» »

program za ''živo sliko'' iz kamere

program za ''živo sliko'' iz kamere

onitam ::

Problem je sledeč (opravilu nebo kos niti ena spletna kamera ali kaj podobnega, iščem programsko rešitev samo za sledečo kamero). Imam SONY DCR-SX40 kamero in pa želel bi, da bi iz nje dobil živo sliko na računalnik (v bistvo spletna kamera, ki bo služila drugemu namenu). Nekaj sem že prebrskal, vendar nisem našel nobene rešitve.
bleh

popster ::

lahko da niti ne obstaja, pac kamera in webcam ni isto.

stalker ::

Daj ne zavajaj. Sam sem ene 6,7 let nazaj uporabljal mojo SONY DCR-TRV520, povezano preko firewire, kot spletno kamero. Preko MSN Messengerja. Sicer nisi povedal bistva oz kako točno želiš kamero uporabljati, ampak po mojem bo dober vsak program za zajem videa.

Tear_DR0P ::

sicer ne vem s kakšnim problemom se ubadaš, da potrebuješ handycam, ampak zajem žive slike ni tak problem - če imaš ves potreben hardver. kolikor berem specse za to kamero, ti je najcenejša rešitev TV tuner, kamera namreč izpljune samo analogne signale - USB pa ni uporaben za live streaming. za softverski del pa lahko kar livestream.com ali ustream.com pogledaš.

kaj pa imaš namen streamat, če smem vprašat?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

onitam ::

En znanec bi rad popravljal elektroniko, ki je pa tako majhna, da je obvezna povečava. Preden bi se šlo v investicijo, bi radi preizkusili zadevo z kamero, ki prenaša sliko na monitor.
bleh

Dr_M ::

stalker je izjavil:

Daj ne zavajaj. Sam sem ene 6,7 let nazaj uporabljal mojo SONY DCR-TRV520, povezano preko firewire, kot spletno kamero. Preko MSN Messengerja. Sicer nisi povedal bistva oz kako točno želiš kamero uporabljati, ampak po mojem bo dober vsak program za zajem videa.



Ravno firewire je bistvo, da lahko to pocnes, kolikor pa pise v specifikacijah za DCR-SX40, nima FW. Preko USBja pa dvomim, da bo delalo. Sicer za probat je, ampak bo tezko.

Tear_DR0P ::

uf - in kaj je narobe z lupo? al je samo kamera pri roki, pa si upal da bi s tem delal?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video 8 kasete

Oddelek: Pomoč in nasveti
101961 (613) wajdouc
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291921 (1575) Caligula
»

Sony mini dv kamera in FIREWIRE

Oddelek: Zvok in slika
271634 (1435) Caligula
»

Zajem videa s prenosnikom

Oddelek: Kaj kupiti
81048 (970) faca9
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
51212 (1112) potepuh

Več podobnih tem