» »

LCD 22" 1680x1050

LCD 22" 1680x1050

plavko61 ::

MIRAI DML-522W100 = 235€
vs
SAMSUNG 226BW = 378€
SAMSUNG 225BW = 354€

Moje vprašanje ni če je Samsung boljši, ampak koliko je Mirai slabši? :D
A Samsung opraviči tistih 120€.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Cingular ::

kje pa dobiš 22" lcd za 235EUR?
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

Trinitron ::

Samsung je boljši. Definitivno se ti bolj splača, ker je monitor zadnja stvar pri kateri se ti splača škrtariti. Sicer pa moraš 22" monitor tako ali tako podkrepiti z eno (naj)dražjih grafičnih kartic, ker drugače se lahko pod nosom obrišeš za lepo sliko pri 1680x1050.

zlobcek ::

Trinitron lepo sliko v igrah. Če ne igraš igric ti poganja tak monitor skoraj vsaka grafična:D

Ja, kje imaš 22" za 235€, jest bi tud:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Trinitron ::

Tud Vista ni od muh kar se tiče potreb po grafiki... :D

Pa drugač sem ravnkokar pogledu: Pomoje za 300 evrov raje ne kupovat 22", ker boš prejkone razočaran. Za 22" je pa treba odštet vsaj 600 slovenskih evrov, da bo slika vredu. Jaz sem si kupil monitor PHILIPS 200P7ES TCO03, ki je velik 20.1", stane pa slabih 550€. Torej sorazmerno ti gledaš zelo kilave monitorje. Velikost ni tako pomembna kot pa kvaliteta...

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

ma seveda
klik
ni treba dat 500€ ampak 370€
klik2
če koga moti fra.jezih google translator je dovolj
lp

plavko61 ::

Včeraj je bila cena na mimovrste 235€, danes 345€.
Torej odločitev je Samsung.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Pesimist ::

HP 22W je najbolsi 22 colski LCD za svoj dnar. Zakasnitve input lag se ma manjsi kot ovi dragi prepevani NEC ter cenejsi je in vecji :D

Mirč ::

je pa še vedno TN matrika ta hp so v metroju imeli za 250€

Pesimist ::

vem ja samo kurc gleda najmanjsi input lag ma od vseh monitorjev, poceni je, slika je enaka ko pri ostalih na testu. Meni dol visi ce je TN oz se bolse za igre drugo tak ne rabim :D . Verjami mi da noces MVA matrike za igre :D. IPS je ok TN pa najbolse za igre po input lagu. So seveda izjeme spet ampak le redke. Resno 250 euro so meli? Vem da so ga meli pred nekaj cajta medna v mediamarktu pa mislim da je bil malo drazji kot 250 ampak nisem ziher ker se nisem zanimal takrat za njega ker sem mislo da nemore bit dobri.

Ce bi takrat vedo da je bolsi od NEC 20WGX2 bi ga takoj vzel samo sem mislo pac poceni je vlki je to nemore bit nic kaj vredi. Vidis ko se lahko zajebes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Skankulja ::

Boljši kot 20wgx2? Ne serji klamfe, prosim. Cenovno je ugoden za to kar ponuja, to je pa tudi vse.

Pesimist ::

vsak monitor ko ma manjsi input lag je bolsi lol. Jaz rabim monitor za igre nic druga. Stem se doben ne more pohvalit bol kot ta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Skankulja ::

In kje si zasledil test input laga za W22? 20wgx2 naj bi imel (po tem testu sodeč) v povprečju okoli 15ms laga. Da malo preračunamo. V filmu s 24fps slika v teoriji ne more zaostajat niti za en frame, v špilu z 60fps pa kvečjemu za frame. Sam ne "čutim" laga v UT instagib (napram stari 19' CRT).

Pesimist ::

15ms povprecni kaj pa maximalni? Sej maximalni najbol izstopajo.
Vbistvu je vsak od teh 22 colskih LCDjev na testu bolsi od NEC 20WGX2 po input video odzivnosti. Tudi najpocasnejsi je se hitrejsi in povrhu je 2 coli vecji.
HP pac stoji ven ker je se 50% bolsi od vseh ostalih.

http://www.behardware.com/articles/647-4/which-22-inch-to-choose-six-monitors-tested-with-reaction-times-from-2-to-5-ms.html HP pa ma maximalni input manjsi kot NEC povprecni lol. Nehaj mi stem da ne upazis se kak fajn se upazi sploh pa napram CRT. Res je da sem jaz mel enga mega laggera doma takrat Samsung 215TW samo tudi pol njegovi lah ki je drugac 45ms je grozno. HP pa ma le tretino to bi se dalo ignorirat verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Skankulja ::

Si sploh igral kaj na 20wgx2? Mogoče tudi sam ne bi upazil.
edit: Vsi monitorji na testu imajo TN panele, ki so znani po tem, da imajo manj input lagga kot IPS in sploh PVA(omenjeni 215TW) paneli. To pa mislim, da je tudi (še) edini plus TN panelov.

Zgodovina sprememb…

Cingular ::

to ni edini plus TN matrik. en velik plus in marsikdaj odločilen je cena.
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

Pesimist ::

Znani so potem mogoce ampak obstajajo tudi grozne izjeme. Oz zani so da majo response time niske ne input time.
Prej sem bil za NECa proti vsem ostalim zaj pa Reje vzemem samsunga 225 oz se reje HPja ki majo vsi nizje lage in vecji screen. Igranje iger je sevedno na prvem mestu. Input lag je sploh na prvem mestu neglede kaj delam pa tudi ce samo po desktopu z misko krozim :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352706 (1829) Jaffa
»

Acer AL2216W

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
314900 (3522) zcetrt
»

Samsung LCD 226BW vs Dell

Oddelek: Kaj kupiti
121565 (1404) kapca81
»

20'1" Samsung 204B ali 19" Samsung 970P LCD PVA vs.TN

Oddelek: Kaj kupiti
151729 (1412) umetnic
»

hitra odločitev

Oddelek: Kaj kupiti
151638 (1308) miwche

Več podobnih tem