» »

Poplva računalniških sistemov.

Poplva računalniških sistemov.

«
1
2

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Že nekaj časa nas zasuvajo z raznimi letaki, brošuricami o računalniških sistemih. Eden boljši od drugega. Comtron, Harvey Norman, ... in še cela kopica drugih.

Zanima, me, koliko so dejansko ti sistemi dobri oz. ali slučajno ne ponujajo "stare" robe.

Nekako sem preučeval razne ponudbe in nekako se mi zdi, da bi lahko pri Comtronu imeli najboljšo ponubo sestavljenih sistemov. Seveda pa se lahko tudi motim. Po drugi strani Harvey Norman ponuja bolj Pentium sisteme, medtem ko Comtron bolj Athlone.

Ali pa menite da bi bilo najugodneje sestaviti računalnik s posameznimi komponentami? Čeprav je verjetno to mnogo dražje.

Kaj torej? Kupiti sestavljen sistem ali po komponentah oz. kje so sestavljeni sistemi najbolj Price/performance.

Hvala lepa

JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zheegec ::

Že sestavljeni sistemi so !kao! testirani in so kompatibilne komponente. Na žalost so to po navadi zastarele stvari (najveć kar je kakšen GF4MX :D ) Najbolje je še vedno po komponentah, čeprav bi lahko kje tudi kakšen dober sistem našel (mogoče). kar povej, kaj rabiš, za kaj boš potreboval, koliko $$$...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ali3n ::

se strinjam z ALIEN3001om; v narejene sisteme se pogosto (ne pa vedno) "podtakne" zastarela tehnologija, tako da je treba kar pazit pri nakupu (nedolgo nazaj so kolega nategnili z GF4 MX440); morda bi bilo fino, da z letakov prepišeš računalnike, ki bi jih izbral ti (vse kar piše), nam poveš koliko cekinov si pripravljen žrtvovat in kaj boš z računalnikom počel.
Načeloma pridejo sistemi sestavljeni iz posameznih komponent (neki kupim tle, neki tam) cenejši.
Glede testiranja sistemov: samo večji ponudniki - Compaq, Dell, HP,... imajo RES testirane računalnike. Primer: že prej omenjeni "nategnjeni" kolega, je kupil v znani trgovini v BTCju-Lj že sestavljen računalnik (XP2000), nakar se izkaže, da je bil procesor nastavljen pod nominalno frekvenco, ker se je na predpisani frekvenci pregreval (verjetno površno nataknjen hadilnik). Enak primer (ista firma, le da trgovina v MB) sem zasledil tu na forumu.
Nauk: bodi previden, ob nakupu imej zraven nekoga, ki se spozna na računanike. (pa še tko te lahk nategnejo)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

sestavljene sisteme tudi pc sistemi v mariboru kar dobre prodajajo z 9000.maš pa ene ful drage in ene ful poceni pa se oboji ne splačajo.raje po komponentaj kupiš,pa nimaš problema z nalepko.aja pa pri mlacomu ne CPU kupit,ker ni garancije.

Zheegec ::

aja pa pri mlacomu ne CPU kupit,ker ni garancije

??????
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

ej tak ljudje pravijo na tem forumu.če kupiš cel sistem ga stestirajo in napišejo CPU dela,garancije ni,če pa ga tak kupiš pa da je tudi ni.jaz samo povem kar so že drugi.:D

ali3n ::

sej majo obvestilo (print na A4) obešeno na steni....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zheegec ::

Pizda Mlacomu! A v nobenem primeru ni garancije na CPU? Pa še bedno nalepko maš gor, to je isto kot če bi jaz tebi prodal hladilnik, notr ti že vso hrano dal, potem pa ne smeš odpreti, drugače ti gre garancija :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ali3n ::

pustmo zdej Mlacom pri miru... (itak nima smisla).;(
Naj Jeronimo pove kaj bi on vzel iz letakov.. pa kaj hoče met... pol bomo pa naprej tuhtal:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zheegec ::

Tako ja! Še prej gremo pa spat, ker se mi res ne da več tle na Slo-Techu ob 3h zjutraj strašit :D
zehzehzeh
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

iration ::

SLo-tech forum ma eno zelo fajn 'feature': namreč, forumovci ti sestavijo optimalno konfiguraijo za določeno ceno. kaj češ met lepšga? ma kaki sestavljeni sistemi, tukaj je Slo-tech :D 8-)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

jjohny ::

Glede garancije (pri Mlakomu in tudi drugod).
V zakonu o zaščiti potrošnika piše, da mora imeti vsak nov izdelek garancijo vsaj eno leto. Tudi če kupiš samo procesor, ti morajo dat garancijo eno leto.

LP, jani:D

Matek ::

Brez skrbi da je garancija, sej so to že parkrat povedali pravniki na forumu (ane, perci:D), če boste privlekli inšpektorja vam bojo z veseljem menjali procesor.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

boštjan ::

prijavi jih:D

boštjan ::

MadManMato,shit je če nobenega ne poznaš

Matek ::

Pa saj lahko pokličeš na kak urad:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

boštjan ::

Pa saj lahko pokličeš na kak urad

in oni bodo z veseljem pritekli do mene:D

ali3n ::

Fantje - mi lahko udrihamo čez M in se mečemo po tleh od jeze kolkr se čmo, pa ne bo nobenga efekta. ;(
Če so se odločili, da na procesorje, ki jih oni ne vgradijo ne dajo garancije, so se tako odločili. Verjetno je bila taka odločitev posledica večjega števila reklamacij. Odkrušeni ali prekurjeni procesorji so največkrat posledica nepravilne montaže (tudi meni se roke malo zatresejo ob takem opravilu). Po vsej verjetnosti se zgovarjajo na nepravilno uporabo procesorja, kar pa je dovolj, da garancija ne velja.
Nauk: če nameravate procesor vgradit sami, ga pač kupite kje drugje. Cene so podobne.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sergio ::

ali3n, na procesor je, NE GLEDE NA TO KAJ ONI REČEJO, _vedno_ eno leto garancije. VEDNO.

Za to sem se pa tja pripravljen iti tudi kregat. Uradno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

boštjan ::

ko se že o garancijah menimo.sredi decembra sem neso pokvarjen monitor na popravilo.zanima me če po 45dneh lahko zahtevam denar,če se ne strinjam z njihovo zamenjavo.na garancijskem listu piše da dajo nov izdelek oz.vrnejo denar.monitor kupljen v PC sistemi(trgovina od PCX v Mariboru).

Jeronimo ::

Sicer vas je tale Mlakom prevzel..... ampak to ni namen tega topica. :)

Denar ki se bi še zdel primeren za sistem je do 170.000 SIT z DDV.

Monitor .... to je zopet cela znanost. Ali slabši 19" ali boljši 17". Cene 19" sem zasledil okoli 60.000 SIT, vendar verjetno ni ravno špica od monitorja.

Naj vam napišem ene par sistemov ki se prodajajo že kakšen mesec.

COMTRON:

Asus A7V266-C
AMD Athlon 2000+
256 MB DDR PC2100
VGA GEForce MX440 64MB DDR tvout
60 GB 7200 rpm
1,44 MB Disketnik
DVD-ROM 16×/48× + CDRW 40/12/40
ATX midi tover
Miška, tikovnica, zvočniki

cena: 169.900 SIT


Asus A7V266-C
AMD Athlon XP 1900+
128MB DDR PC2100
VGA AGP GeForce4 MX440 TvOut
60GB 7200rpm
FDD 1,44
DVD ROM 16x/48x
ohišje ATX Midi tover
miška, tipkovnica, zvočniki

cena:139.900 SIT



HARVEY NORMAN:

P4 1.8GHz
256 MB SDRAM
ATI Radeon 9000 64 MB tvout
Zvočna integrirana
1,44 Disketnik
30 GB 7200rpm
DVD Rom Waitec 16× 48×
CDRW Waitec 16× 12× 48×
Mrežna kartica
Tipkovnica, miška

cena 159.990 SIT



BIG BANG:

matična: Shuttle MV42n, VIAP4M266, P4, S478
Celeron 1,7G BOX 128k, S478
Dinamični spomin 256 MB
1,44 disketnik
HDD WD400EB, 40GB 5400rpm, ATA100
VGA nVidia GeForce4 MX440 AGP 64 DDR tvout
ohišje ATX MIDI tover FOCUS, 300W
DVD pogon Samsung
SD-616TEB 16× bulk
CD RW Lite-on 48× 12× 48×
modem 56k 90V
mrežna
tipkovnica, miška

cena: 139.990 SIT



MEGAHIT:

AMD XP Palomino 1800+
256 MB DDRAM
40 GB 7200 ATA 100
Osnovna: MSI KT4V 8xAGP / USB 2,0
GeForce4MX 440 64 Mb tvout
zvočna: na osnovni - Digital 5,1
FDD 1,44
CD RW 40x 12x 48x
ohišje ATX

cena: 159.900 SIT


Seveda so podatki bolj ali manj nepremirljivi, ker na prospektih ne piše vse kar bi moralo, vendar takole nekako dobiš v nabiralnik in se moraš odločiti.

Čeprav menim, da bi verjetno se splačalo še malo počakati na sisteme z grafičnimi karticami ki bi podpirale Direktx 9.0. Ali pa se motim?

Hvala za mnenja.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Mercier ::

Slab mesec nazaj sem nabavil pekač (retail) in mi je tip mirno povedal, da če sam vgradim - ni nobene garancije.

Mr.B ::

V glavnem , še vedno lahko prodajalec reče , češ da si nestrokovno ali kakorkoli uporabil/monteral itd neko zadevo , potem pa se lahko brez inšpekcije kar lepo posloviš od garancije.
Sicer je bil nekje en post glede ene trgovine ki ne prodaja AMD_ja le zakaj. So čist sigurno dobili nekaj inšpekcij glede reklamacije procesorjev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

para! ::

Jeronimo

Sestavljeni računalniški sistemi so večinoma cenejši, kot tisti, ki si jih sestaviš sam. Kot si opazil, obstaja za to tudi razlog: trije od štirih sistemov, ki si jih naštel, imajo grafično kartico Geforce4 MX. Le-ta ni vredna niti pogleda, kaj šele tvojega denarja.

Druga stvar, ki mi je takoj skočila v oči, je RAM. Vsi ponujajo PC2100 DDR RAM. Harvey Norman celo SDRAM poleg Pentium4 procesorja.

Naprej ne bom našteval, ker mislim, da se sestavljenih sistemov od podobnih ponudbnikov ne izplača kupovati. To je tako, kot bi kupil avto v Sadju in zelenjavi.

Pripravljen si odšteti 170.000 SIT vključno z DDVjem. Za ta denar ti predlagam sistem z AMD Athlon CPUjem, in sicer:

- MIDI ATX 6111B BREZ PS
- NAPAJALNIK 300W ATX
- ELITE L7VTA KT400 DDR +SB+LAN
- ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz)
- 256MB PC2700 DDR DIMM
- WD 60GB 7200 ATA100 8MB
- ATI RADEON 9000PRO 64MB DVI/TVOUT OEM
- TEAC 48/16/48 IDE OEM

- Skupno: 173.360 SIT (z vštetim DDVjem).

Zbrano iz Mlacomovega cenika

V zgornji konfiguraciji imaš vse kar dejansko rabiš. 60GB HDD z 8MB predpomnilnika, hiter procesor, solidno grafično kartico, integrirano zvočno in mrežno kartico, napajalnik, ohišje in hiter cdr/rw. Vse kar manjka je DVD-ROM, ki pa ga dejansko ne potrebuješ, saj domnevam, da filme gledaš v divx formatu in ne na DVD ploščku.

Glede monitorja. 19' monitorji za 60.000 SIT niso kvalitetni. Tako da, če imaš namen kupiti monitor, raje kupi kvaliteten 17', kot pa slab 19'.

Lp,
Jazz

:)


Death before dishonor!

ali3n ::

morda bi kaj takega:

Fine II Midi Tower 300W- moder, srebrn, bel 12.740
EPOX 8K5AE KT333+SB+usb 2.0 25.030
XP 2100P+ (1733Mhz) 30.120
Zalman 6000 Al-Cu OEM 4.650
DDR 256MB PC266 17.380
ATI Radeon 9000 64MB DDR OEM 21.450
Maxtor 60GB 7200rpm ATA 133 27.890
DVD TEAC 16x48 14.100
CDRW Teac 48x16x48 22.790
Disketnik FDD 1"44 Teac-Sony-NEC 2.500
Logitech Pilot Optical wheel B69 bel 3.620
tipkovnica BTC 9000A Multimedija PS2 2.820
Hercules XPS210 2 zvočnika +subwoofer 11.370
SKUPAJ 196.460

Prepisano iz cenika http://www.agt-racunalniki.com/ .

Tak sistem je neprimerno zmoglivejši od zgoraj ponujenih (GF2 MX440 je zastarela tehnologija, ki jo vse trgovine dajejo v akcije), da ne omenjam SDRAM pri Harvey Norman-u.

V konfiguraciji sem upošteval komponente, ki si jih napisal zgoraj, čeprav je pomojem nakup DVD pogona stran metanje denarja. Če denar namenjen DVDju porabiš za grafično kartico ali RAM bo veliko večji efekt.
Če nabaviš kaj takega imaš komot mir dobro leto, kasneje pa menjaš le procesor in RAM (po potrebi še grafikuljo, ko bodo cene DirectK 9 kartic padle na razumno mejo).
Pa še navijaš lahko.

Aja - glede monitorjev se pa strinjam z Jazz-om: raje kupi 17" flat, kot pa slabega 19"!!! tvoje oči ti bodo hvaležne...:D


PS: Jazz - pozabu si na glodalca, tipkovnico, hladilnik za procesor in zvočnike.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

the_unborn ::

zdej bo nov zakon, ali je ze nevem, da garancija ne bo vec obvezna, bo samo dobra volja prodajalcev:\

TESKAn ::

Saša: če ti pa to reče za retail (škatelno) varianto - potem se samo obrneš in greš drugam. Je dost štacun po SI...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zheegec ::

Ali3n; OK, samo po moje je bolje XP1800+ Throughbred, da nimaš težav s 50C na CPU. Disk seveda ni OK, je bolje WD z 8MB poredpomnilnika, pa še 3 leta garancije ma.
Pri Jazzu pa je edino plata sumljiva :D KT400 ni ravno dobro čipovje, pa še zvočna, ki je integrirana ni dobra!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

McClane ::

glede garancije na procesor bi rekel da ti jo verjetno nudi tudi Mlacom pod pogojem da ti ga oni vgradijo - brezplačno seveda.
Tako počnejo v kar nekaj trgovinah, za Mlacom ne vem točno.
Če pa jo ne nudijo na noben način potem pa je nekaj narobe z njimi, zakon pravi namreč drugače...

Je pa res da je precej ljudi full pametnih ko kupujejo zadevo in znajo vse zmontirat in sestavit, ko pa kaj pokvarijo so pa vsi drugi krivi. Saj vsi vemo da garancija na procesor seveda je..Ni pa garancije na obkrušen ali skurjen procesor...:D Takega pa verjetno ni noben na začetku kupil
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

monster-x ::

Za to sem se pa tja pripravljen iti tudi kregat.


tud jst...
predstavljaj si, da kupiš procesor in ti dela kaka 2 mesca pol pa crkne, zaradi kakršnega drugega razloga in ne po tvoji krivdi. kaj boš pol z njim?? nč!
če bi se to men zgodilo bi se šel tist moment kregat ke...:D

ali3n ::

:\ Nočm bit tečen, samo to temo je odprl Jeronimo z namenom, da izve kaj lahko dobi za 170.000 sit. Dejte se prosim držat teme.>:D
Ta debata o M itak ne pelje nikamor.;((
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Jeronimo ::

Hvala ali3n.

Ljudje se radi kregajo.

:)

Z DVDjem je pa takole. Če imaš kartico TVout, lahko comp priklopiš na televizijo in gledaš DVD-je, al sem si to jaz narobe predstavljal?

Kako pa je z grafičnimi karticami? Ali ne bi bilo mogoče smiselno še malo počakati, da bodo podpirale direktx9 ?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

MI_KO ::

Nerad delam reklamo za pcx (Pcsistemi), samo poglej še na njihov cenik.
Sistem si lahko sestaviš sam, dajo ti 10% popusta pa še 2 leti garancije (oz. več, če to daje proizvajalec)

Glede GF4 mx pa se pazi, ker je v večini poceni sistemov le ta integrirana v plato in nima lastnega rama. (Zgodilo se je kolegu v comtronu. Napisali so 128 rama in gf z 32 rama, v resnici pa je integriran gfmx teh 32 dobil od onih 128 na matični.)

ali3n ::

Jeronimo:
- o gledanju DVDjev: prav si predstavljaš :D
- o grafičnih karticah/ DX9: čakaš lahko v nedogled, računalnik pa, kakor praviš kupuješ zdaj -> alzo dakle moraš najt en optimalen sistem, ki bo lahko nadgradljiv in bo imel vse tisto kar trenutno rabiš (podpore DX9 pomojem še ne rabiš - če se motim naj me nekdo popravi).
Radeona (ali GF4 TI4200 64MB) boš jeseni, ko (če) bodo cene kartic s podporo DX9 padle, z lahkoto prodal. Pravtako procesor (res vzami XP1800+ Throughbred B in WDja - hvala ALIEN3001). Epoxova matična ti bo lahko služila najmanj dve leti (bojda tam nekje do procesorjev 3000+), WDjev disk je ultra hiter, če ti bo zmanjkovalo placa boš pač dodal še enega...
Ne morš kupit najnovejšega sistema s podporo DX9 za 170.000. Na žalost še ne.;((
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

perci ::

zdej bo nov zakon, ali je ze nevem, da garancija ne bo vec obvezna, bo samo dobra volja prodajalcev


Lol, kašne oslarije, kje si to pobral? Ne samo, da garancija bo, celo dveleten bo minimalni rok z novimi predpisi.

Jeronimo ::

Če še malo počakam me ne bo kap zadela. Res je da človeka mine veselje prelistavat razne strani o super uporabnih programih, ki jih ne morem laufat na svojem compu (p150, 32 RAMa :D ), ampak če sem šest let zdržal na tem, potem lahko še kakšen mesec počakam. Bi me kar glava bolela, če se odločim za nek sistem, potem pa evo ti nove tehnologije in kar naenkrat sem spet zadaj. :)

Tko da sem zdejle začel počasi razmišljat o konfiguraciji. Ko bom nekako prepričan da je to kar želim kupit optimalno, potem grem v nakup.

DVX9 verjetno še nekaj časa ne bo zaživel, to se strinjam. Mogoče bi bilo res bolje kupiti nek močen sistem in ga kasneje nadgraditi.

Ko sem jaz kupil p150 je bil software v pol leta premočen za comp, danes se to ne zgodi več tako hitro (razen pri igrah z uvedenimi novimi tehnologijami)

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zheegec ::

res vzami XP1800+ Throughbred B

Samo Throughbred A je, samo še vedno malo bolje kot Palomino za isto ceno.
- Dx9 prav gotovo še ne rabiš, vsaj nekje do sredine leta 2004 (predvidevam glede na razvoj, da bodo takrat nekje prve igre, ki bodo Dx9 v celoti ali pa samo delno koristile).
- Epoxov nForce2 (8Rda+) bo dober vsaj še za kakšni dve leti, saj bo AMD SocketA procesorje še kar nekaj časa izdeloval (v roadmapu gre SocketA še vse do leta 2004), podpiral bo pa (seveda z BIOS flashom) tudi Bartone in pa Bartone na 200FSB.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Jeronimo,saj tudi divx lahko gledaš na tv,zato ne rabiš met dvd.kartice z DX9 podporo še dolgo ne bodo cenovno ugodne,najcenejša je zdaj okoli 55k(9500) in ta cena se še bo kar nekaj cajta držala.


UNIVERSE;da ne bo več garancije in da bo le to dobra volja prodajalca da ti jo da???? to je največja bedarija kar sem jih kdaj koli slišo.le ki pobirate take fore.

garancija gre če sam vgradiš?????spet ena bedarija,tokrat na strani prodajalca.zamislite si da kupujete VCR in vam rečejo,ni garancije če sami priklopite.dajte si dopovedat,da so vam obvezni dat garancijo na vsako nepotrošno stvar.torej račun+podpisan garancijski list.

glede sistemov:grafične so skoraj vedno geforce MX,ker se pač zaloge treba rešit.tudi sdr in slabih diskov(5400 maxtora ali IBM).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

the_unborn ::

Perci: to mi je mat povedala, ko sem zadnjic nekaj bentil glede garancij na pcje, se ukvarja s tem sranjem, s carino in z raznimi zakoni, itd

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

1.slišim za ta zakon.sicer pa garancijo da proizvajalec in trgovina ga je dolžna upoštevat.če pa ga ne pa se pol trgovine in naša zakonodaja obnaša,kot da sploh ne bi bili na robu prestopa v unijo.tak se obnašajo samo cigani.

AngelOfDeath ::

V EU je minimalna garancijska doba 2leti na te izdelke
tako da ne vem od kje si ono pobral.


Zheegec ::

Da bi kar naenkrat !uradno! prodajali brez garancije je protizakonito, pri Mlacomu je pa pač vse možno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jeronimo ::

Boštjan: DIVx res lahko gledaš na Tv, ampak če imaš DVD player, greš lahko v videoteko in si sposodiš DVD pa je. Pa si pol zrihtaš se dolby ..... :D

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Mr.B ::

Jeronimo , divix podpera AC3. Si zripaš ali pa potegneš dol DVD ga preripaš v SVCD , porabiš dva prazna medija + denar ki si ga rabil za DL ali sposodil. DVD ,sploh pa pri nas , so enostavno predragi , kar je pa še večji joke , je da so v večini bolj cenzurirani kot regija 1.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jeronimo ::

Obstaja kakšen free portal za DVx filme? Sicer sem našel nekaj slovenskegaTUKAJ, ampak imajo samo podnapise.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

McClane ::

garancija je obvezna zadeva ki velja OB PRAVILNI UPORABI IZDELKA! Kar pa seveda velja tudi za vgradnjo ozr. montažo izdelka.
Za videorekorder ti ravno tako piše da ga moraš priklopiti na pravo napetost ipd...če zafrkneš in ga skuriš ti garancija ne velja...logično ane? Tukaj ni kriv prodajalec ampak uporabnik ker ne upošteva navodil.
Ista stvar je z procesorji in podobnimi zadevami..Če ga pravilno montiraš garancija velja..ob navijanju procesorja, obkrušenosti zaradi neznanja ali napake pri montaži pa garancija ne velja...
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Mr.B ::

McClane stabo se čist strinjam. Težav rata le takrat , ko ti mora prodajalec dokazati da si navil procesor , da se je skuril. Če pa so fizične poškodbe , ali pa si pozabil reseterati bios prenevitega sistema , ali kak jumper , in seveda razni čudni hladilniki iz domače ali tuje izvedbe , pač povejo svoje.
Če bi prinesel neko grafiko z dodatnimi hladilniki bi ti jaz zavrnil garancijo , kot tudi vsak prodajalec oz. kdorkoli.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

boštjan ::

jeronimo,tukaj in tukaj sta 2 slo portala za divx v slo,ki sta zelo dobra.filme pa si boš mogo iz kaze dol rukat.
McClane,se popolnoma strinjam,da garancija velja ob pravilni uporabi.In če sem jaz pravilno namestil CPU in mi je nenavit delo 6meseca ima da lahko uveljavim garanty.So se dogajali primeri,ko so "strokovnjaki" v trgovini cpu montirali,čez par dni pa se je cpu obeso,zarad nepravilne montaže,pol pa si ti kriv,da se je obeso.totalen nesmisel.

Jeronimo ::

Boštjan: Zdejle se bil kar dolgo brez interneta, tako da nisem popolnoma na tekočem, sicer menim da DVX filmi na mojem compu itak ne bi delal. Tole mi še objasni Kaza je program podoben tistemu za MP3 (ki so ga ukinili), al je zadeva drugačna ? In če sem zdejle prav videl je kaza plačljiva in ni zastonj.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

boštjan ::

kazza ali kazza lite je total free in lahko dol vlečeš MP3 in divx.če še maš kaj vprašanj glede kaze mi raje mail pošlji,ker na forumu se ne sme o tem menit oz.bo tema zaklenjena
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kopujem komponenete v vrednosti 230k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1125078 (3754) boštjan
»

Cenitev moje korete

Oddelek: Kaj kupiti
241581 (1210) BaRtMaN
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296230 (4289) kloshar
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302297 (1813) Mercier
»

Se splača kupiti ta rac. ?

Oddelek: Kaj kupiti
271589 (1095) kocba

Več podobnih tem