» »

Navijanje AMD-ja

Navijanje AMD-ja

Xplicit ::

ok nekje je pac treba zacet ane, torej:

Mam AMD Thunderbirda 1GHz, pa plosco Soltek SL75KAV ATA100 133
pa me zanima na kolk bi celo stvar lahka navil.
Sm zacetnik, pa me zanima kje je ksna dobra stran z RES PODROBNIMI navodili za navijanje AMD-jev?

pa ksn nasvet bi lahka tud prov prsu - na kaj je treba pazt pa to...

pa kolk je kriticna meja temp. za amd-je (se mi zdi da je okol 75° sam nism sigurn)

pa ne mi prosm rect da nej tega ne pocnem, ker tega neznam, vi ste tud iz nic enkrat zacel ane... :D

BendeR ::

Prvo boš mogo odstranit hladilnik in vzet ven proc. ter ga odlkenit.Več informacij dobiš tukaj.
Če ti to ne gre od rok te lahko naviješ samo še prek fsbja tam pa bo rezultat bolj bogi.Prvo odkleni proc. al pa magari reči kolegu (ki se bolj spozna na to) naj on to stori.Pol pa se bomo menli naprej.

Za vse ki bi mu natančneje radi pomagali tukaj najdete več infotov o njegovi plati.Žal mi točnega linka ni uspelo dat,če pa malo pobrskate bote zagotov našli.Je pa plata z kt133a chipsetom.
:=)

black block ::

ma ja no prek fsb-ja ČE imaš dober RAM lahko naviješ glih tolk koker čez odklenen proc. recmo jaz ma 1600 XP + na 1900 xp + kein problem ja... Brez kakšnih blesavih Zalmanov...

Xplicit ::

ok ql, sam jest bi rabu navodila, pa to - bol podrobno

BendeR ::

Torej trdiš da lahko z zaklenjenim proc. dosezeš isti rezultat kot z odklenjenim? I don`t thing so.Malo se pozanimaj.
:=)

Thanatos ::

jaz imam predhodnico tele plate (via KT133) SL75KV2 imenenovano tako da če maš kakšna vprašanja za Bios in njega nastavitve kar vprašaj.

Thanatos ::

xplicit kaj je to zate bolj podrobno. Najprej odklen procesor potem gremo pa naprej.

morphling1 ::

Denis če maš dobro plato in ram ti garantiram da nima prav nobene veze ali je procesor odklenjen ali zaklenjen. Odkleneš ga samo zato da se optimalno približaš maximalnem fsb-ju tako da sistem deluje max hitro.
Če imaš ram ki zdrži do 200 ti noben zaklenjen procesor na 100 ali 133 fsb ne bo povzročal da ne dosežeš maximuma, razen če nimamš kako LN2 hlajenje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Xplicit ::

Ja dejmo zacet brez odklepanja procesorja, tko k je BLACK BLOCK reku, da vidmo do kolk prblizn gre, pol pa ce nam zadovoln, pa bom odklenu pa lepo dalje...

aja pa za hlajenje mam golden orb - upam da bo ql

Thanatos ::

OK potem greš pa samo lepo v Bios (najnovejši ti podpirajo red storm overclocking in povečevanje FSBja za po 1Mhz) in pod frequency/voltage control višaj CPU host clock. Tako boš višal FSB.

jest10 ::

Vprašanje malo iz teme. Do keterega fsbja bi pribljižno zdržal 8500le?

Xplicit ::

na kolk pa lahka pol to zvisam?

Thanatos ::

odvisno. začni pri začetku, stestiraj če ti stvar dela dobro (se ne sesuva in zmrzuje) pri kakšnih zahtevnih operacijah. Ko se ti ustav povej boš dobil nova navodila. Skoke delaj po max 2-3Mhz če hočeš max ugotovit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

pop ::

Mam plato MSI 6380E KT3 Ultra. in AMD 2000 XP neodklenjen in samsung PC 2700 256 MB.
Ko poskusim naviti v biosu FSB vsaj za en Mhz se mi sploh ne zbudi in moram clear cmos.
V Win ME mi z Fuzzy Logicom 4 uspe naviti fsb na celih :8) :8) 137 FSB vendar sistem nato ni stabilen
So mi rekli da MSI plate ne dovolijo navijanja :\ .
Je to res ??

Thanatos ::

pop:

ventilator? temperatura? nastavitve rama?

black block ::

kot prvič 8500LE ga imam jaz gre do 300/300 brez problema, da se razumemo je flashan z 8500 biosom, če bi ga dodatno hladil bi najbrž šel še mal več, kot drugič odklenjen proc ali zakljenjen proc misilim fizično sta pri navijanju identična se pravi se obnašata isto, stvar je le v:
pri AMD-ju govorim o starejših modelih, splošno znano je da se rjavi rajš navijajo ali bolje kot zeleni proci,odvisno je od kvalitete rama ki si ga lastiš rabiš nakratko:
MICRON (govorim o sdr-u ) CAS 2 133 gre stabilno do 150 (garancija 3 leta), isti štos pr DDR 2700 micron bomba, druga stvar je plata, to ne pkmen da če boš dal 50.000 za plato da je ok za navijanje jaz si osebno lastim jajc od ELITE K7S5A in sem jo flashal z neuradnim biosom ki dovoljuje spreminajnje frekvence RAMA recmo po korakih 133/138/... in evo stvar dela in iz 1,4 dobim 1,57 al neki tazga v glavnem iz 1600 na 1900 brez problema z ventilatorjem TITAN /hm se ne spomnim imena) ampak je pod 2500 SIT tko da temperatura ne zraste čez 63 stopinj tudi po več urnem nabijanju iger... No upam da sem kirmu pomagu

Lp

pop ::

Temperatura proc je 41 ob obremenitvi pa komaj zleze do 48 ali 49.
Ventilatorji 1 x Zalman 6000Cu na polovici 2200 rpm
1 x 60 piha na plato in disk (hladen)
1 x v napajalniku (300) piha ven.
Stranica odprta.

Zal za RAM ne znam poiskat.:8) :8)

pop ::

No to je moja plata.
MS 6380E
Sele sedaj sem videl, da je vec razlicic.
tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pop ()

Thanatos ::

pop, zniži frekvenco in timinge rama. Če to ni to potem ne vem kaj bi lahko bilo.

pop ::

Jo heloo :D
Sm bil danes na servisu, kjer so mi rekli, da sem imel fullll navit ram 8-O 8-O in, da se mi je zato sesuval.
A kaj ko niti ne vem, kako in kje se to pocne.
Please help da se izognem napakam v bodocnosti
Kje se navija ram ??

Thanatos ::

v Biosu. Išči izrate CAS latency, timing, DRAM settings ipd ter znižaj na višje cifre :D (višje cifre - počasneje) in poskusi še znižat ramovo frekvenco na 266Mhz(133).

Xplicit ::

ok zanc sm se skor ze lotu navijanja, sam k sm bil v biosu sm meu dve stvari za povecat pa nism bil ziher kero morm: CPU host/PCI clock (se mi zdi da je ta taprava) in pa CPU Host by linear funct.... (in se neki nevem tocno kaj) - kero je traba zvisat in s kerim programom pol najbols vids/prevers kolk se je zmogljivost povecala?

d7d ::

Mislim, da se programček imenuje "wpcuid".:\

Thanatos ::

CPU host/PCI clock s tem višaš FSB. Zmogljivost preveri s kakšnim sintetičnim programom npr. Madonion3Dmark2001SE ali SiSoftSandra 2003. WCPUID je pa program, ki ti na stotinko natančno izračuna/pokaže kakšna je hitrost FSBja in tvojega procesorja.

pop ::

Thanatos THX
Sm najdu.
Cas latency je sedaj na 2.5 namesto prej na 2.
Sem pa tudi opazil, da so mi na servisu prestavili spread spectrum iz 0 na +0.25%.
Kaj pomeni ta postavka.

Do sedaj nisem spreminjal voltaže. Sistem je stabilen pri 137 FSB pri 138 se že sesuva (brez spreminjanja voltaže).
Torej kako naprej.
Za koliko dvignit voltažo (sedaj je postavka na auto)

Thanatos ::

pop:

spread spectrum daj nujno nazaj na 0%. To samo kvari vse skupaj (navijanje mislim). Pa poskusi še zmanjšat nastavitve rama (Cas dej na 3) in poglej s kakšno frekvenco ti laufa ram (266 ali 333). Če ti laufa na 333 ga dej na 266 in poskusi naprej navijat. Ko prideš do te meje pa povišuj voltažo dekler ne pride do efekta (do 1.85 sej mislim da ti plata več ne podpira)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

pop ::

Thanatos
Za cas latency je 2.5 moja najvišja možnost tako da na 3 ne gre. (Ami Bios)
Pri timingu dram pa so postavke na SPD (ne vem kaj pomeni), HCLK (predvidevam host clock), ali pa HCLK+33.
Trenutno je nastavitev na SPD.
Sicer pa ko pridem domov prepišem nastavitve, pa mi boste lahko lažje svetovali.
THX vsem.:D :D

Thanatos ::

če je SPD potem mislim da je na 333. Dej na HCLK (266) da boš zihr in se loti navijanja.

Jebiveter ::

pop: Je imel USO tudi probleme z MSI plato (mislim, da ravno tako kot je tvoja) in D800. (Ce se kdo spolne S_Tja v Piranu....) Takisto ima zalmana itd. Ce je dvignil FSB za 1 se mu ni vec zbudu. Tako je imel vec kot eno leto nenavito kisto.
Potem je pa updejtal BIOS in od takrat se proc navija kot strgan! Potem mu ni ni bootalo pri 132 FSBju in je dal direkt na 140 -> vse normalno! Wierd! Je imel srecno roko tudi pri ramu tko da mu gre FSB do 151MHz (!) vendar mu tako proc ne gre cez 9xxMHz. Sedaj ima 141x7.5 -> 1057MHz (iz D800) na 1.85 Vcore

Tko da probaj udejtat BIOS :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Thanatos ::

srečna roka pri ramu 151 :D uf a mam potem jaz rekord s 170?

šumigo ::

MSI KT3 ULTRA mi na drugi mašini dela z začetnim FSB 140
brez posebnih nastavitev, kar se potem da navijat vse do
147 fsb, ko postane sistem nestabilen - rami odprti(266-2x 256)

pop ::

Wierd :\ 8-)
Sem se opogumil in poskusil z direktnim dvigom FSB-ja na
140.:'(
po nasvetu jebivetra in šumiga
In zadeva DELUJE brez problemov stabilna brez kakršnega koli dviganja voltaže ali zmanjšanja množilnika celo procesor se ne segreje čez 45.
Kako to da se mi je prej sesuval če sem hotel dvigniti FSB za 1 na 136 ali 137 sesutje pri 140 pa stabilno.

Boky ::

Zgleda kot bios bug.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161309 (989) Spajky
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442042 (1506) OwcA
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231707 (1463) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351817 (1522) danielka84
»

Bedarija na ABIT KT7a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131920 (1678) VASkO

Več podobnih tem