» »

Uvoz rabljenega avtomobila iz EU

Uvoz rabljenega avtomobila iz EU

JanezH ::

Na mobile.de gledam cene avtomobilov in vidim, da imajo neto in bruto ceno... glej sliko spodaj.
Zanima me katero ceno je treba gledati?
Če kdo ve kaki so postopki pri uvozu avtomobila, kaj se še plača, ....?

 Katera Cena?

Katera Cena?

Zheegec ::

plača se:
Homologacija - cca 100EUR
DMV - odvisen od vrednosti avtomobila, pri 14k EUR vrednem avtu sem plačal 5% vrednosti. Je pa to en najbolj butastih davkov vseh časov
Tehnični+registracija potem standardno

Najprej plačaš DMV lenemu uslužbencu na občini, potem na homologacijo (avto ti lahko pregledajo že prej s kopijo stare prometne pa potem s potrdilom DMV greš po homologacijo), potem pa en dan kasneje samo zrihtaš tehnični in ostalo.

Davek plačaš tam, torej 22k EUR te pride
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

JanezH ::

Aja se pravi, da v tujini plačaš za avto bruto ceno, ki je v tem primeru 22.695€ in ne neto, ki je 19.071€?
Na to ceno pa pol še DMV in homologacijo.

Mah če je tko pol te pride tolk kot pri nas...

TOP ::

Ti glej ceno tisto ki je rdeče obarvana.Tisto med neto in bruto je isto kot pri plači.Tam ti še piše kolk je davka.In če kupuješ avto v tujin pazi mal,da ni ukraden.

Zheegec ::

Jah čisto odvisno, jaz sem malo prišparal z vsemi stroški vred, pa še dobil sem opremo, ki je pri nas v glavnem ni na voljo.

Ta DMV je totalna bedarija - naj bi imel nekaj veze z okoljem (aja pa stroške razgradnje plačaš - samo ni veliko), ampak dražji kot je avto - več je za plačati DMV, je tudi progresivna lestvica in ne flat-rate. So pa ravno dražji avti bolj okolju prijazni. Torej še en način da te oberejo. Je pa še to - ti prineseš račun in on izračuna koliko pride avto po Eurotaxu - vzame vedno večjo vrednost, torej če je večja vrednost na Eurotaxu plačaš po tem, če je večja vrednost na računu plačaš po računu. Torej zelo velika neumnost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dzinks63 ::

Zanimivo opažanje pri prodaji uvoženih avtomobilov, saj smo vedeli da je nekako tako, samo da je lahko tako hudo, pa zopet ne.

Avtomanija: Kako vas nategnejo trgovci

Uvoženi nemški štirikolesniki pri nas dobijo skoraj dvojno ceno, v tem primeru 10 dodatnih tisočakov in zanemarljivh 320 tisoč kilometrov manj. Originalni nemški oglas je na mobile.de, medtem ko poslovno goljufijo srečamo na našem avto.net. Celotno mnenje si ustvarite sami.

Slowenc ::

Tipček še PISNO jamči za realne kilometre. Res so smešni taki nateguni. Jutri ga pokličem pa povprašam kdaj bo avto na voljo za pogledat in me res matra da bi se zapeljal na Vrhniko s parimi kolegi.

BTW, kaj se zgodi ko mu dokažeš nerealnost kilometrov? Denar nazaj + odškodnina + prijava?
Skiny gate.

krucymucy ::

Piše da so slike simbolične. Lahko ne gre za isti avto, čeprav najverjetneje gre.

edit: če se držimo teme pa je tako. DMV se po novem obračunava povsem drugače, višje.
konkretno sem gledal za avto ki bi si ga uvozil in pride DMV 25% cene po eurotaxu.
Uvažanje se ne izplača več, razen v tem primeru da se naredi "servis" števca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Zheegec ::

BTW, kaj se zgodi ko mu dokažeš nerealnost kilometrov? Denar nazaj + odškodnina + prijava?

In kako mu boš to dokazal?

Kilometre pa prodajalci v Sloveniji zbijajo iz več razlogov. Najprej ker je slab nadzor, pa inšpektorje pri teh stvareh lahko za res malo denarja podkupiš če že pride do težav. Pa seveda ker slovenci gledajo na kilometre kot na neko sveto stvar (še na Slo-tech vidiš nasvete "kupi letnik 2008 pa pod 60k Km), ki zagotavljajo ohranjenost avta. Avto se lahko vozi po mestu in pri vsakem semaforju nabere kakšen kilometer, trpi sklopka in menjalnik, pa ima potem na števcu "samo 50k Km", lahko se pa vozi po avtocesti in ima potem 200k Km pa je neprimerno boljše ohranjen. Lahko ima "50k Km" in so prevrteni nazaj iz 200k Km (ker kateri idiot bo kupil avto z 200k ane?), lahko pa ima 50k Km in je bil že zaleten in je največji jajc od vseh teh skupaj.
Ampak slovenček je pa zadovoljen, ker je dobil "GoŁfa s 44389Km na števcu".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Slowenc ::

Zakaj bi bila slika simbolična? Ali maš avto, ali pa ga nimaš. Simbolične slike so v katalogu za futr od Mercatorja, ki ga dobiš v nabiralnik.
Nategujejo da je kar joj.

Pred leti je bilo govora tudi o naših trgovcih, ki so vozili avtomobile iz Italije, jim zamenjali notranje obloge, kar je pač bilo obrabljeno, in prevrteli kilometre. Isto so jamčili za kilometre. Avto kot nov.

Očitno še nihče ni šel nikoli sedet zaradi tega.
Skiny gate.

Dr_M ::

Obstaja ena firma pri nas, glih eni taki salabajzerji, kot so tej nategunski prodajalci avtomobilov, ki baje znajo ugotovit realne kilometre za neko simbolicno ceno 120€ + % pri iztrzku.
Mam 2 sodelavca, ki sta peljala avtomobile tja in eden je pri tpv dosegel, da so mu vrnili kupnino za avto, drugemu so pa vrnili 800€ dnarja + lita platisca je dobil za svoj avto, pa se tip je zapru svojo firmo. :)

s1m0n ::

Če so kilometri preverteni profesionalno ni načinina, da se to ugotovi razen z dobrim pregledom motorja, menjalnika ter njihove obrabe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

krucymucy ::

Ja, samo ponavadi niso in je v ECU-ju drugačen podatek kot na prikazovalniku.

Dr_M ::

s1m0n je izjavil:

Če so kilometri preverteni profesionalno ni načinina, da se to ugotovi razen z dobrim pregledom motorja, menjalnika ter njihove obrabe...



Kar pa pri nas redkokdo dela, ker:
-nima blge veze kako to naredit oz,
-tisti ki to zna, je predrag.

Zheegec ::

Pred leti je bilo govora tudi o naših trgovcih, ki so vozili avtomobile iz Italije, jim zamenjali notranje obloge, kar je pač bilo obrabljeno, in prevrteli kilometre. Isto so jamčili za kilometre. Avto kot nov.

Pri enem masovnem dilerju v Ita (ima tako nove, kot rabljene avtomobila večinoma iz lizing hiš) sem nabavil svoj avto in je razlagal, kaj dragi slovenčki počnejo. Tudi uradni dilerji, ki prodajajo poleg novih še rabljena vozila kupujejo največja jajca in prevrtijo kilometre. praktično brez izjem. Če pa oni v Italiji to počnejo je pa kazen takšna, da lahko kar kmalu zaprejo...
Če so kilometri preverteni profesionalno ni načinina, da se to ugotovi razen z dobrim pregledom motorja, menjalnika ter njihove obrabe...

Kot sem že zgoraj napisal tega ne moreš vedeti. Nekdo bo v 10Km po mestu motor in menjalnik obrabil bistveno bolj, kot jaz pri 100Km po avtocesti. Notranjost je pa stvar vzdrževanja, pa tudi večina stvari (tepihi recimo) se z lahkoto zamenja.

Večina avtomobilov ima kilometre napisane na dveh mestih, boljši pa še v ključu. In to spremeniti zna že vsak, sploh pa če na tem sloni cel tvoj posel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

s1m0n ::

Popravem nerabiš znat nič :) Naprave, ki skoraj vse naredijo same. Res, da so za kar lepe denarce ampak se to vse povrne, če ne že po prodaji dveh vozil :)

Najboljše pa je zgodovina servisev tudi tam so zapisani kilometri in če tega ni je lahko zelo sumljivo ali, če so velika odstopanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

;-) ::

Pri enem masovnem dilerju v Ita (ima tako nove, kot rabljene avtomobila večinoma iz lizing hiš) sem nabavil svoj avto in je razlagal, kaj dragi slovenčki počnejo. Tudi uradni dilerji, ki prodajajo poleg novih še rabljena vozila kupujejo največja jajca in prevrtijo kilometre. praktično brez izjem. Če pa oni v Italiji to počnejo je pa kazen takšna, da lahko kar kmalu zaprejo...


Seveda, kar posplošimo da vsi slovenski dilerji kupijo avto od tega tvojega dilerja iz ITA :))

Vikking ::

s1m0n je izjavil:

Če so kilometri preverteni profesionalno ni načinina, da se to ugotovi razen z dobrim pregledom motorja, menjalnika ter njihove obrabe...


Da se brez problema ugotoviti realno stanje kilometrov, če je bilo vozilo redno servisirano na uradnem servisu. Vpogled v zgodovino servisov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila pri avto hiši. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8932619 (15363) Nvuko
»

Audi Q7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8617756 (15229) sandmat
»

Zbijanje št. prevoženih km na števcih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20956253 (47060) kixs

Več podobnih tem