» »

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

««
«
1 / 8
»»

black ice ::

Avtomobilske žarnice se mi zdijo najbolj poceni način kako poskrbeti za vsaj odtenek boljšo varnost. Da ne bom na dolgo in široko nakladal - odločam se med Philips Night Guide, Osram Night Breaker Plus ter Philips X-treme Vision (H4). Katere naj izberem? S predlogi in izkušnjami na plan prosim.

Avenger ::

dej ne budali, kupi najcenejše in bodi pozoren ko voziš
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

RejZoR ::

Najcenejše ja. Po možnosti kakšna kitajska jajca z gnilo optiko in slabo kvaliteto. Sploh H4 so zelo občutljive na to ker imaš v eni žarnici dve nitki za dolge in kratke. Če kaj ceniš sebe in ostale prisotne na cesti vzemi vsaj Osram ali Philips navadne če ti ni do nekih premium verzij.
Ampak ker išče premium zadevo se bo o tem tud govorilo.

Sam že par let uporabljam Philipsove in so fajn. Sicer imam trenutno "modro" verzijo (BlueVision Ultra) ampak pred njimi pa sem imel prejšnjo generacijo in sicer Philips X-Treme Power (nove Xtreme Ultra so še mal boljše). Če imaš avto z lečo (projekcijske luči) je razlika sicer mal manjša, če pa imaš navadne pa je razlika ogromna. Na starem avtu sem imel H4 in not X-treme Power in je na desni strani izven cestišča skoraj naredilo dan. Enkrat sem zaradi tega bistveno prej opazil srno ob cesti, ki je hotela letet čez (svetleče oči), da sem že prej pribremzal preden je skočila na cesto direkt pred mene. Če ne pa bi mel osvinjan in grdo stolčen avto. Definitivno vredno denarja imo.

Osram Nightbreaker sicer še nisem imel ampak če že bi vzel Plus verzijo, ki je bila odlično ocenjena v večini testov (ne neko šalabajstersko testiranje v garaži ampak v Philipsovem tunelu za testiranje žarometov). Ampak Philips je še vedno 1A kar se tega tiče imo in najboljše kar trenutno ponuja halogenska tehnologija (xenon je pač drug cenovni in svetlobni razred).

Aja, ne pozabi dejstva, da te 55W žarnice, ki dajo po 90-100% svetlobe (ala Xtreme Vision in Nightbreaker) načeloma zdržijo manj časa kot navadne 55W, ki dajo tudi samo za 55W svetlobe in nimajo večjega ratinga. Da se ne boš čudil, če bojo šle mal hitreje falit kot čist navadne. Ampak mene to ne moti.

Zadnje čase je začelo precej trgovcev pri nas ponujat te žarnice, če pa česa ne boš dobil pri nas pa poglej tle: http://www.powerbulbs.com

Sam sem naročil BlueVision Ultra in je vse štimal, dodal so mi še brezplačne W5W pozicijske v isti modri izvedbi. Pa tud sicer imajo kompletno ponudbo Philipsa in Osrama. Fajn stran za te zadevce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gray_Warden ::

vsekakor kupi philis extreme-vision. So vredne svojega denarja

avengerja ne poslušaj. Je velika razlika med navadnim šrotom iz petrola in philipsovimi žarnicami.

osram night breaker so sicer ok vendar meni je bilo izjemno smešno ko so kratke luči rumene, dolge pa modre. Nagravžno izgleda ko preklapljaš med kratkimi in dolgimi lučmi.

kupi philips xtreme-vision, ti zagotavljam da boš zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Ker sem enkrat zaradi slabih (poceni) zarnic moral se enkrat avto vozit nazaj na tehnicnega, se kar strinjam s tem, da se poceni kitajskih jajc ne splaca kupovat. Ce tam ni mogel dobiti iz njih pravega snopa, je ze bilo nekaj zelo narobe.

Gray_Warden ::

saj ni nujno da je kitajsko jajce. Lahko je osnovna osramova žarnica, ki sveti tja kamor mora vendar enostavno sveti zanič. Tista rumeno oranžna svetloba osnovnih žarnic je katastrofalno slaba.

vendar je vseeno philipsova mnogo boljša. Sveti neprimerno močneje.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Avenger je izjavil:

dej ne budali, kupi najcenejše in bodi pozoren ko voziš


Se vidi da še nisi probal različnih žarnic.

NB+ predlagam in shrani račun ker rade crknejo, čeprav bi te "plus" naj imele podaljšano življensko dobo imam že tretji komplet v enem letu. 1x sem kupil nove 1x pa sem jih vrnil in so mi jih menjali.

-Osram Night Breaker + v zasenčene.
-Narva 100W neko belo varianto imam v dolgih, ker jih itak uporabljam na kratke intervale in nima kaj bit.
-Osram cool blue intense v poziciji - se zlije z NB+ in ne odstopa barvni odtenek.
-V meglenke pa samo in edino rumene žarnice jaz sem jih kupil preko ebay, ker je pri nas cena tam 45EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Furbo ::

Meni so tudi NB+ super, je pa res, da so me v zadnjem času večkrat premamile NB, ker jih ima mimovrste v paru svinsko poceni.

Je pa res, da te žarnice crknejo pol prej kot navadne. Ali pa se mi to samo zdi, ker delam nekje 50k km na leto. Vsekakor pa crknejo nekaj prej, ampak na račun varnosti ne gre varčevati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

Zakaj bi te premamile NB pred NB+. V bistvu je ista žarnica le da je NB+ izboljšana NB in ima podaljšano življensko dobo.

Mr Hilter ::

Philips ecovision, namesto 5A vlečejo 4A, svetijo pa pravtako odlično.
Bolj svetlih od original pa ljudje z zdravimi očmi ne rabimo, za tiste s kurjo slepoto pa....

;-) ::

In kaj ma veze če vlečejo 4 namesto 5A ? Energija pri avtu je "zastonj" in tudi če je manj porabiš je neboš imel več na koncu.

Nevem kak avto imaš in kake imaš original žarnice, tudi jaz nevem kake so original v mojem ker ga nimam kot prvi lasnik, vem pa zagotovo da se z NB+ (pa tudi drugimi dobrimi) vidi levi konec ceste par 10m naprej in ob strani bolje osvetljen, pravtako je boljša vidljivost po mokri cesti.

Če nisi sprobal boljših je brezpredmetno te prepričevat. Razlika je očitna in nevem zakaj za 20€ razlike nebi videl bolje če se da.

black ice ::

Predvsem divjad je problem. Ne tebi nič ne meni nič pride na cesto in ti 'zrihta' cel avtomobil, če imaš 'srečo' pa še tebe. Rejzor, hvala za link, v prihodnosti bom definitivno kaj naročil pri njih, predvsem zato, ker imajo precej pestro izbiro.

Zavedam se dejstva, da te žarnice zelo verjetno ne bodo zdržale tako dolgo kot čunga lunga zadeva iz Spara. Zaenkrat bom poskusil z X-treme Vision, na mimovrste imajo par za 27€.

Na takšnih malenkostih je vsaj za moje pojme neumno varčevati. Že, da enkrat 20€ in drugič 20€ lahko na koncu leta nanese 200€, ampak če mi avto razbije srna, ker sem jo prepozno opazil mi tistih 200€ bore malo pomaga. No, mogoče pokrije izgubo bonifikacije pri zavarovanju.

koyotee ::

kaj pa ti sanjaš? Zakaj bi zgubu bonus, če zbiješ srno? Itak plačaš iz svojega žepa. Pa btw, nobena žarnica te ne bo neposredno rešila pred divjadjo. Dodatek pri zavarovanju pa je 25€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mr Hilter ::

;-) je izjavil:

In kaj ma veze če vlečejo 4 namesto 5A ? Energija pri avtu je "zastonj" in tudi če je manj porabiš je neboš imel več na koncu.

Nevem kak avto imaš in kake imaš original žarnice, tudi jaz nevem kake so original v mojem ker ga nimam kot prvi lasnik, vem pa zagotovo da se z NB+ (pa tudi drugimi dobrimi) vidi levi konec ceste par 10m naprej in ob strani bolje osvetljen, pravtako je boljša vidljivost po mokri cesti.

Če nisi sprobal boljših je brezpredmetno te prepričevat. Razlika je očitna in nevem zakaj za 20€ razlike nebi videl bolje če se da.


I do not want to live on this planet anymore.

dolenc ::

Jst glede na navadno osram žarnico in NB ne opazim neke izboljšave. Barva je drugačna, pa dolga moogoče res zasije(ali pa občutek bele barve), ampak je čisto vseeno ker dolga je povsod dobra, bolj bi bila kratka pomembna, ki je pa (meni) ista kot prej.

Eni pravijo da na okoli pol leta crkne, meni po enmu letu še dela, gre pa za h4.

Nasledna bo spet "navadna"

fopi ::

Ja, kot da alternator poganjajo miške, ne pa bencin...:D

Mr Hilter ::

Koliko kuri žarnice je predvsem odvisno od avta. Vse od kakovosti njegove el. napeljave, vlage in umazanije v luči... po kakšni cesti se voziš, koliko preklapljaš, koliko jo pri menjavi ošlataš...

Boljša žarnica prenese več zlorabe.

;-) ::

fopi je izjavil:

Ja, kot da alternator poganjajo miške, ne pa bencin...:D

Mikrojermen se itak suka pa če si daš še 16 žarnic gor se bo isto sukal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

Mr Hilter ::

;-) je izjavil:

fopi je izjavil:

Ja, kot da alternator poganjajo miške, ne pa bencin...:D

Mikrojermen se itak suka pa če si daš še 16 žarnic gor se bo isto sukal.


:( Prosim da se ne razmnožuješ.

;-) ::

Razsvetli me. Samo ne reči da je manjša poraba.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: koyotee ()

Mesar ::

;-) je izjavil:

Razsvetli me. Samo ne reči da je manjša poraba.


V bistvu je, pri AMZSju al nekje drugje so delali test in ko so izklopli vse možne porabnike elektrike je poraba padla še za 0,2 litra al neki takega, če hoče šparat pri vsem bo pa še tukaj. Sam pol ma becikl še manjšo porabo - al pač ne odkar ne smeš vozit vinjen.
Your turn to burn!

energetik ::

;-) je izjavil:

Razsvetli me. Samo ne reči da je manjša poraba.
Lahko bi si prebral tole temo, kjer smo o tem debatirali in sem celo izvedel izračune dodatne porabe zaradi luči v avtu.
Ja, alternatorja ne poganja hrček na kozmično energijo.

;-) ::

Super in ko so izklopli VSE je padla poraba za 0.2, koliko je potem razlika če samo žarnice porabijo malo manj... 0, nevem koliko 000 0 00 0 0 haha

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: francek1 ()

Mr Hilter ::

;-) je izjavil:

Razsvetli me. Samo ne reči da je manjša poraba.


Ne morem. Sem obupal. Prosim te da se za svoje dobro malce pozanimaš o delovanju vozila, predvsem pa ne pametnuj o stvareh ki jih ne poznaš. ''Pametni'' se ti bojo smejali ali pa začeli jokati, nevedne pa učiš krivoverstva.

Ti pa za hec rečem še, da imaš nižjo porabo (sploh sedaj pozimi) če ne vklapljaš gretja. Pa ne govorim le o porabi elektrike za ventilator.

RejZoR ::

Kakor sem raziskoval EcoVision nimajo nič manjše porabe, samo svetijo rahlo bolje od povsem navadnih 55W.
Gre se zgolj za bolj ekološki pristop, ker naj bi imele 1x daljšo življensko dobo od navadnih in naj bi se zaradi tega povzročilo manj izpustov preko logistike. Čeprav sam osebno bi raje videl isti tip žarnice kot so Eco Classic za po hiši. 42W porabe, 55W svetilnosti. Not much, je pa nekaj plus grejejo se manj, rahlo manj bi obremenjevale alternator in življensko dobo imajo isto 1x daljšo od navadnih halogenskih.
Sam vsaj z EcoVision ni tko. Stare verzije mislim da so dejansko imele manjšo porabo, tanove pa ne in gre samo za zmanjšanje izpustov preko manj logistike. kao.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Vrjamem da imaš ampak ni omembe vredno.

Gladi ::

RejZoR je izjavil:

Najcenejše ja. Po možnosti kakšna kitajska jajca z gnilo optiko in slabo kvaliteto.

Ti bom dal en hint. Philips in Osram izdelujeta žarnice na Kitajskem oziroma Koreji. Tako da :))

RejZoR ::

Ja, navadne OEM 55W žarnice, ki jih prodajajo na tone. Na mojih Philips BlueVision Ultra lepo piše Made in Germany. Vse te high end žarnice proizvajajo v nemčiji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mr Hilter ::

RejZoR je izjavil:

Kakor sem raziskoval EcoVision nimajo nič manjše porabe, samo svetijo rahlo bolje od povsem navadnih 55W.
Gre se zgolj za bolj ekološki pristop, ker naj bi imele 1x daljšo življensko dobo od navadnih in naj bi se zaradi tega povzročilo manj izpustov preko logistike. Čeprav sam osebno bi raje videl isti tip žarnice kot so Eco Classic za po hiši. 42W porabe, 55W svetilnosti. Not much, je pa nekaj plus grejejo se manj, rahlo manj bi obremenjevale alternator in življensko dobo imajo isto 1x daljšo od navadnih halogenskih.
Sam vsaj z EcoVision ni tko. Stare verzije mislim da so dejansko imele manjšo porabo, tanove pa ne in gre samo za zmanjšanje izpustov preko manj logistike. kao.


Sem dejansko pomeril z ampermetrom in je pri navadni (stari 2 dni) vleklo 5,1_A, Ecovision pa 4,0_A. Kar je 20% manj, isto kot piše na škatli od žarnice. Sem se trudil da bi slikal še razliko v svetilnosti, pa nisem nič pametnega ''dokazal''.

Pa na enem angleškem forumu je eden isto naredil in objavil, če ne bi tam gledal tudi sam ne bi 'nasedel'.

Se mi zdi da sem našel (sam imam sicer H1):
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho...

#000000 ::

Evo jest sem mel prej tele KLIK so svetili malenkost modro, ampak se je tud pri kratkih videlo vse OK. Pol mi je v enem nalivu ena crknila in sem na pumpi hotu kupit drugo ampak niso imel, sem vzel dve navadni, od takrat je zame vozit po temi težka muka, no res pa je da se skor ne vozim po temi, v bistvu če je cesta osvetljena ni zime, bolj problem je kak neosvetljena cesta če pa pada še dež pol je pa obup.

Tko da je ogromna razlika, med navadno in tole.

;-) ::

in v kolkem času se mi bo povrnilo 20€ razlike med navadnimi in ecovison na porabi ? Ko bom star 330let vrjetno

Mr Hilter ::

;-) je izjavil:

in v kolkem času se mi bo povrnilo 20€ razlike med navadnimi in ecovison na porabi ? Ko bom star 330let vrjetno


Če nisi sposoben preprostega izračuna koliko se ti to pozna v naprimer enem letu, potem imaš bolj resne probleme kot pa poraba bencina.

Od kje si dobil 20€ razlike mi ni jasno. Aja, matematika te mal...

RejZoR ::

Fora Eco verzij sploh ni v tem, da se ti karkoli povrne. Če se gre za ekologijo se gleda samo okolje, ne pa če se ti povrne. Pol je pa na tebi al boš vzel take al te boli spolni organ in boš vzel navadne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mr Hilter ::

RejZoR je izjavil:

Fora Eco verzij sploh ni v tem, da se ti karkoli povrne. Če se gre za ekologijo se gleda samo okolje, ne pa če se ti povrne. Pol je pa na tebi al boš vzel take al te boli spolni organ in boš vzel navadne.


Sem mislil da sem sam. Hvala.

Invictus ::

;-) je izjavil:

in v kolkem času se mi bo povrnilo 20€ razlike med navadnimi in ecovison na porabi ? Ko bom star 330let vrjetno


Spet eden ko misli da je za varnost 20 EUR denarja preveč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c00L3r ::

Imam Osram NB+ že skoraj celo leto v avtomobilu. Razlika proti cenejšim žarnicam je očitna. Kar se tiče crkovanja žarnic, pa se lahko obrnete na proizvajalca žarometa/avtomobila. Iz izkušenj vem, da ena francoska znamka avtomobilov zelo rada kuri žarnice.

pirlo ::

Mr Hilter je izjavil:

;-) je izjavil:

Razsvetli me. Samo ne reči da je manjša poraba.


Ne morem. Sem obupal. Prosim te da se za svoje dobro malce pozanimaš o delovanju vozila, predvsem pa ne pametnuj o stvareh ki jih ne poznaš. ''Pametni'' se ti bojo smejali ali pa začeli jokati, nevedne pa učiš krivoverstva.

Ti pa za hec rečem še, da imaš nižjo porabo (sploh sedaj pozimi) če ne vklapljaš gretja. Pa ne govorim le o porabi elektrike za ventilator.

Ne napadaj toliko, ker ni vse narobe kar je napisal. Kot sem razbral je napisal "zastonj" v narekovajih. Seveda ni zastonj, ker mora alternator nekaj poganjat ampak je ta 1A minimalna dodatna poraba pri vseh porabnikih v avtu. Tudi akumulator mora nekaj polnit ali? Pa avtoradio z zvočniki porabi verjetno malenkost več kot 1A pa kakšen ventilator, da nimaš zarošenih stekel in še bi se našlo porabnikov. Pozimi pa zmrzuj v avtu, da se motor ne bo predolgo ogreval. Zdaj, če misliš da boš s tem privarčeval ne vem koliko, potem pa mene skrbi na katerem planetu živim.

Mr Hilter ::

Vitez na belem konju.
Potem mu pa ti razloži, da z 0,2l manjšo porabo na 100km z 20.000km na leto pri 1,4€ na liter (sploh nisem upošteval da bo konec leta benz 1,7€) prihraniš 56€ v denarju.

Seveda gledano striktno s finančnega vidika. Ekologijo, moralo in čut za okolje pustimo pri strani.

Življenje je lepo če razumeš vsaj osnove termodinamike in poštevanko. Za preostale je tu Toyota Prius.

;-) ::

Mr Hilter je izjavil:

Vitez na belem konju.
Potem mu pa ti razloži, da z 0,2l manjšo porabo na 100km z 20.000km na leto pri 1,4€ na liter (sploh nisem upošteval da bo konec leta benz 1,7€) prihraniš 56€ v denarju.

Seveda gledano striktno s finančnega vidika. Ekologijo, moralo in čut za okolje pustimo pri strani.

Življenje je lepo če razumeš vsaj osnove termodinamike in poštevanko. Za preostale je tu Toyota Prius.


0,2l je bila manjša poraba ko so izklopili VSE PORABNIKE.

Invictus je izjavil:

;-) je izjavil:

in v kolkem času se mi bo povrnilo 20€ razlike med navadnimi in ecovison na porabi ? Ko bom star 330let vrjetno


Spet eden ko misli da je za varnost 20 EUR denarja preveč.

Ne, pravim da so NB boljše kot ecovision, ker me boli kita za porabo raje imam bolj svetlo pred sabo ;)

Mr Hilter ::

Ja če imaš slabe oči, potem definitivno investiraj v močnejše žarnice, sicer ecovision svetijo enako, če ne bolje od navadnih.

Sicer mene bolj kot moje švoh žarnice motijo nasproti vozeče se močne žarnice, a če je to iz zdravstvenih razlogov mi ni problem potrpeti.

amigo_no1 ::

Nekateri avti imajo precej slabo optiko v samih žarometih (recimo R megane prve generacije), tako ti nobena ekstra žarnica ne pomaga.

Zaradi gretja kabine ne bo pozimi čisto nič večja poraba, gretje iz motorja je stranski produkt delovanja motorja (slab izkoristek).

koyotee ::

a ventilator tut dela na vroči zrak? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kreki ::

Sam sem imel probleme z žarnicami vseh vrst tudi po 25EUR sem dal za par pa je hitro šla. Odkar sem investiral 100EUR in namontiral xenon žarnice, ki so tudi zakonsko sprejemljive imam že dve leti mir. Na cesti se vidi veliko bolje pa tudi pokurijo samo 35W. Tudi čez tehnični pregled sem avto pripeljal BP.
Priklopljen na šštrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kreki ()

;-) ::

Nakladaš edina zakonsko spremenljiva investicija xenonk je okoli 500€ ali več.

amigo_no1 ::

Koliko porabi ventilator kabine (razred VW Golf, R Megane) ?

Mr Hilter ::

amigo_no1 je izjavil:

Nekateri avti imajo precej slabo optiko v samih žarometih (recimo R megane prve generacije), tako ti nobena ekstra žarnica ne pomaga.

Zaradi gretja kabine ne bo pozimi čisto nič večja poraba, gretje iz motorja je stranski produkt delovanja motorja (slab izkoristek).


Spet se oglaša nekdo brez osnovnega znanja termodinamike, da ne omenjam avtomobilizma (govorim za porabo, glede luči imaš prav). Ne gre se za hektolitre na kilometer, gre se za več manjših stvari, ki v sklopu prispevajo k neki otipljivi celoti. Če bi vsak avto v letu prišparal 1l?

Sem iz tehniške smeri/znanja/prepričanja, in v tem času v ''transportno'' industrijo ne spada filozofija in polovičarstvo. Če bomo šli v tej smeri bo treba kmalu spet investirati v sedlo in korenček.

kreki je izjavil:

Sam sem imel probleme z žarnicami vseh vrst tudi po 25EUR sem dal za par pa je hitro šla. Odkar sem investiral 100EUR in namontiral xenon žarnice, ki so tudi zakonsko sprejemljive imam že dve leti mir. Na cesti se vidi veliko bolje pa tudi pokurijo samo 35W. Tudi čez tehnični pregled sem avto pripeljal BP.


Verjetno ima tvoj avto probleme s štromom? A balastov ti pa ne kuri? Samo tako me zanima, sem mislil da so še bolj občutljivi od žarnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr Hilter ()

šernk ::

v šparu kupim dvojne za 2 (H1)-3€(H4 in H7)...FTW :D

o neki slabi svetilnosti ne duha ne sluha (ponavadi je prej krivda luči kot žarnic!) to da žarnice pregorijo, je največkrat problem v kontaktih in ne v tem kaj kuha sosedova micka za kosilo.

ko pa vozim imam pred seboj dva dneva ne enega, srne, lisice, kune, mačke, pse (no...črnih se ne vidi pred kombijem xD ), ovce, kokoši...vse vidim 50m od ceste in en kilometer stran. če luči svetijo v nebo (vsaj 50% vozilom) ti ne pomagajo nobene žarnice, h mehaniku in nastavit snop, to pomaga 100x bolje kot pa dat notri žarnico za 20€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gray_Warden ::

ja, res je treba nastavit žarnice.

vendar žarnice za 3 eur ne svetila pol k***a nič. Vse je odvisno od tega kakšna je žarnica. Če je žarnica slaba niti najboljši žaromet ne bo svetil dobro. Če pa je žarnica odlična, pa bo tudi najslabši žaromet svetil super.

Razlika je že v barvi svetlobe med tvojimi za 3 eure in mojimi za 30 eur. kaj šele v kontrastu, ko moje močneje osvetlijo cesto.

Zgodovina sprememb…

Mr Hilter ::

amigo_no1 je izjavil:

Koliko porabi ventilator kabine (razred VW Golf, R Megane) ?


Recimo da okoli 4A (4A X 12V = 48W), ob zagonu pa malce več (vžgi avto, vklopi luči in zaženi ventilator- bo kar malce pomižiknilo, sploh pri švoh motorju in starem akumolatorju)

Težko nekaj konkretno izračunati, ker bi moral izmeriti. Zelo odvisno koliko je ventilator/filter zamazan. Pa kam imaš usmerjeno pihanje...

Gray_Warden ::

zakaj je važno kolk žarnica porabi? naj porabi kolikor hoče, me ne zanima. Važno da sveti kot je treba.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155224 (4862) Robi :P
»

Zamenjava originalnih žarnic

Oddelek: Na cesti
195009 (4559) SeMiNeSanja
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928721 (27023) Engineer_
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235044 (31868) RejZoR

Več podobnih tem