» »

Nakup novega/rabljenega avtomobila

Nakup novega/rabljenega avtomobila

s1m0n ::

Zanimajo me predlogi kaj se splača kupit do 30k€ novo ali pa rabljeno(ohranjeno, z garancijo).
Najbolj se nagibam k Audi A4, VW Passat, Volvo S60, Opel Insignia, Ford Mondeo... limuzine...

Kaj se bolje splača ? Rabljen ali nov ? Obvezno bencinar, dizel ne pride v poštev!

Audi A4 mi je malo predrag, ima dolg list dodatne oprema kar precej dvigne ceno
VW Passat tudi ni več cenono tako ugoden se pa dobi z veliko opreme za solidno ceno
Volvo S60 ima vsaj meni super notranjost, postavitev elementov, izgled, zadek... Je pa drag samo zato ker je Volvo :)
Opel Insignia nudi kar veliko med naštetimi, notrajnost je najboljša za svojo ceno...
Ford Mondeo zadek se mi ne dopade preveč, ima dobre vozne lastnosti, zadovoljiv izgled notranjosti.

Kak predlog ? Prostorni so vsi, prav tako prtljažniki, dodatne opreme je pri vseh kar veliko.
  • spremenil: s1m0n ()

black ice ::

Definitivno rabljenega (starega leto ali 2), ker na novem preveč izgubiš takoj ko ga pripelješ iz avtohiše.
Alternativa Passatu sta lahko kakšna Octavia in Seatov ekvivalent. Cenovno gledano je kar nekaj razlike, imata pa oba VW dele. Volvo baje tudi ni več kar je bil, Insignia pa niti ne izgleda tako slaba. Mnenja o Fordu se bom vzdržal, ker nimam izkušenj.

Če bi bil na tvojem mestu bi: če bi kupil kar se mi najbolj dopade ne glede na denar, bi kupil Audija, drugače Insignio ali Seatov ekvivalent oz. Octavio.

kokos25 ::

za ta dnar Passat R36....ne boš falil...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

dzinks63 ::

Za nove pri nas je izbira mala, kakšen Subaru? Za rabljenimi bo potrebno pogledat po tujini. DE Največja izbira je med BMW.

Janac ::

kaj pa kaksen enoprostorec? v mislih imam kaksno alhambro, alteo XL, sharana, mogoce exeo?

s1m0n ::

Ne enoprostorec je prevelik...
BMW se mi ne dopade, preveč športno usmerjen.

Sem gledal tudi Škodo pa je notranjost boljša od Passata je pa zunanjost nesprejemljiva :)
Mercedes C razreda je pa malenkost drag za to kar ponuja v opremi je pa notranjost elegantna

Najbolj še mi vedno sede Audi A4 in Volvo S60

Janac ::

oh sem videl da si napisal limuzine, za tak denar dobis novega exeota z najboljsim motorjem (oz. najdrazjim) vso opremo...

donvito ::

Janac ::

s1m0n ::

No ja z evropskimi avti se glih ne more primerjat pa če tudi je Lexus :)

amigo_no1 ::

Jaz ti predlagam da greš z vsakim iz tvojega seznama na testno vožnjo.Vsi našteti avti so dobri, tvoj problem je edino v tem, da preveč izbire ;).

Honda Accord, Škoda Superb, Renault Laguna, Citroen C5 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

s1m0n ::

Saj izbira je prevelika :)
Se bi osredotočil na 3-4 ampak še je vseeno prevelika izbira, ko bo na dveh vozilih bo že nekak šlo :)


Honda izpade, francozi niso vredni denarja, za škodo sem že povedal.

EDIT: z A4, Passat in Insignia sem/smo se že vozili, druge le ogledali v salonu.
Če bi bi skrajšal na prve tri toraj A4, Passat in Volvo (ki se mi zaradi notranjosti najbolj dopade)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Janac ::

mogoce kaj takega?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=569...

mogoce mercedes?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=541...

sicer testno vozilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

s1m0n ::

Z Optimo je kar nekaj manjših materialnih površnosti! Od panoramske strehe, do tretje zavorne luči!

Janac ::

WarpedGone ::

francozi niso vredni denarja

Kakršnakoli utemeljena debata ob takih stereotipnih predsodkih je brezpredmetna. Ti ne kupuješ avta na podlagi objektivnih meril ampak kar se tebi (oz. tvojim idolom) dopade. O lastnem okusu spraševat druge je pa smešno. Odpri avto.net in poglej kaj se dobi za dan denar, ki si ga pripravljen plačat.

In da seveda tebi zgleda fajn.
Zbogom in hvala za vse ribe

Buggy ::

ce ti redni stroski ravno ne predstavljajo nekega problema (gume, gorivo , zavarovanja,...), bi si vsekako omislil, malo mocnejso Insignio

Pred casom je bila za dobrih 25K na voljo OPC-jka v petvratni razlicici, samo ce te prav razumem isces nekaj nak ni tako agresivno na cesti.

s1m0n ::

WarpedOne, gre zato ker se francoza več ne dotaknem-o! Z peugeotom so sami problemi polovico stvari pocrka v 10 letih pa vseeno kako dobro ga vzdržuješ!

WarpedGone ::

A ti veš da bugattije delajo francozi?
Zbogom in hvala za vse ribe

Mesar ::

Janac je izjavil:

bmw serija 3

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=547...


Z tako okleščeno opremo? Samo da je BMW?

Izmed naštetih Opel Insignia.

Če greš po volviča boš pa tole rabil:

http://www.volvo-forums.com/t15702-some...

:))
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

s1m0n ::

Opa kar nekaj stvari :) Dobro da so vsaj navodila kako pa kaj :)
Drugače pa je z vsakim avtoma lahko kaj narobe pa če je nov ali rabljen.

Zheegec ::

Insignia je kar kul, udobna in umirjena, samo je menda kar dosti težav z njo (menjalniki, podvozje...), ampak tako je pač z vsakim novim avtom.
V Sloveniji se kar splača razne rabljene Volvote, dosti izgubijo na vrednosti ker niso made in Germany. Rabljeni Passati in Audiji ter BMW so pa po par letih očitno vredni enako, kot novi :)
Povprašaj na forumih kateri rabljeni avto kupiti in kupi tisto za kar ljudje pravijo, da je "jajc" brez utemeljenih razlogov in si to nabavi. Cena v primerjavi s konkurenco bo toliko nižja, da ti lahko še cel motor crkne pa boš še vseeno v plusu :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Janac ::

suzuki kizashi?

M-XXXX ::

Buggy je izjavil:

ce ti redni stroski ravno ne predstavljajo nekega problema (gume, gorivo , zavarovanja,...), bi si vsekako omislil, malo mocnejso Insignio

Pred casom je bila za dobrih 25K na voljo OPC-jka v petvratni razlicici, samo ce te prav razumem isces nekaj nak ni tako agresivno na cesti.

Hm tale avto je presenetljivo PREPOceni...

Tukajle je link do DRUGA najceneje 260KM Insignije na Avtonetu. 4x več km, ter 5000€ več... Priporočam, previdnost...

amigo_no1 ::

Glede na koliko pdfjev je na oni strani za Volvo S60 sem prvo mislil da gre ga kakega novejšega Yugota :P.

s1m0n
Imaš P307 :D ?

Mesar ::

Prve Insignie so imele problem predvsem s sprednjimi zavornimi oblogami... sicer pa ne kupovat čisto prvih, tam 2008 in 2009 letnik.

Pride pa letos FL :)
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

WarpedGone ::

To je splošno pravilo, ki drži tudi za mercedese in čisto vse japonce - novi modeli imajo v prvih letih proizvodnje več problemov kot kasneje. FL so lahko izboljšava al pa zopet kakšen manjši "klec", če se spravijo dodatno šparat tja, kjer prej niso.
Zbogom in hvala za vse ribe

balocom ::

Seat exeo, rebadge audi a4 prejšnje generacije?
Btw, glede na to da si rekel da je bmw preveč športno usmerjen, ti povem, da niti ni tako hudo trd avto:D Po trdoti vzmetenja na 225/45/17 gumah (serija 3 '99 bencinar s športnim podvozjem) je primerljiv z Mercedesom (C klasa '06 dizel) na 195/65/15 balonih kar je dokaj ogrmna razlika v količini gume ki duši udarce s cestišča.
Je pa res da če ne ceniš direktnega trdega volana, ter ostalo tipično trdih/športnih zadev na bmw-ju ter se nočeš naučiti vožnje rwd po snegu ter vseh trikov potem to res ni avto zate.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

korenje3 ::

rabljen mercedes E z močnejšim motorjem (E320÷350) ker se taki ne kvarijo.
za 30k€ dobiš tudi bmw serije 6.

Mesar ::

In kaj ima BMW 6 skupnega z avtomobili, ki jih je avtor teme naštel v prvem postu?
Your turn to burn!

DOOM_er ::

že tako je avtor teme rekel da noče BMWja zaradi športnosti. Jest avtorju teme kaj drugega kot škode ali seata ne morem priporočat :D
Robots will steal your job. But that's OK

Echbart ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020540 (16514) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048588 (38839) MKC00
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719735 (17609) RejZoR
»

Supermini do 3k€?

Oddelek: Loža
142935 (2462) RejZoR
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811976 (9998) Martin Krpan

Več podobnih tem