» »

do kdaj bodo deloval windows xp

do kdaj bodo deloval windows xp

«
1
2

jaz33 ::

zanima me ker sem na eni strani zasledil da bodo windows xp-ji delovali do 2014, a to res drži?? potem sem povprašal enega frenda k se ukvarja z računalniki in programi in pravi da še točno ne ve,je pa tudi on slišal in naj bi bilo tako da xp bodo delovali na starih računalnikih ampak ne bo se dalo9 uporabljat za internet in bo potrebno obvezno imeti sedmico..zanima me res kak konkreten podatek o temu,če kdo ve.

mtosev ::

Extended support Extended Support until April 8, 2014 for Windows XP with Service Pack 3 and Windows XP x64 Edition with Service Pack 2
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NavadniNimda ::

Delovali bodo verjetno vedno. Do poletja 2014 pa bo Microsoft aktivno objavljal na Windows Update varnostne popravke, torej jih do takrat lahko uporabljaš brez skrbi.

Aston_11 ::

Malo škoda se mi zdi xp-jev, tudi če jih uporabljam samo za proklik v virtualboxu. Se mi je vedno zdel ravno prav špartanski sistem, ki se mu je dalo izklopiti vso odvečno šminko. Po mojem bi lahko ponovili ta sistem, saj ne rabi, da mora imeti vso navlako, ki jih ima vista, pa 7 itd., da zadosti varnostnim in vsem sodobnim zahtevamam?

dela ::

Takrat bo samo prenehala podpora, se pravi, da ne bodo več izdajali popravkov. Sistem boš lahko uporabljal normalno naprej v nedogled.

jaz33 ::

ja jaz upam da bo tako kot ti praviš...vsaj tako ker če ne bom moral na vse računalnike dajat sedmico..imam pa jih 3...a problem je pol v temu da zdej tej računalniki so malo že stari in nevem če bo sedmica delovala,,to je problem k stari kompi bodo šli pol v smeti...po moje.

mtosev ::

xp je skoraj mrtev OS. kdo ga uporablja bi rabil resno razmisliti kaj počne na 10let staremu OSu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dela ::

jaz33 je izjavil:

ja jaz upam da bo tako kot ti praviš...vsaj tako ker če ne bom moral na vse računalnike dajat sedmico..imam pa jih 3...a problem je pol v temu da zdej tej računalniki so malo že stari in nevem če bo sedmica delovala,,to je problem k stari kompi bodo šli pol v smeti...po moje.


Tudi ostalih windows sistemov, ki jim je že potekla podpora (win 98, millenium itd.), Microsoft, kolikor vem, ni umetno blokiral ali pohabil. Teoretično možno bi seveda bilo, a tudi v tem primeru ne bi imel na izbiro samo nakupa w7 ali metanja računalnika v kanto - imaš še linux (nekatere različice so prilagojene za starejše računalnike). Če bi windows imeli omejen rok uporabe, bi ogromno uporabnikov prebegnilo drugam, ker ne bi želeli spet kupiti sistema, ki bi se čez 10 let ponovno zablokiral. Zdaj, ko je izbira vedno večja, tega enostavno ne upajo.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Jaz sem eden tisith, ki uporabljajo ta "skoraj mrtev" OS. Zanimivo, na njem počnem vse, kar počnem tudi na drugi mašini z Win 7. Na ta stroj sedmice nalagal ne bom, ker je strojna oprema za današnji čas zastarela (32 bitni Athlon XP 3000+, 1,5 GB RAM-a, GeForce 6200), vendar vse deluje dovolj dobro. Celo "migriral" sem na XP-je dokaj pozno, slaba tri leta nazaj. Prej sem poganjal W2K. Na XP-je sem šel šele, ko se je pojavila programska oprema, ki z W2K ni mogla več delovati....

Načeloma se držim tega, da če računalnik pod nekim OS-om deluje b.p. ,ga pustim s tem OS-om. Edino za reno posodabljanje skrbim, to je vse....

LP

Jože

dela ::

Tudi mene z nekega OS spraviš šele, ko programska ali strojna oprema, ki jo potrebujem, tam ne deluje več. Za uradno podporo samega OS mi je skoraj vseeno.

Dr_M ::

Na ta stroj sedmice nalagal ne bom, ker je strojna oprema za današnji čas zastarela (32 bitni Athlon XP 3000+, 1,5 GB RAM-a, GeForce 6200)


Glede na to, da na nasih terminalih v sluzbi laufa Win 7 (nek star P4, 512MB rama), bi moral na tvojmu compu z vec rama laufat bp.
Sicer je res, stvar izbire, ampak jaz se vedno imel nek odpor do XPjev, zato sem jih zapustil takoj ko je bilo mogoce :)
Zame je XP = Millenium :))

SasoS ::

XP bo delal do kadar hočeš. Mogoče bodo kdaj ugasnili aktivacijske strežnike, ampak VLK bo tudi takrat še delal.
Sploh ne vem zakaj taka panika ob ukinitvi supporta. Who cares za support? Če daš kišto za firewall in uporabljaš en sodoben browser namesto IE, potem tudi ne bi smelo bit nobenih varnostnih težav.

dexterboy ::

Tudi jaz še vedno uporabljam "ta stari" OS, resda v 64 bitni inačici zaradi količine RAMa. In EDINA stavr, zaradi katere imam nameščeno še sedmico, je DirectX podpora za novejše igrice. Aja, sej res, nameščeno imam samo eno igro... Saj bi prešaltal komplet na sedmico, samo ko pogledaš ram, ki ga kuri že v idleju... Pa tudi za varnost se da lepo poskrbeti v ikspejih :)
Kolikor se pogovarjam z drugimi uporabniki (v živo, ne prek neta), jih je veliko, da jih ti razni grafični "kar-koli-pač-že-jih-imenujemo" prej odbijajo kot pa privlačijo... lepo se jim zdi na telefonih, na monitorju pa ne. Vem, vem, da se to da vse izklopiti, ampak prvi vtis večinoma to pokvari, he he
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

hojnikb ::

Nwm zakaj se vsi tak pritožujete nad porabo novejših OSov ?
Če sistem porabi manj rama še ne pomen da je zato boljši/hitrejši, to je sam znak da ga ne zna izkoristit.Afaik je ram zato, da je porabljen ne pa prazn.

In ja Win7 dela tut na dost podhranjenih sistemih, čeprav je včasih smiselno pustit tist sistem gor, za katerga je bil hardware naret.
#brezpodpisa

mtosev ::

moj minimum za win7 je:
dual core cpu
2gb rama
5400rpm disk
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

francek1 ::

mtosev je izjavil:

xp je skoraj mrtev OS. kdo ga uporablja bi rabil resno razmisliti kaj počne na 10let staremu OSu.

Sem že bral nekaj smešnih postov iz tvoje strani, tale je pa posebna cvetka. Očitno ne veš, da XP-je uporablja večina državne uprave in marsikatero privatno podjetje; marsikje pa so gor še 2000 in starejši sistemi. Na novejših OS-ih nastopi težava lahko že zaradi tega, ker ne obstajajo gonilniki za obstoječo strojno opremo, da ne govorim o namenski programski opremi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Na novejših OS-ih nastopi težava lahko že zaradi tega, ker ne obstajajo gonilniki za obstoječo strojno opremo


Kdo te je pa to nategnil? :))
Velika vecina stvari dela ze out of the box. So le redke izjeme, ki ne delujejo (do zdej sem nasel samo 3com mrezne kartice, ki ne delajo na Win7).

blackpirat ::

dela je izjavil:

Tudi mene z nekega OS spraviš šele, ko programska ali strojna oprema, ki jo potrebujem, tam ne deluje več. Za uradno podporo samega OS mi je skoraj vseeno.


Točno tako, šele ko mi bo en pametnjakovič predstavil bistveno prednost opevanega OS Microsoft 7 bom morda preklopil, prej ne. ;) Razlogov za preklop trenutno ni! :)

mtosev ::

francek1 je izjavil:

mtosev je izjavil:

xp je skoraj mrtev OS. kdo ga uporablja bi rabil resno razmisliti kaj počne na 10let staremu OSu.

Sem že bral nekaj smešnih postov iz tvoje strani, tale je pa posebna cvetka. Očitno ne veš, da XP-je uporablja večina državne uprave in marsikatero privatno podjetje; marsikje pa so gor še 2000 in starejši sistemi. Na novejših OS-ih nastopi težava lahko že zaradi tega, ker ne obstajajo gonilniki za obstoječo strojno opremo, da ne govorim o namenski programski opremi.

če maš imaš 6+let star hardware je to tvoj problem, če ne dela na win7. pc hardware zastara 2x hitreje kot npr avtomobil. 5let star hardware je kot 10let star avto.
in kaj, če se v državi uporabljajo win 2000 in starejše? s tem itak ne moreš iti niti na net, ker več ni brskalnikov in flash ne podpira OSe kateri so starejši od XPjev
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

blackpirat ::

mtosev je izjavil:

francek1 je izjavil:

mtosev je izjavil:

xp je skoraj mrtev OS. kdo ga uporablja bi rabil resno razmisliti kaj počne na 10let staremu OSu.

Sem že bral nekaj smešnih postov iz tvoje strani, tale je pa posebna cvetka. Očitno ne veš, da XP-je uporablja večina državne uprave in marsikatero privatno podjetje; marsikje pa so gor še 2000 in starejši sistemi. Na novejših OS-ih nastopi težava lahko že zaradi tega, ker ne obstajajo gonilniki za obstoječo strojno opremo, da ne govorim o namenski programski opremi.

če maš imaš 6+let star hardware je to tvoj problem, če ne dela na win7. pc hardware zastara 2x hitreje kot npr avtomobil. 5let star hardware je kot 10let star avto.
in kaj, če se v državi uporabljajo win 2000 in starejše? s tem itak ne moreš iti niti na net, ker več ni brskalnikov in flash ne podpira OSe kateri so starejši od XPjev


Aha in poanta tvojega razloga za prehod na WIN7 je...? Pavej mi še nekaj, kaj če imam nov PC morem imeti WIN7, da bo sofware deloval hitreje? Je hudo narobe če je na dobrem PC-ju WINxp? Kvečjemu je boljše če je na dobrem PC-ju WINxp, deluje hitreje kot pa WIN7, stestiral osebno :) LP

francek1 ::

Dr_M je izjavil:

Na novejših OS-ih nastopi težava lahko že zaradi tega, ker ne obstajajo gonilniki za obstoječo strojno opremo


Kdo te je pa to nategnil? :))
Velika vecina stvari dela ze out of the box. So le redke izjeme, ki ne delujejo (do zdej sem nasel samo 3com mrezne kartice, ki ne delajo na Win7).

Vidim, da si pametnejši od mene. Pa mi daj link z gonilniki za sedmico 64 bitno za tiskalnik Canon iP 3000.Pa da dela programček za vzdrževanje tiskalnika za poravnavo glave in globinsko čiščenje...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Reycis ::

Na XPjih se najbolj boli omejitev na dobre 3 giga rama. A je poraba rama po zagonu je le dobrih 100 mega kar prihrani gigainpol napram sedmici. Za zdaj vsi programi gor delajo, DX9 pa tudi daje dovolj lepo sliko v igricah. Ko bo stiska z ramom prevelika bo pa treba menjat. 64bit XPji so zanic. Pol hardwarea sploh nima driverjev in tudi nekateri programi ne delajo. Tako da 64bit je edina resna prednost sedmice.

francek1 ::

mtosev je izjavil:

francek1 je izjavil:

mtosev je izjavil:

xp je skoraj mrtev OS. kdo ga uporablja bi rabil resno razmisliti kaj počne na 10let staremu OSu.

Sem že bral nekaj smešnih postov iz tvoje strani, tale je pa posebna cvetka. Očitno ne veš, da XP-je uporablja večina državne uprave in marsikatero privatno podjetje; marsikje pa so gor še 2000 in starejši sistemi. Na novejših OS-ih nastopi težava lahko že zaradi tega, ker ne obstajajo gonilniki za obstoječo strojno opremo, da ne govorim o namenski programski opremi.

če maš imaš 6+let star hardware je to tvoj problem, če ne dela na win7. pc hardware zastara 2x hitreje kot npr avtomobil. 5let star hardware je kot 10let star avto.
in kaj, če se v državi uporabljajo win 2000 in starejše? s tem itak ne moreš iti niti na net, ker več ni brskalnikov in flash ne podpira OSe kateri so starejši od XPjev

Boš ti financiral novo strojno in programsko opremo za recimo gasilce in policijo?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Sc0ut ::

Podjetja so še v kar veliki meri na winxp. Vem da Krka komaj zdaj počasi prehaja na Win 7.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mtosev ::

@black
če imaš nov PC in daš gor XPje si pač neumen, ker xpji nimajo dobre podpore za SSDje, so manj varni od win7, max podpora za ram je 4gb rama (ne govorim o WinXP 64bit katerega skoraj nihče ne uporablja in je v resnici Win Server 2003), več ni winXP gonilnikov za nov hardware, XP je ostal na IE8, še samo 2leti in več ne bo varnostnih popravkov za XPje, novejši software se počasi več ne dela za XPje (Adobe in drugi veliki proizvajalci),etc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

francek1 ::

mtosev je izjavil:

@black
če imaš nov PC in daš gor XPje si pač neumen, ker xpji nimajo dobre podpore za SSDje, so manj varni od win7, max podpora za ram je 4gb rama (ne govorim o WinXP 64bit katerega skoraj nihče neuporablja in je v resnici Win Server 2003), več ni winXP gonilnikov za nov hardware, XP je ostal na IE8, še samo 2leti in več ne bo varnostnih popravkov za XPje, novejši software se počasi več ne dela za XPje (Adobe in drugi veliki proizvajalci),etc

Spet pišeš neumnosti, ker ne poznaš razmer v JU. Nekatere aplikacije so namreč spisane namensko le za en OS in se zato iz novih strojev dol mečejo Win7 in nameščajo XP-ji.
Še vedno čakam driverje od "doktorja".
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

mtosev ::

v Ameriški vojski še vedno uporabljajo MS DOS za nekatere stvari. zakaj vsi še vedno ne uporabljamo MS DOS? Bolj varen in stabilen od XPjev je zagotovo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

@black
če imaš nov PC in daš gor XPje si pač neumen, ker xpji nimajo dobre podpore za SSDje, so manj varni od win7, max podpora za ram je 4gb rama (ne govorim o WinXP 64bit katerega skoraj nihče ne uporablja in je v resnici Win Server 2003), več ni winXP gonilnikov za nov hardware, XP je ostal na IE8, še samo 2leti in več ne bo varnostnih popravkov za XPje, novejši software se počasi več ne dela za XPje (Adobe in drugi veliki proizvajalci),etc


+1

Face it, Windows XP je star dobrih 10 let in ne sodi na sodobn hardware, ker ni naret za njega.
Za en dodatn FPS v igrah in cca. 500MB "prostega" rama več devat WinXP gor, je pa čisti idiotizem.

Drugo so seveda namenske aplikacije in hardware, kjer še vedno v skranji sili pride dual boot obeh OSov al pa virtualni WinXP.

mtosev je izjavil:

v Ameriški vojski še vedno uporabljajo MS DOS za nekatere stvari. zakaj vsi še vedno ne uporabljamo MS DOS? Bolj varen in stabilen od XPjev je zagotovo


Ukazna vrstica baje grize, zato ne :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackpirat ::

mtosev je izjavil:

@black
če imaš nov PC in daš gor XPje si pač neumen, ker xpji nimajo dobre podpore za SSDje, so manj varni od win7, max podpora za ram je 4gb rama (ne govorim o WinXP 64bit katerega skoraj nihče ne uporablja in je v resnici Win Server 2003), več ni winXP gonilnikov za nov hardware, XP je ostal na IE8, še samo 2leti in več ne bo varnostnih popravkov za XPje, novejši software se počasi več ne dela za XPje (Adobe in drugi veliki proizvajalci),etc


hahahaha to praviš ti ;)

1. Podpora za SSD-je je dovolj dobra, nikoli ni bilo nobenih težav.
2. Glede varnosti ti bom reku tako, smo skoraj na istem morda je tukaj manjša prednost win 7, ni pa nobene bistvene. (To mi je šlo skrajno na živce, ko so opevali odlično varnost ob prihodu win7, ki se je kasneje za povprečnega uporabnika izkazala, da ni skoraj nobene razlike!)
3. Lahko uporabljaš winxp 64bit ali 32bit, tvoja izbira. Koliko ljudi ga ima, je pa druga stvar, kdor ga potrebuje ga naloži, kdor ne pač ostane na 32bit. Prednost je ram v kolikor ga potrebuješ več kot 4gb
4. Ni več gonilnikov za nov harware? Meni deluje vse...
5. IE je brskalnik s katerim naložim FF, nič drugega.
6. Varnostni popravki pa ti prav nič ne pomagajo, brez ustrezne varnostne zaščite, ki si jo priskrbiš sam. Pointless.

Za vse ki mislijo, da so uporabniki WINxp neki nazadnjaški uporabniki, pa jih pozdravljam z iztegnjenim sredincem.

Lep sončen dan še naprej.

hojnikb ::

blackpirat je izjavil:

mtosev je izjavil:

@black
če imaš nov PC in daš gor XPje si pač neumen, ker xpji nimajo dobre podpore za SSDje, so manj varni od win7, max podpora za ram je 4gb rama (ne govorim o WinXP 64bit katerega skoraj nihče ne uporablja in je v resnici Win Server 2003), več ni winXP gonilnikov za nov hardware, XP je ostal na IE8, še samo 2leti in več ne bo varnostnih popravkov za XPje, novejši software se počasi več ne dela za XPje (Adobe in drugi veliki proizvajalci),etc


hahahaha to praviš ti ;)

1. Podpora za SSD-je je dovolj dobra, nikoli ni bilo nobenih težav.
2. Glede varnosti ti bom reku tako, smo skoraj na istem morda je tukaj manjša prednost win 7, ni pa nobene bistvene. (To mi je šlo skrajno na živce, ko so opevali odlično varnost ob prihodu win7, ki se je kasneje za povprečnega uporabnika izkazala, da ni skoraj nobene razlike!)
3. Lahko uporabljaš winxp 64bit ali 32bit, tvoja izbira. Koliko ljudi ga ima, je pa druga stvar, kdor ga potrebuje ga naloži, kdor ne pač ostane na 32bit. Prednost je ram v kolikor ga potrebuješ več kot 4gb
4. Ni več gonilnikov za nov harware? Meni deluje vse...
5. IE je brskalnik s katerim naložim FF, nič drugega.
6. Varnostni popravki pa ti prav nič ne pomagajo, brez ustrezne varnostne zaščite, ki si jo priskrbiš sam. Pointless.

Za vse ki mislijo, da so uporabniki WINxp neki nazadnjaški uporabniki, pa jih pozdravljam z iztegnjenim sredincem.

Lep sončen dan še naprej.


1. Aja ? od kdaj pa podpira xp TRIM ? izklop samodejno defrag in podobno ?
2. O varnosti na Windows sistemih sploh nima smisla debatirat; na koncu je pač odvisn kolk so uporabniku všeč svetleči gumi ;)
3. seveda lahko uporabjaš 64bit WinXP, sam najdit gonilnike za kak eksotičn, pa tud manj eksotičn hardware je pa pain.
4. Gonolniki so še (zaenkrat) sam kaj ko pri določenem hardware ne izkoristiš vsega potenciala (beri DX10/11 itd..)
5. Veliko ljudi še vedno uporablja IE in bo uporabljala ta star IE
6. +1
#brezpodpisa

Mipe ::

Ma, eni tulijo na ves glas, da je XP tanarbulš, pol pa jokajo, da ne dobijo gonilnikov za svoje naprave...

mtosev ::

očitno ne veš, da je 64bit xp drek od OSa. kupi si nov Radeon HD 7000 pa boš hitro vido, da ni driverjev za xpje, FF tudi ne bo večno za xpje (novih različic za win2000 ne bo v parih mesecih), ko bo prišo kakšen grdi exploit za XPje in ga MS ne bo zakrpal,pa boš jokal ko se bo mašina usula in boš ostal brez podatkov, SSDjih delajo boljše na win7 (xp on, če hočeš izkoristiti SSD do konca)
tak, da ta ti kr lepo nakladaj kak je pametno uporabljati 10let star OS.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mipe ::

Saj, kar poskusi dobiti rezervne dele za svojega fičota... Čist dobro vozi, razen kadar se pokvari in je treba iskat dele, ki jih najdeš samo še v tehničnih muzejih. Enako velja za XP.

ripmork ::

mtosev je izjavil:

xp je skoraj mrtev OS. kdo ga uporablja bi rabil resno razmisliti kaj počne na 10let staremu OSu.

Hja... povsem odvisno od hardvera. Win XP sodi na starejše sisteme, kjer svoje delo še vedno dobro opravlja.

Varnostni popravki pa ti prav nič ne pomagajo, brez ustrezne varnostne zaščite, ki si jo priskrbiš sam. Pointless.

+1

blackpirat ::

tak, da ta ti kr lepo nakladaj kak je pametno uporabljati 10let star OS.


Uporabljat win xp je lepo, lepše kot win 7, in glede na moj software xp deluje boljše, pa postavite se mi na trpalice, če vam kaj ni prav. Odvisno od posameznika za kaj uporablja PC. Ko določen software ne bo deloval več na win xp, bom moral preklopit. Prej ne, ker ni potrebe.

Uppps ne podpira TRIM, zdej se mi je svet sesu! ;((

Saj, kar poskusi dobiti rezervne dele za svojega fičota... Čist dobro vozi, razen kadar se pokvari in je treba iskat dele, ki jih najdeš samo še v tehničnih muzejih. Enako velja za XP.


Jaz jih lahko še vedno nabavim, če želiš. Osebno pa nimam potrebe. Če boš kdaj potreboval rezerne dele za fičota mi povej.

mtosev ::

tvoj software dela boljše, ker je old. novejši software pa dela boljše na win7 ali pa sploh ni za XPje
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mentalist ::

Kaj se kregata v 3 pm, na novejše sisteme 7 pa basta, na 6+ pa xp pa smo rešili.
Lool.

hojnikb ::

blackpirat je izjavil:

tak, da ta ti kr lepo nakladaj kak je pametno uporabljati 10let star OS.


Uporabljat win xp je lepo, lepše kot win 7, in glede na moj software xp deluje boljše, pa postavite se mi na trpalice, če vam kaj ni prav. Odvisno od posameznika za kaj uporablja PC. Ko določen software ne bo deloval več na win xp, bom moral preklopit. Prej ne, ker ni potrebe.

Uppps ne podpira TRIM, zdej se mi je svet sesu! ;((

Saj, kar poskusi dobiti rezervne dele za svojega fičota... Čist dobro vozi, razen kadar se pokvari in je treba iskat dele, ki jih najdeš samo še v tehničnih muzejih. Enako velja za XP.


Jaz jih lahko še vedno nabavim, če želiš. Osebno pa nimam potrebe. Če boš kdaj potreboval rezerne dele za fičota mi povej.


Očitno ne poznaš SSDjev in pomena TRIM ukaza za njih...

Mentalist je izjavil:

Kaj se kregata v 3 pm, na novejše sisteme 7 pa basta, na 6+ pa xp pa smo rešili.

+1
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackpirat ::

mtosev je izjavil:

tvoj software dela boljše, ker je old. novejši software pa dela boljše na win7 ali pa sploh ni za XPje


Software je nov ne star, konfiruracija compa je višji srednji razred.

Kaj se kregata v 3 pm, na novejše sisteme 7 pa basta, na 6+ pa xp pa smo rešili.


Prav maš ne bom se kregal. Odvisno je od posameznika in software-ja.

Zaključil s komentarji. >:D

69charger ::

V domu upokojencev v mojem kraju so 1 leto nazaj prešaltal iz DOS na XP vi se pa cmerite o XP vs 7 [INSERT FACEPALM]. Daš tisto gor kar ti je všeč oz. je trenutno najbolj uporabno.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Relanium ::

dela je izjavil:

Tudi mene z nekega OS spraviš šele, ko programska ali strojna oprema, ki jo potrebujem, tam ne deluje več. Za uradno podporo samega OS mi je skoraj vseeno.

To je odraslo razmišljanje.
Naj služi dokler lahko in pa don't fix if it does what it's supposed to do.

Otroci in mularija pa razmišljajo tako:
-Rabim tazadnji windows 7 - ultimate, home premium mi niti slučajno ne zadostuje
-rabim najnovejše driverje, ker z unimi iz prejšnjega meseca igra preveč šteka.
-rabim tazadnje office, seveda 64 bitne vsaj enterprise, da dobim kup programja zraven, spoznam se pa samo na word pa excel
-tist ki uporablja firefox 3.5 je v kameni dobi...

Kam spadate pa veste sami zase :)
Jaz sem trenutno nekje vmes

Reycis ::

Obstajajo novotarije, ki v XP ne delujejo ze zdaj. Recimo nvidia optimus. Sedmica ima zares prednost samo na sistemih z vec kot 4gb spomina ali pa ce imas neko specifiko, ki dela samo na sedmici.

mtosev ::

tisti ki uporabljajo FF3.5 so v kameni dobi (Mozilla ga več ne podpira). za nov stuff na netu rabiš novejši FF, stari nima podpore za nov stuff
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Icematxyz ::

Ko poteče uradna podora predvsem za varnostne popravke je OS manj primeren za uporabo. Uporaba Windows XP do takrat pa ni nič kaj nenavadnega, kot tudi uporaba Windows 7 ne bo nič nenavadnega pa čeprav bo na voljo Windows 8 ali 9...

Relanium ::

mtosev je izjavil:

tisti ki uporabljajo FF3.5 so v kameni dobi (Mozilla ga več ne podpira). za nov stuff na netu rabiš novejši FF, stari nima podpore za nov stuff

Aja ?
Pol pa ne vem od kod še letijo update-i na domačem, zdaj je že nekje 3.65 al nekaj takega, pa še vedno se update-a.
Je bila gor že nadgradnja, pa e-davki niso delal in je hitro letel dol.

In da ti razjasnim, še posebej ker si ti, mtosev:
Ko je potrebno posle urejat mora stvar DELAT!!!
Ne pa da biznis stoji pa čakaš 2 meseca če se bo nekdo zmigal pa podprl novejšo zadevo.
Pa naj bo nov stuff gor al pa dol, nekateri uporabljamo računalnik celo za resne zadeve. Brez zajebancije!

mtosev ::

jaz tudi: uporabljam Paypala, ebay, sn plačeval prek kreditne,..pa še kaj drugo in vedno uporabljam najnovejši brskalnik. ti pa skoči na wikipedia firefox stran in boš vido, da FF3.5 več ni podprt(en lep križeč boš vido kje piše support)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

trnvpeti ::

hint ti je dal, edavki
pa nisi skapiral

Relanium ::

Ja, lulek, če je pa 3.6 trenutno :P

(to leti na mtosev-ov zadnji post)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

mtosev ::

-tist ki uporablja firefox 3.5 je v kameni dobi...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Relanium ::

Pustmo detajle, hočem ti sam nekaj dopovedat, pa očitno neuspešno :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leto dni po koncu podpore Windows XP še vedno brca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23553822 (47015) Malajlo
»

Trik za nadaljnje posodobitve za Windows XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11230421 (25849) MrStein
»

Ko ne bo več XP...

Oddelek: Pomoč in nasveti
427185 (5554) Pithlit
»

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11430008 (26724) Half-Saint

Več podobnih tem