» »

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 20
»»

St235 ::

Če sodišče postopek od notarja ustavi, jaz vmes plačam to kartico, imajo še potem razlog za civilno tožbo??

praktično ne, teoretično, če bi sodišče vrnilo v ponvno obravnavo (ne poznam dovolj hrvaške zakonodaje, da bi vedel kako točno je razmerje med notarjem in sodiščem) bi se lahko šli preganjat za stroške, ki so tako ali tako fiktivni. Če pa bi sodišče postopek v celoti odpravilo ali jih napotilo na civilno pravdo (kot je praksa pri nas) in bi morali začet novo tožbo pred sodišče, potem pa tudi teoretično več ne.

fishstick ::

Zdravo,

evo dobil pošto na bivši stalni( tam nisem prijavljen že več kot 3 leta) naslov od odvetnika iz Celja za neplačano kazen( parking ) na Hrvaškem. Papirjev nimam pri roki, piše pa v tem smislu, da jo poravnam ali pa grejo v tožbo. Vse skupaj je nekje cca 170 eur.
Od prekrška je minilo več kot 3 leta, vmes sem dobil podobno pošto z neke UK firme, ki je romala v koš.

Predvidevam, da je to nov val poskusa izterjave in bo kmalu več ljudi iskalo nasvet ali plačati ali ne ?
Ima kdo kak predlog, idejo ? Se lahko delam bedaka, da pošte nisem dobil, ker ne živim na prejšnjem naslovu ?
V nedeljo dobim papirje v roke in bo znano več detajlov.

gruntfürmich ::

morda vprašanje na kakšnega varuha pravic, ko tako dobivajo tvoje podatke, in temu slovenskemu odvetniku zelo zamoriš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

brezveze, ni haska, kao je vse legit

St235 ::

gruntfürmich je izjavil:

morda vprašanje na kakšnega varuha pravic, ko tako dobivajo tvoje podatke, in temu slovenskemu odvetniku zelo zamoriš?


Podatke dobivajo v skladu z zakonom o odvetništvu. To smo že predebatiral.

fishstick je izjavil:

Zdravo,

evo dobil pošto na bivši stalni( tam nisem prijavljen že več kot 3 leta) naslov od odvetnika iz Celja za neplačano kazen( parking ) na Hrvaškem. Papirjev nimam pri roki, piše pa v tem smislu, da jo poravnam ali pa grejo v tožbo. Vse skupaj je nekje cca 170 eur.
Od prekrška je minilo več kot 3 leta, vmes sem dobil podobno pošto z neke UK firme, ki je romala v koš.

Predvidevam, da je to nov val poskusa izterjave in bo kmalu več ljudi iskalo nasvet ali plačati ali ne ?
Ima kdo kak predlog, idejo ? Se lahko delam bedaka, da pošte nisem dobil, ker ne živim na prejšnjem naslovu ?
V nedeljo dobim papirje v roke in bo znano več detajlov.


ne vem točno kaj bi še rad slišal in ni bilo povedano na zadnjih 15 straneh.

Dokler so dopisi raznih odvetnikov lahko zadevo mirno ignoriraš, še posebej če nimaš prijavljene lastnine na hrvaškem.

Pazi pa, da ne ignoriraš kakšne dejanske sodne pošte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fishstick ::

Zdravo,

kasneje sem preletel temo..

- Njihovi( odvetniški) stroški niso po zakonu oz. nimajo vloge, ker jih določi sodišče in ne oni sami ?
- Stvar je na tožniku da dokaže, da sem JAZ takrat parkiral..na podlagi slike bo bolj slaba, prav tako so možne kasnejše manipulacije slik, itd...
- Ni "pogodbe" med mano in podjetjem za parking neki v tem smislu ?

Odgovarjal nebom, ker se kasneje lahko vadim, da poste nisem dobil. V najslabsem primeru plačam hrvatom in ignoriram njihove stroške..
Ko dobim papirje jih nalimam :)

St235 ::

- Njihovi( odvetniški) stroški niso po zakonu oz. nimajo vloge, ker jih določi sodišče in ne oni sami ?

ne drži. Je pa res, da slovenska sodišča stroškov, ki nastanejo v predsodnem postopku praviloma ne priznava, ker so nepotrebni.

- Stvar je na tožniku da dokaže, da sem JAZ takrat parkiral..na podlagi slike bo bolj slaba, prav tako so možne kasnejše manipulacije slik, itd...

deloma drži, kot lastnik avtomobila si vseeno lahko subsidiarno odogovoren. Bo pa dokazovanje vse prej kot enostavno, zato tudi nimamo niti enega primera, kjer bi zadeva dejansko prišla na sodišče

- Ni "pogodbe" med mano in podjetjem za parking neki v tem smislu ?

ne drži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gogyto ::

Lahko tule vprašam? Sicer ne gre za Hrvaško in parkiranje, pa vseeno, da ne odpiram nove teme...

Torej, ta teden sem dobil kazen za prehitro vožnjo iz Češke. Vse ok, tudi kazen ni drastična, slabih 40 EUR, k sreči sem bil cepljen na avtocesti, kjer so 'dovoljena' večja odstopanja. Zanima me zgolj to, če lahko kazen zavrnem, ker zraven ni bila priložena slika. Niti ni nikjer na obvestilu o prekršku naveden kak e naslov, kjer bi si sliko lahko pogledal; bojda nekatere države to imajo tako urejeno...

Je možno, da ima Češka drugačen zakonik in slika dejansko ni potrebna? Kar sicer dvomim.

St235 ::

Kazni ne moreš zavrnit. Lahko se samo pritožiš. Slika ni nikjer pogoj, še manj jo rabijo priložit obvestilu o prekršku. Je pa res, da bo dokazovanje tvoje krivde brez slike težko (ne pa nujno nemogoče).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gogyto ::

tnx.
ja, narobe sem se izrazil. 'zavrnil', v smislu pritožbe. Bi plačal, potem pa poslal pritožbo, da ni slike. :)

Cveto ::

Jaz bi plačal in bil zadovoljen, da imajo vsaj nekje normalne kazni.

Tudi hrvaške kazni bi brez problema plačal, motijo me napihnjene odvetniške storitve.

tomazic89 ::

Brez skrbi, da imajo sliko. Ce bo sel primer na sodisce, bodo takrat sigurno prilozili sliko. Sem dobil iz AUT zadnjic isto 40 eur iz AC okoli Gradca. Slike ni bilo, vem pa da so njihovi radarji najbrz vsaj toliko dobri kot nasi (kateri uspejo sliko sproducirati).

AndrejO ::

Gogyto je izjavil:

tnx.
ja, narobe sem se izrazil. 'zavrnil', v smislu pritožbe. Bi plačal, potem pa poslal pritožbo, da ni slike. :)

Plačilo pomeni priznanje krivde. Naknadna pritožba bo zavržena.

Cveto je izjavil:

Jaz bi plačal in bil zadovoljen, da imajo vsaj nekje normalne kazni.

Tudi hrvaške kazni bi brez problema plačal, motijo me napihnjene odvetniške storitve.

Ne mešaj prekrškov in civilnih sporov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

fishstick ::

Update

Odventik iz Celja nekako posreduje pri pismu po pooblastilu odvetnika Marka Kuzmanovica iz Pule ki zastopa Zagrebacki Holding.
Gre za opomin pred pričetkom sodnega postopka na Hrvaškem. Piše, da je bilo vozilo 12.6.2015 parkirano tam in tam in da sem bil v tistem času lastnik vozila jaz.

2,74 eur za stroške parkinga
85,50 eur za stroške pridobitve podatkov o dolžniku
32,50 eur stroške prevoda
42,75 eur za stroške pridobitve podatkov o naslovu dolžnika, administrativni stroški in stroški poštnine

St235 ::

Gre za opomin pred pričetkom sodnega postopka na Hrvaškem
ce tej groznji verjames...

fishstick ::

Delov se bom dalje bedaka, Kuzmanovič in Zagrebacki holding se ga pa lahko lepo nap...

Cveto ::

Vse skupaj je bolj "phishing". Če bo kdo plačal pač bo, ostalo pa vprašanje če bodo sploh kaj naredili.

rhino ::

fishstick je izjavil:

Update

Odventik iz Celja nekako posreduje pri pismu po pooblastilu odvetnika Marka Kuzmanovica iz Pule ki zastopa Zagrebacki Holding.
Gre za opomin pred pričetkom sodnega postopka na Hrvaškem. Piše, da je bilo vozilo 12.6.2015 parkirano tam in tam in da sem bil v tistem času lastnik vozila jaz.

2,74 eur za stroške parkinga
85,50 eur za stroške pridobitve podatkov o dolžniku
32,50 eur stroške prevoda
42,75 eur za stroške pridobitve podatkov o naslovu dolžnika, administrativni stroški in stroški poštnine


Niso hrvati v EU? A ni v EU tako, da morajo biti take zadeve napisane v prejemniku razumljivem jeziku (slovenscina ali anglescina) in tu ne morejo nastat dodatni stroski.
Meni iz avstrije se nikoli niso zaracunali prevoda.


Ha? Ni to eno in isto?
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

St235 ::

Tako kot civilna tozba in prometni prekrsek ni isto, pa to to ne ustavi da ne bi mesal eno in drugo.

Alfabet ::

fishstick je izjavil:

Update

Odventik iz Celja nekako posreduje pri pismu po pooblastilu odvetnika Marka Kuzmanovica iz Pule ki zastopa Zagrebacki Holding.
Gre za opomin pred pričetkom sodnega postopka na Hrvaškem. Piše, da je bilo vozilo 12.6.2015 parkirano tam in tam in da sem bil v tistem času lastnik vozila jaz.

2,74 eur za stroške parkinga
85,50 eur za stroške pridobitve podatkov o dolžniku
32,50 eur stroške prevoda
42,75 eur za stroške pridobitve podatkov o naslovu dolžnika, administrativni stroški in stroški poštnine


Zivjo, dobil sem identicen primer. Storil bom sledece: 100kun bom placal neposredno na racun Zagrebparking z referenco stevilke parkirne karte. Ce slucajno pride do izvrsbe, bom tako pridobil ugovor ze placane terjatve. Ker gre zaenkrat za izvensodno stvar, torej poziv, stroski bremenijo tistega, ki je izterjavo narocil. Njihovega poziva uradno nisem nikoli prejel, saj zaradi vrocanja po navadni posti ni nobenega dokaza, da sem jo sploh prejel in bo datum placila nekje znotraj zagrozenega 8 dnevnega placilnega roka. Nakljucja so pac nakljucja.

fishstick ::

mal pazi, ker so nekateri imeli namen poravnati kazen direkt na ZG holding in so jih odpikal, da se obrnejo na odvetnika.

Tut js sm dobil kazni iz EU nikjer dodatnih stroskov prevoda, posiljanja itd...

Js ne dam niti une 2.74eur iz principa.

Ales ::

fishstick je izjavil:

Tut js sm dobil kazni iz EU nikjer dodatnih stroskov prevoda, posiljanja itd...

Še po 17x ponovitvah razlage, da kazen za prometni prekršek in civilna tožba ni isto, še kar enako naprej. Wtf no, a ste čisto funkcionalno nepismeni?

Gogyto ::

fishstick je izjavil:

Update

Odventik iz Celja nekako posreduje pri pismu po pooblastilu odvetnika Marka Kuzmanovica iz Pule ki zastopa Zagrebacki Holding.
Gre za opomin pred pričetkom sodnega postopka na Hrvaškem. Piše, da je bilo vozilo 12.6.2015 parkirano tam in tam in da sem bil v tistem času lastnik vozila jaz.

2,74 eur za stroške parkinga
85,50 eur za stroške pridobitve podatkov o dolžniku
32,50 eur stroške prevoda
42,75 eur za stroške pridobitve podatkov o naslovu dolžnika, administrativni stroški in stroški poštnine


Zanimivo. Danes dobil 'pozdrave' odvetnika iz Celja, ki je v navezi s tem Kuzmanovićem, ki ima očitno čez tudi PArkinge v Šibeniku... Lansko leto dobil pildek za kazen, napopan na šajbo. Približno enaka specifikacija stroškov, skupaj kar 167,33 €. Enako, 'grožnje' s sojenjem, jadadadada....

Gogyto ::

EDIT: tole piše na AMZS

https://www.amzs.si/motorevija/mobilnos...
Izterjava kazni zaradi neplačane parkirnine na Hrvaškem

Ni malo primerov, ko slovenski vozniki prejmejo dopis od slovenskega odvetnika, ki jih poziva na plačilo kazni zaradi neplačane parkirnine na Hrvaškem. Čeprav kazni običajno niso visoke (običajno je treba plačati le dnevno parkirno karto, ki redko presega 50 hrvaških kun, torej približno 7 evrov), pa predstavljajo poseben problem stroški, ki nastanejo zaradi izterjave te kazni v drugi državi. Ni malo primerov, ko so ti stroški skoraj desetkrat (!) višji od kazni.
Denimo, da ste od slovenskega odvetnika, ki ga je pooblastil hrvaški odvetnik, prejeli opomin za plačilo dolga zaradi neplačane parkirnine. Sama kazen ( parkirnina) običajno ni prav hud finančni zalogaj, večji problem pa predstavljajo s tem povezani stroški, ki jih zdaj terja odvetnik. Ti pa občutno presegajo višino temeljne terjatve. Vprašanje je tudi, ali jih bo sodišče (vse) priznalo. Kako ravnati v takšnem primeru?

Če ste bili parkirnino (kazen) dejansko dolžni plačati (kar tudi ni vselej samoumevno - v določenih obdobjih dneva je namreč parkiranje lahko tudi zastonj), vam svetujem, da jo tudi plačate, a raje neposredno na račun upravljalca parkirišča in ne na račun odvetnika, saj bo ta v skladu s slovensko zakonodajo najprej poračunal stroške, potem obresti in šele nato glavnico.

To pa pomeni, da bi s plačilom kazni odvetniku (nehote) najprej poplačali tudi njegove stroške, do katerih pa morda sploh ni upravičen, saj se v skladu s slovensko odvetniško tarifo odvetniški stroški za izvedbo odvetniških storitev zaračunajo stranki, ki jih je naročila, to pa niste vi, ampak hrvaški subjekt oziroma "naročnik". Plačilo odvetniških stroškov vam namreč lahko zakonito naloži le sodišče, če bi (pravnomočno) ugotovilo, da je zahtevek upnika utemeljen.

Ne trdim sicer, da sodišče z neplačano parkirnino povezanih stroškov ne bi priznalo, je pa vsekakor vprašljivo, ali bi priznalo vse take stroške. Stroški opomina odvetnika denimo niso stroški, ki bi bili potrebni za izvršbo (tako slovenska sodna praksa), zato jih sodišče skoraj zagotovo ne bi priznalo.

Če bo upnik želel priti do poplačila svoje terjatve prek slovenskega sodišča, ga čaka še precej zamudna in tudi negotova pot, kar mu vsekakor ne gre na roko, zato svetujem, da se poskušate z njim dogovoriti za kompromisno rešitev - denimo v obliki poplačila parkirnine in le dela stroškov. V večini primerov bo tako volk sit in koza cela.

TOP ::

Večina vas svetuje ne plačaj tele kazni in ne vem kaj.Res je se strinjam,ne plačaš in ne greš na Hrvaško in ti nimajo kaj.Kaj pa recimo Vikendaši,ki jih je ogromno,ki imajo dol svoje neprimičnine,tisti je bolje da plačajo,ker Hrvati znajo tole iztržit.In če znaste narobe parkirat,potem tud odgovarjajte za tole,jaz grem,zelo pogosto na Hrvaško pa še nikdar nobene kazni,ker gledam kam parkiram in če rabi plačam,sej vse piše sam brati je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

borut_p ::

plačaj znesek parkirnine holdingu brez dodatnih stroškov. potem nimajo več razloga terjat

Gogyto ::

V mojem primeru je bila fora, da sem malo pred deveto zvečer parkiral na zoni2 parkingu in videl na tabli, da je parking plačljiv do 22h. Vzel sem pildek, ki mi je potekel 21:56. Ko sem nekje on 22:30 prišel nazaj, sem se usedel v avto in odpeljal. Šele naslednji dan sem porajtal, da imam za brisalci obvestilo in položnico. Kazen sem dobil 22:17. Ker sem sklepal, da je nateg, ker je bila kazen izdana po 22h, sem vse skupaj lepo vrgel v koš. Za jebenih 7 EUR so me hoteli cepiti. Ko sem včeraj dobil te pozdrave z obračunanimi ohoho stroški, sem se vrgel v iskanje in na strani šibeniškega parking podjetja izbrskal obvestilo, da bodo tudi letos uvedli podaljšan režim parkiranja - do 23h. Kar nekako razloži, zakaj sem 'kazen' dobil jaz lansko leto - verjetno to naredijo vsako leto.
Po drugi strani, ta režim bi moral biti jasno viden tudi na parking tablah, saj dvomim, da vsak tujec prečekira internet strani vsakega mesta in čekira usrane parking režime. Sem bil za prvomajske praznike na Dunaju in tam lepo na tablah piše, da je med vikendom parking ob cesti fraj in nihče ne zajebava s kakimi Kuzmanovići in nevemkakšnimi stroški zraven. PArking je free.

Razmišljam, da bom plačal faking 7 EUR za parking, vendar še to iz principa najraje ne bi. Za eno uro, ki je stvar nesporazuma in ne nekega namernega kršenja in izogibanja plačila parkirnine.

MrStein ::

Če je na tabli pisalo do 22, potem je do 22.

(če sem prav razumel, je na tabli bilo "do 22", na internetu pa "do 23"? To so potem verjetno kazen dali za manjkajočih 4 minute)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joze67 ::

Ne more dati ob 22:17 kazni za 21:56-22:00.

St235 ::

joze67 je izjavil:

Ne more dati ob 22:17 kazni za 21:56-22:00.


Zakaj ne? A ce mi me z radarjem izmeri ob 21:00, mi ne sme natisnit placilnega naloga 21:10?

joze67 ::

Zato ker ob 22:17 ni več dokaza, da je bilo vozilo pred 22:00 tam. Lahko je imel listek ob 20:56, pa je ob 21:13 odšel dalje in ob 22:10 prišel nazaj. Razen seveda če ima fotografijo s časovnim žigom, posneto med 21:56 in 22:00 in je pač potreboval 20 minut, da je natisnil listek.
Radar ni časovno občutljiv.

St235 ::

Razen seveda če ima fotografijo s časovnim žigom, posneto med 21:56 in 22:00 in je pač potreboval 20 minut, da je natisnil listek.

In kako veš, da se ni točno to zgodilo? Si je pač vmes privoščil cigaret.

Zato ker ob 22:17 ni več dokaza, da je bilo vozilo pred 22:00 tam.

Kako veš, da je redar prišel na lokacijo šele 22:17?

Gavran ::

A ni dolznost redarja da dokaze da je bila fotka posneta pred 22.00?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

St235 ::

Gavran je izjavil:

A ni dolznost redarja da dokaze da je bila fotka posneta pred 22.00?

Glede na to, da imamo civilno pravni primer je to predvsem dolžnost tožnika.

joze67 ::

St235 je izjavil:

Razen seveda če ima fotografijo s časovnim žigom, posneto med 21:56 in 22:00 in je pač potreboval 20 minut, da je natisnil listek.

In kako veš, da se ni točno to zgodilo? Si je pač vmes privoščil cigaret.

Zato ker ob 22:17 ni več dokaza, da je bilo vozilo pred 22:00 tam.

Kako veš, da je redar prišel na lokacijo šele 22:17?

Ne vem. In morda je res kadil dvajset minut (torej bo verjetno pred koncem procesa pod rušo in bo ključna priča eliminirana). Ampak kot voznik vozila, obdolžen nesolidnega parkiranja, trdim, da je tako - da sem prišel po 22:00 in materialni dokazi to potrjujejo.

St235 ::

kaksni materialni dokazi?

Gorazd1 ::

Ima mogoče kdo na to temo kakšne uporabne informacije, kako se uspešno ogniti plačilu terjatve in da zadeva potem postane zaključena?
Dobil sem namreč informacijo, da kdor tega ne plača, dobi nov znesek za 20EUR višji, kdor plača pa samo dnevno parkiranje, pa tega ne sprejmejo in dobijo zahtevek za poplačilo ostalih stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gorazd1 ()

Ales ::

Katere terjatve, od koga?

Od kod si dobil "informacijo"?

Si prebral temo?

St235 ::

Ima mogoče kdo na to temo kakšne uporabne informacije, kako se uspešno ogniti plačilu terjatve in da zadeva potem postane zaključena?

Tako, da že v osnovi plačaš parkirnino.

Dobil sem namreč informacijo, da kdor tega ne plača, dobi nov znesek za 20EUR višji, kdor plača pa samo dnevno parkiranje, pa tega ne sprejmejo in dobijo zahtevek za poplačilo ostalih stroškov.

Informacij je ogromno, tudi v tej temi. Če jih nisi zmožen preučiti in se odločiti kaj in kako je najbolj varno, če prodaš avto. poravnaš kaj te terjajo in kupiš kolo. Dolgoročno boš precej prihranil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gruntfürmich ::

Gorazd1 je izjavil:

Ima mogoče kdo na to temo kakšne uporabne informacije, kako se uspešno ogniti plačilu terjatve

tako da ne greš več na lopovsko hrvatijo. če pa greš, pa je to davek za slovence.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

benjamin6 ::

Očitno nov val opominov. Je že kdo dobil dejansko pošto iz sodišča?

perci ::

Jst sem jo dobil od hr notarja.

Andy9 ::

Pa zaboga, a ni tudi naloga države, da zaščiti državljane pred pretiranimi in oderuškimi stroški nekega organa iz druge države? Pa še oboji smo v EU.

perci ::

Predlagaš, da to uredimo z vojsko?

Al kako bi ti zaščitil Slovenca, da prejme pošto od hrvaškega notarja?

Mogoče s pregledovanjem pošte?

St235 ::

Andy9 je izjavil:

Pa zaboga, a ni tudi naloga države, da zaščiti državljane pred pretiranimi in oderuškimi stroški nekega organa iz druge države? Pa še oboji smo v EU.


Kako tocno to zgleda? Posljemo specialce, da streljajo na postarje?

In o kakih oderuških stroskih organov govoris?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sparkxl ::

Verjetno to, da je kazen 20€, oni pa si nabijejo zraven še vse možne stroške za 200€.
Jaz prakticiram tako: ko to dobim, preberem, se nasmehnen in f00knem v smeti. Če se najde 1 tele od 50ih ki to plača, se jim biznis splača

benjamin6 ::

No tudi jst sm dobil od notarja preko slovenskega odvetnika z grožnjo vložitve na sodišče. Zdej ne vem ali ljudje to plačajo ali pa hrvati ne vlagajo zadev na sodišče?

Gorazd1 ::

benjamin6 je izjavil:

No tudi jst sm dobil od notarja preko slovenskega odvetnika z grožnjo vložitve na sodišče. Zdej ne vem ali ljudje to plačajo ali pa hrvati ne vlagajo zadev na sodišče?

Pa je ta znesek sedaj višji, kot je bil v prvem obvestilu?

benjamin6 ::

Ja znesek ja za okoli 30€ visji.

karosha ::

Midva sva bila prejemnika junijskega vala teh kazni: odvetnik iz Pule, odvetnik iz Celja (seveda nenehno nedosegljiv), kazen, prevod, fotografija avtomobila, stroškov za cca 180 € - skratka, cel paket.
Malo so se nasadili, ker je bil najin avto dejansko pravilno parkiran (nastanjena sva bila v hotelu z zasebnim zunanjim parkiriščem direktno pred vhodom in zanj tudi ekstra plačala). Kazni ni bilo na avtu, ko sva odhajala. Mož je po prejemu kazni klical v hotel, kjer so ga vezali k svoji odvetniški službi. Zdelo se jim je nenavadno, tako da so potem v pol ure vrnili klic, povedali, da so uspeli kazen znižati na 120 €, se opravičili in ponudili, da prevzamejo vse stroške nase. Dvomim, da "redar" ni vedel, da tista parkirna mesta pripadajo hotelu, ker so bila jasno označena s hotelskimi tablicami, po drugi strani je bilo pa valet parkiranje (pustila sva ključe pri vozniku) in je čisto možno, da ga je on parkiral višje ob ulici, ampak to bi bil pa ogromen faux pas z njegove strani in strani hotela.
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za parkirnino na Hrvaškem - odv. Gregor Bakija in Marko Kuzmanović

Oddelek: Loža
204230 (1497) PINki
»

Kazen iz Italije po enem letu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911882 (2673) M-XXXX
»

"Pravni" nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578684 (6305) miki2019
»

Predračun parkirne hiše

Oddelek: Na cesti
243435 (1919) LeQuack

kazen za parkiranje na hrvaškem 2015 shain pacheco vinković

Oddelek: Na cesti
328102 (5770) AndrejO

Več podobnih tem