko obremenil s kakim programom, da jo steram?

V igri samo zmrzne, rata kockasto, zvok brni, PC pa morem na roke reštartat, pa še to ne pri vseh igrah; SBK08, MotoGP, COD MW1 vse OK... Pri GTA 4 je takoj počakalo, tudi pri San andreas je ven metalo, ampak to po pou ure nabijanja.
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

RejZoR ::

Procesor ne bo nikoli povzročal artefaktov. Če je kriv proc bo špil šteknil al pa se bo sistem restartal.

V tem primeru bi sumil napajalnik, da grafi ne dovaja tolk štroma kot ga rabi in posledično taki problemi. Ni ravno nujno, da se sistem povsem obesi v takih primerih, sploh če gre zgolj za raile, ki imajo čez 6 ali 8 pin grafične molexe.

Osebno bi naredil tko, da bi ugasnil sistem, ga izklopil iz stene in stisnil knof za vklop, da sprazniš kondenzatorje.
Vzel ven napajalnik in ga odprl ter preveril kondenzatorje v slednjem. Če je slučajno kakšen rahlo napihnjen na vrhu.
Grafična skor dvomim, ker slednje že par let ne uporabljajo več elektrtolitskih, tko da tle ne bi smelo bit težav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dajoker ::

To isto zadevo sem imel priklopljeno na starem sistemu AMD 3000, 2 diska, nvem sicer koliko je bil on sistem potraten, ampak je isto jebalo. Kak napajalnik priporočaš?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

stock ::

Možno bi bilo da je kaj z napajalnikom, čeprav je dovolj močan za ta konfig. Čeprav se pomojem v temu primeru artefakti nebi nehali ko bi intenzivnost padla. Vsaj tako je bilo pri meni. Ko je napajalnik prišel do preobremenitve je pomagal le izklop za 30min.

Glede na težave ki jih maš pa ti, se ti pa pomoje greje tako proc kot grafa. Probaj dokler še niso take temperature odpret malo okno oz. v sobi znižat za enih 10C pa potem mal prešpilat.

filip007 ::

Pri Radeonu serija 4 jim je dosti čipov ušlo izvet kontrole kvalitete, sem imel eno 4870 in ko je GPU prišel do 60c, enostavno črna slika ali artifakti in še z eno 4670 tudi nisem imel sreče pri igrah. Pomaga samo znižanje frekvenc ali pa zelo močno hlajenje.

LC Power ima dobro robo, samo če bo napajalc samo za igre potem ne kupovat najbolj osnovno varjanto. Hišni sistem laufa LC6550 GP, če peto leto samo ventilator je bil saniran, pač preveč prahu to je pa vse.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

GoodSatanist ::

RejZoR je izjavil:

Procesor ne bo nikoli povzročal artefaktov. Če je kriv proc bo špil šteknil al pa se bo sistem restartal.



Sem imel procesor, kateremu sem napačno montiral hladilnik z ventilatorjem in ga rahlo poškodoval. Posledica so bili ravno artefakti v igrah. Sem jaz tudi mislil, da če je s procesorjem kaj narobe, da bo ruknil ven blue screen, ampak ni.

dajoker ::

Bom spihal, znižal frekvenco, pa da vidim :)
Kakšen hladilnik bi pa kej pasal na to grafo?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

RejZoR ::

Ne vem kako lahko procesor inducira artefakte. Sej ne izrisuje grafike, lahko se pojavijo občasni specifični artefakti, ker pošilja napačne izračune grafični (teoretično rečeno) ampak da pa bi artefaktalo na isti način kot če ima grafa probleme pa močno dvomim. Sem spravljal procesorje preko vseh mogočih torture procedur od prvisokih frekvenc do previsokih temperatur in VEDNO je bil rezultat freez slike in zvok, ki loopa v nedogled, instantni restart oz lockup s črnim ekranom in spet loopanjem zvoka.
Še celo grafična mi je v večini primerov delovala brez vsakega artefakta, ko sem jo preveč navil in je samo kasneje slika zaštekala ko se je izvedel GPU recovery in skočilo nazaj v akcijo z resetiranim GPU-jem.
Zelo redko, da mi je sploh pokazalo kakšen artefakt na zaslonu brez da bi bil kakšen drug večji problem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mr1two ::

Artefakti so predvsem povezani z GPUjem, kot že povedano. Ponavadi se pojavijo ali pri preveliki temperaturi ali pri prenizki napetosti v jedru pri dani frekvenci(aka če preveč naviješ in ne dvigneš napetosti, pol začne "mešat" sliko). Še raje se artefakti pojavijo, če je grafični pomnilnik na previsoki frekvenci- tipično to ne pomeni, da se grafična obesi(v primeru gpuja se dokaj hitro zgodi tisti recovery ki ga rejzor omenja), imaš pa vseh sort trikotnikov na sliki.

IMO bi bilo dovolj če zadevo fejst spucaš, in če nimaš prevetrenega ohišja poskrbiš tudi za to. Hladilnika se ti ne splača zamenjat, raje zamenjaj grafično.
Recimo, da hladilnik stane okrog 20E. Grafična je vredna 50-60E(če dela normalno seveda). Če kupiš hladilnik imaš vložek +20E in nič od tega, razen da zadeva dela.
Ali pa prodaš grafično za 50e in kupiš delujočo 5850 za cca 100E. Razlike je 30E za skoraj 2x performanse od prejšnje grafike.

Pa ne pozabi tudi na napajalnik, ker sumim, da ne bo več dolgo časa fural takšne sestave.

LP

dajoker ::

Pa je sploh sposoben tale napajalc laufat 5850 grafo?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

mr1two ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z graficno kartico:S

Oddelek: Pomoč in nasveti
471523 (1052) xabre
»

adijo grafična?

Oddelek: Zvok in slika
7989 (835) DrBekunis
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421868 (1231) Mirč
»

VPU Recover????

Oddelek: Pomoč in nasveti
151686 (1344) fahrenGONE
»

Artefakti ko prižgem kompjuter, vedar jih lahk zrihtam, wtf

Oddelek: Pomoč in nasveti
91004 (780) Dejancek

Več podobnih tem