» »

navijanje celerona 1200

navijanje celerona 1200

mikrochip ::

imam 1200 celeron in ploščo canyon 6sp2as-t in bi navil komp. zdej do koliko bi bilo optimalno???
v biosu imam dve možnosti
CPU Host/PCI Clock
CPU Clock Ratio kje zdej navijem???

Pri prvem mi piše default in se povečuje na 100/33 mhz...

Pri drugem pa je x3 in tako dalje...

povsod ko sem to dvignil mi ni na začetku izpisalo nove frekvence... zakaj???

Pa še to: ko navijem, kaj moram še naresti v biosu... voltič??? Dej razložte mi vse ker nimam o tem pojma??? :D :D

OwcA ::

Hm, če, kot sam praviš, nimaš pojma, si prišel skoraj na pravi kraj, saj bi ti morala biti prva postaja tukaj živeči članki, ki bi jim sledil preberi me, na koncu pa še kakšna prijetna urica med že objavljenimi sporočili na tem oddelku. Ko boš to herojsko popotovanje opravil boš gotovo za kanček bolj razsvetljen kot poprej, ne bi pa škodilo, če se pobliže srečaš tudi z dokumentacijo o svoji matični plošči (predvsem nastavitvah v BIOSu).

mikrochip ::

ok malo sem si tukaj pogledal poste in nekaj sem našel zame... me pa še vedno zanima zakaj, ko ga navijem mi ne pokaže nove frekvence???

mikrochip ::

evo ko prižgem računalnik mi izpiše 1.02ghz in 100x12.0!!!!!
pol grem pa v BIOS... pa grem v CPU FREQUENCY CONTROL in imam izbiro:

-auto detect DIMM/pci clk: imam na disable ( lahko je enable )
-spread spectrum: imam na disable ( možnosti so: +/- 0.5%
+/-0.25%
+/-0.38%
-CPU host/pci clock: imam na default ( možnosti so:)
-100/33
-103/34
-105/35
-110/36
-115/38
-120/40
-124/41

-CPU Clock Ratio: iamam na x8 ( možnosti so:)
-x8.5
-x9
-x9.5
-x10
-x10.5
-x11
-x11.5




Evo to je vse kar iam jst v biosu pod to možnostjo ( CPU Frequency control )

mikrochip ::

pa še neki...kje zaboga v biosu najdem FSB?

OwcA ::

CPU host clock = FSB
CPU Clock ration = množilnik (ta je zaklenjen in se ga ne da spreminajti)

Torej zvišaj CPU host/PCI clock in bo.

mikrochip ::

ok dal sem na 103/34 mhz in mi dela!!!!! Zdej do koliko bi ga lahko v easy navil???? In baje en voltič višat??? Razložite please....

rhabdo ::

ojla!
Ta celeron se da zelo lepo naviti! To je celeron s tualatin jedrom!? Torej prvo poskrbi za dobro hlajenje in neprestano spremljaj temperaturo. Ta procesor bi moral iti tja do 1400mhz brez dviga voltaže. Ne navali takoj na teh 1400 ampak dviguj frekvenco po korakih! Torej ne preskakuj korakov! FSB (CPU host/pci clock) daj na 103 in testiraj! Če vse deluje premakni fsb 105! Testiraj (najbolje je da odigraš kako igrico pa boš videl kako se sistem obnaša! Če zmrzne ali pa če se ti temperatura procesorja dvigne nad 50C raje spusti FSB nazaj na vrednost ko je sistem še deloval normalno! Skratka če na 105 vse deluje dvigni FSB na 110 in tako naprej! Mogoče ti uspe celo prilesti do FSB 124 brez dvigovanja napetosti in izgube stabilnosti! Vendar to je samo moje mnenje! NE PRETIRAVAJ! VOLTAŽA: Prvo preveri če ti matična plošča v biosu dovoljuje dvig napetosti jedra! To navadno imenujejo Vcore voltage! Če tega nimaš se sprijazni s frekvenco ki jo boš dobil brez dvigovanja voltaže. Pri voltaži moraš biti zelo previden! Višjo kot boš imel voltažo bolj se bo stvar grela! Torej hlajenje naj bo urejeno in temperatura procesorja vedno opazovana! Voltažo dviguj v najmanjših možnih korakih ki ti jih dovoljuje matična plošča! Začni dvigovati voltažo takrat ko bo sistem postal nestabilen! Do takrat pa dviguj samo FSB!
Upam da sem pomagal! Če te še kaj zanima vprašaj!!
LP

mikrochip ::

samo nekaj še: koliko je normalna temperatura???? Sedaj bom navil procesor samo do toliko in še ne bom višal voltiča!! zaenkrat še ne. Ampak THX and HVALA

rhabdo ::

Ja normalna temperatura bi morala biti pod 50C ko je računalnik polno obremenjen! Torej poženi kako igro ali pa 3dmark in čez nekaj časa 30min-1uro preglej temperature! Za prikaz temperatur v windowsih imaš ogromno programov! Če še nimaš nobenega malo poglej po internetu pa boš sigurno kaj pametnega našel! Nekaj pa bi moral dobiti tudi zraven matične plošče! poglej na CD od plate! Dobro je če je temperatura čim nižja! Torej pod 45C ali pa če imaš zelo dobro hlajenje pod 40C! No vsekakor pa ne iti čez 50C! Saj ne da je to maksimalna temperatura ki jo zmore procesor ampak vseeno ni dobro pretiravat če hočeš svoj procesor še nekaj časa uporabljati!

mikrochip ::

no če kdo ve za kakšen program, ki ti meri temp. procesorja mi nej malo olajša iskanje in sem napiše.......... please

rhabdo ::

Motherboard monitor je zame najboljši!!
LP

mikrochip ::

ej samo v motherboard monitorju... kje piše temperatura procesorja?????' nIKJER NE NAJDEM????

ali3n ::

morš nastavit senzorje - Settings - Temperature...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Samson ::

Moj C1200 dela na default voltazi brez problema na 1600, torej fsb 133, plata je ABIT ST 6 Raid, drugac pa dobis speed fun tukajle
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161310 (990) Spajky
»

Intel pentium 4 Northwood 2.4 ghz

Oddelek: Navijanje
401949 (1310) fire_3
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91055 (986) mega_n00b:)
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322112 (1383) Boky
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231711 (1467) VASkO

Več podobnih tem