» »

Jugoslav Petković (Mimovrste) v Financah

Jugoslav Petković (Mimovrste) v Financah

BALAST ::

Podjetništvo je podobno vožnji avta: izbereš si cilj, zagotoviš avto in vozniški izpit ter na zemljevidu poiščeš najbolj optimalno pot. Fino je tudi, če imaš sopotnika, ki sproti gleda na zemljevid.

Link

Miljonar v nastajanju bi rad pametoval še prek Financ.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

djordjevic ::

In kaj je že narobe s tem, če ponuja nasvete, kako ga posnemati (in še sam postati milijonar)? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

BALAST ::

Žal 10let prepozno. Njegovo podjetje je še dobivalo poceni posojila, danes tega ni več.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

djordjevic ::

Kr tolaži se, ja. Samo glej, da ne boš godrnjal, ko bodo vsi okoli tebe polni cvenka, ti pa se boš spraševal: What the hell did I do wrong? >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

dronyx ::

Jaz prebiram Finance ob jutranji kavi in sem opazil, da se neprestano pojavljajo notri ena in ista podjetja, pa to ne samo v plačanih člankih ali oglasih. Zato jih imam na sumu, da na takšen način vračajo usluge oz. skrbijo za odnos z najboljšimi oglaševalci, ali pa se taki navidez neodvisni članki celo plačajo. Seveda pa dopuščam možnost, da ostala podjetja niso sposobna sestaviti skupaj takih PR člankov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Furbo ::

BALAST je izjavil:

Žal 10let prepozno. Njegovo podjetje je še dobivalo poceni posojila, danes tega ni več.


Torej praviš, da se dandanes ne da obogateti?

Kar nekaj tisoč ljudi, ti bo dokazalo nasprotno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BALAST ::

Furbo nisem tega rekel! Prebral sem že nekaj uspešnih napotkov startup podjetij, pa se ne morem znebiti občutka "mafijskega" pranja denarja.

Ja onyx se strinjam da je teh "prikritih" PR sporočil vedno več. Kdo je kaj plačal ali pa vrnil usluge, se pa na žal ne da zvedeti tako hitro.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jype ::

BALAST> Furbo nisem tega rekel! Prebral sem že nekaj uspešnih napotkov startup podjetij, pa se ne morem znebiti občutka "mafijskega" pranja denarja.

Pri startupih se ti zdi, da gre za mafijsko pranje denarja? Kako pa to?

ABX ::

Ker on ne razume kako legalno začet posel, torej vsak ki je uspel je MORAL kaj nezakonitega naredit.

Logika FTW!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BALAST ::

ABX hvala za poenostavljeno razlago. :))
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

lexios ::


Torej praviš, da se dandanes ne da obogateti?

Kar nekaj tisoč ljudi, ti bo dokazalo nasprotno.


Dejmo se omejit na Slovenijo - zgoraj omenjen primer je namreč slovenski...

Pa dejmo, se omejit na nižji in srednji sloj; torej, če nisi jype bo slej al prej treba po kredit...

Nekaj tisoč ljudi bo dokazalo nasprotno?;((

Na prste jih lahk prešteješ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

jype ::

lexios> Pa dejmo, se omejit na nižji in srednji sloj; torej, če nisi jype bo slej al prej treba po kredit...

Jaz sem nižji sloj, btw. Nimam niti nepremičnine, ne avtomobila. Kredit, ki sem ga vzel za ustanovitev prvega podjetja, sem na mojo srečo lahko že precej predčasno poplačal, po tistem si pa nisem več drznil jemat kredita, ker ni bilo dovolj stabilne priložnosti.

lexios> Na prste jih lahk prešteješ...

V resnici jih je precej več, kot si večina predstavlja.

lexios ::

Miljonarjev v Sloveniji?

Al uspešnih podjetnikov, ki niso ne tič ne miš; razen tega, da so še kr daleč nad slo. povprečjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

gendale ::

dronyx je izjavil:

Jaz prebiram Finance ob jutranji kavi in sem opazil, da se neprestano pojavljajo notri ena in ista podjetja, pa to ne samo v plačanih člankih ali oglasih. Zato jih imam na sumu, da na takšen način vračajo usluge oz. skrbijo za odnos z najboljšimi oglaševalci, ali pa se taki navidez neodvisni članki celo plačajo. Seveda pa dopuščam možnost, da ostala podjetja niso sposobna sestaviti skupaj takih PR člankov.

no saj upam da noben več ne misli, da so finance neodvisne :))
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

lexios> Miljonarjev v Sloveniji?

Ne. Bogatih Slovencev, ki letno zaslužijo 100 jurjev in več, ne da bi se pri tem opirali na proračun.

lexios> Al uspešnih podjetnikov, ki niso ne tič ne miš; razen tega, da so še kr daleč nad slo. povprečjem?

Podjetniku je vseeno, kako mu rečeš, dokler služi denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

lexios ::

Pa baje se je začelo z uporabo prihodnjika, tko da kolkr jst razumem - ugibamo koliko novih (bodočih) slovenskih miljonarjev danes začenja iz nule?

jype ::

lexios> ugibamo koliko novih (bodočih) slovenskih miljonarjev danes začenja iz nule?

Jaz sem z nule začel pred 10 leti, zdaj mam pa že skoraj zasluženo eno pokojnino (za upokojitev rabim dve, ker nisem sam) _ali_ denar za šolat in pod streho spravit enega pamža (pa jih moram več).

Če bom kdaj milijonar mi je v resnici vseeno, ziher pa ne bom nehal delat, ko mi ne bo več treba.

RockyS ::

Ne vidim v čem je problem če podjetje vzame kredit? Kredit so dobili legalno. Verjetno so ga že odplačali oz. ga odplačujejo. Podjetje je našlo neko tržno nišo, ki pri nam še ni bila tako razširjena, imeli so nizke cene in dober support oz. odnos s strankami, tako so si pridobilo dobro ime in kar nekaj nagrad.

Niso to sanje vsakega direktora? Da iz nekega pufa ustvariš imperij?

Pa še to, tistih 4k koliko znaša subvencija za s.p. lahko prinese čez par deset let novega milijonarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

lexios ::

Lej, cel kup ljudi je iz nule začelo že pred 5, 10, 30, 50, 100 itd leti! Razmere za mladega junca v ranjki Jugi ali danes so bistveno drugačne, tko da takšne primerjave niso na mestu! Brez ideje pa v vsakem primeru nič ni...

jype ::

lexios> Lej, cel kup ljudi je iz nule začelo že pred 5, 10, 30, 50, 100 itd leti! Razmere za mladega junca v ranjki Jugi ali danes so bistveno drugačne, tko da takšne primerjave niso na mestu! Brez ideje pa v vsakem primeru nič ni...

Ja, in kaj je s tem narobe? Tako deluje kapitalizem. Poskušaš, dokler ti ne uspe.

Saj mi ni uspelo v prvo zaslužit bajnih denarjev.

lexios ::


Niso to sanje vsakega direktora? Da iz nekega pufa ustvariš imperij?


Poanta vprašanja je zgolj v tem ali lahko z enakim pufom in enako uspešno iz neke podobne ideje (kot npr. Mimovrste) tudi danes zgradiš imperij? Pojma nimam, možno, a prekleto dvomim! Zatakne se že pri kreditu...

jype ::

lexios> Poanta vprašanja je zgolj v tem ali lahko z enakim pufom in enako uspešno iz neke podobne ideje (kot npr. Mimovrste) tudi danes zgradiš imperij? Pojma nimam, možno, a prekleto dvomim! Zatakne se že pri kreditu...

Tako kot danes zelo težko ustvariš imperij tako, da začneš prodajat sirov burek, ker je trg že razmeroma zasičen, tako tudi tako geografsko omejeno spletno štacuno kot je Mimovrste težko lansiraš v času, ko taka štacuna že obstaja.

Za Mr. Fusion, domač reaktor za pridobivanje obscenih količin električne energije iz gospodinjskih odpadkov, se bodo pa kar grebli, kdo ti bo več investiral, včasih celo še preden jim dokažeš, da dejansko lahko narediš takšno reč.

-valvoline- ::

Al kdo sploh kupuje tam? Milijonar? Hehe,ne moreš verjet,cene so podobne celo dražje kot so po štacunah.

BALAST ::

valvoline ti ne poznaš VIP kupcev, to so podjetja, ki morajo letni dobiček zminimizirat (davki pa te fore).
Ker je mimovrste priročna in dobava dokaj hitra se tako razni podjetniki privoščijo "draga" poslovna darila za novo leto.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

lexios ::

Tako kot danes zelo težko ustvariš imperij tako, da začneš prodajat sirov burek, ker je trg že razmeroma zasičen, tako tudi tako geografsko omejeno spletno štacuno kot je Mimovrste težko lansiraš v času, ko taka štacuna že obstaja.


Se strinjam, treba je biti korak naprej pa gre...

Je pa razlika ali gre za državo v tranziciji in nezasičen trg in večina že razvitih okoli tebe šiba spletne trgovine, torej ideje lahko na nek način "kopiraš". Ali pa gre za državo, kjer je kupna moč na psu in moraš prekleto premisliti, kaj kopirat in kje dobiti sredstva! Miljonarjev z originalno idejo pa je pri nas prekleto malo!;)

Up-to date ideja pomaga! Je pa razlika, ko npr. ali si hišo gradil v ranjki Jugi ali če jo gradiš danes...

-valvoline- ::

Se grem stavit da se petelin le malo reklamira,u bistvu so prenapihnjene finance v ozadju (Merkur & grški scenarij). Noben me ne more prepričat da se tam služijo milijoni. Če je to res potem v Sloveniji mamo izredno veliko število lenuhov,invalidov in retardirancev ki namest družabnega sprehoda po trgovinah uporabljajo pc za nakupe.
:D

Zgodovina sprememb…

jype ::

lexios> Up-to date ideja pomaga! Je pa razlika, ko npr. ali si hišo gradil v ranjki Jugi ali če jo gradiš danes...

Jah, seveda je, ampak takrat si nujno potreboval hišo, danes je pa čisto normalno, da dobesedno živiš v pisarni in delaš 24/7.

IceIceBaby ::

BALAST, what have you done lately?

Petkovič fura profitabilno podjetje, ki je lani prodalo za skoraj 30M eur robe in zaposluje nekaj 10 ljudi.

lexios, a za tebe je edini cilj podjetništva zaslužiti milijon?

Pa dejmo, se omejit na nižji in srednji sloj; torej, če nisi jype bo slej al prej treba po kredit...


Ne pa ne. Obstaja nešteto biznisov kjer kredita ne rabiš. Ali pa se mogoče zapufaš za 10, 15k, kolikor recimo stane en avto srednjega razreda.

RockyS ::

lexios je izjavil:


Niso to sanje vsakega direktora? Da iz nekega pufa ustvariš imperij?


Poanta vprašanja je zgolj v tem ali lahko z enakim pufom in enako uspešno iz neke podobne ideje (kot npr. Mimovrste) tudi danes zgradiš imperij? Pojma nimam, možno, a prekleto dvomim! Zatakne se že pri kreditu...


Mislim da so možnosti enake. Če imaš idejo oz. najdeš/izumiš nišo/produkt/ potem so tvoje možnosti popolnoma enake kot tiste, ki jih je imel mimovrste.
Mislim pa tudi, da dosti podjetji ima potencial ampak ga ne znajo izkoristit. To se sedaj v krizi najbolj pozna.
Direktorji in njihova familija imajo dobri vozni park, jadrnico, apartma, nepremičnine. Sedaj ko je že nekaj let kriza pa ni denarja za delavce, proizvodnjo.
Zakaj se ni sproti večji % dobička vlagal v razvoj in širjenje? Zakaj je tako velik % moral it v luksuz? Zakaj se mora avto plačat z gotovino in ne lizing? Tisto kaj ostane pa se vloži v podjetje.
Zakaj se nikdar ni najelo človeka/podjetja ki bi zunaj mesta/države poiskal partnerje?
Če je bilo denarja za ves luksuz, ga bi moralo biti tudi za take stvari.

jype ::

RockyS> Direktorji in njihova familija imajo dobri vozni park, jadrnico, apartma, nepremičnine. Sedaj ko je že nekaj let kriza pa ni denarja za delavce, proizvodnjo.
RockyS> Zakaj se ni sproti večji % dobička vlagal v razvoj in širjenje? Zakaj je tako velik % moral it v luksuz? Zakaj se mora avto plačat z gotovino in ne lizing? Tisto kaj ostane pa se vloži v podjetje.

Čak mal, če je direktor zaendrek, ga lastnik zamenja, če je pa direktor lastnik, potem je pa itak izključno njegova stvar, kako s svojim podjetjem upravlja.

RockyS> Če je bilo denarja za ves luksuz, ga bi moralo biti tudi za take stvari.

Eni majo podjetja zato, da si plačujejo luksuz.

lexios ::

lexios, a za tebe je edini cilj podjetništva zaslužiti milijon?


Ne! Najmanj 2!>:D

Obesu sem se na dilemo BALASTA in optimizem Furbo-ta, ki je imho zadevo vzel malce preveč optimistično ali pa vsaj precej globalno - češ "vsak dan se nekje na svetu rodi miljonar"!

Come on, če že debatiramo o "wasted years" in seciramo uspeh podjetja Mimovrste, se dejmo raje vprašat koliko novih miljonarjev lahko Slovenija pričakuje v naslednjih 10-ih letih?

donfilipo ::

Jugoslav:)

Pravi čas zagrabit kar vidiš v tujini. Zbrati energično in relativno sposobno ekipo in milost od države na začetku, Nekaj časa so bili v inkubatorju in tretirani kot wundekindi v našem okolju.

Pomaga.

Če pa zadeve sanjaš kakih 10 let prezgodaj (kot recimo jaz spletno videoteko in trgovino:) je pa klinc. Nix v glavnem.

Razen, da se kdo idej morda naleze.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

lexios ::

Ne pa ne. Obstaja nešteto biznisov kjer kredita ne rabiš. Ali pa se mogoče zapufaš za 10, 15k, kolikor recimo stane en avto srednjega razreda.


Sure, sj zato sm reku, če nisi jype! 8-) If your good...

fosil ::

Mimovrste je sicer zelo znano podjetje, sploh v "naših krogih", glede na podatke pa prav hudo uspešno ni.
Tako je!

lexios ::


Mislim da so možnosti enake. Če imaš idejo oz. najdeš/izumiš nišo/produkt/ potem so tvoje možnosti popolnoma enake kot tiste, ki jih je imel mimovrste.


Jst pa milsim, da ne! ...razvoj, kakršnkoli, skozi zgodovino se večinoma pojavlja v intervalih!;)

Če pa zadeve sanjaš kakih 10 let prezgodaj (kot recimo jaz spletno videoteko in trgovino:) je pa klinc. Nix v glavnem.

RockyS ::

jype je izjavil:

RockyS> Direktorji in njihova familija imajo dobri vozni park, jadrnico, apartma, nepremičnine. Sedaj ko je že nekaj let kriza pa ni denarja za delavce, proizvodnjo.
RockyS> Zakaj se ni sproti večji % dobička vlagal v razvoj in širjenje? Zakaj je tako velik % moral it v luksuz? Zakaj se mora avto plačat z gotovino in ne lizing? Tisto kaj ostane pa se vloži v podjetje.

Čak mal, če je direktor zaendrek, ga lastnik zamenja, če je pa direktor lastnik, potem je pa itak izključno njegova stvar, kako s svojim podjetjem upravlja.

RockyS> Če je bilo denarja za ves luksuz, ga bi moralo biti tudi za take stvari.

Eni majo podjetja zato, da si plačujejo luksuz.


To ti pravim, v tem je razlika med dobrim-zdravim podjetjem/direktorjem/lastnikom kakor hočeš in tistimi, ki imajo podjetje da si plačujejo luksuz. Lastnik/direktor mimovrste si je že pred 5leti privoščil luksuz, pa si še ga danes lahko. Kako pa je z ostalimi 9999 uspešnimi(pred 5 leti) podjetji sedaj? Večine več ni, preostali pa životarijo.

dronyx ::

fosil je izjavil:

Mimovrste je sicer zelo znano podjetje, sploh v "naših krogih", glede na podatke pa prav hudo uspešno ni.

Nizozemci kot kaže niso enakega mnenja? Mogoče so pa samo stran vrgli denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

RockyS ::

lexios je izjavil:


Mislim da so možnosti enake. Če imaš idejo oz. najdeš/izumiš nišo/produkt/ potem so tvoje možnosti popolnoma enake kot tiste, ki jih je imel mimovrste.


Jst pa milsim, da ne! ...razvoj, kakršnkoli, skozi zgodovino se večinoma pojavlja v intervalih!;)

Če pa zadeve sanjaš kakih 10 let prezgodaj (kot recimo jaz spletno videoteko in trgovino:) je pa klinc. Nix v glavnem.


To pa je nekaj novega zame. Jaz sem mislil da razvoj ni vezan na čas(na več kot 100 let)

IceIceBaby ::

Come on, če že debatiramo o "wasted years" in seciramo uspeh podjetja Mimovrste, se dejmo raje vprašat koliko novih miljonarjev lahko Slovenija pričakuje v naslednjih 10-ih letih?


Pomoje precej malo. Pa ne zato, ker bi bilo dejansko težko zaslužiti milijon (spet odvisno kako definiraš zaslužek. Nekaj je vrednost podjetja, drugo je promet podjetja spet čisto tretje je pa milijon v kešu).

Gre bolj za miselnost pri nas. Enostavno nimamo razvitega podjetništva. Cilj ljudi je dobiti varno službo, pomožnosti v veliki firmi ali še boljše, javni upravi.

Čas za "miljonarje" je pa trenutno IMHO odličen. Ogromno priložnosti in zelo poenostavljen dostop do ogromnega števila strank, zaradi interneta in dobrih prometnih povezav po svetu.

Mimovrste je sicer zelo znano podjetje, sploh v "naših krogih", glede na podatke pa prav hudo uspešno ni.


IMHO so že od začetka ciljali na exit, pa je kriza odnesla tiste preveč radodarne kupce. Sicer pa vseeno prodajo za cca. 30M robe, promet jim raste, zaposlujejo pa verjetno bodo letos prijavili par 100k profita. Niso ravno bajno uspešni, ampak pred propadom ravno niso.

donfilipo ::

To pa je nekaj novega zame. Jaz sem mislil da razvoj ni vezan na čas(na več kot 100 let)



Je vezan na čas. Zelo važno je, v katerem trenutku lahko v 3 letih max začnejo nosit denar, da jih ne kuha osamljen filozof:)

Ne samo te zadeve, ki so po ideji prekopirane iz tujine, in ki sem jih jaz videl prej kor Jugoslav, ker je ta pač rana leta nastajanja neta bil še na kahli, jaz pa na kaki (ne nujno njegovi:) teti8-)

Videl sem v živo nekaj čisto originalnega know-howa recimo Thomasa (in še koga) ki je kar sam po sebi klical po nekem sklicanju ekipe in brain storminga! Pa niente. Ništa. Nikoli nič, dasiravno so bile ideje NA NIVOJU recimo prvih idej googla!!! Se ne zajebavam!!!

E tu pa se dejansko potem poleg čistega mozga pokaže še tona drugih kvalitet in predvsem kvalitet botrov! Ter seveda stricev tet in staršev.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

lexios ::

To pa je nekaj novega zame. Jaz sem mislil da razvoj ni vezan na čas(na več kot 100 let)


Sj ni, vsaj ne direktno! Posredno! Je vezan na obstoječo tehnologijo, želje in potrebe ljudi itd in predvsem denar in gospodarstvo...

Čas za "miljonarje" je pa trenutno IMHO odličen. Ogromno priložnosti in zelo poenostavljen dostop do ogromnega števila strank, zaradi interneta in dobrih prometnih povezav po svetu.


True! Če imaš kapital! Ali izvedljivo originalno idejo... Maš kako?8-)

fosil ::

IMHO so že od začetka ciljali na exit, pa je kriza odnesla tiste preveč radodarne kupce. Sicer pa vseeno prodajo za cca. 30M robe, promet jim raste, zaposlujejo pa verjetno bodo letos prijavili par 100k profita. Niso ravno bajno uspešni, ampak pred propadom ravno niso.

Bomo videli kako bo letos, ampak v 2010 so imeli 20 mio prometa in 34k dobička, kar je smešno malo.

Sicer pa je po mojem pri podjetništvu daleč na prvem mestu biti ob pravem času na pravem mestu. In oni so bili.
Vsa tista "vožnja avta" pride na vrsto šele potem, če ti v prvem koraku uspe.
Tudi tukaj sicer pogori veliko podjetij sploh slovenskih, to je pri prehodu iz podjetnika v resno podjetje.
Večina jih ostane na stopnji podjetnika.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

IceIceBaby ::

True! Če imaš kapital! Ali izvedljivo originalno idejo... Maš kako?8-)


Jp. Idej je precej. Tudi izvedljivih in takih za katere vsaj v osnovi ne rabiš veliko kapitala. Ko imaš enkrat postavljen sistem in stranke pa itak ni problem dobiti investicije.

Časa oz. bolje rečeno volje je pa žal samo za eno naenkrat.

Ne samo te zadeve, ki so po ideji prekopirane iz tujine, in ki sem jih jaz videl prej kor Jugoslav, ker je ta pač rana leta nastajanja neta bil še na kahli, jaz pa na kaki (ne nujno njegovi:) teti8-)


To, kaj je kdo videl nima čisto nobenega pomena. Idej je ogromno. Jaz jih imam 100 na dan. Treba je idejo spraviti v realnost. Za to je žal potrebnega nekaj dela.

Sicer pa je po mojem pri podjetništvu daleč na prvem mestu biti ob pravem času na pravem mestu. In oni so bili.
Vsa tista "vožnja avta" pride na vrsto šele potem, če ti v prvem koraku uspe.


Samo "biti na pravem mestu ob pravem času" ni nekaj naključnega in magičnega. Lahko poskrbiš, da si na pravem mestu.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Ah na Kitajsko je predaleč;((

Če znaš streljat, bo tudi tu nekaj časa napeto.
;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

fosil ::

Samo "biti na pravem mestu ob pravem času" ni nekaj naključnega in magičnega. Lahko poskrbiš, da si na pravem mestu.

Lahko si na pravem mestu, ampak moraš biti tudi ob pravem času :)
Tako je!

lexios ::

Če znaš streljat, bo tudi tu nekaj časa napeto.
;((


...in ogromno novih možnosti in idej poslije rata!;((

IceIceBaby ::

Ja, in? Greš pač tja, kjer je čas pravi. Pa predvsem se ne oklepaš ene same ideje.

RockyS ::

IceIceBaby če imaš katero idejo za splet potem se lahko obrneš name, sem brezposelni in znam programirat, tistega kar pa ne znam pa se da naučiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobim nekoga, da mi zastonj postavi spletno trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539902 (6705) BigD
»

Kako najti investitorja?

Oddelek: Loža
466983 (5588) Fave
»

Zanimive poslovne s.p. ideje... not (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26432645 (23296) CaqKa
»

Romunski hekerji v ZDA tri leta kradli številke kreditnih kartic

Oddelek: Novice / Varnost
4612572 (9562) SkipEU
»

Programersko Podjetje

Oddelek: Loža
152656 (2361) programersk

Več podobnih tem