» »

Preimenovanje datotek (množično)

Preimenovanje datotek (množično)

AlienGT ::

Hojla!

Sem eden tistih ki radi z digitalcem slikajo ko se potepajo naokoli.

Tule pa je moje vprašanje. Kako lahko preimenujem npr 30 datotek v npr:
Bled_01.tiff
Bled_02.tiff.....
ne da bi seveda moral za vsako datoteko, katere ime izbere fotkič sam (PN10021.tiff) uporabiti ukaza RENAME, torej za vsakega posebej ?

Bojda je za to obstajal celo en program.
Vsaka ideja bo zelo dobrodošla.

rc-car ::

Windows Commander ima vgrajeno zelo dobro podporo za taka preimenovanja
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ToniT ::

Meni je všeč Flash Renamer , ki ga dobiš tukaj.

iration ::

lahko pa to nardis kr v acdsee-ju
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Baja ::

Navijam za Windows Comander. Označiš fajle, ki bi jih rad preimenoval, pritisneš ctrl+t, in voila, datoteke lahko preimenuješ na sto možnih načinov.

AlienGT ::

Sem probal v WC-ju. Zadeva je res zelo enostavna in kar je najpomembneje precej hitra.

Hvala vsem za odgovore. :)

CaqKa ::

lahko pa v običnem explorerju označiš fajle in pritisneš f2... napišeš ime nakar bo windows sam dodal vsakemu fajlu svojo zaporedno številko.
Stvar gre naredit tudi v cmdju...
rename dsc00**.jpg bled????.jpg
pač moje ne-inštaliram-programov-ki-jih-ne-rabim mnenje:)

tha_man ::

Močno odsvetujem pretirano uporabo Windows Commanderja!!! Ko se namreč enkrat navadiš na ta program se brez njega sploh več ne boš znašel v windowsih. Linux ne bo opcija že samo zaradi tega ker tam ni WinCmd-ja. BEWARE!!! :D

gumby ::

tha_man: vidim, da nisem edini, ki ceni učinkovitost WC-ja. Okenski explorer zaženem samo enkrat - zato, da instaliram WC>:D

CaqKa ::

malokdo dela tolko z kopiranjem datotek da bi se nalezel uporabe wincmdja oziroma da bi ga sploh uporabljal... večina folka pa je itak tupa in ima najrajšda zadevo "prime" in si odnese tam kjer rabi in jo tam "odloži".

rasta ::

tha_man: Sej obstaja za linux (text mode) midnight commander ...

tha_man ::

MC je, ampak to ni to (čeprav bolje kot nič - linuxovski explorerji so namreč še posebej zanič).

Sicer pa pri meni WC vedno laufa. Tud vse fajle odpiram iz njega. Je hitreje kot v ustreznem programu mutit po fileopen dialogu ;)

matic ::

qrc to je cisto stvar navade.. jest pa wc sovrazim ker se mi zdi saro sranje in porabljam CTRL+X/C/V in pa ALT+TAB .. sej pa c pravim.. vsak ma svojo navado in svoje mnenje ampak grdo je pa ce potem zarad tega nekoga zmerjas, se posebi s takimi ces da je tup itd. :\ ;((

gumby ::

matic: poskusi CTRL+X/C/V direktno iz FTP-jev ali pa iz ZIP/ARJ/RAR arhivov in se zjoči>:D :'(

matic ::

meni gre to cisto lepo tudi z ftpjev in zipov.. arj redko kje sploh se srecas, za rar pa se tut da opedenat, ceprav ga sam tudi bolj malkrat srecam in ce se ne motim winrar nima s tem problemov - deluje!?
Nevem kake probleme imas ti pri tem!? :D

tha_man ::

Moč Windows Commanderja se pokaže šele ko se naučiš uporabljati shortcute (itak jih vsi ki smo kadarkoli uporabljali Nortona znamo že od prej :D ) Explorer se takrat skrije v najbolj črno temo, saj je izredno neroden in nefunkcionalen v primerjavi z WC. Res pa da je v njemu lažje delati z miško.

frudi ::

prva stvar, ki jo nardim po sveži inštalaciji windowsev, je right-click na desktop, new/shortcut pa takoj odbrskam do direktorija, kamor sem si presnel backup verzijo windows commanderja :).
tako ne rabim zaganjat explorerja niti za inštalacijo WC :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

[t502] ::

Zakaj je Windows Commander so fucking ugly?

Jaz sem mislil da smo zapustili dobo Win3.1 :D

tha_man ::

[t502], pojma nimam kaj misliš s tem da je ugly... Ali ti ni všeč WinXP look?

Bx ::

če mene vprašaš mi je čist vseen kako zgleda
samo da je funkcionalen
Bx

Baja ::

Windows commander + desni miš, da ti odpere isti meni kot v explorerju - zakon!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

gumby ::

Za vse tiste, ki še tega niste ugotovili: enostavnost, uporabnost in hitrost WC-ja temelji ravno na tem, da lahko miško parkiraš v najbolj oddaljeni kot mize in jo pustiš na miru:D

CaqKa ::

t.g: pri cmdju tudi:)

pivmik ::

Windows commander je tudi meni grd.... endar samo na začetku, ko si nastavim fonte brve itd. postane dosti lepši tuki ga poglejte in rečte če vam je lepši kot originalni.


PS: Če vam kašne RAr datoteke noče ekstraktirat spritisnite SHIFT+ENTER na RAR arhivih, pa boste videli presenečnje :P

Razskovalac uporabljam samo, da inštaliram WC,

matic: sej tudi v WCju lahko uporaljas CTRL+C, CTRL+V

Sej obstaja tudi Norton Commander za Windows, samo je slabši kot Windows Commander. NC za windows se imenuje Norton Commader 95 ali neki takega in moj sosed ga še vedno uporablja.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

explorer tudi ni ravno grd

jaz si pa nea upam odpret mojih dirov.. še kakšen slotech naziv fašem :)
btw saltlake pa real pool sta ful brezveze tak da newem zakaj še maš to na disku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

tha_man ::

Ja, malo se je treba poigrat z nastavitvami pa zgleda precej lepše. Evo, še screenshot mojega wincmd-ja :8)





Kolone z atributi in datumom skoraj nikoli ne potrebujem, zato je skrita. Kadar si kaj od tega zaželim, pač malce raztegnem okno 8-) Aja, kot ste opazili nisem ravno prijatelj ikon :D


CaqKa, Explorer v XP-jih je sicer lep, ampak preprosto ni tako funkcionalen kot wincmd, sploh če uporabljaš tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

CaqKa ::

sej če hočete se lahko gremo vojno podobno kot je med IE in mozillo :)
je pa šansa da tokrat ne zmaga M$ :)
vsekakor se da veliko stvari postoriti v cmd+explorerju
aja tisti ki trdite da ne uporabljate explorerja... skoro vsakemu ki uporablja winse dokazem da uporablja explorerja :)

pivmik ::

tha_man:
Zakaj pa ne daš da so pripone(extensions) takoj za imenom datoteke? Tako kot imaš ti je zelo nepregledno... vsaj meni, no.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

tha_man ::

CaqKa, ja, odvisno kaj misliš z explorerjem :8)

Picnik, meni je pa ravno tako bolj pregledno :) Mam tud sortirano po priponah, na sort-by-name preklopim le po potrebi (CTRL + F3), npr. če moram označiti več datotek z istim imenom ampak različno končnico.

Vse je odvisno kako delaš z datotekami. Ko jaz npr. iščem določeno datoteko v direktoriju, najprej poiščem skupek z ustrezno končnico (veliko lažje če se slednja ne drži imena), potem pa znotraj tega še samo datoteko (spet bolj pregledno, ker vidiš samo ime brez končnice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

pivmik ::

tha_man: to kar ti govoriš se da 100x lažje narediti s tipko + (na numberpadu), vpišeš *.mp3 in ti izbere vse mp3je v mapi. Vpises lahko tudi več pripon *.mp3;*.ogg;*.wma
če pa želiš izbrati vse druge datoteke razen izbranih stisni * na numpadu in ti obrne(invert), označbo.

Tudi če imaš pripono(extension) pri imenu datoteke lahko sortiraš glede na pripono.

Mislim, da tako kot imam jazst je bolše(no, vsak ima svoje gušte in potrebe,ampak...)
LP, Gregor GRE^

tha_man ::

Vem za te shortcute, ampak jaz imam rad čim manj tipkanja. Ker ponavadi v enem direktoriju nimam zelo veliko datotek (ok, /windows/system32 je izjema :D ), v večini primerov hitreje najdem želeno kar s parkratnim pritiskom page-down da se dokopljem nekam v bližnino ustreznih končnic, potem pa samo še napišem prvih par črk imena datoteke. Vsaj po svoje, ravno to mi je všeč pri wincmd-ju, da ga lahko uporabljaš tako kot *sam* hočeš, ne pa da ti program hoče vsiliti his-way-of-doing-things :D


Sicer pa, evo, samo zate še en isti screenshot kot zgoraj, a tokrat s končnico pri imenu :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

CaqKa ::

nič pametnega ne pokažeta
btw v explorerju lahko mp3je ali pa avije sortiraš po bitrate in podobnih stvareh
beat that :)

tha_man ::

wincmd je file manager, ne mp3 player >:D Sicer lahko v kombinaciji z IrfanView gledaš slike, filme in vse kar zna irfanview prikazat kar znotraj wincmd-ja, ampak pustimo to. Lahko pa odprem eno novo temo, pa se gremo tole sveto vojno tam, se nam mogoče še kdo pridruži :D


update: evo, odprl sem jo:
This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows File Manager je nazaj

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4415441 (8982) alex1999
»

Navigacija v Total Commanderju

Oddelek: Operacijski sistemi
242016 (1694) R33D3M33R
»

rm -r v Windows? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
775838 (5838) MasterMind
»

This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

Oddelek: Programska oprema
412114 (1579) TheHijacker
»

Mali programčki, ki lajšajo smrtne muke

Oddelek: Programska oprema
121911 (1610) Spajky

Več podobnih tem