» »

Intel pentium 4 Northwood 2.4 ghz

Intel pentium 4 Northwood 2.4 ghz

Reaper ::

mene pa zanima kaj menite o tem procesorju je za kaj ali ne, namreč si ga sam lastim in nimam pojma o njem pa me zanima vaše mišljenje o tem cpu-ju :8) se ga da kaj navijat ??? nimam polma on navijanju procesorja ali o voltmodu in če se komu da prosim če mi na kratko obrazloži kako to poteka in tisti ki ste ga do koliko vam je šel da je bil stabilen za nekje normalno delovanje, kakšno hlajenje ste uporabili???

hvala za odgovore

LP reaper

Good Guy ::

tak procesor(northwood) se odlično navija, se ne greje, prideš visoko....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

steev ::

Jest mam eno fejk matično in mi gre z defoult voltažo na 2800 MHz. Temperatura se ne spremeni, mogoče le malo. Povej nam katero matično maš, pa ti mi povemo kaj več.
:|

Reaper ::

men ob ful obremenitvi laufa procesor na 60 stopinjah, ka ni to mal velik??? :\

plato mam pa MSI 845PE MAX ver 2

ka je to navijanje proca ful zakomplicirano pa riskirano???

Reaper ::

tuki je se link do specifikacij plate MSI --- My Style Inside >> Mainboard

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

XaNti ::

Jst ga imam 2.4@3.0 lahko bi še več samo me rami ne dopuščajo pa tt matična bi lahko bla bolša mi gre FSB samo do 169 pr 170 pa 8-O 8-O Voltaža pa je 1.57 tam nekje:D nespomnem več mel sem navitega za benchat grel se pa ni 38°C fulload 3dMark01 itd... Gor pa je bil zalman CU
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Reaper ::

jst sm pa pršu zlele vn iz cod-ja pa je biu procesor na 64-ih stopinjah je to kej narobe??? mam pa original hladilnik gor

Good Guy ::

zameni za xp-90 pa boš lahko naviu do nebes
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

XaNti ::

Ne čist normalne tempi za ta poc z stock hladilnikom sem mel enake tak da ni panike:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Reaper ::

kaj je to xp-90 kak hladilnik???

fjuu, sm se ze ustrasu da se je ky hladilnik zamaknu pa da ne hladi dobr k se mi ne da zy lih po compu šarat.

kak se procsor navije s kakim programom???

XaNti ::

Navijas v Bios pač ko zazeneš comp stisni Delete. Gres pod frekvence in voltaže višaš fsb in ko prideš to meje da negre več v windows višaš voltažo samo pozor ne prevč>:D in potem v windows testiraš če je stabilen ali morš dodati še voltažo. Pa jst ti priporočam drugi hladilnik ker tale stock je poden:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Reaper ::

ja keri hladilniki pa so zy primerni za kej takga delat, tega xp-90 sm pogledu kuk to stane pa kje se da to dobit, kere še kej druge priporočate?

kuk je recimo en korak za višanje voltaže 0.01V?

XaNti ::

Ja kakiga Zalmana klik Ja koraki 0,1.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Reaper ::

Reaper ::

dejte mi nekaj povedati, igral sem cod in me je med igranjem prekinil alarm da je procesor dosegel kritično temperaturo 70 stopiny je ta temperatura res tako huda in koliko lahko prenese ta procesor?

fire_3 ::

jaz mam P4 2,4 navito na 2,7. Uporabljam pa od Zalman-a CNPS 7000B- Cu hladilnik. Matično mam od Asus-a p4 B 533-m. Pa sem zdaj zalaufal pc mark pa sem šal temp. gledat pa je bila 35 stopinj. Za navijanje uporabljam Clock gen, ker ne gre več naret na matični, ker pri meni se ne da navijat v bios-ah:(
sem pa videl da ko sem navil cpu sem imel pri memory v pc mark-u manj točk kot prej.

zanimalo pa bi me če s tem kaj cpu navijam se mi tui rami. Ker potem si bom šal neki cooler za rame kupit. aja pa profitiram kaj če update-am bios-e

LP !

Reaper ::

voltažo boš lahk višu sam bios morš prau dobit ;)

jest10 ::

Pozabi na te hladilnike. Več kot tega ne rabiš. je best buy

fire_3 ::

Ja samo keri bios oz. kje bi ga lahko dobil in kak program ki bi mi temp. prikazovalna namizju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fire_3 ()

PrimozR ::

Program motherboard monitor. Prikazuje v system tray-u. Pa če boste na Northwoodih višal voltažo, NITI POD RAZNO ne čez 1,7V. Čez to procesor dela normalno. Vprašanje kako dolgo. Northwood sindrom :)

tiborrr ::

Northwood sudden death syndrome.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ethelred ::

Pa če boste na Northwoodih višal voltažo, NITI POD RAZNO ne čez 1,7V. Čez to procesor dela normalno


To mi ni najbolj jasno

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

jest10 ::

Ja če prebereš cel stavek, bi ti moralo biti.
Normalno dela tudi z višjo voltažo. Lahko se pa zgodi, da ti crkne čez nekaj časa.

PrimozR ::

Če greš na 1,7 ali več, bo umrl. Ni nujno da takoj, lahko pa kmalu, lahko v nekaj tednih, itd. Bo pa umrl.

ethelred ::

OK, hvala, se pravi da je fajn če je pod 1,7 V

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

PrimozR ::

Kr ja :D >:D

Kopy ::

Hello. Se moje vprasanje. Imam isti procesor na PLATINI-2x/333 maticni plosci. Navil sem ga na 2.589 in dela normalno, pri vsaki naslednji stopnji pa se racunalnik normalno zazene in dela, mi pa crkne integrirana zvocna kartica(AC'97) in se oglasa samo se piskanje. Hladilnik je stock. Any Ideas?

jest10 ::

Preveč se ti zviša frkvenca PCI vodila. Poglej če imaš v BIOSu možnost da jo daš na fiksno frekvenco.

m_a_t ::

Jaz se tudi glihkar igram z navijanjem northwooda. Ja je pametno zaklenit frekvenco pci vodila pa razmerje med fsbjem cpuja in frekvenco ramov ne met na auto ampak raje na 1:1 oz 4:5. Sicer pa sem iz 2.8gHz prilezel na 3.4gHz, s tem da imam napetost 1,6 temperatura pa ni bistveno vecja. hladim pa z zalmanom Zalman CNPS 7000B- AlCu 92 mm.
lp

edit: mel probleme s stabilnostjo, moral povisati napetost jedra-->1,65..... segreje nad 50°C;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m_a_t ()

Kopy ::

Hm, v BIOSU navijam pod CPU Host/PCI Clock, druge moznosti ni. Mam pa na razpolago vrednosti od 133/33 pa do 160/40, trenutno na 144/36. Zgleda da sta povezana. Nasel sem se Auto Detect PCI Clock, kjer sem nastimal iz Enabled na Disabled pa ne pomaga. Se kaksna ideja?
Hvala za pomoc.

PrimozR ::

50 stopinj je navadn. 2,6, nenavit (Intel made plata), 63-65°C.

fire_3 ::

Hello. Se moje vprasanje. Imam isti procesor na PLATINI-2x/333 maticni plosci. Navil sem ga na 2.589 in dela normalno, pri vsaki naslednji stopnji pa se racunalnik normalno zazene in dela, mi pa crkne integrirana zvocna kartica(AC'97) in se oglasa samo se piskanje. Hladilnik je stock. Any Ideas?




jaz sem mel ist problem ko sem šel preko 2,610 na recimo 2,660. Kupit idi eno poceni zvočno karto na pci pa nebo več piskalo. Jaz sem naredo isto da zaj gre do 2,8. Samo mi potem Mhz od ramov padejo iz 150Mhz na 119Mhz pa ratio iz 1:1 na 4:3. Pa se mi sploh ne zdi da je razlika med 2,6 ali 2,8. Pri 2,8 se mi procesor segreje pod full load do 42 stopinj. Tak da menim da bi ga lahko še navil.

p.s. Ne navijam v bios-ah ker ne gre pri moji plati. Moram jumper-e na plati premaknit na FSB 145. Pa sem povečal iz 2,4 na 2,6. Zaj pa navijam z clock gen. pa množilnik je 18x

mam asus p4b-533 M
zalman 7000b Cu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fire_3 ()

Kopy ::

Hja, nov problem. Integrirano zvocno kartico sem v BIOS-u izklopil ter namestil novo na PCI Slot. Intalacija driverjev je potekala normalno, po resetu pa zadeva ne pride vec do Winsov ampak se tik pred zagonom racunalnik resetira. Sicer je v njem polno opreme(2 diska, 2 DVD-rw roma, tv karica, 6800GT itd.), napajalnik pa je sposoben izpljuniti 300W. Mogoce presvoh napajalo?

debil ::

izkluč nepotrebno pa boš vidu

jest10 ::

Tudi varni zagon ne gre?
Pa probej prestaviti kartico v drugi PCI slot

Kopy ::

Hvala za odgovore. V varnem nacinu se zadeva zalaufa. Sicer se je pa prvic comp. resetiral ko sem nalagal driverje za PCI kartico, in to sredi instalacije, po tem pa vedno preden je prislo v winse. Bom probal se drug PCI slot.

Imam pa nov problem. PCI kartico sem odstranil s driverji vred, vkljucil nazaj integrirano v BIOSU in navo instaliral driverje za njo. Pa seveda ne dela. Zvoka ni, v device managerju pa mi napise "This Device cannot start(code10)". Driverje sem odstranil ter nalozil na novo ze ene 10x pa ne pomaga. Ideje? Danke.

c00L3r ::

Jaz mam navitega 2,4 na 2,55 s serijskim hladilnikom. Trenutna temperatura je 40 stopinj. Voltažo sem dvignil za eno stopnjo, torej na 1,525V. Pri navijanju nad 2,6 ghz, pa moram še malo dvignit voltažo in tam se tudi začne gret. Največ sem ga mel na 2,65, pri čemer je postajal nestabilen :( Več pa si ne upam s serijskim hladilnikom :8)

jest10 ::

Tudi v tem device managerju pobriši staro in novo kartico.

fire_3 ::

jaz pa nisem nič voltaže dvignil pa sem zdaj pri 2,750 Mhz. Pa mi speed fan kaže voltažo tam okrog 1,6 včasih tudi 1,55.

c00L3r ::

Kero izvedenko pa maš ti to, da dela na 1,6V?
Jaz mam B. Torej prvo P4 ki je bla na 533mhz vodilu. Jaz mam default 1,500V. Lahko pa postopoma dvigujem za 0,025V.

fire_3 ::

ja jaz mam tu to ta prvo p4 na 533Mhz vodilu. Zdaj trenutno pa dela na 1,51.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623034 (18931) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579734 (7869) Jst
»

Navijanje AMD X2 3800+ am2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
544091 (3026) asus
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192003 (1346) Brvar
»

Navijalski Komp

Oddelek: Navijanje
381582 (990) HT33L

Več podobnih tem