» »

Plačilo 100€ za nedeljsko parkiranje v Tivoliju?

Plačilo 100€ za nedeljsko parkiranje v Tivoliju?

1
...
3 4
5
»

Bellzmet ::

St235: to je zakonsko predpisano, ne more sodišče kar malo po svoje. Pač ne poznaš zadeve in nekaj na pamet govoriš.

Preberi 87. člen ZUP:
(3) Če se vročitev ne da opraviti tako, kot je določeno v prvem odstavku tega člena, pusti vročevalec v hišnem predalčniku, na vratih stanovanja, poslovnega prostora ali delavnice pisno sporočilo. Če sporočila ni mogoče pustiti na prej določenih mestih, ga lahko pusti tudi v poštnem predalu ali na drugem primernem mestu. V sporočilu navede, kje se dokument nahaja in da ga mora naslovnik prevzeti v 15 dneh. Na sporočilu in na samem dokumentu, ki bi ga moral vročiti, vročevalec navede vzrok take vročitve, datum in kraj, kjer je sporočilo pustil, ter se podpiše.

c3p0 ::

boocko je izjavil:


Koliko so vsi gornji stroški upravičeni, pa je seveda drugo vprašanje. Ne poznam prakse. Lahko bi na primer imeli modernejši sistem, ki ugotavlja zasedenost posameznih parkirnih mest (in se ne zanaša na razliko vhod-izhod), in podobno. (Prerekanje v smislu - sami ste si krivi za dodatne stroške.)


Niso, se pa gotovo zgovarjajo na to. Bi rekel, da so dejanski stroški precej manjši, oz. se uporabi delavec ki je tako ali tako tam, profit tega swindla pa je nato "smotrno" uporabljen.

Zadevo reši kamera na vstopu in izstopu, ki lahko dela 24/7, tudi ko rampa ne. Bere tablice in si vodi evidenco zasedenosti, seveda vse v skladu z GDPR. Tu in tam se stanje ročno uskladi, da je števec povsem točen, recimo v nedeljo zvečer, ko ni tam skoraj nikogar.

Gregor P ::

Očitno Avtn2go-ju ne zaračunavajo teh "storitvev", ker predvidevam, da vsak uporabnik/voznik vzame kartico pri vhodu in ne odpre rampe prek njihove aplikacije (kot nato pri izhodu).8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

Bellzmet je izjavil:

St235: to je zakonsko predpisano, ne more sodišče kar malo po svoje. Pač ne poznaš zadeve in nekaj na pamet govoriš.

Preberi 87. člen ZUP:
(3) Če se vročitev ne da opraviti tako, kot je določeno v prvem odstavku tega člena, pusti vročevalec v hišnem predalčniku, na vratih stanovanja, poslovnega prostora ali delavnice pisno sporočilo. Če sporočila ni mogoče pustiti na prej določenih mestih, ga lahko pusti tudi v poštnem predalu ali na drugem primernem mestu. V sporočilu navede, kje se dokument nahaja in da ga mora naslovnik prevzeti v 15 dneh. Na sporočilu in na samem dokumentu, ki bi ga moral vročiti, vročevalec navede vzrok take vročitve, datum in kraj, kjer je sporočilo pustil, ter se podpiše.


Zdaj preberi pa še 1. člen ZUP, pa poskusi ponovno, če ne drugega si vsaj smešen. Pa recimo mogoče sodbo, kjer so te stvari precej dobro razložene, pa ne se revež spet zataknit pri prvih treh besedah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bellzmet ::

Bei še enkrat, RTV je vročal po ZUP:
https://www.rtvslo.si/rtv/za-medije/spo...

St235 ::

Odpoved delovnega razmerja ni upravni postopek. Lahko so si oni domišljali, da vročajo po ZUP, ampak je sodišče jasno povedalo, kaj si misli o njihovi interpretaciji. Po moje so imeli kaliber tvojega kova da jim je svetoval. Sem prepričan, da boš našel razlago, kako jih je detektiv prepričal v to, da je odpoved delovnega razmerja upravni postopek.

Sodišče je zaključilo, da mu listina ni bila vročena, ker se za dokumente, ki imajo resne posledice, zahteva osebna vročitev. RTV Slovenija se je sicer po neuspelem vročanju detektivke odločil za vročanje z javnim naznanilom, kar bi bilo po mnenju sodišča mogoče le v primerih, ko je stranka že seznanjena s tekom postopka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bellzmet ::

Mislim, da je bilo že dovolj copy/paste.

St235 ::

res je, mogoče bi bil sedaj čas, da poskusiš tudi kaj prebrat.

mirator ::

Če se vrnemo k osnovni dilemi. Enkrat sem že zapisal, da je možnost, da parkiraš v plačljivem času, ko moraš vzeti parkirni listek, da se ti rampa odpre. Ko pa iz parkirišča odpelješ, ko je parkiranje brezplačno in v blagajno nisi vstavil vhodnega listka, si seveda goljufal. Ne moreš kar reči, saj je rampa bila odprta. Če bi bilo tako, bi lahko vsak avto pustil na parkirišču cel teden in potem lepo brezplačno odpeljal. Pač, očitno imajo za takšne kekce, nastavljeno past. Razburjati se nad ceno, ki jo moraš zaradi zavestne goljufije plačati pa se mi zdi brezpredmetno.
Mimogrede, me je takšno mišljenje spomnilo na mojo situacijo, ko sem stranki, ki mi ni hotela plačati izvršenega dela, poslal izvršbo, se je stranka nanjo pritožila. Sledila je seveda preko odvetnika tožba, ki jo je stranka izgubila. Stranka se je ponovno pritožila, vendar ne na mojo osnovno fakturo temveč na strošek mojega odvetnika. Seveda je bila pritožba zavrnjena.
Kar pa se tiče ideje obeh gospa, da sta zapeljali ena za drugo je pa zanimivo. Običajno se rampa zapre takoj, ko gre prvo vozilo mimo. Tukaj se postavi vprašanje, kaj če ima vozilo prikolico, ki je z osnovnim vozilom povezana z drogom? Torej, če pelješ za prvim vozilom dovolj blizu, se očitno da preslepiti rampo, da se ne spusti, ne pa nadzornega sistema.

Gregor P ::

Še to se nam manjka, da bi rampa takoj usekala po vozilu LOL :P Toliko pa le ni vredna parkirnina, kolikor bi bila škoda povzročena na vozilu.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

misek ::

Kaj pa primer parkiranja pri Lidl-u? Tam je večkrat izhodna rampa odprta - torej moram poriniti listek v avtomat ob izhodu?

Furbo ::

Nah, Lidl ne bo zafrkaval svoje stranke. Ostanki socializma pa to lahko počnejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Steinkauz ::

Ko je parkirišče zastonj, naj bodo rampe dol in morš vzet listek in dat listek za it ven.
Samo če je celotno obdobje 0 eur, ti pač ni treba prej na avtomat plačat.

Tko nebi imel nobenega, ki gre čez zastonj, pa je dlje parkiral.
Če pa parkirišče dvigne rampo, pa bi jst reku, da je to v svojo izgubo in naj se lepo j*bejo.

delavec44 ::

Steinkauz je izjavil:

Ko je parkirišče zastonj, naj bodo rampe dol in morš vzet listek in dat listek za it ven.
Samo če je celotno obdobje 0 eur, ti pač ni treba prej na avtomat plačat.

Tko nebi imel nobenega, ki gre čez zastonj, pa je dlje parkiral.
Če pa parkirišče dvigne rampo, pa bi jst reku, da je to v svojo izgubo in naj se lepo j*bejo.


Pa saj tako je bilo tudi v tem primeru. Ali ti bereš kaj drugega?

Gregor P ::

Ne, v primeru OP je njegova partnerka šla takoj za drugim vozilom, da se rampa ni mogla spustiti kot bi se sicer oz. vsaj tako sem ga jaz razumel.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

delavec44 je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ko je parkirišče zastonj, naj bodo rampe dol in morš vzet listek in dat listek za it ven.
Samo če je celotno obdobje 0 eur, ti pač ni treba prej na avtomat plačat.

Tko nebi imel nobenega, ki gre čez zastonj, pa je dlje parkiral.
Če pa parkirišče dvigne rampo, pa bi jst reku, da je to v svojo izgubo in naj se lepo j*bejo.


Pa saj tako je bilo tudi v tem primeru. Ali ti bereš kaj drugega?

Te malo bralno razumevanje matra? Tukaj je slo zato, da je izgubila listek in se je svercala za vozilom pred sabo. Rampa je normalno delovala in ni bila dvignjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

delavec44 ::

St235 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

Ko je parkirišče zastonj, naj bodo rampe dol in morš vzet listek in dat listek za it ven.
Samo če je celotno obdobje 0 eur, ti pač ni treba prej na avtomat plačat.

Tko nebi imel nobenega, ki gre čez zastonj, pa je dlje parkiral.
Če pa parkirišče dvigne rampo, pa bi jst reku, da je to v svojo izgubo in naj se lepo j*bejo.


Pa saj tako je bilo tudi v tem primeru. Ali ti bereš kaj drugega?

Te malo bralno razumevanje matra? Tukaj je slo zato, da je izgubila listek in se je svercala za vozilom pred sabo. Rampa je normalno delovala in ni bila dvignjena.


Tebe matra. Kaj sem pa jaz drugega napisal. Celoten post od Steinkauz je nepotreben, ker se je v tem primeru zgodilo točno to kar opisuje, da bi moralo biti.

c3p0 ::

Ko pelješ ven takoj za drugim, je zadeva precej bolj jasna. OP je imel drug problem.

St235 ::

Kaj ko bi temo prebral? Pri OPju se je zgodil tocno to. Njegova zena je peljala direktno za kolegico pred sabo, ker je zgubila listek.

c3p0 ::

A, gre za istega posterja. OP še ni vedel kaj točno je bilo, je kasneje javil. Hvala!

Miki N ::

Ma ja, dejansko je gospa OP zajebala, če ne drugače, ker je pognala v pogon JPTjevo inkasantsko mašinerijo. "Ne diraj lava dok spava" ampak še vedno pa velja, da je njihov "nedeljski poslovni model" dokaj freestylerski .. in OP bi mogoče vseeno lahko vse skupaj kar ignoririral. Saj mogoče kmalu dobimo novo prigodo koga drugega.

delavec44 ::

Vprašanje za poznavalce. Je brezplačno nedeljsko parkiranje (kjer pač je) brezplačno tudi ob praznikih (dela prostih dnevih), ki niso na nedeljo?

donvito ::

Seveda, v Kranju je že tako.

MIHAc27 ::

Po ulici ja. Nedelja in prazniki.
Sedaj za tivoli ne bom ravno trdil, ampak po moje je povsod enako.

Gregor P ::

Ne vem če. Nekje sem bral članek, da v Tivoliju ni tako. Po spominu sem zadnjič tam celo plačal parkirnino na velikonočni ponedeljek (najbrž jo ne bi, če bi bilo brezplačno?). Skratka treba preveriti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

donvito ::

https://www.lpt.si/parkirisca/lokacije-...

Zakaj Jankovic kasira s parkirninami ob praznikih?? Tivoli, Žale..?? Ker se kot da ne da programirati parkomatov? Za wke se pa da? Pa naj dvignejo k.rampe!!

očitno res plačljivo?.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

c3p0 ::

Miki N je izjavil:

Ma ja, dejansko je gospa OP zajebala, če ne drugače, ker je pognala v pogon JPTjevo inkasantsko mašinerijo. "Ne diraj lava dok spava" ampak še vedno pa velja, da je njihov "nedeljski poslovni model" dokaj freestylerski .. in OP bi mogoče vseeno lahko vse skupaj kar ignoririral. Saj mogoče kmalu dobimo novo prigodo koga drugega.


V opomin ostalim, ki bi to počeli. Najprej prekrit tablice, preden zapelješ za drugim ven. ;)

Sheteentz ::

Oziroma inštaliraj si urbano na telefon, da se več ne zajebavaš s temi jebenimi karticami.

Ampak moja draga žena me itak še zdaj ne posluša :D
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo parkirnine in kazen za parkiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
592391 (765) St235
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397694 (15560) UganiKdo
»

Parkiranje LJ?

Oddelek: Loža
399766 (2117) MadMicka

Več podobnih tem