» »

Moj komad za download

Moj komad za download

tha_man ::

Download

Torej naredil sem en komad :) Naslov je 'Easy sequencing'. Format je ogg (vorbis), tako da je fajl prijetno kratek (2.3 mega) brez neke hude izgube kvalitete. Za vse ki ne veste s čim bi tole poslušali: Winamp :)


UPDATE: TUKAJ si lahko sedaj dl-jate tudi mp3 verzijo.


Še par besed o komadu:
Je taka na easy, čist instrumentalna zadeva. Glavni lead predstavlja električna kitara, in je v bistvu relativno dolga solaža. No, komad sicer ni rock ali metal, ampak je mešanica elektronike (nima zveze s kakim technom in podobnimi zadevami!) in električne kitare. Če ga komu uspe uvrstit, naj prosim pove svoje mnenje.


Ajd, uživajte, pa pokomentirajte malo kakšen se vam zdi! :8)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd
  • spremenilo: tha_man ()

icek ::

Dobra zadeva.
Lahko malo poves s kaksno opremo in programi si to delal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

tha_man ::

Thanks, me veseli da ti je všeč :))

Delal sem v programu Reason, mastering pa je narejen s T-Racks. Če te še kaj zanima, just ask :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Matek ::

Fajn, dober komad, še posebej zakaki soundtrack bi bil fajn.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Zdejle že cel večer poslušam, pa je fajn :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

icek ::

Mislil sem tudi na kitaro, amp & efekte.

BC3 ::

a se da poslušat še s kerim drugim programom? ( da ne bom za brezveze downloudu)

tha_man ::

Uploadal sem tudi mp3 verzijo, za vse ki nimate vorbis playerja.
Download

Grem zdej spat, bom jutri kaj več napisal o zadevi. Ajd, lahko noč! 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Gandalfar ::

kul komad. Sicer nic blazno izstopajocega ampak mi je vredu tko za vrzt v ozadje in ga poslusat.

Keep up the good work :)

CaqKa ::

si res pune vredi skup to naredo ;)
btw vorbis ko predvajaš ravno tako z winamp 2.80 ker že ima plugin.
kaj to si vsak instrument posebej snemal al maš kako večkanalno mešalko al kaj takega?

Tomi ::

Ful v redu komad. Meni je všeč, ker je tako na easy, nevsiljiv.
Keep up the good job.
metrodusa.blogspot.com

Jebiveter ::

Ne vem zakaj ampak nekako me full moti ker je kitara sintentizirana. Mogoce za to ker sem kitarist...:\
Sej drugace zasnova je uredu in melodija tudi deluje zelo "pomirjajoce" le to da je kitara ki ima po naravi lep zvok sitetizirano zveni zelo zanic.
BTW: Me full spominja na muzko iz Blade Runnerja
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

tha_man ::

Hehe Jebiveter, sem že mislu da ne bo nihče pogruntal ;) Sicer sem zvok kitare nalašč naredu bolj oster, ker sem hotel podlago potisniti čimbolj v ozadje. Pa saj je dost blizu pravi kitari, mar ne? :D

icek in CaqKa, oprema s katero je bil narejen komad je slednja:
- računalnik (oh :\ )
- program Reason, ki proizvaja vse zvoke, efekte in kitaro (ki ni sample, ampak je ustvarjena s synthom v Reasonu)
- program T-Racks za mastering
- klaviatura, na katero sem zaigral 'kitaro' (čista improvizacija + nekaj manjših ročnih popravkov kasneje, predvsem modulacije in par 'zavijanj')


No, drgač pa vsem ful hvala za pohvale, me res veseli da vam je zadevca všeč :)) Upam da bo še kdo preposlušal pa napisal kak komentar. Uživajte!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CaqKa ::

grem hitro še enkrat poslušat da slišim tole posintetizirano kitaro.
pravzaprav me je že prvič ko sem poslušal motlo nekaj na tej kitari samo nisem vedo kaj.. nekak premalo kitarasta mi je bla :)
ne samo na splošno je vredi kr paše taka kitara boljše zraven kot pa obična.. komad je taki elektronski celi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

TESKAn ::

Dobra zadevca. Nameravaš naredit še kaj podobnega?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tha_man ::

Mogoče, pri men je vse odvisno od razpoloženja. Največ se ukvarjam s hip hopom in elektroniko (to tud največ poslušam), mi pa marsikdaj zapaše tud kaj iz drugih zvrsti. Tale komad je bil narejen tako, za dušo - zelo rad namreč improviziram razne melodije na klaviaturo. Ko sem dobil zvok te kitare (nisem ga sam ustvaril, sem ga pa predelal da malce bolj 'škriplje' ;) ), si nisem mogel kaj da se ne bi igral z njim. In tako je nastal tale komad. Je blo kar dosti posla s 'poliranjem' zvoka, samo melodijo pa sem zaigral v enem šusu, čist po občutku 8-)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Jebiveter ::

Mene recimo je synth kitare takoj zmotu. Sej ne da je komad slab, dalec od tega! Kot sm reku je zelo vsecen kar se melodije tice. Vendar se mi zdi da nerealisticen zvok kitare nekako pokvari obcutek.
Bi imel eno prosnjo: Ce se imas posnetek (wav, mp3) samo kitarskega dela, a ga lahko vrzes skozi midi v .mid file? Bi si pol naredu tabe pa probal zaigrat na kitaro kot se spodobi.:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

tha_man ::

Lahko ti pošljem midi, sm boš moral par not popravit, ker določeni slajdi ne bodo šli čist na pravo višino (komad je bil narejen z Reasonom, ki ima določene funkcije katerih midi ne pozna). Mogoče mi pol lahko pošlješ nazaj tvojo solažo, pa bom nardil še eno verzijo komada s pravo kitaro by Jebiveter ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Jebiveter ::

E, to! Salji na jebiveter@volja.net :D
Sam bo treba mal pocakat, da jst dobim kitarco nazaj s servisa:(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

tha_man ::

Jebiveter, check your e-mail ;)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tr0n ::

Yup, Reason rocks :). Si probal Malstrom pri Reason v2.0? Ma ful dober sound, tak analogni feeling.

http://www.reasonstation.net/ ogromno glasbe narejene v Reasonu. Velik community.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

tha_man ::

Malstrom je res zakon, se igram z njim v demo verziji dvojke. Pa še take zlobne zelene barve je >:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tha_man ::

Btw. TrOn, ti še kaj delaš muziko? Na RS že dolgo ni blo nič novih komadov od tebe.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tr0n ::

Wow, dober stikl. Subtractor @ kitara?

Ne, trenutno nimam kaj veliko casa, se pa vedno downloadam vse charte pa poslusam. Vedno bolj kvalitetni stuff se najde na RS. Sploh v Reason2 pesmih (NN-XT in soundfonti naredijo svoje).

Aja, cestitke za trenutno 13. mesto v overall lestvici in za 2. mesto v downtempo lestvici! 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

tha_man ::

Subtractor na kitari ja 8-)

Heh, pa res, sploh ne spremljam lestvic pa nisem niti vedel :)) Drgač pa thanks za review!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MadMax ::

tha_man:

Odlicno, sedi, 5!

btw: da nisi slucajno šokec™ (moram dat bolj potiho, ko se mimo vozim)?


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tha_man ::

lol MadMax, kako si pogruntal? Saj sploh ne pojem :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MadMax ::

Prestarji™ vas zavohamo ze na dalec ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Sergio ::

kul komad. zlo kul. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tha_man ::

Aja Prestar(tm)! Pol je pa jasno ;)

Sergio, thanks! :))
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

zile ::

Wow, tole sem zasledil zgolj po naklučju in moram povedat, da mi komad zelo "sede". Thx :)

TheJack ::

Sem bolj za foro tole pogledal in moram priznati, da sem zelo pozitivno presenečen (tudi kitara se mi zdi v redu).

Le tako naprej!

tha_man ::

Thanks obema!

Če ima kdo Reason doma, si lahko za foro potegne tale komad, tak za hec sem nardil nekaj kar v Reasonu verjetno ni naredu še nihče :)
http://users.volja.net/bojanpas/podatki...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

.:joco:. ::

Love it.

Pri kitari bi lahko eno malenkost popravil, bi blo takoj boljše: Nekje recimo, kjer kitara utihne za sekundo ali pol, tisto noto podaljšaj do začetka naslednje, ker tista luknja je malo moteča.

Bas je odličen, ampak bi se lahko malo igral z low-pass filtrom. Pa ne preveč, tolk da ni tolk monotono. Poskusi!

Drugač pa odlično, za kak film, ko je koga glih pička pustila, pa se sam sprehaja po obali in razmišlja kako jo pogreša...;)!

Pa brez zamere, nič slabega nisem hotu s komentarjem!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

tha_man ::

Hehe .:joco:., ti si že kak deseti človek ki mi je rekel da je komad direkt za v film :) Si pa prvi ki predlaga tale prizor z obalo, ostalim se je večinoma zdel najbolj primeren za končno sekvenco, ko glavnemu junaku uspe nardit kaj pomembnega, nakar se vse začne dogajati v počasnem posnetku (v ozadju pa Easy sequencing :D ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

.:joco:. ::

Uff, tja bi verjetno še bolj pasalo, imaš prav!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Tr0n ::

Heh, tvoj novi komad je boljsi! :)) :D 8-O :O 8-) :P ;) :\ 0:) :(

tha_man ::

Hehehe, no, kdo pravi da je Reason dober samo za delat elektronsko muziko? >:D :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

bodom ::

tha_man: hej dobr komad:))
sm zaveznik death melodic metal-a, sam me je pa tule melodika fajn prevzela:D
lepo, kr tku naprej!
LP

Yohan del Sud ::

Glej stari. Komad deluje profi, oz. usklajeno in poslušljivo. Verjetno edini tle govori iz lastnih izkušenj. Sicer sam že tri leta nisem spisal nič. Pred internetne komade pa dobiš na nikoli obnavljani strani Yohana Barda (google -> Yohan Bard)

Če si lenoba pa v midi formatu tu...

tha_man ::

U, Yohan, ti si pa kar pridno pisal muziko :)) Kako da si nehal?

thanks bodom, prav prijetno sem presenečen da je komad všeč celo metalcu :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MadMax ::

Priden, Yohan, priden ;)


btw: kaj pa imas proti komandantu Stanetu?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zile ::

tha_man: ali folk lahko pričakuje še kakšno tvojo mojstrovino. Ravnokar ga spet poslušam in moram priznat, da je res super ! Thx. :)

tha_man ::

Verjetno lahko :) Zdej sem bolj na kratkem s časom, tako da ne ustvarjam kaj dosti. Sčekiraj tale LINK, če te zanimajo ostali komadi ki sem jih do sedaj skomponiral (sm noben ni v takem stilu kot Easy sequencing... pa saj boš vidu/slišu ;) ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513758 (6829) chrush
»

Vam najboljše pesmi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
546327 (5509) JamesBond
»

[mp3] Moj nov komad za download

Oddelek: Sedem umetnosti
231962 (1487) Gandalfar
»

Obdelava zvoka - AMD vs. INTEL

Oddelek: Zvok in slika
312205 (1725) partysound
»

Glasba - Ustvarjanje

Oddelek: Sedem umetnosti
463070 (2632) tha_man

Več podobnih tem