» »

Kazen iz Italije po enem letu

Kazen iz Italije po enem letu

1
2
»

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

Za razliko od tebe sem prepričan, da je ogromno scammerjev in reketiranja, ki se obešajo na to, da človek po enem letu ne more več točno ugotoviti, kje je bil in sume so 180+ EUR. Zato sem proti temu, da taki scammerji dobijo nek dostop do baze brez neke bariere, da je nekdo res storil prekršek.


In kdo je po tvoje tisti ki bo to presojal? Ti? To je pac tvoje mnenje, ki jima nicesar z realnostjo. V realnosti se namrec namrec pricakuje od ljudi da svoje dolgove poravnajo in dejstvo je da je ravno mirna izvensodna pot v vecini primerov najbolj ucinkovita. Ce pa mislis, da je to vir scamov in da bos s tem resil ta problem si pa se bolj zablojen kot je zgledalo na prvo zogo.


Poglej, to ti dam čisto praktičen nasvet. Iz tvojega pisanja se nekako da čutiti, da si ali študent prava, morda kak odvetnik, ki se bori za kruh, skratka iz te sodne sfere. Morda pa si samo pravnik po izobrazbi.
Iz tvojih pisanj bi se dalo razumeti, da če dobimo na dom ali naslov firme nek papir, ki od nas nekaj terja, morda prijazno, morda neprijazno, to pa moramo takoj do nekega e-bankinga, ter takoj noter naklikat sumo za plačati, da "nam ne bo nič hudega".

Ko sem odprl firmo v Bruslju, je bil eden prvih nasvetov od rojenih Belgijcev, ki so imeli firmo dlje časa od mene, da če dobim fakturo ali neko pisanje (vključno z raznimi izterjavami), da v vsakem primeru preverim v registru od firme, ki pošilja neko fakturo ali pač pisanje, ter da obvezno preverim vsa dejstva. Da se pojavlja ogromno scammov, od tega, da ti pošiljajo lažen račun za elektriko, do lažnih izterjevalcev. Ter da naj ravno na policijo ne računam, če nisem ravno milijon nekomu lažno nakazal.

Zato že sodelavka preverja vso vhodno pošto.

V Sloveniji je tega malo ali nič, v tujini pa je ogromno neke pošte, ki je scam ali meji na scam.

Če pogledam razlike med tujino in Slovenijo. V tujini še nisem doživel kazni, ki bi bila čez 75€, pa so tujci *daleč* bolj bogati, kot Slovenci. Kot rečeno, morda so radarji na Nizozemskem dražji. Mi se temu ognemo tako, da pač - ne gremo čez Nizozemsko.

Od vseh narodov, kar sem v življenju srečal, pa bi ocenjeval, če so pošteni ali nepošteni... Bi kot prve nepoštene dal na spisek Italijane, ki jim sledijo Hrvati, ter nedaleč stran Madžari. Česa v Italiji nisem vse doživel. Od tega, da gremo v Torinu po obvoznici, ki je pet pasovna - pa domorodci iz tega naredijo osem pasovnico. Pač po polžje se pomikajo, pleha neskončno, nabutan praktično vsak avto. Na koncu pri tabli Torino polcaj, ki vleče iz kolone ven tujce in jim piše kazni. Ampak samo tujce. Daj daj.

Na Madžarskem, če ne paziš, te oberejo kot psa. No, morda Madžarom delam krivico, pa so se kaj popravili v zadnjih letih.

Zato za razliko od tebe menim, pa to sem ti že povedal, da vsako pisanje, ki pride, mi preverjamo. Če stvari niso preverljive ali pa imamo neizmerne težave pri tem - zadevo gladko ignoriramo. Poslovno dokumentacijo hranimo trajno in me ne more zajebat nihče. In pridržujem si pravico, da preverim vse, kar nekdo blagovoli poslati na naslov firme. Privat dobim redko kaj, kazni pa sploh ne. Pa če bi dobil, bi tudi preveril.

Tidule ::

Hvala za ta povsem neuporabnen
rant, ki nima popolnoma nic s temo.

Iz tvojih pisanj bi se dalo razumeti, da če dobimo na dom ali naslov firme nek papir, ki od nas nekaj terja, morda prijazno, morda neprijazno, to pa moramo takoj do nekega e-bankinga, ter takoj noter naklikat sumo za plačati, da "nam ne bo nič hudega".
to lahko tako razume samo nepismen kekec, ki ni sposoben sledit temi in namesto da bi se potrudil razumet o cem je govora raje pise brezvezne romane. Tako da ce je tema prezahtevna zate se vsaj ne spuscaj na tako nizkoten nivo in ne podtikaj sogovornikom besed v usta. Ko bos pa nasel en citat v katerem svetujem da je treba taksno kazen kot je govora v tej temi placat pa prilezi nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

ViperR ::

Jaz sem dobil kazen za prekršen iz leta 2017 čez 2 leti. Od tedaj mi enkrat letno pošljejo pošto, da kazni še nisem plačal + vedno so dodatni stroški. Po par letih so tudi zadevo prevedli v slovenščino, sicer pa pošta še vedno ni poslana priporočeno. Upam pa, da zadeva zastara.

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

Hvala za ta povsem neuporabnen
rant, ki nima popolnoma nic s temo.

Iz tvojih pisanj bi se dalo razumeti, da če dobimo na dom ali naslov firme nek papir, ki od nas nekaj terja, morda prijazno, morda neprijazno, to pa moramo takoj do nekega e-bankinga, ter takoj noter naklikat sumo za plačati, da "nam ne bo nič hudega".
to lahko tako razume samo nepismen kekec, ki ni sposoben sledit temi in namesto da bi se potrudil razumet o cem je govora raje pise brezvezne romane. Tako da ce je tema prezahtevna zate se vsaj ne spuscaj na tako nizkoten nivo in ne podtikaj sogovornikom besed v usta. Ko bos pa nasel en citat v katerem svetujem da je treba taksno kazen kot je govora v tej temi placat pa prilezi nazaj.


Ahahah, si pa res hecen. Soočenje argumentov ti razumeš, da nekdo, ki nima takega mnenja kot ti, ki pa je seveda edino pravo, se mora v hipu pobrat s foruma, ker ti tako praviš.
Priporočam ti, da se odvadiš komandirati druge, kralj tipkovnice.

Tidule ::

To, da mi podtikaš izjave ni nikakršno mnenje. Zgolj nizkotno dejanje, nekoga ki pojma nima o čem govori.

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

To, da mi podtikaš izjave ni nikakršno mnenje. Zgolj nizkotno dejanje, nekoga ki pojma nima o čem govori.


To si že povedal večkrat in kaj naj ti rečem. Ponavadi dam izjavo v navedbe in odgovorim. To je to.

Tidule ::

Ne rabis mi nic odgovarjat. Preprosto nehaj lagat in podtikat izjave pa bo.

c3p0 ::

feryz je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Iz Avstrije pošljejo kar lepo v Slovenščini, plačal tistih 50€ in zgodba končana.
Seveda se motiš. Iz Avstrije pošljejo v Slovenščini če si nagazil v koroškem koncu. Če je višje, pride v Nemščini in zabrišeš stran.


Hmm, dobil iz okolice Dunaja in je bilo prevedeno, ne spomnim se pa točno kraja, pre-covid. Drugič Štajerska.

Sonja4 ::

Anyman45 poskušam še tule dobiti informacijo, kako se je zadeva razpletla, se nam je zgodilo enako, izterjava Pro kolekta za kazen iz Italije, ki je nismo prejeli. Za 4x višji znesek kot je bila kazen, plačljiva v 5 dneh.

c3p0 ::

Kako si dobil pošto in v katerem jeziku?

Sonja4 ::

Od slo podjetja Pro kolekt smo dobili z navadno pošto opomin/izterjavo za prometno kazen iz Italije, ki je sploh nismo prejeli. Poslala sem mail na Pro kolekt, so mi posredovali obvestilo o kazni iz oktobra 2022 ter poštno povratnico, da pošte nismo dvignili (nismo dobili nobenega obvestila o pošiljki sploh). Karen, plačljiva vb5 dneh, ki bi jo zagotovo plačala, bi bila 52 evrov oz. 65 evrov, plačljivih v 60 dneh, do sedaj je kazen narasla že na dobrih 100 evrov, Pro kolekt terja 219 evrov. Če plačam Italijanom 65 evrov, ker obvestilo o kazni sem dejansko šele zdaj prejela (od Pro kolekta), me lahko še terjajo za razliko? In kako me lahko kdo terja za plačilo nečesa, česar sploh nisem dobila?
V prvem postu te teme je bil enak primer, mogoče se bo avtor še oglasil in povedal, kako se je pri njem končalo.

Sparkxl ::

Italjani so tvojo kazen že dobili plačano...od pro kolekt. Temu se reče odkup terjatev. Iz tebe pa zdaj hočejo iztržiti čim več.

Ales ::

Sonja4 je izjavil:

Od slo podjetja Pro kolekt smo dobili z navadno pošto opomin/izterjavo za prometno kazen iz Italije, ki je sploh nismo prejeli. Poslala sem mail na Pro kolekt, so mi posredovali obvestilo o kazni iz oktobra 2022 ter poštno povratnico, da pošte nismo dvignili (nismo dobili nobenega obvestila o pošiljki sploh). Karen, plačljiva vb5 dneh, ki bi jo zagotovo plačala, bi bila 52 evrov oz. 65 evrov, plačljivih v 60 dneh, do sedaj je kazen narasla že na dobrih 100 evrov, Pro kolekt terja 219 evrov. Če plačam Italijanom 65 evrov, ker obvestilo o kazni sem dejansko šele zdaj prejela (od Pro kolekta), me lahko še terjajo za razliko? In kako me lahko kdo terja za plačilo nečesa, česar sploh nisem dobila?
V prvem postu te teme je bil enak primer, mogoče se bo avtor še oglasil in povedal, kako se je pri njem končalo.


Mislim, da je zate predvsem relevantna ta objava iz dosedanjih pogovorov v tej temi. Lepo bi bilo, da se tudi avtor teme oglasi, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

avtek ::

Pozdravljeni,

Da še jaz podam vprašanje oz. da slišim vaše mnenje/izkušnje.

Torej po cca enem letu (no, točno danes je eno leto) sem prejel kazen iz IT. Kot kaže je šlo za obvoznico z letališča Treviso.
Kot je zapisano v pošti (bila je poslana priporočeno, kar se da s trackingom tudi preveriti) je bila omejitev 90kmh, peljal sem 97,2kmh, 5kmh je tolerance, se pravi sem hitrost prekoračil za 2,2kmh. Kazen je kakršna je, ni visoka, a če pogledam z druge strani za 2,2kmh...Ok, pustimo to.

Kako je sedaj s tem? Se to plača, kakšen je postopek če ne plačam (po 60dneh recimo)?
Če grem na spletno stran zapisano v pošti (trenutno mi je sicer ne odpre, včeraj mi jo je) lahko vidim tudi fotografijo od spredaj in zadaj (sicer se vidi samo tablica in avto - brez voznika itd), kjer so zapisani podatki o hitrosti itd.

Poizkusil sem včeraj opraviti kar plačilo preko spletne strani (na hitro preko telefona), vendar ko prideš do zadnjega koraka, vidiš da recimo z Viso/MC ni mogoče, ampak imajo kot kaže samo italijanski rezidenti nek svoj sistem.

Kakšno je vaše mnenje glede tega? Naj plačam preko UPN? Naj pustim primeru in počakam da me pozovejo po 60 dneh (če bojo)? Bi potem nastali dodatni stroški (razen 134,32EUR)? Kakšno dodatno mnenje, izkušnje itd?

Prilagam tudi prvo in drugo stran kazni oz. pošte. Zraven pa je bil še en namenski list za ugovor.

Hvala in lep pozdrav

 Prva stran

Prva stran


 Druga stran

Druga stran



EDIT: Še to. Nekje so/ste napisali, da če se gre večkrat v Italijo in te ustavijo, so lahko problemi. No, jaz grem 2-3-4x letno sigurno (letališča, smučišča).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

delavec44 ::

Po kakšni logiki pa računajo 19€ stroškov? Jih tudi domačinom?

avtek ::

To pa ne vem...

Sem sedaj plačal. V izogib morebitnim težavam in nevšečnostim.

M-XXXX ::

Sem tudi jaz dobil kazen za 3.5 presežka.
Je pa tudi mene zmotili stroški v vrednosti 19€.
Kako je s tem? Ve kdo kaj več? Priznam da za znesek mi je vseeno, tako da sprašujem zgolj za teh 19€?

billy ::

Nazadnje, ko je nekaj se pisalo o tem, je bilo rečeno, da se naj plača kazen, te stroške pa "ignorira".

poguglaj malo, ampak za 100% ne boš mogel vedet ...

val46 ::

Ne bom trdil, ker nisem prepričan, ampak mislim da te stroške obračunajo na osnovi prevajanja orignalne papirologije + so morda v te stroške vštete obresti od dneva prekrška do dneva, ko je kazen bila poslana. Morda se pa motim, tako da me ne držat za besedo.

M-XXXX ::

val46 je izjavil:

Ne bom trdil, ker nisem prepričan, ampak mislim da te stroške obračunajo na osnovi prevajanja orignalne papirologije + so morda v te stroške vštete obresti od dneva prekrška do dneva, ko je kazen bila poslana. Morda se pa motim, tako da me ne držat za besedo.

V glavi imam (lahko da se motim) da stroški ne morejo biti na povročitelju? Obresti pa tudi ne, če sem jo dobil danes :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen iz tujine (Italija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8113568 (813) PINki
»

Opomin pred izvržbo. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586760 (5205) Vetrpiha
»

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9328549 (21186) Mare2
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13031308 (26614) mihec87

Več podobnih tem