» »

Otroški avtosedež

Otroški avtosedež

Half-Saint ::

Naš mali je ravno dopolnil 7 mesecev in se približuje magični meji 9kg. Zanima me ali se splača vzeti avtosedež 9-18kg ali je bolje preskočiti ta razred in kupiti 9-36kg?

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

jaz33 ::

vprašaj ga kakšnega si sam želi..po moje to bo najbolje...

drugače pa seveda raje tistega k je do več kg..lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jaz33 ()

borut_p ::

glede na starost bo mali težko odgovoril kaj pametnega:) sam sem vzel od recara 9-36kg in sem z njim zadovoljen, mala pa tudi. poleg sem vzel še prevleko za kao manj potenja in mislim da pomaga. prej je imela maxi cosi pa se je dosti bolj potila kot sedaj (govorim za poleti seveda). je pa edino sedaj pozimi težava, saj je sedežek razmeroma ozek in je potrebno otroku vedno sleči bundo.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

jype ::

jaz33> vprašaj ga kakšnega si sam želi..po moje to bo najbolje...

Pri sedmih mesecih si otroci ne želijo nobenih sedežev.

Half-Saint> Naš mali je ravno dopolnil 7 mesecev in se približuje magični meji 9kg. Zanima me ali se splača vzeti avtosedež 9-18kg ali je bolje preskočiti ta razred in kupiti 9-36kg?

9-18kg sedeži se na testih odrežejo precej bolje in naj bi zagotavljali precej več varnosti. Pri nas smo se (že dvakrat) odločili za razmeroma dober Römer Duo Plus, ki ga lahko spraviš v vsak avto, ima odlične ocene, pa meni se ni zdel predrag.

Ker se ne zaletavamo žal ne vem, kako se v resnici obnese glede varnosti, vsekakor pa so otroci v njem udobno sedeli, tako da je bil med vožnjo mir tudi po več kot tri ure skupaj.

Nikonja ::

Mi imamo romera king plus 9-18kg, res je bil mal dražji (cca 200 eur) ampak kar se tiče varnosti otrok ne bom šparal in kupoval tista jajca od 50 eur. Poglej teste na ADAC-u in se odloči ampak tisti univerzalni zici do 36kg so mal širši ker se samo tisto za glavo podaljšuje in so pasovi drugačni, tko da za otroka z manj kot leto dni ne vem koj je sigurno.

sasli ::

http://www.mali-vragci.si/avtosedez-cyb...

samo predlog, po mojem mnenju je odličen

Malajlo ::

Kdo si je izmislil kile? Pri plenicah ajde, nekako gre (težji si, več požreš)- Ampak pri sedežih je pa pomembno, ali je to malo bitje zadosti fiksirano v primeru trka. Torej, ali ima samo 8 kg, pa otroku naslon pride ravno do vratu? So pasovi tako široki, da otroka s potegom izvlečeš iz stolčka?
Lastim si šest (6!) stolčkov in vsak je zelo ozko namenjen starosti (da te še enkrat vidim roko čez pas dajati!), velikosti (hmmmm, tvoja glava bo kmalu višje kot rob naslona), teži (se ti ne zdi, da je tole vseeno malce premajhno?)

Otroka imaš v stolu, dokler se udobno počuti in ostane pripet, če ga s stolom na glavo obrnjenega poskušaš stresti ven, ima vitalne dele telesa v območjih, ki naj bi jih stol ščitil (prsni koš, glava).
Saj pri plenicah tudi ne gledaš, za koliko kil je, ampak jih menjaš za večje, ko drek iz njih leze.

Gatsu ::

Sam imam Maxi-cosi Priori, ki so se dobro odrezali tudi na testih in sem zadovoljen, punčari pa tud.

SimplTech ::

Tudi pri nas smo dali skozi 2 Maxi-cosi Priori (mislim da sta oba cenejša varianta - SPS). V raznih akcijah se dobijo za dobrih 100 EUR in smo bili z obema zadovoljni.

TOP ::

Jaz sem mel prvo Maxi cosi potem sem pa kupil Romer iso fix.

Posvetu ::

jype je izjavil:

jaz33> vprašaj ga kakšnega si sam želi..po moje to bo najbolje...

Pri sedmih mesecih si otroci ne želijo nobenih sedežev.

Half-Saint> Naš mali je ravno dopolnil 7 mesecev in se približuje magični meji 9kg. Zanima me ali se splača vzeti avtosedež 9-18kg ali je bolje preskočiti ta razred in kupiti 9-36kg?

9-18kg sedeži se na testih odrežejo precej bolje in naj bi zagotavljali precej več varnosti. Pri nas smo se (že dvakrat) odločili za razmeroma dober Römer Duo Plus, ki ga lahko spraviš v vsak avto, ima odlične ocene, pa meni se ni zdel predrag.

Ker se ne zaletavamo žal ne vem, kako se v resnici obnese glede varnosti, vsekakor pa so otroci v njem udobno sedeli, tako da je bil med vožnjo mir tudi po več kot tri ure skupaj.


Pri sedmih mesecih v večji stolček, a ste NORI!!!!

Otrok naj bo v lupinici koliko je le možno dolgo, v večji stolček ga daš šele, ko je več kot pol glavice nad robom sedeža. Lupinca je namreč 10X varnejša od večjega stolčka, saj ima majhen otrok neprimerljivo večjo glavo glede na ostali del telesa in še slabo razvite vratne mišice, tato pri čelnih trkih lahko hitro pride do zloma tilnika. V skandinavskih državah in v ZDA zato priporočajo, da se otrok vozi v obratno smer vožnje vse do 4-5. leta, podobno priporočilo je izdal tudi nemški ADAC, a zaenkrat pri nas še ni ustreznega zanimanja.

jype ::

Se kar strinjam. Pri nas smo shiftal pri letu in pol, ko so otroci prerasli pasove, ki so jih držali v lupinici.

Half-Saint ::

Hvala za info. Bom malo pregledal teste :) Naša lupinica je maxi cosi in tamalemu gledajo ven že noge. Zato sem pomislil, da je premajhna.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Posvetu ::

Half-Saint je izjavil:

Hvala za info. Bom malo pregledal teste :) Naša lupinica je maxi cosi in tamalemu gledajo ven že noge. Zato sem pomislil, da je premajhna.


Noge niso noben problem, tudi normalna drža otroka za pestovati je tako, da so noge gor (v "lunci"), otroku to prav paše. Glede varnosti pa to ni problematično - če slučajno pride do nesreče (seveda vsi upamo da ne), je bolje, da si zlomi nogico kot....

več lahko prebereš na

http://www.rearfacing.co.uk/facts.php
ali
http://www.car-safety.org/rearface.html

A common question asked by parents is, "How soon can I turn my child to face forward?" The absolute minimum is to keep your child rear facing to AT LEAST one year of age AND 20 pounds (9kg, oba po-goja!) in weight. In fact, it is recommended to keep your child rear-facing as long as possible, at least until they are 2 years old and preferably up to maximum weight/height limits of their convertible carseat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Posvetu ()

zmaugy ::

7 mesecev se mi zdi prehitro, naše so šle v sedež kar nekaj kasneje.
Sedeži: Imamo en Roemer Highline (isofix), stal je dosti čez 300 EUR in je kar se tiče uporabnosti zame slab izdelek. Zaščita za glavo se je poškodovala ob tem, ko sem se nanjo nehote naslonil (pa ne z vso tonažo), sam mehanizem pa je pri vožnji po rahlih neravninah škripal (tudi na avtocesti) - kadar je bil sedež prazen - kar so sicer odpravili skozi reklamacijo. Montaža/demontaža je živa muka.
Imamo še en Maxi Cosi sedež (isofix) s katerim ni nikakršnih težav, tudi montaža/demontaža je precej bolj user friendly. Mislim da je bil tudi nekaj cenejši.
Imamo tudi en sedež za večji razpon teže, mislim da se po varnosti ne more primerjati s prvima dvema, tudi sama namestitev otroka vanj je bolj nerodna.

Mcsin ::

Naš bo kmalu prerasel lupinico in me zanima, če ima kdo izkušnje s sedežem MAXI COXI Milofix. Kolikor sem uspel najti ima dobre ocene. Pomembno mi je, da ga je možno obrniti tako, da je otrok obrnjen nazaj zaradi boljše varnosti in podprtosti (vsaj do dveh let).
Presenetilo me je tudi, da ga je začuda ceneje mogoče dobiti pri nas kot v tujini.

Če ima kdorkoli kakšno mnenje, izkušnje ali predloge se mu zahvaljujem. Prav tako je dobrodošel kakšen link strani z objektivnim ocenjevanjem varnosti otroških sedežev.

shadow7 ::

Če ga misliš prestavljati med avti, si omisli dodatne pasove za rear-facing fiksiranje.

Rear facing še nisem zasledil na nobenem primerjalnem testu, se pa najde kaj na youtube. Tile imajo par linkov carseat.se

mat xxl ::

Poglej teste AMZS ADAC a in potem kupuj, kot vem so sedaj TOP Recaro.

Shadow, ali lahko pojasniš, kaj to je rear facting ali obstaja tak sistem za Recaro lupinico za prednji sedež, ker ženin avto nima Isofix a na sprednjem sedežu, zadaj je pa neuporabno, ker imamo avto z 2 vrati ....

shadow7 ::

Rear facing - da je otrok v sedežu s hrbtom v smeri vožnje.
Kolikor vem, so lupinice vse takšne.

Je pa za večje otroke temu namenjen novi standard i-size.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadow7 ()

cebelar123 ::

Sem pred nakupom otroškega avtosedeža. Moj problem je sledeč rabil dva ampak ali mogoče enega in pa dva isofixa, da se lažje prestavlja avtosedež in enega avta v drugega. Prestavljanje bi bilo vsakodnevno zato nisem najbolj prepričan v varianto z dvema isofixoma.

Torej avto sedeža naj bi bila od 9-18kg in 9-25kg imeti morata dobre ocene na testih in pa eden bi naj bi imel možnost vožnje v nasprotni smeri "9-18kg". Zaradi prihajajočega novega zakona.

Imate kakšne predloge za avtosedeže in pa, da cene nebi šle v višave. Nekaj sem gledal po spletu ampak zelo težko najdeš avto sedež z možnostjo pritrditve v obe smeri, če pa že pa ni jasno napisano ali pride s podstavkom in če ne pride ali lahko samo s pasi kako pritrdiš, da je otrok obrnjen v kontra smeri vožnje.
Moram na kaj paziti, da ima moj avto itd... Isofix ima ali je še kaj pomembno pri teh sedežih ki se obračajo?

Recimo vprašnje ali lahko tole pritrdiš na vsakem avtu. Ker nisem siguren za zadni pas, sploh če imaš zadaj polico.

Anney ::

Da se še jaz pridružim z vprašanjem o otroškem sedežu in problemom neizkušenega ''fotra'' z otroškimi sedeži. Sem pred nakupom sedeža in me zanima, če ima kdo tukaj izkušnje s sedežem Colleto Mokka. Ker gledam na sedež bolj iz stališča varnosti kot cene in sem totalno neveden s temi poljaki me zanima, če ima kdo z dotičnim sedežem izkušnje. Sedež naj bi bil testiran s strani TUV NORD organizacije za katero pa tudi prvič slišim. Blizu ADAC testov ta sedež ni prišel, tako da po tem ne morem nič sklepati saj žal ne testirajo vseh sedežev. Ker pa je moji boljšo polovici zelo všeč in jaz nekih varnostnih zadev ne izbrskam sem v totalni temi. Sam sem pristaš ADAC-a in tistih sedežev, ki so dejansko testirani, zato sem zdaj rahlo v dilemi in se obračam na pomoč izkušenim ''fotrom''. :)



Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

anney00 ::

sam sem tudi kupil otroški avtosedež coletto mokka in moram reči ,da sem presenečen nad kvaliteto avtosedeža saj se lahko kosa vsem večjim znamkam... sedež ima prav tako tudi zelo udobno prevleko in kvalitetno ...

kupil sem ga pa kar iz slovenije

anney00 ::

pozabil sem dodati še link http://www.mali-vragci.si/otroski-avtos...

r3dkv1c4 ::

Mi imamo takega in smo super zadovoljni.
Montaža, lega, čiščenje, udoben, neotesnjen, indikator moči zapenjalnih pasov, ....

Če ga kje dobite v kakšni akciji, je pa to odličen p/p nakup.

Ko ga otrok preraste, pa prodaš in kupiš večjega....razred od 9-36 se mi zdi prevelik preskok v samem sedežu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

koyotee ::

anney00 je izjavil:

pozabil sem dodati še link http://www.mali-vragci.si/otroski-avtos...



Dej spizdi ti kam deugam delat reklamo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

r3dkv1c4 ::

hofer bo imel Britax Romer DiscoverySL za 89,99€.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

koyotee je izjavil:

anney00 je izjavil:

pozabil sem dodati še link http://www.mali-vragci.si/otroski-avtos...



Dej spizdi ti kam deugam delat reklamo.

Kaj se jeziš, tipu pač ne gre prodaja in se poslužuje vsake priložnosti...bogi.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

boris82 ::

A mogoče kdo pozna Coto znamko za avtosedež?

Gledam namreč ta model, ki ima še spredaj zaščito namesto pasov in me zanima, če kdo uporablja kaj podobnega? Rad bi zvedel, če otroke kaj moti ta sistem pripenjanja?

 Coto salvo

Coto salvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boris82 ()

vidkul ::

Mi imamo tudi mizico spredaj namesto pasov. Drugače pa je imel Cybex to prvi. Načeloma se uredu obnese, edino poleti zna biti malo vroče.
imam dva Cybex model, mislim da en je Juno fix drugi pa Palas...
lp Vid

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vidkul ()

Mercier ::

boris82 je izjavil:

A mogoče kdo pozna Coto znamko za avtosedež?

Gledam namreč ta model, ki ima še spredaj zaščito namesto pasov in me zanima, če kdo uporablja kaj podobnega? Rad bi zvedel, če otroke kaj moti ta sistem pripenjanja?

 Coto salvo

Coto salvo



Koga briga, a dajo kaj zraven!?

Smo imeli sedež s takšno zaščito za 50% otrok. Nisem zaznal več pritoževanja. Manj pa tudi ne.

monikav ::

Pri kateri starosti otroka ste naredili prehod na jahača? Ste upoštevali težo ali pa raje višino otroka, kot pravijo v tem članku:

WhiteAngel ::

9-18. 18 kil bo imel pri treh letih, zato ne razmišljaj o več. Potem je pa itak že tako velik, da imaš nekaj enostavnejšega in lažjega za pripenjat in na koncu samo še jahača. Aja, pa za hrbet je fino vsaj do 1 leta, da čim bolj leži med vožnjo. No, saj boš slišal, če mu ne bo všeč :P

WhiteAngel ::

monikav je izjavil:

Pri kateri starosti otroka ste naredili prehod na jahača? Ste upoštevali težo ali pa raje višino otroka, kot pravijo v tem članku:


Pri nas je bilo potem od 15kg naprej tako, da je najprej sedež, ki ima lastne pasove, potem jih daš stran (ko jih preraste) in uporabljaš tiste od avta, potem (ko ima preširoka ramena) imaš samo še jahača od sedeža, zdaj ko je tamala "okoli" 150cm visoka, pa še jahača stran (to vidiš, ko ji neha pas vrat žulit). Sedež je bil pa Nania neka dokaj poceni reč.

Mercier ::

monikav je izjavil:

Pri kateri starosti otroka ste naredili prehod na jahača? Ste upoštevali težo ali pa raje višino otroka, kot pravijo v tem članku:
Kadar sem opazil, da imajo deca glavo nesmiselno blizu, kaj že imajo avti, strop?, potem sem uvedel jahača. Razjahjo pa potem na lastno željo. Torej, dokler ne slišim pritožb, pustim jahača.

Machete ::

Mercier je izjavil:

boris82 je izjavil:

A mogoče kdo pozna Coto znamko za avtosedež?

Gledam namreč ta model, ki ima še spredaj zaščito namesto pasov in me zanima, če kdo uporablja kaj podobnega? Rad bi zvedel, če otroke kaj moti ta sistem pripenjanja?

 Coto salvo

Coto salvo



Koga briga, a dajo kaj zraven!?
Smo imeli sedež s takšno zaščito za 50% otrok. Nisem zaznal več pritoževanja. Manj pa tudi ne.


OMG kir asshole.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mercier ::

Machete je izjavil:

Mercier je izjavil:

boris82 je izjavil:

A mogoče kdo pozna Coto znamko za avtosedež?

Gledam namreč ta model, ki ima še spredaj zaščito namesto pasov in me zanima, če kdo uporablja kaj podobnega? Rad bi zvedel, če otroke kaj moti ta sistem pripenjanja?

 Coto salvo

Coto salvo



Koga briga, a dajo kaj zraven!?
Smo imeli sedež s takšno zaščito za 50% otrok. Nisem zaznal več pritoževanja. Manj pa tudi ne.


OMG kir asshole.
Če prebereš pri razpravi in tekstu o delikatnih zadevah kakšno, ki ven štrli, smeš zagnat smisel za humor. Če ti še vergla, začetne znajo sploh bit v tej smeri.

WizzardOfOZ ::

monikav je izjavil:

Pri kateri starosti otroka ste naredili prehod na jahača? Ste upoštevali težo ali pa raje višino otroka, kot pravijo v tem članku:


Naše dete je pri sedmih letih in 141cm višine, ter 35kg teže še vedno v otroškem sedežu. In še bo, dokler se bo dalo. Lani, ko smo imeli nesrečo (bočno je v nas priletel drug avto), je zaščita za glavo od sedeža prišla prekleto prav, ker jo je otrok odnesel brez poškodb, kljub temu da je v nesreči avto priletel v nas na strani, kjer je otrok sedel. Res je avto večino trka odnesel (prestavilo nas je za 7 metrov), ampak vseeno nas je dodobra premetalo v avtu.

Ima pa enega izmed večjih maxicosi stolov, kjer gre sam vzglavnik in zaščita za glavo zelo visoko in ima še vedno kakih 10cm lufta, preden bo zaščita za glavo prenizko. Tako da vsaj do takrat bo v sedežu, potem pa bomo prešli na jahača (ali pa če bo možno dobiti še večji sedež, kot je sedanji).

sandmat ::

Mi smo kupili 9-18kg sedež. Otrok precej bolj udobno sedi v slednjem, tudi pasovi že na prvi pogled opravljajo svojo funkcijo bolje. 9-36kg je preveč ohlapen in prevelik za otroka, otrok sedi bolj pokonci kot v 9-18kg sedežih. Predvsem nagib, ki ga večinoma sedeži 9-18kg omogočajo, pomaga pri daljših vožnjah, ko otrok precej lažje spi kot v 9-36kg - slednjega imamo v drugem avtu in je primeren le za krajše razdalje.

WizzardOfOZ ::

Tudi od 9-36 imajo nekateri dodatne blazine, ki jih daš za manjšega otroka zraven, da ga bolj drži. Ko je pa večji jih pa skupaj s pasovi odstraniš, da dobiš več prostora. Samo cena takega sedeža je višja.

Feola ::

Witam, zakupiliśmy Anex do fotelika wraz z wózkiem, pasował i był używany do 1 roku

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Tudi od 9-36 imajo nekateri dodatne blazine, ki jih daš za manjšega otroka zraven, da ga bolj drži. Ko je pa večji jih pa skupaj s pasovi odstraniš, da dobiš več prostora. Samo cena takega sedeža je višja.

Ni nujno.

Sam se kupil Kid Comfort 3, na Amazonu neka akcija za 210 EUR. Pri nas 360.

Vsak avto sedež je dober, saj ga drugače ne bi prodajali. Če te pa nabije vlak ali šlepar, pa je tako ali tako vseeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Stara tema, ampak vseeno. Jaz sem vzel 9-18kg. To je kao do 4. leta, vzel sem pa Recaro unega ko se obrne, da ga lazje notri posedes. Predvsem, ko ne zeli v sedez :))

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Tudi od 9-36 imajo nekateri dodatne blazine, ki jih daš za manjšega otroka zraven, da ga bolj drži. Ko je pa večji jih pa skupaj s pasovi odstraniš, da dobiš več prostora. Samo cena takega sedeža je višja.

Ni nujno.

Sam se kupil Kid Comfort 3, na Amazonu neka akcija za 210 EUR. Pri nas 360.

Vsak avto sedež je dober, saj ga drugače ne bi prodajali. Če te pa nabije vlak ali šlepar, pa je tako ali tako vseeno.


Ne nabijaj, niso vsi enako dobri, preveri recimo ta test:



Res hočeš svojega otroka ruknit na stol s škodljivimi snovmi ali slabo varnostjo? :D

Gambino ::

Jaz sem imel 9-18kg Cybex i-Size Sirona S, zelo zadovolje, obrača se v vse smeri, super stolček. Tudi prodal naprej za soliden denar brez problema.

KtMw ::

Živjo,
ker na forumu še nisem našel še ničesar na to temo, sprašujem ali je kdorkoli že uporabljal/razmišljal o uporabi Multimac avtosedeža, ki se namesti preko celotne zadnje klopi in omogoči varno pripetje 3 oz.4 otrok na zadnji klopi tudi v ne enoprostorcih :)
link:

lp,
gregor

GupeM ::

Hmmm... Tole se mi nekako ne zdi najbolje. Ob bočnem naletu se mi zdi da lahko z glavami skupaj udarijo. Sicer je nekaj zaščite vmes, ampak mi ne izgleda ravno veliko. Lahko da se motim.

Druga stvar je nepraktičnost. Sedeža ne moreš posodit recimo babici ali dedku, ko najstarejšega ali najstarejša dva otroka odpeljeta na počitnice, mlajša dva pa ostaneta pri starših.

Tretja stvar, ko starejši ali starejša dva otroka prerasteta sedež, moraš zamenjati cel komplet.

velikBrokoli ::

KtMw je izjavil:

Živjo,
ker na forumu še nisem našel še ničesar na to temo, sprašujem ali je kdorkoli že uporabljal/razmišljal o uporabi Multimac avtosedeža, ki se namesti preko celotne zadnje klopi in omogoči varno pripetje 3 oz.4 otrok na zadnji klopi tudi v ne enoprostorcih :)
link:

lp,
gregor


Štiri otroke ne morš niti v kombiju furati varno.. za tri otroke je pa verjetno OK rešitev, le malce nerodno, če morš kdaj odrasle furat.

KtMw ::

Ja to za 4 se zdi malo pretirano.
Za 3 pa se kljub ne najnižji ceni zdi relativno ugodna varianta v primerjavi s tem, da bi moral zamenjati avto.
hvala.

Sebastian_H ::

Sami imamo 4 otroke, a se mi to ne zdi ravno najboljša rešitev. Za nekaj časa že, a otroci hitro rastejo in bi bila ta rešitev kmalu premajhna in takrat je takrat treba menjati avto. Pa še poceni ni.

Jaz se za tako rešitev ne bi odločil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6922894 (4477) TheBlueOne
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12424858 (14323) bauci
»

Slike vasih otroških vozičkov in obvezna oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816108 (13478) black ice
»

avto za vožnjo treh otrok (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5514088 (12277) marsovcek
»

Otroški avtosedež Cybex Pallas / Juno

Oddelek: Loža
145357 (5076) STASI

Več podobnih tem