» »

Will not play on PC/MAC

Will not play on PC/MAC

MUC ::

A se da skopirat CDje s tako nalepko?

andper ::

Nimam izkušenj s tem, tako da ne morem podati nobenega odgovora. Lahko ti pa podam povezavo, ki ti bo mogoče pomagala priti do odgovora. :)

Par povezav s podobno vsebino sem zasledil tudi v tej debati.

b ::

Rahlo off-topic, ampak:

Tak "CD" bi jaz odnesel direktno nazaj v stacuno in jim rekel naj me ne nategujejo. Ce prodajajo CD-je, naj prodajajo CD-je, ne pa neke zmazke, ki se jih niti ne da predvajat v vseh CD playerjih. In ce ga ne bi hoteli zamenjat za takega, ki dela povsod, ne bi vec kupoval pri njih. Tako enostavno je to.

Skopirat se pa da vse. Mogoce moras bit samo malo bolj inteligenten od povprecja, da ti uspe to narediti tudi z "zascitenimi" CD-ji.

lp,
Borut.

Ziga Dolhar ::

b, kaj je pa trgovina kriva?

Da si drznejo prodajat CDje, ki jih delajo neke velikanske založbe?

Grdobe!

p.s.: kakorkoli pogledaš, je to CD. Will not play on pc/mac? Sorry, will not play on pc/mac. Piše.

--

Saj ne da mi je to všeč, ampak ne maram pa flamanja.

JLP ::

Ja sej zato pa neseš nazaj pa se delaš naumnga. Sm hotu poslušat pa ni delal. Ta D je zanč zamenjte mi za takga k dela. Pol pa spet nazaj prneseš pa spet težiš. Nakonc bojo mogl u štacun mal ugotovit da takuh bednih CDjov ldje ne marajo in ne kupujejo.
Live long and prosper!

tx-z ::

če bl šparaš pa ne kupujš cd pogona vsak dan novga, pa maš še kakšnga starga npr.8x-24x boš lah ta cd čist lepo zripu al pa kej, drgač pa lah nardiš na "analogn način" , predvajaš v radiostolpu al pa če ti cd prebere daš na predvajanje v drugmu programu pa na snemanje :)

p.s.:kakor js vem so te stari cd bralniki neumni(pametni), pa ne prepoznajo zaščite :)
tx-z

icek ::

Tud novi cd playeri za PCje bojo prisli mimo zascite brez problema. Novi plextor to ze zna.
Rider of Theli
www.air-tv.net

MUC ::

Povezava, ki jo je dal Tezej dela super. DLaš progie, dobiš WAVe, zabrenaš in zgodbice je konec. Tenkju!

b ::

Ne, to ni CD. Poglej si malo specifikacije (red book).

Ce na CD-ju pise Compact Disc/Digital Audio, potem mora to bit tak CD. Pri nekaterih vrstah "zascite" proti kopiranju CD dobesedno sfukajo na tak nacin, da bo zacel slabo delat ze po par praskah. Drugi so narejeni tako, da se jih ne da predvajat v PC-ih, CD playerjih v avtomobilih ipd. Ce je njih pise CDDA, bi moral zalozbo itak tozit Philips (mislim da so oni to tudi ze poceli, ali vsaj grozili s tem), meni pa tega ni treba prenasat.

Kakorkoli, jaz bi jim ga zabrisal direktno nazaj v fris. Prodajalci pa naj potem tistim velikim zalozbam povejo, da se consumerji ne bomo pustil nategovat. Mogoce jih bo srecala pamet.

Ah fuck, one of my pet peevees. Ce sem res flejmal pa naj nekdo tole zbrise.

lp,
Borut.

ali3n ::

Philips (nosilec standarda) je tožbo dobil, zato na teh CDjih ni logotipa Audio Cd-ROM.

V ksiht jim pa nima smisla metat teh CDjev, saj imaš kot kupec možnost izbire. Če se neka založba odloči za tako vrsto zaščte (will not play on pc/mac) je to njihov problem. Posledično bo upadla prodaja CDjev Celine Dion in drugih...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

b ::

Ja, to je res. Ce gor ni logota pol nimas kaj sikat.

Sam je pa tut res, da ce je v stacuni 90% pravih CD-jev (ali pa 99, predvidevam v tem trenutku), ce ti pokvarjeni CD-ji niso posebej oznaceni imas razlog za bit jezen.

Anyway, mene se ni noben tko nategnil. Ampak jaz tudi ne kupujem Celine Dion, ce pomislim vecina moje muske ni od "velikih 5" :-)

Tko da je moje razburjanje nekoliko brez veze. Ah ja, treba se je vcasih malo zventilirat.

lp,
Borut.

MUC ::

CD skoraj gotovo zadošča standardom, le zadji komad na CDju je posnet v MODE2, namesto v MODE1, kot ostali komadi in je zelo dolg, kar zmede CD-ROMe, ki pred predvajanjem preletijo celoten CD. Navadni CD playerji tega ne delajo, zato do konca ne vedo, kaj jih čaka :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščiteni CD-ji? Ste prepričani?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
142455 (2455) bradek
»

Siddharta RH- kako posneti kopijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10412450 (6967) Geronimo11
»

peka cd-jev

Oddelek: Programska oprema
162027 (1683) azeed
»

Kopiranje Audio cd-jev v MP3...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71359 (1189) m_g
»

kako presnet zakljenjen audio-cd?

Oddelek: Zvok in slika
191891 (1481) AngelOfDeath

Več podobnih tem