» »

tha_man svoj spletni kotiček na ogled postavi

tha_man svoj spletni kotiček na ogled postavi

tha_man ::

Uspelo mi je narediti svojo drugo spletno stran. Za razliko od prejšnje tale vsebuje tudi barve, slikce, tabele, in (v stilu saj ni res, pa je ;) - celo CSS :D Btw., prejšnja je zgledala tako kot angleška verzija te, minus kakršnokoli oblikovanje teksta :\

LINK

Tu in tam kak link mogoče še ne dela, pa gor ni še vseh slikic ki jih mislim uploadat, drgač je pa to bolj ali manj to. Komentarji, kritike in predlogi zelo zaželjeni! :8) 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Aspirinix ::

Lepo izdelano.

ali3n ::

luštn, una kura je super :D

...tole pa le spremeni: (meni levo zgoraj)
Jazst -> Jaz (bolje - o meni)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tha_man ::

Hvala obema za komentar :) Hmnja, "jazst"... sem bral Jokerja ko sem delal menu ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

darh ::

IMHO - barve menuja/vsebine niso najbolje izbrane... ampak če je tebi ušeč 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

Neo32 ::

sam tipkovnico mas pa zakon!:D
Neo32 (c)

BaRtMaN ::

Kr dobra stran, dobr zgledaš za petelina. Maš mogoče kakšno sestro? :D

tha_man ::

XBite, ja, barve so mi v bistvu kar všeč :) Kako pa bi ti pobarval zadeve? Sicer je vse v css fajlu, pa se da enostavno spremenit.

Neo32, vem, sem za rabljeno plačal jurja več kot bi dal za najcenejšo novo :D Ampak mi ni žal.

BaRtMaN, sestre na žalost nimam, zato pa imamo doma kar precej kur (dobesedno) ki niso z mano v sorodu, pa se lahko zmenva za kako ;)



Drgač je pa stran že malo posodobljena, predvsem je dodano še nekaj slik in opis našega vaškega LAN omrežja 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

BaRtMaN ::

:D
A iz Semiča si? Kul, Belokranjčana pa še nisem vidu na kakšnem forumu.

ali3n ::

tha_man: fino - tale Vaški LAN :D
Všeč mi je ker niste komplicirali, ampak potegnil kabl, pa kar bo pa bo.Očitno pa še dobro dela. A lastniki stebrov sploh že vejo za kable???>:D

Se mi pa zdi, da je ta Siolov ADSL (kljub monopolizmu) naredil malo revolucijo v računalniškem opismenjevanju Slovencev. Bolj al manj imajo vsi (ali pa razmišljajo o tem) domače mreže, slovenske vasice se spreminjajo v tehnološko dovršene skupnosti, ki so virtualno povezane z svetom... posledica vsega pa je, da se vsi učimo, kako kaj nardit, spoznavamo nove stvari, rešujemo nove probleme... ne gre več samo za nabijanje iger - je en nivo višje.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tha_man ::

Belokranjcev je res bolj malo po forumih... smo pa zato tolk bolj aktivni ;)

ali3n, lastniki stebrov vedo, ker so približno en mesec po tem ko smo zadevo postavili prišli le-te menjavat z novimi :) Sicer jim ni blo čist jasno kaj to je (delavci so očitno mislili da je kabel njihov in so ful pazili da ga niso pretrgali - ko sem videl ono roko od buldožerja 10 cm nad kablom, spodaj pa se en delavec dere: "Stoj! Kabel boš pretgral!", se mije kar milo storilo 8-O ).

Ampak sem potem šefu razložu v čemu je stvar in ga vprašal če lahko kabel pritrdimo na nove stolpe, pa je rekel da načeloma ne smemo... ampak da kar naj :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

matter ::

Hehe pazi da te kdaj ne bo štrom ruknu, ko maš razdelilc zravn noge. :)

ali3n ::

tha_man - glede na to, da je bilo pred novim letom ogromno vprašanj o Vaških™ LANih - sigurno bi marsikomu koristila vaša izkušnja; se ti da mal napisat, kako pa kaj ste poštimal zadevo... pa dat v sticky temo v oddelek Internet?:D al pa celo članek?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tha_man ::

Sem že razmišljal o članku, ampak sem potem ugotovil da v bistvu ni kaj pisati. Preprosto smo kupli mrežne kartice (najcenejše) in kabel (v bistvu smo si ga izposodili cel kolut, ga razvili od ene hiše do druge in odrezali kolk je blo treba), nanj po navodilih iz že obstoječega članka tule na Slo-Techu pritrdili konektorje, zadevo priklopili, in to je to. Ker je delovalo, smo potem kupili še switch (spet najcenejši), in kabel potegnili še do druzga soseda.


No, mogoče le to, da smo poleg UTP kabla potegnili tudi debelejšo žico (isto kot se uporablja za vinograd), in nanjo z drobnejšo žico vsakih par metrov pripeli UTP kabel, da se zaradi dolžine med drogi ne pretrga (recimo pozimi ko zapade sneg in zmrzne). Na mestih kjer smo ga pripeli na žico smo ga za vsak slučaj še malo ovili s selotejpom, da ga rja ne prežre.


matter, se ne sekiram, ker sem bivši štromar ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

tha_man ::

Sedaj sem malce bolj podrobno opisal zadevo tud na sami strani (podobno kot v zgornjem postu). Aja, pa ena napakca je bla prej noter, drogi niso od telekoma ampak od elektra :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

Pprav lepa stran, zihr eden boljših homepagev kar sem jih videl.

Zdej mi pa povej, zakaj popizdiš, če ti črnomaljčan reče Šokec?
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Hehe, saj jaz ne, jaz sem ponosen na ta naziv :D Je pa to bla včasih beseda s katero je folk zafrkaval semičane... podobno kot da bi črnomaljčanu rekel prestar >:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

prestar? Super, takoj jutri uporabim. >:D
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Šala šala. Niti v sanjah. Take kozlarije mi gredo na kozlanje. Tko me zanimal, izročilo (poznam podoben primer, pač dve skupini prebivalcev, ki so se dobesedno pretepale, če je kdo koga napak imenoval in se z vsem svojim ponosom tolke po prsih, ja jaz sem pa to.)
Your focus determines your reallity

tha_man ::

Heh, ima ludih... :)

Drgač pa maš še vedno precej skupin, ki bi te teple če jim narobe rečeš... kaj pa vem... poizkusi npr. čefurju reči čapac, pa opazuj reakcijo :D (razen seveda če si to tudi sam ;) ). Al pa črncu niger, itd...

Na srečo velika večina besede šokec ne smatra več kot žaljivko, ker so tud men take fore brezvezne. In mi tud na kraj pameti ne pade da bi koga zafrkaval.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tha_man ::

Stran je posodobljena: spet par novih slik, in to na vseh področjih, par dodatnih informacij itd... vglavnem, vsebinsko je sedaj 99% to kar sem hotel narediti.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Klemenn ::

tha_man: jzst sem tut z belokranjske..no vsaj moj fotr je..vinica...skoro pri meji to...

te čist razumem k maš tm napisano da se ljudi usmiliš in govoriš slovenščino..jzst ko dol pridem..mater sem čist zmešan..glih se tle gor normalno navadim..pa gremo dol pa vse spet zamuštram :D

tha_man ::

Hehe :) Čeprav Viniško in Semiško narečje imata zelo malo skupnega... no, razen tega da je oboje bolj ali manj nerazumljivo ostalemu folku :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Klemenn ::

jep..:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winamp 5 mnenja

Oddelek: Programska oprema
402448 (1429) Caligula
»

[mp3] Moj nov komad za download

Oddelek: Sedem umetnosti
231940 (1465) Gandalfar
»

Moj komad za download

Oddelek: Sedem umetnosti
432518 (1726) tha_man
»

kater CRT monitor nabavit, ali celo LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573863 (2741) MViper
»

Preimenovanje datotek (množično)

Oddelek: Programska oprema
321591 (1232) tha_man

Več podobnih tem