» »

Cenitev moje korete

Cenitev moje korete

BaRtMaN ::

No, da še jst svoj piskrček pristavim pri ocenjevanju rabljenega PCja. Če so kakšna velika odstopanja od cene, ki bi jo postavili vi, komentirajte. Tole je moja cenitev:

proc Intel P4 1.5 GHz
25,000 sit

mobo Intel i845WN
20,000 sit

ram 256 133MHz SDR
7,000 sit

DVD-rom
8,000 sit

grafa MS-8817 (GF2MX z 32 MB SDR)
7,000 sit

disk IBM IC35 40GB 7200
15,000 sit

eno staro ohišje + napajalnik (300W)
10,000 sit

monitor Nokia 449Xa 15" Trinitron TCO'95
25,000 sit


Skupaj tole nanese 117.000 sit, recimo 115.000. Računalnik nameravam prodat sošolcu, pa recimo da mu dam IDE in floppy kable zastonj.
:8)
  • spremenil: BaRtMaN ()

webby ::

Očitno tvoj sošolc nima pojma... Dobr ga boš nategnu ;) Kar je seveda samo tebi v prid :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webby ()

pingo76 ::

Pretirana cena definitivno.
Podoben sistem sem prodal za 85.000 le da je bil ram ddr in grafika onboard (agp je mela).

BaRtMaN ::

No, ga bom vprašal kolk mi da, za manj kot 90 jurjev mu dam tole NE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

webby ::

Ne it pod 100k, k 90k je pa že nekam mal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webby ()

Fizikalko ::

100k???!!!:( Saj ste zmešani!

pingo76 ::

100K? Ste upoštevali, da je zadeva že nekoliko stara tehnologija in RABLJENA?
Če mene vprašate je ta mašaina še vedno dober računalnik. Ampak če greš nabavljat novo za ta denar (izvzemši monitor) dobiš že več za ta denar. No ja, po kvaliteti že ne (intel plate rox!) definitivno pa po zmogljivosti. Da ne omenjam garancije in faktorja NOVO.

iskra ::

ti kr nategni sošolca :D ... edino ohišje bi jst malo pocenil - stane novo tolko :\ Drugače pa se strinjam s tabo.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

pingo76 ::

"ti kr nategni sošolca"

Sram te bilo!

Še en dokaz, da je preveč svinjarije okoli na tem "ljubem" svetu.
Vedno bolj vem zakal imam rad živali.
P.S. Zivali niso ljudje! (hvalbogu, vsaj nekdo ki ni žleht!)

BaRtMaN ::

Zakaj je pa ohišje drago? Noname nova ohišja so res 10.000 sit nekje, ampak poglej Chiefteke ali pa Antece. Lahko bi pocenil za par tisočakov, pol pa ne bi bla več lepa okrogla cena. :P
V novem sistemu bo Abitka NF7-S 2.0, tako da kvalliteta ne bo ravno padla, rad bi pa tudi malo navil prvič v svojem nenavijalskem lajfu, kajti kdor še ne ve, Intelove plate (oz. BIOSi) ne omogočajo spreminjanja takta procesorja.

speed machine ::

Bartman: kako si ti ocenjeval svojo kišto. Slčajn tako, da si šel malo po novih cenikih in odbil od vsake stvari 2k stran. Ker cena je malo pretirana.
Moj frend ni mogu prodat P4 1.4GHz+plata+512MB SDRAM za 41k. Ti pa za 52k. To ti lahk da mislit. Razen če res hočeš malo nategnit sošolca.:|
Čeprav vsak rad v svoj žakelj tlači.

Jux ::

Fer cena je 100k sit, človeku ki ga ne poznam bi pa to probu prodat za 115k sit.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Fizikalko ::

:( :( :(

krneki0001 ::

Pa še mene neki zanima. Za kok bi lahko danes prodal mojo mašino:

dual plata epox
2X PIII 800
1Gb ram
2940 uw scsi + 82Gb uw scsi hdd (3X 32Gb + 8Gb)
10Gb ide hdd
dvd creative 5X
cdrw teac 6X/24X
cd 40X teac
DXR2 mpeg kartica
matrox G400 MAX 32Mb
sb 128 awe
scsi scanner umax astra 1220s
printer hp 690C+
21" monitor

Lepo prosim za normalno oceno in ne pretiravanja v skrajnosti.

LP
Nebivedu

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Tiste stvari, ki jih poznam:

plata - 15k
procesorja - 10k
ram - 20k
monitor - težko rečt, si premalo napisla, če ni v garanciji in ni ne vem kakšna firma, okoli 50k

diski - 30k
sb - 3k
cdrw - 5k
cd - 5k
dvd - 5k

Sej nisem pretiraval, a ne?

BaRtMaN ::

Pomirite se, no! Cene sem računal približno tako, da sem vzel nekje 70% vrednosti novih ekvivalentov. Bom pa pač malo spustil, sej nenazadnje ne bom sošolca nategnil, če mu dam zraven še tono programja in OS.

krneki0001 ::

Fizikalko jst ga z original winXP prodajam za 150k.

Fizikalko ::

Če jih kdo rabi, kul. Brez OS pa predrago. Torej - če kupuje nekdo, ki želi imeti licenčne winse, je cena po mojem mnenju OK.:))

AtaStrumf ::

nebivedu, ti imaš eno čudno mašino polno svoj čas zelo dragih komponent a danes že zelo zastaranih, tako da je z ceno takih stvari zelo kočljivo. 150k bo težka, čeprav je zadeva glede na svojo originalno ceno, vredna še pa še keša.

Bartman 115k ti jaz za živo glavo ne bi dal za to mašino, ki je roko na srce en jajc. Za ta denar dobiš v trgovin novega Athlona XP 2000+, 256 DDR RAM, GF4MX440, 80GB 7200 diskovja,... ali pa morda za bolj dikertno primerjavo:

ANNI CIRKON

- Matična plošča MATSONIC 9147C z zvočno in mrežno kartico + USB 2.0
- Procesor IntelŽ CeleronŽ 1,8GHz BOX
- Spominski modul 256MB DDRAM - 333MHz
- Trdi disk Maxtor 40Gb, 7200obr ATA-133
- CD-ROM 52x hitrost
- Disketna enota 3.5", 1.44MB
- G.k. GeForce4 MX-440 64MB, AGP + TV out
- Ohišje midi tower ATX 300W
- Tipkovnica multimedijska, SLO, PS/2
- Miška optična wheel
- Podloga za miško
- Zvočniki aktivni 200W
Operacijski sistem: MicrosoftŽ Windows XP Home, en

za 127k

Malo se zamisli!

Zame tvoj PC ni vreden 60k, samo to je pod realno vrednostjo, ampak glede na performance ni vreden prav nič več. Če hočeš ostat kolega s tem sošolcem mu raje daj moj e-mail (najdeš ga v profilu) pa mu bom jaz za 115k zrihtal orenk računalnik, ti pa tega tvojega prodaj po delih, ker v tej kombinaciji (P4 1,5GHz - največji crap od procesorja ever s SD RAM-om) ...BRRRR me kar zmrazi.

Vzel bi edino tvoj monitor ..... ampak za 15k.

Zgodovina sprememb…

asPeteR ::

BaRtMaN: Ce trdis, da ne zelis nategnit sosolca. Mu povej za tole temo na Slo-techu. Ker predvidevam, da ne pozna STja, s tem posledicni sklepam, da ni nevemkaksen macek v racunalnistvu ... Skratka, neznalec.
No, se mu upas povedat za to temo?

Jaz bi ti tud tako predlagal kot je ze Ata reku. Ti se prej strezn s tem tvojim jajcom, sosolc naj pa za ta denar kupi od koga drugega in bo dobil VSAJ 2x boljsi racunalnik.

PS: In da, pravilno si poimenoval temo: Cenitev moje korete.(vsaj nekaj)
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

BaRtMaN ::

Vsaj nekaj sem zadel. Sej še ne vem če bo kupil moj sedanji računalnik, ker še ne ve za poletno delo. Ga moram vprašat kako misli s tem, ker sam za nakup novega sistema rabim vsaj 70.000 sit. Mogoče bom pa res po delih.
Sošolec je neznalec o računalnikih, tud interneta nima in mu zato ne bom povedal o tej temi. :P Sej ve, kako deluje goraj omenjeni sistem, važno mu je delovanje ene same igre. Če kupi tole 'koreto' mu bom svetoval 512MB RAMa pa grafično bom flashal z navitim BIOSom, da bo malo hitreje migala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

krneki0001 ::

Ataštrumf: Tole je bila leta 1999, ko sem jo kupil(sicer 2XpIII450, ostalo pa vse isto) grafična postaja na kateri se je projektiral del avtoceste Lj - obrežje(natančneje del od ivančne gorice do biča). Stala je 380k sit brez rama, ker je bil takrat ram128mb 18k in sem jih kupil 10 komadov in dal za mašino in ram skupaj 560k, ko pa je teden dni kasneje pogorela tovarna rama sem jih 7 prodal za 700k sit, in tako je ta mašina stala minus 140k sit. in danes sem jo prodal za 150k sit - to pomeni da sem zaslužil čistega dobička na njej 290k sit + ostalo, kar je bilo narejeno na to mašino - VSEKAKOR IZPLAČALO SE JE!!!

LP
Nebivedu

AtaStrumf ::

Hja, enim se vam pa res lepo izide :D.

flipflop ::

Stvar je vredna največ 80k,da pa mu daš zraven kable- to itak spada zraven,pa sploh niso veliko vredni. Glede tone programja: je licenčno? Če ni,pač ni vredno kaj dosti.;)

Noname nova ohišja so res 10.000 sit nekje, ampak poglej Chiefteke ali pa Antece


Je tvoje ohišje Chieftec ali Antec?

P.S. Nebivedu,>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

BaRtMaN ::

Ne, ni. Sva se s sošolcem zmenila za ceno 75.000 SIT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SCSI disk

Oddelek: Strojna oprema
161582 (1381) stromar
»

Ocenite koliko bi dobil zato konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
201586 (1277) Kaufmann
»

Ocenite mi racunalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
331634 (887) NobelMan
»

Kolk ste že kej dnarja zapravl za computer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634586 (3319) Neon87
»

Koliko je vreden vaš računalnik??

Oddelek: Loža
131412 (1041) Tomi

Več podobnih tem