» »

zvocniki do 100-200 evrov max?

zvocniki do 100-200 evrov max?

musicfreak ::

Katere zvocnike priporocate za poslusanje glasbe in gledanje filmov? 5.1 odpade, najraje 2.0, ce je mozen podoben ucinek kot brez subwooferja. Najraje kaj podobnega izgleda ko je tole (ma kdo izkusnje z njimi, baje bi naj bli dobri, so pa cenejsi kot je budget)

https://www.amazon.com/Dayton-Audio-B65...

steev ::

Kle rabiš še ojačevalec. Poglej kake studijske monitorje.
JBL so poceni:
https://www.thomann.de/intl/si/jbl_lsr_... (5" pač ne more dat basa)
https://www.thomann.de/intl/si/jbl_lsr_... (8 inč pa že čez glavoa)
:|

karl ::

Jaz mam M-AUDIO STUDIOPHILE AV 40 in so res super za svoj denar. Sploh ne moreš primerjati z raznimi Genius/Logitech 5.1 in podobnimi v tem cenovnem razredu. Lastim si jih že mnogo let, samo zadnje čase sem bolj na bluetooth slušalkah, tako da niti ne vem kaj je novega na sceni.

Sedaj se prodajajo 42, ki so menda bolj švoh :/

Nauk zgodbe je da glej za monitorji (ne mislim ekranov ampak studijski zvočniki) ne zvočniki.

icko ::

steev je izjavil:

(5" pač ne more dat basa)


5 inčev da bassa čez glavo, samo prave boxe in dober amp je potreben. ;)

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IL_DIAVOLO ::

Noben zvok ne bo tak dober, kot bi bil z ojacevalcem

icko ::

Dobra varianta so aktivni studijski monitorji. Potem ne rabiš ampa.
ps
Karl je ok povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

Djuro ::

JBL LSR305
link

Za tak denar boš težko dobil boljši zvok.

steev ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Noben zvok ne bo tak dober, kot bi bil z ojacevalcem

Saj aktivni zvočnik ma tud ojačevalec.
:|

bambam20 ::

musicfreak je izjavil:

Katere zvocnike priporocate za poslusanje glasbe in gledanje filmov? 5.1 odpade, najraje 2.0, ce je mozen podoben ucinek kot brez subwooferja. Najraje kaj podobnega izgleda ko je tole (ma kdo izkusnje z njimi, baje bi naj bli dobri, so pa cenejsi kot je budget)




Iz posnetka mi deluje zvok prazen. NIč boljši kot pri podobnih izdelkih ranga 40-50€.

Jst ::

Jaz sem pred dvemi desetletji kupil NAS ojačevalec (60 kSIT) in Jamo zvočnike (200 kSIT) in sem zadovoljen še danes. Me pa matra, da bi kupil še soundbar od Yamahe za 400 EUR, kjer zraven dobiš še subwoofer, vendar bi moral prvo sprobati takšno kombinacijo. Sam Yamaha + subwoofer soundbar delata neverjetno dobro (me je presenetilo), sploh če bi nekje na 30 stopinjskem kotu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dope1337 ::

Ali ve kdo slucajno, ce se da v evropi za podobne denarje (50EUR vec bi se dal za njih) dobiti Klipsch ProMedia 2.1?

Jz ze nekaj casa gledam, pa brez uspeha.

Tastari si jih je iz ZDA pripeljal (110$ je dal za njih, svinja xD) pa spilajo boljs (tako subwoofer kot sateliti - kvaliteta) k karkoli kar sem kadarkoli slisal priklopljeno na racunalnik (Logitech Z906 je jajc proti temu - edino surround mu je v prednost).

Hvala ze vnaprej
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

TheBlueOne ::

Odvisno za kaj jih potrebujes. Ce jih bos poslusal sam sedec za racunalnikom, potem bodo t.i. monitorji deklasirali vse splosne, kar je ugotovil tudi @karl z M-AUDIO STUDIOPHILE AV 40.

Ce bi rad imal zvok, ki nima majhnega sweetpointa, nima popolnoma flat basresponse in ni zelo linearen, potem se odpriporocajo. Mene monitorji skorajda malo utrudijo.

Recimo Audioengine A5 ali A5+ naj bi v sweetpointu deklasirala tudi desetkratnik cene audifilske opreme, ampak bodo verjetno zveneli prazni izven sweetspota. Ampak to v smislu ciststi zvoka, zelo natancnega basa ampak ne v smislu kako ozvocenje deluje kot celota v prostoru.

Glede na to, da isces samo zvocnike morda imas ojacevalec. Potem si poglej "Dali Spektor 1".

Jst ::

> ampak ne v smislu kako ozvocenje deluje kot celota v prostoru.

To imam pa jaz trenutno problem v stanovanju. Ko sem se preselil, Jamo ni več to kar je bil. Od sebe ne daje takšen zvok, kot sem bil navajen. Probal vse možne lokacije v sobi. Dokler je relativno tiho je OK, zato pa iščem en kvaliteten soundbar.

Prvo sem bil skeptičen do njih in tudi prvi soundbari, ki sem jih imel priložnost poslušati, so bili bolj tako-tako. Predlani enkrat sem pa prvič sedel pred TVjem z soundbarom in bil presenečen nad reprodukcijo zvoka. Seveda soundbar ni za glasbo, ampak za BluRay filme ... - zadeva dela "nadpovprečno" dobro*, samo moraš gledati pravi cenovni rang.

*nadpovprečno dobro glede na moja pričakovanja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere studijske zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
233437 (2624) Kurzweil
»

kako monitor zvočnike vezati na TV?

Oddelek: Zvok in slika
439193 (6546) T743
»

Nakup zvočnikov za TV

Oddelek: Kaj kupiti
101629 (1125) Hoden
»

Zvočniki za cca 100€

Oddelek: Kaj kupiti
131795 (1116) XLapse
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715959 (12093) 2f4u

Več podobnih tem