» »

Pravna praksa: odpovedni rok

Pravna praksa: odpovedni rok

Mufasa ::

Imam v pogodbi napisan odpovedni rok 90 dni. Po zdr znaša minimalni odpovedni rok, če prekine delavec, 30 dni, lahko pa je višji če je določen tako v pogodbi o zaposlitvi.

Zanima me kaj lahko delodajalec stori v primeru, da mu dam pisno odpoved in se 31. dan ne prikažem več na delovnem mestu?

MadMax ::

Daj ti najprej prošnjo za sporazumno odpoved na dan, ki ti odgovarja.
V najslabšem primeru pa boš še 3 mesece hodil v službo, delal pa nič :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

Nikoli te ne morejo tako slabo plačat kot ti lahko malo delaš.

Ne se sekirat preveč. Na sporazumno odpoved napiši odpovedni rok 15, 30 dni ali kako drugo cifro. Ker ponavadi tega delodajalci ne berejo in podpišejo (užaljeni mali fantki), je to to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

V primeru sporazumne odpovedi, se seveda lahko določi krajši odpovedni rok.

V primeru, da pa ti enostransko kršiš pogodbo in ne prideš na delo, pa te lahko delodajalec toži za škodo, ki mu je bila s tem povzročena. Je pa res, da se po vsej verjetnosti s tem ne bo dalo nikomur zajebavat.

Probleme pa znaš imet na zavodu za zdravstveno zdravstveno zavarovanje, če te delodajalec ne bo odjavil, bodo pa dobili že novo prijavo. Kako točno to rešujejo boš moral pa njih vprašat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gogyto ::

Kakor imam jaz izkušnje, se na kadrovski ponavadi vse da zmenit in niso taki zmaji, kot se zdi. :) Če si ti vsa leta/mesece špilal fer igro v službi, tudi oni ponavadi grejo na roko, če jim pisno razložiš, zakaj naj odpovedni rok ne traja polnih 90 dni.

Mufasa ::

Ma stvar je v tem, ker sem imel zadnje čase kar nekaj ponudb, tudi iz tujine, in so mi vsi rekli da hočejo od kandidata, da bi začel v roku enega meseca od dneva ko bi se dogovorili... je pa stvar v tem da v Sloveniji ni problem, ker tvojo dejansko vrednost hitro izvejo ker se poznajo ključni ljudje med seboj, v tujini so pa reči take da te hočejo čimprej sprobat ali si iz pravega testa, ne pa 3 mesece + 6 mesecev in je kuj leto okoli in so v worst case scenariju za 1 leto izgubili pri iskanju novega črnca. Zato jim je 1 mesec tako pomemben.

figula ::

Tako kot so ti zgoraj že rekli – najbolje, da se dogovoriš s svojim nadrejenim, ne bi smelo biti problema.

Težava lahko nastale le, če ste v podjetju sredi kakšnega high pomembnega projekta in si ti nosilni in ključni element v njem. Ali pa če si si pridelal kakšne zamere in hudo kri, potem ti zna kdo nagajati – tudi to je že bilo videno.
Ko užaljeni fantki in deklice igrajo bogove in razkazujejo svoje mišice.

Invictus ::

Če gre za tujino, preprosto pojdi če te bo delodajalec zajebaval. Vzemi si dopust in potem daj odpoved.

Vedno se najde način. Tujcev pa ne zanima sranje pri nas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gogyto ::

Glej, če si res tak maher in če si te nova firma res tako zelo želi, verjamem, da bodo tudi oni pripravljeni potrpeti več, če jim razložiš zadevo na pošten način. Če reference govorijo tebi v prid, bodo štekali, da te stara firma noče kar tako dat naprej (če bi ti že srali kakorkoli):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517989 (8025) val46
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612808 (10456) FrRoSt
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211527 (9774) mojca
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513284 (11608) Pithlit
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320246 (17924) Invictus

Več podobnih tem