» »

računalnik mi izbriše vse kar na novo naložim

računalnik mi izbriše vse kar na novo naložim

hank18 ::

Torej problem je ta, da mi laptop lenovo vse programe ki jih na novo inštaliram avtomatsko izbriše, po ponovnem zagonu računalnika. Zdaj sem ugotovil, da niti ne morem odstraniti programov, ker mi jih po ponovnem zagonu računalnika samodejno "odbriše"!

Prosim za pomoč, ker nimam pojma kaj bi lahko blo. Probal sem že skenirati rač z antivirusnimi pa ni pomagalo nič, no edino to da mi ga je potem dejansko spet zbrisalo, antivirusnega namreč.

Prosim, hvala.

dash_wallace ::

Računalnik je služben ali domači?

Mogoče imaš kak program kot je deep freeze...

Aston_11 ::

To je tista finta, kjer ti ne pusti uničiti sistema in se ves čas vrača na nastavljene nastavitve. Dobra zadeva, če imaš mulce, lahko delajo, kar hočejo, pa nič ne pokvarijo.

amigo_no1 ::

Verjetno ima tole not:
Radix Protector
http://www.radix-int.com/index_si.htm

Kako ukrotiti Radix?
http://www.mimovrste.com/artikel/250002...

Obstaja tudi ena samo SW radix varianta brez kartice za winOS, vendar se trenutno ne spomnim imena.
Deluje tako, da si ustvari eno skrito particijo, s katere potem ob vsakem zagonu sistema uveljavi privzete nastavitve.

Laptopi lenovo r50 v JU (MŠŠ), vem da imajo tako zaščito.In nastavljeno resolucijo 800x600 ;(.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

hank18 ::

ja, računalnik je služben, samo programi se izbrišejo, datoteke npr. wordove pa ostanejo, slike in podobno...

hank18 ::

zdaj sem ugotovil, da je nameščen deep freeze 6, kaj pa zdaj?

Lucio ::

če je služben računalnik je že en razlog zakaj je mašino tako nastavljena.

MadMax ::

Vprašaj kdo ga je namestil in zakaj.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hank18 ::

ni nobenega razloga zakaj bi to naredil, mogoče je edini razlog da je ta oseba bedak.

Robi :P ::

to ponavadi naredijo na raznih ustanovah( npr. sola,občina,kavarna,firme...). zato da se računalniki ne sesujejo (namerno ali nenamerno). učasih se lahko brez da bi mu hotel škodovati pač inšteleraš in se krešne zato se potem lepo povrne v prvotno stanje in ti prihžrani čas z ponovne inštalacije windowsov

hank18 ::

ja ok, res bi rad spravil to dol z računalnika, kakšne ideje? hvala

Robi :P ::

če ne veš gesla ne moreš ;)

vorantz ::

ja če maš valid razlog zakaj to ne bi smelo bit na tvojem računalniku, pejdi težit it oddelku oz tistemu ki skrbi za računalnike v podjetju

Lucio ::

v tvojih odgovorih je razvidno zakaj je tako narejeno. Službeni računalnik je namenjen za služno in vse kar potrebiješ za delo je nameščeno.
Sam tudi zaklepam službene računalnike, saj je bilo pred tem potrebno vsak dan odpravljat težave na več sta računalnikih zaradi uporabnikov!!!
Seveda uporabnik ni nikoli kriv. Le zakaj je intervencij po zaklepu padlo za 90%? :)

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

hank18 ::

Lucio, nebi se pritoževal, če bi mi dal gor super programe, kaj ko pa vse kaj je naloženo je za en veliki.....

Mavrik ::

Če maš službeni računalnik se pogovarjaj z IT službo svojega podjetja, da ti dodajo programe ali Deep Freeze odstranijo. Kot so že drugi rekli, verjetno obstaja razlog zakaj so ti to namestili in boš povzročal svojemu podjetju težave če boš razsuval računalnike brez dovoljenja.
The truth is rarely pure and never simple.

Janac ::

format windowsov, zamenjas disk itd.

Pithlit ::

hank18 je izjavil:

ni nobenega razloga zakaj bi to naredil, mogoče je edini razlog da je ta oseba bedak.

Na lokalni šoli so to stvar imeli na službenih prenosnikih. Dokler se uslužbenci niso zbunil in so stvar deaktiviral.

2 tedna za tem so _vsi_ ti prenosniki romali na servis kjer so jih 3 dni zadržali na 'čiščenju'. Toliko o tem da ni razloga. Čisto vsi šolski ključki so bili okuženi z virusi.

To se pa zgodi ko folk misli da je vse kar jim nekdo da v uporabo kar avtomatsko njihovo. In da s tem lahko delajo kar hočejo. So pa, seveda, bedaki tisti ki hočejo prej opisane primere preprečiti. Tisto 3 dnevno počivanje na servisu ziher ni bilo poceni.
Life is as complicated as we make it...

Robi :P ::

rečeš unemo naj ti odklene vpričo njega si namestiš programe ki jih rabiš pa naj zaklene nazaj... to se bo pa že dalo zmenit

rečeš unemo naj ti odklene vpričo njega si namestiš programe ki jih rabiš pa naj zaklene nazaj... to se bo pa že dalo zmenit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

para! ::

In kakšne programe bi ti nalagal na služben laptop? Kje si jih kupil in zakaj jih ne bi kupila raje firma? Al bi nalagal na laptop, ki ni tvoj, nekaj kar ti je pač všeč ? :)

lp
Death before dishonor!

Pithlit ::

utorrent!
Life is as complicated as we make it...

opeter ::

On bi nalagal igrce :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ziga Dolhar ::

Odpiralec teme je dobil svoj odgovor, dasiravno mu ni všeč.

Zaklepam.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deep freeze-a ne morem odmrzniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
5923 (620) MIHAc27
»

Sistem za računalniško učilnico

Oddelek: Programska oprema
101412 (1058) brodul
»

kako zakleniti računalnik pred nalaganjem

Oddelek: Loža
153313 (2952) bajsibajsi
»

OS za Cyber café

Oddelek: Operacijski sistemi
222121 (1674) Tarzan
»

Deepfreez in radix

Oddelek: Šola
141895 (1763) paliskic

Več podobnih tem