» »

Kloniranje OS iz HDD na SSD

Kloniranje OS iz HDD na SSD

chelsea boy ::

Zdravo

Pravkar sem namestil sdd disk in namestil gonilnike, sedaj bi rad kloniral OS iz obstoječega hdd na novi ssd. Zanima me, če bi sistem delal tako kot mora tudi s kloniranjem..

gddr85 ::

bi moral delat

chelsea boy ::

Na hdd imam original win 7 ko pa kloniram to na ssd, pise da vec ni..se to sploh da kako resit al kako..?

K0l1br1 ::

chelsea boy je izjavil:

namestil gonilnike,
Kam si namestil gonilnike, če nimaš še sistema gor?

chelsea boy ::

K0l1br1 je izjavil:

chelsea boy je izjavil:

namestil gonilnike,
Kam si namestil gonilnike, če nimaš še sistema gor?

verjetno na stari sistem....oboje sem imel priključeno, kam se je namestilo nevem

jero_no1 ::

Kaj točno napiše, ko hočeš zagnat Win7 iz SSDja?
Si kaj spreminjal AHCI nastavitve v BIOSu?

chelsea boy ::

dela win čist ok..ampak pravim ko delam


pa črno ozadje se je spremenilo in v desnem kotu piše this copy of windows is not genuine..

pravim, da več ni original oz potrjen...

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

Zakaj bi hotel klonirati sistem, na disk namketerem je že w7 nameščen ? Če še nisi formatiral HDD in je na njem w7 z nekim toolom pridobi serijsko številko potem pa vpiši na os, ki ga maš na ssdju
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

chelsea boy ::

imel bom samo ssd disk. Upam, da bo ratalo hvala zaenkrat

chelsea boy ::

Še nekaj me zanima...ali lahko to serijsko številko uporabim tudi na piratskem win7 lahko ? če bi na novo instaliral win...

ST-777 ::

@chelsea boy, na tvojem mestu bi instaliral Windows 7, ki se ga dobi na strani Microsofta: https://www.microsoft.com/en-us/softwar... , nato pa bi vpisal Windows product key od Windows 7, ki je bil na HDD. Svoj Windows product key lahko prebereš s programom Speccy.

chelsea boy ::

rad bi prenesel pa mi ne zagrabi product key na tej strani microsoftovi, zakaj ?

chelsea boy ::

imam Windows 7 Ultimate 64-bit SP1 je kak drug link pol za prenos al kako moram ? :)

chelsea boy ::

verjetno ne morem vpisat product key, če hočem preko diska na katerem je koda že uporabljena prenašat ?

Baja ::

zdownloadaj CloneZilla, rtfm, kloniraj hdd->ssd, odstrani hdd, voila!

chelsea boy ::

clonezilla je za kaj ? rtfm ? prenesel bi in nevem zakaj ne dela koda...kloniranje odpade preveč virusov je tam

ngc2392 ::

akhm, najprej si malo preberi in informiraj, zakaj se največ piratizira ultimate verzijo :)
sicer pa...če imaš črno kodo, ti seveda microsoft ne bo dovolil prenesti legalno zadevo. pejt na pašnike, tam potegni dol image sedmice (lahko tudi ultimate, saj jih je največ...), naredi boot dvd (ali usb) in namesti na prazen ssd iz nule. po končanem postopku uporabi "medicino".
United We Stand, Divided We Fall

chelsea boy ::

evo potegnu sm win 7 ultimate in dal na dvd. Zdaj moram formatirat ssd disk (samsung solid state). Baje se lahko formatira kar med inštalacijo win7 je to res ? in še nekaj me zanima, ali je potrebno kaj spremeniti v biosu preden dam not ssd oz. instaliram windows na njega. Hvala

ngc2392 ::

v biosu priporočljivo izbrati ahci način delovanja diskov. med samo namestitvijo lahko formatiraš in particioniraš disk brez težav. razen, če nisi potegnil dol kake ultimate verzije brez sp1 (kar lahko heca...)
United We Stand, Divided We Fall

chelsea boy ::

evo zdej me pa spet j*** ... "bootmgr is missing " .......

ngc2392 ::

windows ne najde zagonskega diska. imaš v biosu pravilno nastavljen vrstni red bootanja? ali pa si med namestitvijo nekaj pobrkljal z particijami oz diskom?
United We Stand, Divided We Fall

chelsea boy ::

ja...prvi je cdrom...ne najde zagonskega sploh kaj naj..probal bom še drugi win sedaj potegnit..pa probam preko usb ? al kaj naj :)

chelsea boy ::

Ve kdo kaj bi blo al ne ?? Kak mora bit vrstni red..povejte da resitm to ze enkrat..zakaj ne najde zagonskega diska

chelsea boy ::

Win 7 imanna dvdji tri mape..verjetno je problem ker najbrz to ni ISO file je tako ??? :) Iso file je vse v enem.. ikona kot zgoscenka?

ngc2392 ::

če imaš iso, je to slika dvdja. in ga kot takega moraš tudi zapeči kot zagonski dvd.
zdej pa...tisto boot manager...si že namestil windows in te ob restartu to vpraša ali med samo inštalacijo windows? ker imaš potem problem z diskom, včasih se sesuje med inštalacijo. najbolje je, da tam ko formatiraš, disk zbrišeš in pustiš sistemu, da sam nastavi vse potrebno.
United We Stand, Divided We Fall

chelsea boy ::

kako sm downloadal tako se zapakel....


ob restartu takoj me vpraša..vse sem že probal in isto je...ssd disk se formatira v par sekundah je to možno ? ..ko klikneš format je takoj "spraznjen"

nisem nič namestil ker diska sploh odpre ne...

Zgodovina sprememb…

ngc2392 ::

akhm. pa ko pogledaš zapečen dvd...je samo ena datoteka gor ali je pravilna drevesna struktura datotek?
če te vpraša ob zagonu, če želiš zagnati dvd, je ok (pravilno zapečen dvd). ja, format hitro pobriše disk, tudi navadnega. in ko hočeš nadaljevati, ti reče, da nima nobenega diska za namestitev? ali kaj drugega?
potem imaš neke nastavitve v biosu, ki se tepejo...ali pa moraš shift f10 in tam v cmd pobrisati/nastaviti mbr gpt disk...

se pravi tole: ČE pomaga...
https://docs.microsoft.com/en-us/window...

in ni treba da daš gpt, lahko daš spet mbr. in probaš.
United We Stand, Divided We Fall

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ngc2392 ()

chelsea boy ::

Ne tako kot je na sliko je tudi na dvdju.
Tam ko se formatira sem sem sedak kliknil izbrisi nosilec..disk oma dva dela 100mb in preostalo 232..oba sem isbrisal on sedaj ne pise vec bootmgr..ampak samo boot from cd/dvd in stoji..

ngc2392 ::

no, to pa ni ok. najprej moraš zapečt dvd kot boot. ali pa ta iso razpakirej v eno mapo in to potem posnemi na dvd. naj bi delalo.
United We Stand, Divided We Fall

chelsea boy ::

Dj mi prosim privat napisi sporocilo tukaj gor. Hvala

_Denny_ ::

Lol.

https://www.ebay.com/itm/Windows-7-Ulti...
+
https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Wind...

Nabaviš to tvoje in imaš v manj kot tednu za ceno ene pizze vse tako kot treba brez maltretiranja članov...od problema s kloniranjem smo prišli do tega, da ne znaš zapeči iso fajla na dvd. V bistvu si ga že posral s tem, da si se spravljal ssd, ki bo zagonski, formatirat v Windowsu. Posledica tega bo zdaj počasnejši ssd (Win Setup bo s kreacijo 100mb recovery particije pred obstoječo zaj.... 4kb alignment), inštaliralo ti bo v npr. D:\Windows ali katero črko pač trenutno imaš; da se izogneš tega, se bo treba igrati z diskmgmt ali pa diskpartom, zbrisati vse prazne ssd particije in pustiti, da si jih Setup naredi sam.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

chelsea boy ::

Ne da n znam.iso na dvd ampak sem ze pozabil na kak nacin mora biti da prebere....v glavnem se zdaj instalira bomo videlo kaj bo :D

vse dela tako kot mora ;) hvala Lp

Zgodovina sprememb…

chelsea boy ::

na tem piratskem win7 čez dva dni poteče aktivacija, iz prejšnjega originalnega win7 pa product key ne dela...ve kdo če ta zadeva res funkcionira ?
----> https://www.racunalniske-novice.com/tri...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475469 (4475) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5717078 (10570) opeter
»

Kloniranje diska na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
197641 (7116) ST-777
»

32-64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
353164 (2456) 4ever
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6519752 (1990) Mare2

Več podobnih tem