» »

Problem HP nx6310

Problem HP nx6310

mirage888 ::

Pozdravljeni!

Imam namreč sledeči problem. Dobil sem omenejeni prenosnik, ampak se ne prižge, elektrika pride v računalnik (sem izmeril), računalnik pa nič. Ima morda kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe, ter ali mi se ga sploh splača popravljat.
Za Vašo pomoč se Vam že vnaprej zahvaljujem.

lp
mirage

solatko ::

Crknjena plošča.
Delo krepa človeka

mirage888 ::

Fajn, torej zdaj lahko mirne duše vržem prenosnik v kanto? :) Ali se splača to sploh popravljat?

lp

jat2406 ::

Se prižge lučka za polnjnje baterije, ko priklopiš adapter?
Poskusiš lahko prižgat prenosnik brez beterije, samo na adapter.
Večkrat že videno, da so popustili kontakti na na plošči pri vtičnici za adapter. Si meril napetost na vtičnici ali na plati?

Če pa je res crknila matična, potem pa le še za dele.

solatko ::

Takole na daljavo, ni mojstra, ki bi ugotovil napako. Nesi prenosnik na en servis in naj pogledajo kaj je. Za hitro diagnozo rabijo 5-10 minut. Če je šla plata, potem ti lahko pomaga samo nekdo, ki se mu da popravljat MB, najbolj ekonomično pa je, tak prenosnik razstavit in prodat po delih. Popravilo plate ja največkrat uspešno za nekaj časa in vprašanje je, ali se ti to splača, pa da potem čakaš, kdaj bo spet crknilo - po navadi v najmanj zaželjenem trenutku.

Lahko pa je napaka čisto majhna, kak mrzli lot ali kaj podobnega in bo prenosnik po popravilu še dolgo delal.
Delo krepa človeka

mirage888 ::

Sem probal prižgat brez baterije, pa nič ni bilo nobene lučke. Napetost pa sem meril na plati. Bom še enkrat narazen vzel pa še enkrat pogledal da ni kaj skurjeno al pa odlotano.
Zaenkrat hvala vsem, če pa se še kdo spomni kaj bi lahko še bilo, pa se priporočam:)

lp
mirage


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314694 (3632) solatko
»

Kako vedeti kaj se je skurilo/kaj naj bi bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242416 (1101) profii
»

Težava s prenosnikom HP 6735s

Oddelek: Pomoč in nasveti
425287 (4251) manijak26
»

popolnoma mrtev HP prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
101899 (1707) IvoJan
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397980 (7573) Marilyn

Več podobnih tem