» »

Gaming TV

Gaming TV

Matjaž1 ::

Pozdrav,
malo se razgledujem po novejših, tudi večjih, tvjih. Sicer nisem nek strasten igralec, pa bi ekran vseeno uporabil še za bolj doživeto igranje. Prebrskal sem kar nekaj forumov in, tehnični dinozaver, ne morem verjet, da ob poplavi raznih igralnih konzol, večina ogledanih tvjev trpi za previsokimi input lagi. Verjetno imate izkušnje s tem, pa me zanima, ali je dejansko tako hudo, da je na marsikaterem Lgjevem in Samsungovem modelu leta 2011 zaradi zakasnitve igranje skoraj nemogoče? Recimo na lg jevem 550 ali samsungovem 6530 modelu? Kakšne so vaše izkušnje oziroma kaj (razen panasonicovih plazm) priporočate? Gledeal sem še Toshibin 46Lw863 model ...
Skratka... iščem kakovosten tv za 2d (ok, mogoče tudi 3d), na katerega bom lahko priklopil še PCja za ogled fotografij, igro ...
Hvaležen za mnenja...
lp, matjaž

cebelar123 ::

Kaj pa vem jaz sem probal v Bigbangu LG 47LW4500, kateri uporablja pasivna 3d očala. Tv je bil priklopljen na PS3 in igro Gran turismo 5 in nisem opazil nikakršnega laga. Tudi drugih LCD tvjih nisem nikoli opazil laga.

kmetek ::

da ni 5400 3d model?

Matjaž1 ::

cebelar ... zanimivo. Saj zato sprašujem. Nekaj je teorija (testi), drugo praksa. Teoretično je za igranje priporočljiva zakasnitev tja do nekje 33 ms, pri LGju pa je zakasnitev okoli 100 ms in zato ni dobra izbira za igre.

Sicer pa sem sedaj že zelo na Toshibi LW863. Nekoliko slabši 3d, ampak nizek input lag.

r3dkv1c4 ::

v vednost:
4500 je star model od 5400......skoraj isti!!!

ps in nintendo sta narejena na tv osnovi , če pa priklopiš komp za igranje iger na tvju je pa ogromna zakasnitev....preverjeno več iger na modelu lg 5300

Matjaž1 ::

Redkvica ... jaz bi računalnik priklopil z dvi-hdmi kablom. Misliš, da bodo problemi zaradi zakasnitve?

cebelar123 ::

Panasonic S20ES LCD TV nima nič laga, preizkušeno na kr nekaj igrah, recimo BF3 nima nikakršnega laga. Povezava je pa HDMI.

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Imam LG 42lw5590, ki je sicer 3d tv, samo nisem opazil kakega laga.
Pred tem sem imel tudi LG, sicer letnik 2009 in za igranje je bila tudi čisto kul.
Povezana pa je (bila) preko hdmi.

Matjaž1 ::

Kakorkoli... nekoliko sem se zagledal v toshibin wl863 model, potem pa preberem test, kjer so kritični do nečesa, pa si ne znam predstavljat, kaj v praksi to pomeni. Mogoče lahko pomagate?

"As with the other Toshiba's we've seen this year, the WL863 lacks any kind of film mode and, as a result, is unable to pick up on even the most common film cadences, failing every single test thrown at it."

Temu je sledilo pojasnilo:

"It means it wont pick up on progressively shot film material when sent in an interlaced signal and will thus perform unnecessary deinterlacing, creating jaggies/artefacting."

r3dkv1c4 ::

Matjaž1 je izjavil:

Redkvica ... jaz bi računalnik priklopil z dvi-hdmi kablom. Misliš, da bodo problemi zaradi zakasnitve?

sam sem imel povezano s hdmi povezavo in je bila zakasnitev katastrofalna(špil)
filmi in ostalo je pa fantastično....

grafo imam pa amd hd6950

ABX ::

Pazi na input lag, večina LCD-jev je iz tega vidika katastrofa.

Dober site kjer imajo review za TV-je in je vedno prisoten komentar za gaming.
http://www.avforums.com/reviews/index.p...

cebelar123 je izjavil:

Kaj pa vem jaz sem probal v Bigbangu LG 47LW4500, kateri uporablja pasivna 3d očala. Tv je bil priklopljen na PS3 in igro Gran turismo 5 in nisem opazil nikakršnega laga. Tudi drugih LCD tvjih nisem nikoli opazil laga.


Odvisno koliko si zahteven. LG LCD-ji imajo po 90ms laga. Highe end plasme pa 15ms.

sicer 90ms ne zgleda dosti, ampak finta je v tem da se vse skupaj sešteva.
100ms za TV, 100ms zaradi PC-ja (miška, CPU obdelava, GPU, vsync) in še 100ms zaradi Internet povezave in si na 300ms laga od kar premakneš miško dokler ne vidiš rezultata na sliki. To pa že opaziš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Matjaž1 ::

Še malo brskanja, še malo čakanja.
http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=p...
Nova Panasonicova z LG ekranom jo je v game modu odnesla s 34ms zakasnitvijo. Mislim, da bo ta kar OK.

Nagi Bator ::

Kar groza mi je bil pogledat tale video. Kot, da se premikas po ledu.
Morda sem le obcutljiv na input lag bolj kot vecina, ampak mene moti ze 10ms

ABX ::

Potem te moti vedno.

Ker pod 50ms pride samo hard core setup.

Strokovni članek.
http://www.anandtech.com/show/2803
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Nagi Bator ::

Morda bi moral dodati, da me moti izkljucno pri streljacinah, ki se jih igra z misjo in tipkovnico.
Ne morem si predstavljat igranja danes klinicno mrtvega zanra "hitrih" streljacin, na bilocem, kjer zaznam input lag.
In trdim, da ga v taksnem primeru zaznam na vecini "ne gejmerskih" monitorjev. Zaznam ga pa kot lag na mojo reakcijo, z zapoznelostjo prikaza na zaslonu, kar input lag tudi je in ne razumem, kaj ma to opravit z mojim reakcijskim casom, saj reagiram preden je moja reakcija prikazana (priznam samo preletel sem prvo in drugo stran clanka z linka). V glavnem gre za obcutek "plavanja lika v ekranu". Nekako tako bi opisal, kar me nejbolj moti.
Vecine ocitno res ne - lepo, mene pa. Tako, da me noben, se tak strokovni clanek ali pa mnenje ne bo prepriceval v nasprotno. Zaznavam pac z ocmi, z reakcijskim casom poskusam samo kompenzirati zaznano, kar pa je v tem primeru precej nadlezno.
Res pa povprecnega input laga ne opazim pri vsakdanjem delu, pri 50ms pa brez skrbi, da bi ga takoj, ko bi premaknil misko.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Kdaj ga zaznaš je subjektivna debata. Kar jaz pravim da vsak sistem ima input lag. Koliko pa je odvisno od mnogo faktorjev.

Če tebe 10ms moti, potem te bo vedno motilo, ker tudi če poznaš zadevo v nulo pod 50ms boš zelo težko prišel, oz. ne boš če igraš online.

Že sam vsnyc ti bo dodal 30ms laga. In če nimaš high-end plazme, ga imaš vklopljenega zaradi screen tearing-a.

Prva stvar je miška, 50Hz USB osvežitev ti doda 20ms laga, 1000Hz = 1ms. Kot vidiš že pri miški lahko začnejo problemi. Ti veš na koliko HZ dela tvoja miška?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
819844 (7932) kratos
»

Igričarski računalnik 2k+ EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312185 (10995) TOP
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973377 (67212) mamomu
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394560 (3336) LordWorm
»

LCD 22" 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
162207 (1530) Pesimist

Več podobnih tem