» »

Namestitev windows 7

Namestitev windows 7

18zimoni ::

Zanima me če bo šla skozi inštalacija windows 7 če v raziskovalcu na dvd-ju zaženem setup datoteko.Zaradi neznanih težav ne morem dostopat do biosa kjer bi nastavil boot iz dvd-ja.

Hvala za odgovore.

Duhec ::

Control Panel/Recovery/Advanced Recovery Methods/ in izberi Reinstall Windows, ki prejšnje stanje zapakira v Windows.old mapo (če se med postopkom reinštalacije (back up now) s tem seveda strinjaš), ki jo kasneje bodisi pregledaš, če je še kaj uporabnega ali pa enostavno izbrišeš.
Zakaj ne moreš v Cmos nastavitve Biosa ? Si prepočasen, ti tipkovnica ne dela, kako geslo, ki ga več ne veš ?
Dobro bi bilo najprej to napako odstraniti, ker brez boot iz dvdja boš težko kasneje vzdrževal sistem (Repair, system restore itd.).

Nikonja ::

v večini bioso-v se tudi pri bootu pokaže press "neko tipko" to select boot device ači kaj podobnega tko da ni treba it v bios.
Laho zalaufaš tudi setup iz Windowsov in daš clean install.

18zimoni ::

Če zalaufam setup iz raziskovalca mi ne da možnosti formatiranja diska ampak samo inštalacijo preko obstoječe ki naredi mapo windows.old.Ko pritisnem tipko F2 se mi namesto biosa pojavi windows boot manager kjer lahko potrdim da se zažene windows 7,spodaj pa piše naj pritisnem F8 za dodatne možnosti.Ko stisnem F8 se prikažejo tiste repair varjante v windows 7.Na računalniku nisem imel nikoli dual boot varjante tako da mi ni jasno od kje tisti boot manager.

TOP ::

Kaj se gre tole za prenosnik,ker omenjaš F2.

18zimoni ::

Ja, lenovo B570.Težavo sem rešil tako da sem še enkrat namestil zadnjo verzijo biosa za moj prenosnik.In vojla tipka F2 spet deluje.Čista inštalacija windows 7 se že nalaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422021 (5660) jedateruk
»

Kloniranje OS iz HDD na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
322114 (1288) chelsea boy
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181284 (1050) boris22
»

Kako spet zbootat recovery particijo na Dellu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231782 (1545) nodrim
»

Ne morem v Bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
121948 (1708) solatko

Več podobnih tem